Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Postprzez welder » 5 gru 2018, o 14:42

Foxxnews napisał(a):Nie mogę już edytować, więc w oddzielnym poście w ramach ciekawostki tylko dorzucę jak wygląda patrol Żmij:

To jest na pewno typowy patrol Żmij,czy fotka do gazety po zebraniu w kupę, wszystkich istniejących jednostek? ;)
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 7 gru 2018, o 17:48

To cała ich marynarka wojenna (i to przed niedawnym incydentem) :)

Dzisiaj na granicę z Rosja - nie podali gdzie - wysłali pododdziały 95 Brygady Desantowo-Szturmowej z Żytomierza.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

, czyli...

Obrazek

... kampania wyborcza wre.

https://www.radiosvoboda.org/a/desantny ... 41732.html

BTW Zgodnie z moim info z Ukrainy "stan wojenny" wszedł w życie. Na papierze.
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 7 gru 2018, o 18:25

Foxxnews napisał(a):To cała ich marynarka wojenna (i to przed niedawnym incydentem) :)
.

A kto powiedział że kampania wyborcza to tania rzecz,koszty muszą być

Tak swoją drogą, straty w owym incydencie to taka prawie ukraińska ''Jutlandia'' :o
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 7 gru 2018, o 22:36

Dzisiaj w wywiadzie dla TVN BiS Poroszenko zdołał sam sobie zaprzeczyć w jednym zdaniu. Cytując z pamięci "Budowa Nord Stream II to dodatkowe pieniądze dla Rosji na zbrojenia i agresje a cały ten projekt to projekt polityczny bo nie ma sensu gospodarczego tylko polityczny".

BTW. Odblokował się adminowi wieczny ban na konto i IP.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 7 gru 2018, o 22:51

Żeby zaraz tego nie naprawił. ;D ;D ;D
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mg schutze » 7 gru 2018, o 23:50

Ostatnie zdjęcie Foxa gość pierwszy z lewej zobaczcie na naszywkę na klacie ....
mg schutze
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 8 gru 2018, o 12:30

Jednym z efektów tej wojny jest traktowanie Totenkopfa, jako dopuszczalnego gadżetu - symbolu walki z sowietami łączonymi ze współczesna Rosją. w tym miejscu warto przypomnieć, że poniższe schizofreniczne symboliczne combo nie budzi w Polsce specjalnych kontrowersji. A jest oficjalne.

Obrazek

Tymczasem.

Minister spraw zagranicznych Turcji: Popieramy suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy, łącznie z Krymem

https://kresy24.pl/minister-spraw-zagra ... -z-krymem/

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 8 gru 2018, o 12:37

[quote="Foxxnews"]
Obrazek

A co tam jest takiego że Totenkopf ci nie przeszkadza, a ten cie razi?
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 8 gru 2018, o 12:48

Na Ukrainie to swoistego rodzaju schizofrenia- z jednej strony odwołują się do Rurykowiczów, Bohdana Chmielnickiego i Armii Czerwonej, z drugiej strony coraz śmielej wkracza tam symbolika banderowska lub nawet ssmańska co widać na zdjęciu z Poroszenką i nijak nie da się tego wszystkiego pogodzić. Co jak co ale w Rosji po prostu kultywują te same tradycje co "zawsze" czyli ZSRR i stopniowo dorzucają na nowo tradycje carskiej Rosji. Jest to co oczywiste bardziej spójne bo i ZSRR nigdy do końca tej wcześniejszej tradycji nie odrzucił, ot choćby idealizowano Aleksandra Newskiego, Suworowa, Bagrationa itp.
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 8 gru 2018, o 12:59

rpg7 napisał(a):Na Ukrainie to swoistego rodzaju schizofrenia- z jednej strony odwołują się do Rurykowiczów, Bohdana Chmielnickiego i Armii Czerwonej, z drugiej strony coraz śmielej wkracza tam symbolika banderowska lub nawet ssmańska co widać na zdjęciu z Poroszenką i nijak nie da się tego wszystkiego pogodzić. Co jak co ale w Rosji po prostu kultywują te same tradycje co "zawsze" czyli ZSRR i stopniowo dorzucają na nowo tradycje carskiej Rosji. Jest to co oczywiste bardziej spójne bo i ZSRR nigdy do końca tej wcześniejszej tradycji nie odrzucił, ot choćby idealizowano Aleksandra Newskiego, Suworowa, Bagrationa itp.

A jaki profit jest z naklejania owego totenkopfa. Tatuś tego pana pośrodku, miałby spore kłopoty gdyby napatoczył się na panów z pod owego znaku.Nie tylko zresztą on. Troszkę mnie to dziwi ???
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 8 gru 2018, o 13:59

Właściwie to przez najbardziej zidiociałych czy hardkorowych trolli Rosja jest pisana jako roSSija. Gdzie cóż, widoczny jest akcent na SS. Chyba się ludzie już pogubili.
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 8 gru 2018, o 15:19

welder napisał(a):A co tam jest takiego że Totenkopf ci nie przeszkadza, a ten cie razi?

No i mamy kolejny przypadek na forum, gdy kibicowanie jednej ze stron przeszkadza w czytaniu ze zrozumieniem. Totenkopf jak najbardziej mi przeszkadza i chętnie skorzystałem z okazji, by im to mówić wprost. Razem z "podsumowaniem dorobku" SS Galizien (pomijając rzeczy oczywiste - zwyczajnie brak jakichkolwiek militarnych osiągnięć).

A co mi przeszkadza w oficjalnym połączeniu symboliki bolszewickiej z nawiązaniem do imperialnego orderu ustanowionego przez carat? A takie tam ludobójstwo dokonywane - również na Polakach - pod taką symboliką.

welder napisał(a):
rpg7 napisał(a):Na Ukrainie to swoistego rodzaju schizofrenia- z jednej strony odwołują się do Rurykowiczów, Bohdana Chmielnickiego i Armii Czerwonej, z drugiej strony coraz śmielej wkracza tam symbolika banderowska lub nawet ssmańska co widać na zdjęciu z Poroszenką i nijak nie da się tego wszystkiego pogodzić. Co jak co ale w Rosji po prostu kultywują te same tradycje co "zawsze" czyli ZSRR i stopniowo dorzucają na nowo tradycje carskiej Rosji. Jest to co oczywiste bardziej spójne bo i ZSRR nigdy do końca tej wcześniejszej tradycji nie odrzucił, ot choćby idealizowano Aleksandra Newskiego, Suworowa, Bagrationa itp.

A jaki profit jest z naklejania owego totenkopfa. Tatuś tego pana pośrodku, miałby spore kłopoty gdyby napatoczył się na panów z pod owego znaku.Nie tylko zresztą on. Troszkę mnie to dziwi ???

Powinno dziwić bardziej, niż "troszkę". Jak wielokrotnie pisałem - to właśnie prezydent z premierem o prasłowiańskim nazwisku Hrojsman z rozmysłem promują tradycje banderowskie w ichnim "głównym nurcie" i nie przeszkadzają w obchodach rocznic klęski SS Galizien w Brodach organizowanych przez "Swobodę" z "wartą honorową" w mundurach SS. Dla nas skandal i nie do przeskoczenia. A Niemcom... nie przeszkadza. Z Izraela przez te cztery lata popłynęły dwa ciche pomruki. Demokraci jankescy widzą nazizm w dzisiejszym "Azowie", a nie w działaniach prezydenta i premiera. Cóż za przypadek.

A pretekst? Mit antykomunistycznej międzynarodówki Waffen SS. Warto pamiętać:

Ukraińcy: 25 tys. typów - 14 Dywizja Grenadierów
Ogólnie ZSRS: 12 tys. 29 i 30 Dywizje Grenadierów SS (2 rosyjska), 30 Dywizja Grenadierów SS (1 białoruska) - Rosjanie i Białorusini plus 40-50 tys. - XV Kozacki Korpus Kawalerii SS (białogwardziści)

Rpg7 - w przypadku Ukrainy totalnie mieszasz systemy walutowe wrzucając ich wszystkich do jednego wora. Odwołujących się do Rurykowiczów, kozaków (ale głównie do Sirko, Mazepy, czy Sahajdacznego) i, z nowszych, Strzelców Siczowych z tymi od Armii Czerwonej, czy wyłącznie UPA łączy właśnie Chmielnicki. I, jak najbardziej, da się to wszystko pogodzić. Jest i walka o autonomię kozaczyzny i jednak ostatecznie Ugoda perejasławska.

PS Co do "RoSSji", 99% ochotników w "Azowie" z 2014 operujących najzwyczajniejszą symboliką nazistowską, czyli swastykami, runami SS - bez potrzeby szukania lustrzanego odbicia "wilczego haka" w symbolu "Idea Nacji" - to byli... Rosjanie i Białorusini. W szerszym kontekście zaś, metody socjalistów międzynarodowych z Rosji i ich kolaborantów różniły się od stosowanych przez socjalistów narodowych z Niemiec i ich kolaborantów raczej kosmetyką... (ci pierwsi np. nie produkowali mydła z ludzkiego tłuszczu).

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 8 gru 2018, o 15:32

Foxxnews napisał(a):
A co mi przeszkadza w oficjalnym połączeniu symboliki bolszewickiej z nawiązaniem do imperialnego orderu ustanowionego przez carat? A takie tam ludobójstwo dokonywane - również na Polakach - pod taką symboliką.

Bo ten order jest częścią ich tradycji i historii,a teraz opowiedz nam jak totenkopf wywodzi się z tradycji i historii ukraińskiej
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 8 gru 2018, o 16:59

Widzę, że kibicowanie FR zaczyna się wiązać nie tylko z problemami z czytaniem ze zrozumieniem, ale w ogóle z czytaniem. O Totenkopfie w kontekście Ukrainy wystarczająco napisałem wyżej. Nie przeszkadza zgodne z tradycją i historią odwoływanie się do symboliki związanej z bolszewicko-imperialnym ludobójstwem? Proszę bardzo. Ja w tej sprawie nie mam nic do dodania.

Tymczasem na Krymie zaczyna brakować słodkiej wody. W przypadku braku jakiejś formy wsparcia z Moskwy, w 2019 spodziewana jest susza i bardzo poważne problemy - niezależnie od pogody.

Obrazek

https://ua.krymr.com/a/krym-bez-vody-ch ... 39701.html

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 8 gru 2018, o 17:10

Foxxnews napisał(a):Widzę, że kibicowanie FR zaczyna się wiązać nie tylko z problemami z czytaniem ze zrozumieniem, ale w ogóle z czytaniem. O Totenkopfie w kontekście Ukrainy wystarczająco napisałem wyżej. Nie przeszkadza zgodne z tradycją i historią odwoływanie się do symboliki związanej z bolszewicko-imperialnym ludobójstwem? Proszę bardzo. Ja w tej sprawie nie mam nic do dodania.

Ale nas w tym temacie nie interesuje dlaczego '' bolszewicko-imperialnym ludobójstwem'' i z czym biegają w Rosji [jak to cie tak zajmuje, to załóż temat o Rosji] tylko dlaczego Ukraińcy biegają z totenkopfem. Według mnie, to czubki nie znające własnej historii których należało by hospitalizować.Zwykły upadek szkolnictwa i tyle
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konflikty zbrojne