Jacek Bartosiak - polski Mackinder?

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Jacek Bartosiak - polski Mackinder?

Postprzez welder » 16 maja 2019, o 21:32

SunWu1970 napisał(a):
Co będzie jeżeli USA porozumieją się z Rosją przeciwko Chinom czy ktoś w Polsce bierze to pod uwagę?

Uuuu. Musieli by dać coś takiego, czego normalnie na ''stół'' się nie kładzie. Nie jest to fantastyka, ale jest jeden problem, wiarygodność USA, przez ostatnie lata mocno ucierpiała, a pacta sunt servanda. Jakie Rosja ma gwarancje, że po udupieniu Chin, nie będą następni? Ja bym na ich miejscu nie ryzykował

Nie zastanawia was, po co nam droga o nośności xxxx do Grodna

Trzeba być niezłym naiwniakiem by liczyć na traktowanie przez Francjie czy RFN "na poważnie"
Paryż NIGDY nie będzie traktował poważnie Warszawy

To tylko emocje
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez SunWu1970 » 17 maja 2019, o 01:17

welder napisał(a):Uuuu. Musieli by dać coś takiego, czego normalnie na ''stół'' się nie kładzie. Nie jest to fantastyka, ale jest jeden problem, wiarygodność USA, przez ostatnie lata mocno ucierpiała, a pacta sunt servanda. Jakie Rosja ma gwarancje, że po udupieniu Chin, nie będą następni? Ja bym na ich miejscu nie ryzykował

1. Umowy można zmieniać. D. Trump zresztą wyraźnie to zapowiedział.
2. Polityka to biznes. Gwarancje to na samochód. Sojusze zawiera się dla korzyści a nie na stałe. tu korzyść obopólna. Rosja blokuje Chiny a USA ją wspierają i dają wolną rękę w ........... (?)
3. Chiny będą istnieć zawsze chodzi o to, żeby złamać och marsz do nr 1. Mogą być nr 2 po USA a przed Indiami w 2050 r.

Tu nie chodzi o wiarygodność USA. Ameryka walczy o pozycję Hegemona na świecie i zdaniem części komentatorów jest już za późno.

PS. USA zawarły już kiedyś sojusz z ZSRR.
SunWu1970
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 17 maja 2019, o 07:27

SunWu1970 napisał(a):1. Umowy można zmieniać. D. Trump zresztą wyraźnie to zapowiedział.

Jednostronnie... dlatego nie ma tematu

2. Polityka to biznes. Gwarancje to na samochód. Sojusze zawiera się dla korzyści a nie na stałe. tu korzyść obopólna. Rosja blokuje Chiny a USA ją wspierają i dają wolną rękę w ........... (?)

No w czym? Zrobią sobie z chin wroga, a zyskają co, poklepią ich po plecach?

3. Chiny będą istnieć zawsze chodzi o to, żeby złamać och marsz do nr 1. Mogą być nr 2 po USA a przed Indiami w 2050 r.

Bez sensu, Dla FR,to USA, jest zagrożeniem nie chiny

Tu nie chodzi o wiarygodność USA. Ameryka walczy o pozycję Hegemona na świecie i zdaniem części komentatorów jest już za późno.

Zawsze chodzi o wiarygodność, Polska musi udowadniać to ''każdego dnia''

PS. USA zawarły już kiedyś sojusz z ZSRR.

To musiało by być ''święte przymierze'' nie sojusz zerwany po osiągnięciu celu
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez SunWu1970 » 17 maja 2019, o 10:05

welder napisał(a):No w czym? Zrobią sobie z chin wroga, a zyskają co, poklepią ich po plecach?

Rosja zyska to co wynegocjuje.

welder napisał(a):Bez sensu, Dla FR,to USA, jest zagrożeniem nie chiny
Rosjanie uważają, że Chiny.
USA nie mają planów terytorialnych wobec Rosji, praktycznie nawet nie graniczą z Rosją.
Przede wszystkim Rosja obawia się uzależnienia ekonomicznego od Chin.
PS. Spotkałem opinię, że Tajwan obecnie jest tak uzależniony gospodarczo od Chin, że kwestia przyłączenia to już wyłącznie pytanie kiedy. Tzn. blokada gospodarcza dla Tajwanu przez Chiny to katastrofa ekonomiczna.

welder napisał(a):Zawsze chodzi o wiarygodność, Polska musi udowadniać to ''każdego dnia''

Polska nie istnieje obecnie w polityce międzynarodowej. Tam liczą się fakty nie słowa.
Większość sojuszy jest wieczna, po wsze czasu lub to święte przymierze. Realnie wszyscy wiedzą, że są na czas określony.
SunWu1970
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 17 maja 2019, o 11:09

SunWu1970 napisał(a):Rosja zyska to co wynegocjuje.

To wysyłamy JUSEJ ,na drzewo

USA nie mają planów terytorialnych wobec Rosji, praktycznie nawet nie graniczą z Rosją.

Zapewniam cie że mają

Przede wszystkim Rosja obawia się uzależnienia ekonomicznego od Chin.

USA i chiny są uzależnione od siebie już dziś

PS. Spotkałem opinię, że Tajwan obecnie jest tak uzależniony gospodarczo od Chin, że kwestia przyłączenia to już wyłącznie pytanie kiedy. Tzn. blokada gospodarcza dla Tajwanu przez Chiny to katastrofa ekonomiczna.

To sprawdź jeszcze raz ich wymianę

P
olska nie istnieje obecnie w polityce międzynarodowej. Tam liczą się fakty nie słowa.
Większość sojuszy jest wieczna, po wsze czasu lub to święte przymierze. Realnie wszyscy wiedzą, że są na czas określony.

To ja radze Rosji, poczekać jeszcze z 10-15 lat,i wtedy przeanalizować swiat jeszcze raz, nie wcześniej,
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez krzy65siek » 17 maja 2019, o 12:51

[qutoe]
Zapewniam cie że mają
[/quote]

O, dzięki Twojemu zapewnieniu naprawdę uwierzyłem :). Możesz nas jakoś szerzej oświecić? Jaką część Rosji USA chce podbić? :D

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 17 maja 2019, o 15:45

krzy65siek napisał(a):
O, dzięki Twojemu zapewnieniu naprawdę uwierzyłem :).

Z tym to do kościoła

Możesz nas jakoś szerzej oświecić? Jaką część Rosji USA chce podbić? :D

A ilu was jest?
Sprawa jest banalnie prosta, w przypadku osłabienia/upadku władzy centralnej, Rosja zostanie podzielona
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 17 maja 2019, o 15:52

Pewnie tą gdzie swego czasu stracili już niemal pół tysiąca żołnierzy w walce z Rosjanami. :D A tak a propos to znamienny wydaje się i ostrzegawczy dla nas los w owej strzelance naszych żołnierzy z 5 dywizji.

Sprawa jest banalnie prosta, w przypadku osłabienia/upadku władzy centralnej, Rosja zostanie podzielona
Ja nie pamiętam ale ktoś już tu zapodawał info jak to po upadku ZSRR, USA się ciut pospieszyło drukując już na zaś miliardy dolarów "syberyjskich".
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 17 maja 2019, o 16:07

Pismak napisał(a):
Ja nie pamiętam ale ktoś już tu zapodawał info jak to po upadku ZSRR, USA się ciut pospieszyło drukując już na zaś miliardy dolarów "syberyjskich".

A ja pamiętam, nawet z tv, plus pewnego oligarchę, którego zamknięto wtedy do pierdla. A jaki krzyk był, takiego demokratę...
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez krzy65siek » 17 maja 2019, o 16:15

I można gdzieś te wydrukowane syberyjskie dolary obejrzeć? Albo chociaż o nich przeczytać? :)

Welder, nie napisałeś jakie aspiracje terytorialne mają USA do Rosji? Który fragment chcą anektować?

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 17 maja 2019, o 16:19

krzy65siek napisał(a):Welder, nie napisałeś jakie aspiracje terytorialne mają USA do Rosji? Który fragment chcą anektować?

Dzyń dzyń krzy65siek, mamy 21 wiek nie 17, metody trochę się zmieniły. Sporo przespałeś
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez krzy65siek » 17 maja 2019, o 16:23

Acha, czyli nic nie wiesz, nic nie możesz odpowiedzieć, na konkretne pytania nie odpowiadasz, tylko rzucasz takie puste sugestie bez uzasadnienia.

Jakoś mnie to nie dziwi.
Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 17 maja 2019, o 16:28

krzy65siek napisał(a):Acha, czyli nic nie wiesz, nic nie możesz odpowiedzieć, na konkretne pytania nie odpowiadasz, tylko rzucasz takie puste sugestie bez uzasadnienia.

Jakoś mnie to nie dziwi.
Pozdrawiam
Krzysiek

Przecież w pierwszym poście napisałeś że to kremlowska propaganda. Także recenzje już zamieściłeś
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mamałyga » 17 maja 2019, o 16:41

welder, skoro w wątku dot. pretensji terytorialnych jako czynnika rzutującego na wzajemne relacje państw piszesz:

welder napisał(a):

Zapewniam cie że mają

To jednak warto byś udzielił odpowiedzi jakieś to wzajemne pretensje terytorialne zachodzą pomiędzy USA a Rosją. krzy65siek pytał Cię o to 2 razy i za każdym razem stosujesz jakie marne zwody.

Ja nie wiem jak to jest, że z Tobą można rozmawiać normalnie na różne tematy, a kiedy schodzi na rozmowę o Rosji czy USA to zaczynasz odprawiać jakiś dziwny, erystyczny taniec.
mamałyga
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 17 maja 2019, o 17:02

mamałyga napisał(a):

To jednak warto byś udzielił odpowiedzi jakieś to wzajemne pretensje terytorialne zachodzą pomiędzy USA a Rosją. krzy65siek pytał Cię o to 2 razy i za każdym razem stosujesz jakie marne zwody..

jakie zwody, To że ktoś żyje politycznie w czasach królowej Vitorii, nie jest powodem do oskarżania mnie o marne zwody.

Ja odpowiadam na, USA nie mają planów terytorialnych wobec Rosji

I twierdze że mają ,I jeszcze raz powtórzę

Nie wiem na co. Na księstwa, chanaty, itd, Ale zostanie podzielona

Jak odpowiedzieć na takie pytanie. '' Który fragment chcą anektować?''
Przecież to dziecinne, Czekam na pytanie o Krym, , A potem np o Serbie i Kosowo

a nie wiem jak to jest, że z Tobą można rozmawiać normalnie na różne tematy, a kiedy schodzi na rozmowę o Rosji czy USA to zaczynasz odprawiać jakiś dziwny, erystyczny taniec.

A czym to się objawia, że mam obawy co do skutków prymatu, jednego mocarstwa dla świata, czy że próbuje wleźć w buty drugiej strony, i zastanowić się , jakie ma pole manewru.
Mam tyle lat, że jedyne słuszne sprawy i poglądy, to leżą u mnie w ...
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic