Koniec platform "Armata", "Kurganiec" i "Bumerang"?

Dyskusje poświęcone współczesnym siłom lądowym.

Koniec platform "Armata", "Kurganiec" i "Bumerang"?

Postprzez Damian90 » 31 lip 2018, o 02:40

Po informacjach iż Rosja zaprzestanie na zakupieniu kilku Su-57, okazuje się że podobny los czeka lądowe platformy "Armata", "Kurganiec" i "Bumerang".

https://defence-blog.com/army/russian-a ... ssion=true

I żeby nie było, podobnie w źródłach rosyjskich.

https://ria.ru/arms/20180730/1525561724.html
Damian90
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Koniec platform "Armata", "Kurganiec" i "Bumerang"?

Postprzez Darknes1990 » 31 lip 2018, o 06:48

Czyli można się spodziewać jeszcze głębszej modernizacji T-72?
Darknes1990
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 31 lip 2018, o 07:13

UWZ już zaproponowało kolejny etap modernizacji T-72 :
https://topwar.ru/144944-uralvagonzavod ... -t-72.html

Co zaś się tyczy Armaty i Bumieranga:
https://topwar.ru/145002-borisov-massov ... budet.html

To słowa Borisowa
...Эти модели создаются на перспективу, для будущего, и будут поступать в войска постепенно.

Mogą świadczyć, że nastąpi nie tyle tytułowy koniec tychże platform, a że będą produkowane i wdrażane do wojsk bardzo powoli w niewielkich ilościach (do jednostek doświadczalnych, a może klasycznie do paradnych - Tamańskiej i Kantemirowskiej?)

Pytanie też co z ewentualnym eksportem. Wielu bogatych klientów z BW łasych na nowe zabawki chętnie by zakupiło te modele - podobnie może Indie.
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez prowler » 31 lip 2018, o 08:04

Proponuje nieco powściągliwości.
Nim z radości otworzycie sowieckoje Igristoje, przypomnę, iż Rosjanie potrafią ordynarnie kłamać...

Jak było z tymi T-80 co ich niby nie było a były...
"Nie oglądaj telewizji będziesz miała w głowię glisty...
Oni są porąbani...
Oni wojnę pokazują, a o pokój walczą...
Tak się porąbało z jednych rakiet mam się cieszyć, przeciw drugim protestować."
prowler
Moderator
Moderator

Postprzez DBR » 31 lip 2018, o 08:41

Ba były, są i to jeszcze zaczynają proces ich modernizacji.
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 31 lip 2018, o 10:53

Damian90 napisał(a):Po informacjach iż Rosja zaprzestanie na zakupieniu kilku Su-57

Akurat z rosyjskich informacji nigdzie nie wynikało, że "zaprzestaną na zakupieniu kilku Su-57". Nie manipuluj.
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 31 lip 2018, o 11:06

Jak na razie podpisano kontrakt na bodaj 12 sztuk :

"И уже первый контракт на 12 машин заключен, поэтому в ближайшее время в соответствии с контрактом поставки уже начнутся", - сказал Криворучко.
Замминистра также отметил, что первую партию серийных самолетов Минобороны ожидает получить уже в 2019 году. "Соответствующий контракт готовится к подписанию", - добавил он.
"На сегодняшний день все готово к заключению контракта на поставку двух самолетов Су-57, которые проходят завершающие этапы испытаний. Авиационный комплекс, в том числе и с учетом испытаний в Сирии, полностью подтвердил заданные характеристики", - сказал Криворучко журналистам в субботу...

za: http://tass.ru/armiya-i-opk/5337437
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 31 lip 2018, o 11:11

DBR napisał(a):Jak na razie podpisano kontrakt na bodaj 12 sztuk :

"И уже первый контракт на 12 машин заключен, поэтому в ближайшее время в соответствии с контрактом поставки уже начнутся", - сказал Криворучко.
Замминистра также отметил, что первую партию серийных самолетов Минобороны ожидает получить уже в 2019 году. "Соответствующий контракт готовится к подписанию", - добавил он.
"На сегодняшний день все готово к заключению контракта на поставку двух самолетов Су-57, которые проходят завершающие этапы испытаний. Авиационный комплекс, в том числе и с учетом испытаний в Сирии, полностью подтвердил заданные характеристики", - сказал Криворучко журналистам в субботу...

I całkiem słusznie, tym bardziej, że jeszcze muszą dopracować docelowe silniki.
IMHO zdecydowanie sensowniej niż w przypadku Wielkiego Brata zza Wielkiej Wody, który nastukał już ponad 300 sztuk F-35, z których żaden nie spełnia jeszcze kryteriów przydatności do służby, a coś koło 100 nawet nie opłaca się modernizować do standardu seryjnego...
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 31 lip 2018, o 11:26

DBR napisał(a):Jak na razie podpisano kontrakt na bodaj 12 sztuk :

A ja mam takie przemyślenia, że zachowują się całkiem sensownie.Nie zbroją się się na silę [już to przerabiali] Teraz ich przeciwnikiem nie jest trzy czwarte świata,tylko USA.to co mają teraz, skutecznie zniechęca USA od głupich zagrywek.Putin jest już stary,w tej kadencji będzie chciał żeby zapamiętano go go jako dobrego gospodarza,stąd ''dekrety majowe'' Tam nic nie ma o rakietach,tylko gospodarka
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Damian90 » 31 lip 2018, o 11:33

No właśnie, gospodarka, która mocno dostała po czterech literach. Sprawa jest prosta, nie ma pieniędzy na badania i rozwój, nie ma pieniędzy na produkcję, ba nie ma pieniędzy nawet na sensowną modernizację starego sprzętu, czy choćby takie "drobnostki" jak nowoczesna amunicja, choćby do takiej popierdółki jak armaty automatyczne 30mm. Ponoć nowa amunicja APFSDS jest jak Jeti, ktoś coś mówił, ktoś coś słyszał, a w jednostkach wojskowych nigdy jej nie widzieli.

A wystarczy poczytać rosyjskie fora o wojskowości, gdzie wypowiadają się też żołnierze.

Ba ja sam widziałem jak wielu entuzjastów po wschodniej stronie krytykowało nowe konstrukcje jako nie do końca przemyślane.

Warto obserwować co się tam dzieje, bo wiele to mówi o rzeczywistości w przeciwieństwie do propagandy.

PS. A propos produkcji, właśnie produkcja masowa i bieżąca modernizacja sprzętu oraz rozwiązywanie problemów jest mądrzejsze, bo dochodzi tu ekonomia skali, redukcja kosztów, szybsze znajdowanie problemów w toku normalnej eksploatacji sprzętu, i w końcu zwrot kosztów prac badawczo rozwojowych.

A jak się dłubie tylko przy prototypie, i nic z tego więcej nie wynika, to koniec końców koszta poniesione na prace badawczo rozwojowe się nie zwracają, program de facto umiera, i trzeba zaczynać prace od nowa.

A w wypadku Su-57 bardzo wymowne było wycofanie się Indii i powody jakie Hindusi podali.

Choć może miało na to wpływ dogadywanie się USA i Indii... a to dogadywanie się ma całkiem ciekawe rezultaty, niedawno jeden z tych rezultatów stał sobie w pewnym hangarze w Sterling Heights w USA. ;)
Damian90
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 31 lip 2018, o 11:58

Damian90 napisał(a):No właśnie, gospodarka, która mocno dostała po czterech literach. Sprawa jest prosta, nie ma pieniędzy na badania i rozwój, nie ma pieniędzy na produkcję, ba nie ma pieniędzy nawet na sensowną modernizację starego sprzętu, czy choćby takie "drobnostki" jak nowoczesna amunicja, choćby do takiej popierdółki jak armaty automatyczne 30mm. Ponoć nowa amunicja APFSDS jest jak Jeti, ktoś coś mówił, ktoś coś słyszał, a w jednostkach wojskowych nigdy jej nie widzieli.

Opisz nasze sukcesy w produkcji uzbrojenia

A wystarczy poczytać rosyjskie fora o wojskowości, gdzie wypowiadają się też żołnierze.

Ba ja sam widziałem jak wielu entuzjastów po wschodniej stronie krytykowało nowe konstrukcje jako nie do końca przemyślane.

I nie wywieźli ich NA sybir ??? Ponoc tam nie ma krytyki
Warto obserwować co się tam dzieje, bo wiele to mówi o rzeczywistości w przeciwieństwie do propagandy.

A byłes tam kiedy,czy sytuacje oceniasz z odległosci monitora ?
PS. A propos produkcji, właśnie produkcja masowa i bieżąca modernizacja sprzętu oraz rozwiązywanie problemów jest mądrzejsze, bo dochodzi tu ekonomia skali, redukcja kosztów, szybsze znajdowanie problemów w toku normalnej eksploatacji sprzętu, i w końcu zwrot kosztów prac badawczo rozwojowych.

Mówisz o naszym przemyśle ?
A jak się dłubie tylko przy prototypie, i nic z tego więcej nie wynika, to koniec końców koszta poniesione na prace badawczo rozwojowe się nie zwracają, program de facto umiera, i trzeba zaczynać prace od nowa.

Jak zaczniesz już pracować,to ci się rozjaśni ile trzeba prototypów by opracować seryjny

Dalej uczysz się w AkademiObrony Narodowej :) ? Sory przemianowali ją, sztuki wojennej czy coś takiego
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Damian90 » 31 lip 2018, o 13:42

A gdzie ja porównuje to do naszego przemysłu? Ja rozumiem to że z braku argumentów próbujesz już naprawdę jakichś absurdalnych porównań, ale to jest żałosne.

W Rosji nie byłem, i nie zamierzam być, jestem rusofobem, się tego nie wstydzę a wręcz przeciwnie. Aczkolwiek mam przyjaciela Rosjanina który... też jest rusofobem, i to gorszym ode mnie, także w temacie relacji z Rosji, to jest zdecydowanie bardziej rzetelnym źródłem informacji, niż lokalni rusofile, próbujący być bardziej rosyjscy niż sami Rosjanie.

A co do AON, to zakończyłem tam edukację gdy był to jeszcze AON, a więc dawno temu, i nic Ci do tego.
Damian90
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 31 lip 2018, o 14:18

Damian90 napisał(a):A gdzie ja porównuje to do naszego przemysłu? Ja rozumiem to że z braku argumentów próbujesz już naprawdę jakichś absurdalnych porównań, ale to jest żałosne.

Skoro wyrażasz opije to musisz mieć punkt odniesienia .O ile wiem jesteś Polakiem, wiec porównanie nasuwa się samo

A co do AON, to zakończyłem tam edukację gdy był to jeszcze AON, a więc dawno temu, i nic Ci do tego

Nic. Kiedyś potrafiłeś [na innych forach] użyć tego jako ostatecznego argumentu dyskusji.Ja jestem z AON :)
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Damian90 » 31 lip 2018, o 16:54

No i? Uważasz że kiedyś uczono tam bzdur? Było sporo dobrych wykładowców, a i sami z kolegami w różnych tematach się dokształcaliśmy... no ale tak, pan Welder znikąd będzie wiedział lepiej, na technice się nie zna, ale wie lepiej, do tego domorosły politolog, ekonomista itd.
Damian90
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 31 lip 2018, o 17:16

https://warspot.ru/12560-armata-ne-po-karmanu

Всего для российской армии заказано 100 танков Т-14, часть из которых уже поступила в опытную эксплуатацию. Всего же ВС РФ рассчитывали получить 2300 таких танков. В 2015 году «Уралвагонзавод» заявил, что стоимость серийного танка Т-14 составит 250 млн рублей.

A więc 100 sztuk wobec planowanych 2300 to faktycznie nie masowe zakupy - nawet jeśli to prawie połowa naszych Leo2, dla których (z amunicją którą posiadamy!) nawet kosztujące po 79 mln rubli (1/3 ceny Armaty) T-72B3 obr.2016 prawie не по зубам. Więc po co przepłacać. Na zagrożenie ze strony Abramsów mają Satany, Jarsy czy Buławy.
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Następna strona

Powrót do Wojska lądowe