"Pokaż mi swoją swastykę..."czyli warstwa ideologiczno symboliczna Azowa/reszty

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: "Pokaż mi swoją swastykę..."czyli warstwa ideologiczno s

Postprzez Badluck13 » 15 wrz 2018, o 18:37

A dobrali się w końcu do C14?
Bo po ich pogromach na Romach było dużo obiecanek w mediach, że im się do czterech liter dobiorą, ale nic takiego nie wpadło mi w oko.
Ostatnio też chyba jakiś anarchistyczny koncert przekopali.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 15 wrz 2018, o 19:36

Foxxnews napisał(a):Jeżeli poprawia ci to samopoczucie, powtarzaj sobie tę propagandę do woli. W odróżnieniu od ciebie, ja najzwyczajniej wiem o czym piszę (np. nie mieszając formacji z partrią polityczną). I, również w odróżnieniu od ciebie, nie kłamię przypisując polemistom rzeczy, których nie twierdzili. Cóż, jaki "Guardian", taka gwardia.

Po raz kolejny kłamiesz i uprawiasz propagandę wybielającą neonazistowski "Azow". I możesz iść w zaparte ile chcesz, ale to nic nie zmienia w zakresie faktów, a tak prymitywną propagandą raczej trudno ci będzie kogokolwiek oszukać.

Badluck13 napisał(a):A dobrali się w końcu do C14?
Bo po ich pogromach na Romach było dużo obiecanek w mediach, że im się do czterech liter dobiorą, ale nic takiego nie wpadło mi w oko.
Ostatnio też chyba jakiś anarchistyczny koncert przekopali.

Podobno w czerwcu dostali rządową dotację na organizowanie obozów dla młodzieży. (już po ataku na Romów, który miał miejsce w maju)

https://en.hromadske.ua/posts/far-right-group-c14-wins-funding-from-ukrainian-government
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 15 wrz 2018, o 22:23

Recoil napisał(a):Podobno w czerwcu dostali rządową dotację na organizowanie obozów dla młodzieży. (już po ataku na Romów, który miał miejsce w maju)

https://en.hromadske.ua/posts/far-right-group-c14-wins-funding-from-ukrainian-government

Mi chodzi bardziej o ich wyskok z czerwca (o ten z Kijowa także). Jednego Cygana zabili.

https://www.bbc.com/news/world-europe-44593995

EDIT:
Utrwaliło mi się, że we Lwowie to C14. Nie mam potwierdzenia tego, ogólnie informacji kto to organizował nie ma żadnych.

A w lipcu za pogrom w Kijowie na parę miesięcy aresztowano jakiegoś gościa z C14.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 16 wrz 2018, o 09:18

Recoil napisał(a):Po raz kolejny kłamiesz i uprawiasz propagandę wybielającą neonazistowski "Azow". I możesz iść w zaparte ile chcesz, ale to nic nie zmienia w zakresie faktów, a tak prymitywną propagandą raczej trudno ci będzie kogokolwiek oszukać.

Jedną z wielu różnic między nami, sądząc po nicku łączy nas tylko to że obaj lubimy muzykę Wildera, jest to że ja nie mam żadnych ambicji do "przekonywania" kogokolwiek. Jak kiedyś napisałem, na forum trafiłem przypadkowo i zetknąłem się z niemal monopolem narracji putinowsko-sorosowej na temat "Azowa". Ponieważ się nimi zainteresowałem niemal od początku działań i zacząłem śledzić ukraińskojęzyczne media - w tym spoólecznościowe "azowskie" - wrzucam tu info w ramach dywersyfikacji źródeł dla zainteresowanych czytelników.

Ani moja, ani twoja pisanina raczej nie będzie tu nikogo "przekonywać". Chociaż nie ukrywam, że trochę zabawnie wygląda, gdy z takim zacięciem cytujesz te same media, które utrzymują że aktualnie nazizm szaleje również w Polsce. Do tego, w tytule info, które cytujesz masz jak wół, że chodzi o inną organizację (jak wspomniał Badluck - C14), ale w typowy "gwardyjski" sposób lepisz pogrom Cyganów "Azowowi" - i to jako jednostce wojskowej :P

Oczywiście, że Ruch Azowski (a nie jednostka ;D ) również otrzymuje dotacje na swoje obozy dziecięce, bo inicjatywa wypaliła i aktualnie funkcjonują już trzy takie ośrodki stacjonarne. Byli prekursorami, za którymi poszły niemal wszystkie nacjonalistyczne organizacje nad Dnieprem - chyba z wyjątkiem Prawego Sektora.

Sama kwestia "cygańska" jest klasycznym efektem porażki "multikulti", gdy jakaś grupa nie chce się asymilować i ma gdzieś miejscowe reguły. Przedstawiciele Ruchu Azowskiego/Korpusu Narodowego - na prośbę mieszkańców - mieli jedną akcję w tym kontekście. W jednym z parków na obrzeżach Kijowa, również wiosną, Cyganie rozłożyli się z dzikim obozem. Śmiecili i załatwiali potrzeby fizjologiczne w najbliższej okolicy przez kilka tygodni. Próby zawiadamiania lokalnej administracji i policji tradycyjnie nad Dnieprem były bezskuteczne. No więc zaproszeni "azowcy" pod przewodnictwem jednego z kijowskich liderów o ksywce "Fili" (nawiasem bojówkarz Dynama Kijów) weszli do parku z siekierami i łopatami oraz informacją, że zamierzają robić "wiosenne porządki". Delegacja Cyganów spytała, czy ich tu nie chcą. Po otrzymaniu odpowiedzi twierdzącej, obóz się zwinął i żadne BBC, czy inne Hromadske nie miały materiału.

Podobnych interwencji jest więcej, np. kilka dni temu pod Charkowem tzw. "rajderzy" na czyjeś zlecenie próbowali przemocą przejąć magazyn zboża i do wezwanych przez właściciela - z tych samych powodów, inercji miejscowych (prawdopodobnie kupionych) organów - ludzi z Korpusu Narodowego otworzyli ogień. Dzień później pojawił się tam Biłeckij w asyście ok. 150 młodzieżowców i część ukraińskiego internetu obiegł mem z tamtego wydarzenia opatrzony cytatem:

Obrazek

"Garstka wyrzutków z bronią nas nie powstrzyma - my złamiemy ten system". I filmik z przemówieniem. Po "tradycyjnym" przywitaniu przez minutę i 49 sekund dziękuje im właściciel, a później gada sam "główny nazista":

https://www.youtube.com/watch?v=STLN6oEVHLk

Mieszanie tego z "akcjami" C14 to nie tylko oczywista manipulacja, ale liczenie na brak wiedzy odbiorców. C14 to grupa bardzo podobna do naszych rodzimych nazioli z Białegostoku, kierująca się podobną ideologią i stosująca takie same metody. Na pewno kilku z nich (C14) było w "Azowie" na froncie, ale nie jako "azowcy" dokonują pogromów na tyłach.

I właśnie dlatego tu piszę - napisałeś co wiedziałeś, a ja to uzupełniłem. Każdy może to sobie porównać i wyciągnąć wnioski na własną rękę. Moja "ambicja" w tej kwestii jest tylko jedna. By było co porównywać :)
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 16 wrz 2018, o 14:37

Foxxnews napisał(a):Jedną z wielu różnic między nami,

Podstawową różnicą między nami jest to, że ty kłamiesz i uprawiasz propagandę wybielającą neonazistowską formację, co dla mnie jest czymś obrzydliwym.

Jak kiedyś napisałem, na forum trafiłem przypadkowo i zetknąłem się z niemal monopolem narracji putinowsko-sorosowej na temat "Azowa".

Żenująca propaganda. Putin czy Soros nie kazali "Azowowi" używać neonazistowskiej symboliki, nie kazali "Białemu Wodzowi" Biłeckiemu pisać bredni typu "rasa jest wszystkim dla tworzenia narodu", etc etc.

Do tego, w tytule info, które cytujesz masz jak wół, że chodzi o inną organizację (jak wspomniał Badluck - C14), ale w typowy "gwardyjski" sposób lepisz pogrom Cyganów "Azowowi" - i to jako jednostce wojskowej :P

Po raz kolejny kłamiesz, bo nie przypisałem tego "Azowowi".

Oczywiście, że Ruch Azowski (a nie jednostka ;D ) również otrzymuje dotacje na swoje obozy dziecięce, bo inicjatywa wypaliła i aktualnie funkcjonują już trzy takie ośrodki stacjonarne.

No tak, było to pokazane na zalinkowanym przeze mnie wcześniej nagraniu, gdzie na obozie "Azowa" dzieci uczy osobnik mający następujące tatuaże:

1. Runy SS na karku.
2. Swastyki na łokciach.
3. Napis "White Pride" na nogach.

Sama kwestia "cygańska" jest klasycznym efektem porażki "multikulti", gdy jakaś grupa nie chce się asymilować i ma gdzieś miejscowe reguły. Przedstawiciele Ruchu Azowskiego/Korpusu Narodowego - na prośbę mieszkańców - mieli jedną akcję w tym kontekście. W jednym z parków na obrzeżach Kijowa, również wiosną, Cyganie rozłożyli się z dzikim obozem. Śmiecili i załatwiali potrzeby fizjologiczne w najbliższej okolicy przez kilka tygodni. Próby zawiadamiania lokalnej administracji i policji tradycyjnie nad Dnieprem były bezskuteczne. No więc zaproszeni "azowcy" pod przewodnictwem jednego z kijowskich liderów o ksywce "Fili" (nawiasem bojówkarz Dynama Kijów) weszli do parku z siekierami i łopatami oraz informacją, że zamierzają robić "wiosenne porządki". Delegacja Cyganów spytała, czy ich tu nie chcą. Po otrzymaniu odpowiedzi twierdzącej, obóz się zwinął i żadne BBC, czy inne Hromadske nie miały materiału.

"Wspaniale" - banda nazioli z siekierami i łopatami w skuteczny sposób kogoś zastraszyła. I strach pomyśleć, co by się mogło stać, gdyby Cyganie zaczęli stawiać opór. Oczywiście Cyganami wcześniej powinna zająć się policja, ale bojówka uzbrojonych nazioli naprawdę nie jest dobrą alternatywą.
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Konflikty zbrojne