Artyleria WP - cz. II

Dział poświęcony szeroko pojętemu funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP.

Re: Artyleria WP - cz. II

Postprzez beco » 14 lut 2019, o 11:46

Taka ciekawostka z TT:
Załączniki
himars.jpg
himars.jpg (39.96 KiB) Przeglądane 619 razy
beco
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 14 lut 2019, o 11:55

Podobno dziwnie poukrywane to było, w innych przegródkach niż zazwyczaj. Serio to wszystko dziwnie wygląda...
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez duszek » 14 lut 2019, o 11:55

Bo to nie jest Polska jednostka Artylerii Rakietowej wyposażona w nośniki made in USA tylko Amerykańska jednostka rozlokowana w pobliżu Okręgu Kaliningradzkiego.
Panowie chcą zmuszać Teksańczyków do nauki obsługi Szcześniakowych Krazów albo o zgrozo Jelcza dla zachowania pozorów ?
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 14 lut 2019, o 12:09

za naszą kasę...robi sie fajnie
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 14 lut 2019, o 12:20

jurek5551 napisał(a):Politykom takie afery zawsze uchodzą na sucho niezależnie od opcji politycznej. Można ich rozliczyć tylko przy urnach.

A nasza ''generalicja'' nic nie ma do gadania? Nie wierzę że siedzą tam sami idioci.Ten sprzęt ma trafić do wojska, nie do sejmu. Naprawdę nasi z pagonami są tak bez jajeczni, że olewają własne zapotrzebowania, i godzą na coś, co im z wojskowego/technicznego punktu widzenia nie odpowiada? Wszystko można zwalić na polityków?
Z tego co zauważyłem, nasi panowie z pagonami robią się strasznie odważni dopiero na...emeryturze, a jacy mądrzy wtedy...na wszystko mają receptę
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 14 lut 2019, o 12:43

Po takiej wymianie kadr też byś nie skakał jakby Ci jeszcze brakowało do wymarzonej emerytury. Można wybierać: awans albo zesłanie w niebyt. I tak, to wina polityków że produkują bezjajecznych generałów.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tromp » 14 lut 2019, o 12:46

welder napisał(a):
jurek5551 napisał(a):Politykom takie afery zawsze uchodzą na sucho niezależnie od opcji politycznej. Można ich rozliczyć tylko przy urnach.

A nasza ''generalicja'' nic nie ma do gadania? Nie wierzę że siedzą tam sami idioci.Ten sprzęt ma trafić do wojska, nie do sejmu. Naprawdę nasi z pagonami są tak bez jajeczni, że olewają własne zapotrzebowania, i godzą na coś, co im z wojskowego/technicznego punktu widzenia nie odpowiada? Wszystko można zwalić na polityków?
Z tego co zauważyłem, nasi panowie z pagonami robią się strasznie odważni dopiero na...emeryturze, a jacy mądrzy wtedy...na wszystko mają receptę

Wojsko się cieszy, że szpej jest nie z PGZ i że nie muszą myśleć nad papierkologią. Przynajmniej to bardziej trepowate. Rozumni też są, ale mało.
Tromp
Moderator
Moderator

Postprzez welder » 14 lut 2019, o 12:51

jurek5551 napisał(a):Po takiej wymianie kadr też byś nie skakał jakby Ci jeszcze brakowało do wymarzonej emerytury. Można wybierać: awans albo zesłanie w niebyt. I tak, to wina polityków że produkują bezjajecznych generałów.

Co nie zmienia sytuacji, że nasza wojskowa wierchuszka jest ....Nie przychodzi mi do głowy odpowiednie określenie [za mało wiem] Ale coś jest z nimi nie tak,w razie ''W'' nie mają prawa się skarżyć.Chyba że czegoś nie wiemy [ja nie wiem]

Wojsko się cieszy, że szpej jest nie z PGZ i że nie muszą myśleć nad papierkologią. Przynajmniej to bardziej trepowate. Rozumni też są, ale mało.

Ale oni strasznie lubią fazy analityczno/koncepcyjne. Problem zaczyna się gdy przychodzi czas na podjęcie decyzji, i złożenia własnego podpisu

Takie zakupy jak ostatnio, mają tą zaletę, że pan X, może rozłożyć ręce i powiedzieć, panie a co ja tam mogę :-\
Ostatnio edytowano 14 lut 2019, o 13:04 przez welder, łącznie edytowano 2 razy
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez duszek » 14 lut 2019, o 13:01

welder napisał(a):
jurek5551 napisał(a):Po takiej wymianie kadr też byś nie skakał jakby Ci jeszcze brakowało do wymarzonej emerytury. Można wybierać: awans albo zesłanie w niebyt. I tak, to wina polityków że produkują bezjajecznych generałów.

Co nie zmienia sytuacji, że nasza wojskowa wierchuszka jest ....Nie przychodzi mi do głowy odpowiednie określenie [za mało wiem] Ale coś jest z nimi nie tak,w razie ''W'' nie mają prawa się skarżyć.Chyba że czegoś nie wiemy [ja nie wiem]

W razie Wu będzie
Obrazek
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 14 lut 2019, o 13:14

Tylko że za tego pingwina będziesz robił ty. Pan generał wsadzi dupę w strategiczny nabytek MON, czyli 737, i poleci tworzyć PSZ na greenpoincie
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez pisklak2 » 14 lut 2019, o 13:19

Wychodzi na to że w tym wypadku akurat trzeba się cieszyć jeśli nie będzie dalszych zakupów "hishita" :(
pisklak2
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 14 lut 2019, o 13:59

pisklak2 napisał(a):Wychodzi na to że w tym wypadku akurat trzeba się cieszyć jeśli nie będzie dalszych zakupów "hishita" :(

Bartek M, by ci to wytłumaczył, ale chwilowo jest niedostępny
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Jaeger » 14 lut 2019, o 14:05

mjacenty napisał(a):Jaeger znów powielasz mity .
Podwozie do Kraba które zostało opracowane pierwotnie to był koszmar . Nie bardzo nadawało się do tej armaty . Było bardzo awaryjne i mało stabilne .
Gwoździem do trumny tego podwozia była utrata umiejętności spawania blach grubych i generalny rozpiernicz w Bumarze .
O zaprzestaniu produkcji silników nie wspomnę .
Tamto podwozie miało kilka wad krytycznych . Silnik o mocy 850 KM rozwalał namiętnie przekładnie boczne nie dostosowane do tej mocy i masy . Wycieki wszelkich płynów były na porządku dziennym . Dodatkowo zbyt mała moc do tej masy powodowała permanentne przegrzewanie silnika i napędów . Generalnie koszmar . I na to wszystko Bumar który chytrze liczył iż z musu wojsko weźmie taki produkt jaki jest . I brało na przeczekanie .
I na szczęście przecięto ten węzeł gordyjski i kupiono licencję .
Jakbyś chciał usłyszeć opinie o starym podwoziu to pojedź do artylerzystów . Tylko bądź gotowy na wiele niecenzuralnych słów.
mimo większej ceny za nowe podwozie to nikt za starym podwoziem płakał nie będzie . No może kilku mitomanów.

Rozumiem więc że zakupienie jakiejś zagranicznej jednostki napędowej, dajmy na to MTU i stosownych przekładni a potem dostosowanie istniejącego podwozia byłoby droższe i bardziej kosztowne niż zakup licencji a do tego przerastało nas technologicznie?

_RR_ napisał(a):Jesteśmy na forum militarnym, zarzucasz brak symetrii i nieobiektywność w osądach dokonań ekip MON. Wyjaśnij zatem, całkiem obiektywnie, skoro tak wielu tutaj nie jest obiektywnym, w jaki sposób poprzednia ekipa robiła 2x bardziej "łaskę" Niemcom i Francji. Wymień zakupy tym obciążone i zestaw to z obecnymi. Możesz też ująć zyski dla przemysłu zbrojeniowego w kontekście offsetu.

To już jest zagrywka erystyczna. bo robienie "łaski" przez rządy nie polega tylko na kwestiach militarnych ale na całokształcie polityki, głównie gospodarczej. A tutaj niemcy przez 8 lat mogli wszystko. Natomiast w przypadku francji sprawa caracali była ewidentnie polityczna.
Jaeger
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 14 lut 2019, o 14:19

Jager, stare podwozie kraba było tak wielkie że MTU na pewno by się zmieścił. Tylko wtedy po co było go projektować pod inny silnik i przekladnię? I nowy silnik nie rozwiązuje problemu kołysania i wielu innych obecnych w starym podwoziu. Co do Caracala to pomijając to czy był tak potrzebny to był to dotąd jedyny kontrakt w którym starano się zabezpieczyć w kraju montaż i cały cykl życia produktu. Znasz inne takie umowy? Inni producenci jakoś nie byli skorzy spełnić naszych oczekiwań.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 14 lut 2019, o 14:59

Rozumiem więc że zakupienie jakiejś zagranicznej jednostki napędowej, dajmy na to MTU i stosownych przekładni a potem dostosowanie istniejącego podwozia byłoby droższe i bardziej kosztowne niż zakup licencji a do tego przerastało nas technologicznie?

Bo tak było,próbowaliśmy lat 8? Dzięki Finom i Koreańczykom,ruszyliśmy ciut z miejsca
Co należało by zrobić by ruszyć ''rakietówke''?
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wojsko Polskie