Nowe międzykontynentalne rakiety balistyczne dla WP

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Nowe międzykontynentalne rakiety balistyczne dla WP

Postprzez jurek5551 » 23 maja 2019, o 22:24

Nowe międzykontynentalne rakiety balistyczne z głowicami atomowym dla WP. Jak myslicie, kiedy zostaną wprowadzone? Uprzedzam że jestem trzeźwy i nie naćpany ani po innych podobnie działających środkach, ten temat to wyraz pewnego rodzaju frustracji. Są tutaj watki "nowy czołg" , "nowy bwp" , "nowy samolot" itp które mają już po 200 stron a rzeczonych rodzajów uzbrojenia nie widać albo widać w oddali. Napisał bym to w dziale Wojsko Polskie ale nie chcę dostać bana choć mój temat niewiele różni się od innych. Śmiem twierdzić że za x lat gdy też będzie miał 200 stron będziemy już blisko tego zakupu. ;) Co chwilę pojawiają się nowi forumowicze pełni zapału i tych samych przerabianych wiele razy pomysłów więc ja podnoszę poprzeczkę: skoro można pisać tyle stron o np modernizacji T-72 która nigdy nie nastąpi to zapraszam do dyskusji o wprowadzeniu broni która może nam realnie zapewnić bezpieczeństwo. Rakiety przewożone czy stacjonarne, jakiej mocy i ilości głowice zastosować i skąd je wziąć, jakiego zasięgu potrzebujemy ( wystarczy do Moskwy czy musi być też do Waszyngtonu i Pekinu?) potrzebna celność i ilość rakiet i głowic, kupić, złożyć z klocków czy zbudować samodzielnie? Niecierpliwie czekam na odpowiedzi i jednocześnie proszę o powstrzymanie się od komentarzy na temat mojego zdrowia psychicznego. ;D
P.S.
Odrzuciłem pomysł budowy Gwiazdy Śmierci gdyż nie posiadamy żadnych wrogów w sąsiednich galaktykach.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Nowe międzykontynentalne rakiety balistyczne dla WP

Postprzez Skitarius » 24 maja 2019, o 10:12

jurek5551 napisał(a):Uprzedzam że jestem trzeźwy i nie naćpany ani po innych podobnie działających środkach...

Yhym.. dokładnie to by powiedział narąbany, naćpany i po wciągnięciu domestosa przez chleb z orkisza człowiek. Przejrzałem cię!
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 24 maja 2019, o 12:35

A wracając do tematu wątku? Trzeba coś pisać bo około dwusetnej strony powinniśmy być już blisko zakupu jak w przypadku np. nowego bwp.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez axh60 » 24 maja 2019, o 13:17

Lepszym rozwiązaniem byłyby okręty podwodne z SLBM, rozwiązałoby to również kwestię nowego OP dla PMW ;) .
Już w latach 30. Francuzi będą wycofywać pierwsze okręty typu Triomphant. Coś w sam raz dla nas :)).
axh60
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Leperchaun » 24 maja 2019, o 18:45

Francuskie są nie na czasie i nie pasują politycznie więc proponowałbym "Ohio". W dodatku są 2 wersje - z Tridentami i Toamhawkami więc dla nas jak znalazł. Jak ja się dziwię, że nie bierzemy ich pod uwagę w ramach Orki. Jak jechać po bandzie to na całego i bez trzymanki.

P.S> Mój post może być spowodowany wysoką, sięgającą 17 stopni, temperaturą oraz nieuniknionym wdychaniem oparów różnych paliw. Lub generalnie luźnym, weekendowym podejściem i mocarstwowymi ambicjami. >:D
Leperchaun
Użytkownicy
Użytkownicy

Powrót do Kantyna / Offtopic