"Pokaż mi swoją swastykę..."czyli warstwa ideologiczno symboliczna Azowa/reszty

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: "Pokaż mi swoją swastykę..."czyli warstwa ideologiczno s

Postprzez Badluck13 » 15 wrz 2018, o 18:37

A dobrali się w końcu do C14?
Bo po ich pogromach na Romach było dużo obiecanek w mediach, że im się do czterech liter dobiorą, ale nic takiego nie wpadło mi w oko.
Ostatnio też chyba jakiś anarchistyczny koncert przekopali.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 15 wrz 2018, o 19:36

Foxxnews napisał(a):Jeżeli poprawia ci to samopoczucie, powtarzaj sobie tę propagandę do woli. W odróżnieniu od ciebie, ja najzwyczajniej wiem o czym piszę (np. nie mieszając formacji z partrią polityczną). I, również w odróżnieniu od ciebie, nie kłamię przypisując polemistom rzeczy, których nie twierdzili. Cóż, jaki "Guardian", taka gwardia.

Po raz kolejny kłamiesz i uprawiasz propagandę wybielającą neonazistowski "Azow". I możesz iść w zaparte ile chcesz, ale to nic nie zmienia w zakresie faktów, a tak prymitywną propagandą raczej trudno ci będzie kogokolwiek oszukać.

Badluck13 napisał(a):A dobrali się w końcu do C14?
Bo po ich pogromach na Romach było dużo obiecanek w mediach, że im się do czterech liter dobiorą, ale nic takiego nie wpadło mi w oko.
Ostatnio też chyba jakiś anarchistyczny koncert przekopali.

Podobno w czerwcu dostali rządową dotację na organizowanie obozów dla młodzieży. (już po ataku na Romów, który miał miejsce w maju)

https://en.hromadske.ua/posts/far-right-group-c14-wins-funding-from-ukrainian-government
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 15 wrz 2018, o 22:23

Recoil napisał(a):Podobno w czerwcu dostali rządową dotację na organizowanie obozów dla młodzieży. (już po ataku na Romów, który miał miejsce w maju)

https://en.hromadske.ua/posts/far-right-group-c14-wins-funding-from-ukrainian-government

Mi chodzi bardziej o ich wyskok z czerwca (o ten z Kijowa także). Jednego Cygana zabili.

https://www.bbc.com/news/world-europe-44593995

EDIT:
Utrwaliło mi się, że we Lwowie to C14. Nie mam potwierdzenia tego, ogólnie informacji kto to organizował nie ma żadnych.

A w lipcu za pogrom w Kijowie na parę miesięcy aresztowano jakiegoś gościa z C14.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 16 wrz 2018, o 09:18

Recoil napisał(a):Po raz kolejny kłamiesz i uprawiasz propagandę wybielającą neonazistowski "Azow". I możesz iść w zaparte ile chcesz, ale to nic nie zmienia w zakresie faktów, a tak prymitywną propagandą raczej trudno ci będzie kogokolwiek oszukać.

Jedną z wielu różnic między nami, sądząc po nicku łączy nas tylko to że obaj lubimy muzykę Wildera, jest to że ja nie mam żadnych ambicji do "przekonywania" kogokolwiek. Jak kiedyś napisałem, na forum trafiłem przypadkowo i zetknąłem się z niemal monopolem narracji putinowsko-sorosowej na temat "Azowa". Ponieważ się nimi zainteresowałem niemal od początku działań i zacząłem śledzić ukraińskojęzyczne media - w tym spoólecznościowe "azowskie" - wrzucam tu info w ramach dywersyfikacji źródeł dla zainteresowanych czytelników.

Ani moja, ani twoja pisanina raczej nie będzie tu nikogo "przekonywać". Chociaż nie ukrywam, że trochę zabawnie wygląda, gdy z takim zacięciem cytujesz te same media, które utrzymują że aktualnie nazizm szaleje również w Polsce. Do tego, w tytule info, które cytujesz masz jak wół, że chodzi o inną organizację (jak wspomniał Badluck - C14), ale w typowy "gwardyjski" sposób lepisz pogrom Cyganów "Azowowi" - i to jako jednostce wojskowej :P

Oczywiście, że Ruch Azowski (a nie jednostka ;D ) również otrzymuje dotacje na swoje obozy dziecięce, bo inicjatywa wypaliła i aktualnie funkcjonują już trzy takie ośrodki stacjonarne. Byli prekursorami, za którymi poszły niemal wszystkie nacjonalistyczne organizacje nad Dnieprem - chyba z wyjątkiem Prawego Sektora.

Sama kwestia "cygańska" jest klasycznym efektem porażki "multikulti", gdy jakaś grupa nie chce się asymilować i ma gdzieś miejscowe reguły. Przedstawiciele Ruchu Azowskiego/Korpusu Narodowego - na prośbę mieszkańców - mieli jedną akcję w tym kontekście. W jednym z parków na obrzeżach Kijowa, również wiosną, Cyganie rozłożyli się z dzikim obozem. Śmiecili i załatwiali potrzeby fizjologiczne w najbliższej okolicy przez kilka tygodni. Próby zawiadamiania lokalnej administracji i policji tradycyjnie nad Dnieprem były bezskuteczne. No więc zaproszeni "azowcy" pod przewodnictwem jednego z kijowskich liderów o ksywce "Fili" (nawiasem bojówkarz Dynama Kijów) weszli do parku z siekierami i łopatami oraz informacją, że zamierzają robić "wiosenne porządki". Delegacja Cyganów spytała, czy ich tu nie chcą. Po otrzymaniu odpowiedzi twierdzącej, obóz się zwinął i żadne BBC, czy inne Hromadske nie miały materiału.

Podobnych interwencji jest więcej, np. kilka dni temu pod Charkowem tzw. "rajderzy" na czyjeś zlecenie próbowali przemocą przejąć magazyn zboża i do wezwanych przez właściciela - z tych samych powodów, inercji miejscowych (prawdopodobnie kupionych) organów - ludzi z Korpusu Narodowego otworzyli ogień. Dzień później pojawił się tam Biłeckij w asyście ok. 150 młodzieżowców i część ukraińskiego internetu obiegł mem z tamtego wydarzenia opatrzony cytatem:

Obrazek

"Garstka wyrzutków z bronią nas nie powstrzyma - my złamiemy ten system". I filmik z przemówieniem. Po "tradycyjnym" przywitaniu przez minutę i 49 sekund dziękuje im właściciel, a później gada sam "główny nazista":

https://www.youtube.com/watch?v=STLN6oEVHLk

Mieszanie tego z "akcjami" C14 to nie tylko oczywista manipulacja, ale liczenie na brak wiedzy odbiorców. C14 to grupa bardzo podobna do naszych rodzimych nazioli z Białegostoku, kierująca się podobną ideologią i stosująca takie same metody. Na pewno kilku z nich (C14) było w "Azowie" na froncie, ale nie jako "azowcy" dokonują pogromów na tyłach.

I właśnie dlatego tu piszę - napisałeś co wiedziałeś, a ja to uzupełniłem. Każdy może to sobie porównać i wyciągnąć wnioski na własną rękę. Moja "ambicja" w tej kwestii jest tylko jedna. By było co porównywać :)
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 16 wrz 2018, o 14:37

Foxxnews napisał(a):Jedną z wielu różnic między nami,

Podstawową różnicą między nami jest to, że ty kłamiesz i uprawiasz propagandę wybielającą neonazistowską formację, co dla mnie jest czymś obrzydliwym.

Jak kiedyś napisałem, na forum trafiłem przypadkowo i zetknąłem się z niemal monopolem narracji putinowsko-sorosowej na temat "Azowa".

Żenująca propaganda. Putin czy Soros nie kazali "Azowowi" używać neonazistowskiej symboliki, nie kazali "Białemu Wodzowi" Biłeckiemu pisać bredni typu "rasa jest wszystkim dla tworzenia narodu", etc etc.

Do tego, w tytule info, które cytujesz masz jak wół, że chodzi o inną organizację (jak wspomniał Badluck - C14), ale w typowy "gwardyjski" sposób lepisz pogrom Cyganów "Azowowi" - i to jako jednostce wojskowej :P

Po raz kolejny kłamiesz, bo nie przypisałem tego "Azowowi".

Oczywiście, że Ruch Azowski (a nie jednostka ;D ) również otrzymuje dotacje na swoje obozy dziecięce, bo inicjatywa wypaliła i aktualnie funkcjonują już trzy takie ośrodki stacjonarne.

No tak, było to pokazane na zalinkowanym przeze mnie wcześniej nagraniu, gdzie na obozie "Azowa" dzieci uczy osobnik mający następujące tatuaże:

1. Runy SS na karku.
2. Swastyki na łokciach.
3. Napis "White Pride" na nogach.

Sama kwestia "cygańska" jest klasycznym efektem porażki "multikulti", gdy jakaś grupa nie chce się asymilować i ma gdzieś miejscowe reguły. Przedstawiciele Ruchu Azowskiego/Korpusu Narodowego - na prośbę mieszkańców - mieli jedną akcję w tym kontekście. W jednym z parków na obrzeżach Kijowa, również wiosną, Cyganie rozłożyli się z dzikim obozem. Śmiecili i załatwiali potrzeby fizjologiczne w najbliższej okolicy przez kilka tygodni. Próby zawiadamiania lokalnej administracji i policji tradycyjnie nad Dnieprem były bezskuteczne. No więc zaproszeni "azowcy" pod przewodnictwem jednego z kijowskich liderów o ksywce "Fili" (nawiasem bojówkarz Dynama Kijów) weszli do parku z siekierami i łopatami oraz informacją, że zamierzają robić "wiosenne porządki". Delegacja Cyganów spytała, czy ich tu nie chcą. Po otrzymaniu odpowiedzi twierdzącej, obóz się zwinął i żadne BBC, czy inne Hromadske nie miały materiału.

"Wspaniale" - banda nazioli z siekierami i łopatami w skuteczny sposób kogoś zastraszyła. I strach pomyśleć, co by się mogło stać, gdyby Cyganie zaczęli stawiać opór. Oczywiście Cyganami wcześniej powinna zająć się policja, ale bojówka uzbrojonych nazioli naprawdę nie jest dobrą alternatywą.
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 23 wrz 2018, o 17:24

Powiedz to sterroryzowanym przez Cyganów mieszkańcom.

Wczoraj w mariupolskim garnizonie odbył się apel poległych "azowców". Rytuał polega na odczytaniu pseudonimu, krótkiej prezentacji osoby przez komendanta, podniesieniu przez żołnierza będącego "awatarem" zabitego tarczy z odznaką "Azowa" i pseudonimem poległego z okrzykiem "Pamiętamy!". Garnizon odpowiada: "Pomścimy!". Po czym zostaje oddana salwa honorowa.

Obrazek

BTW W ostatnich "naziści" i "rasiści" z Ruchu Azowskiego organizowali zamieszanie pod Radą Najwyższą po tym jak Poroszenko wydał jednego z ochotników z Kaukazu (ingusza) Rosji, która oskarżyła go o związki z ISIS. Po kilku dniach protestów wszczęto procedowanie nad ustawą regulującą przyznawanie walczącym po stronie Kijowa cudzoziemcom ukraińskiego obywatelstwa. Było ich ok. 450, w tym m.in. Czeczeni. Biłeckij na wiecu stwierdził, że sa oni Ukraińcami w znacznie większym stopniu, niż podobna liczba zasiadających w Radzie Najwyższej.

Obrazek
Андрій Білецький: Для мене ці 450 добровольців — більші українці, ніж 450, які сидять в Раді

http://nackor.org/ukr/andriy-bilec-kiy- ... yat-v-radi

I tak tradycyjnie się zderza gwardyjska wizja/narracja z rzeczywistością :)

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 26 wrz 2018, o 12:21

Foxxnews napisał(a):Powiedz to sterroryzowanym przez Cyganów mieszkańcom.

Tak jak napisałem - tym powinna zająć się policja, a nie bojówka uzbrojonych nazioli.

BTW W ostatnich "naziści" i "rasiści" z Ruchu Azowskiego organizowali zamieszanie pod Radą Najwyższą po tym jak Poroszenko wydał jednego z ochotników z Kaukazu (ingusza) Rosji, która oskarżyła go o związki z ISIS. Po kilku dniach protestów wszczęto procedowanie nad ustawą regulującą przyznawanie walczącym po stronie Kijowa cudzoziemcom ukraińskiego obywatelstwa. Było ich ok. 450, w tym m.in. Czeczeni. Biłeckij na wiecu stwierdził, że sa oni Ukraińcami w znacznie większym stopniu, niż podobna liczba zasiadających w Radzie Najwyższej.
(...)
I tak tradycyjnie się zderza gwardyjska wizja/narracja z rzeczywistością :)

Nic się nie zderza - to, że w obecnych warunkach Biłecki powiedział coś takiego, nic nie znaczy. Bo z punktu widzenia jego interesów to kilkuset ludzi gotowych walczyć z separatystami, a w razie czego pewnie i z rządem w Kijowie.

Równie dobrze można by zacytować ludzi z kręgów banderowskich, np. z kręgów "Swobody", którzy mówią o pozytywnym stosunku do Polaków i twierdzić, że to dowód na to, że wcale nie są anty-polscy, bo przecież to co mówią temu przeczy.
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 26 wrz 2018, o 18:44

Recoil napisał(a):Tak jak napisałem - tym powinna zająć się policja, a nie bojówka uzbrojonych nazioli.

Hmm... Tyle, że policja najwyraźniej tego nie czytała, a mieszkańcy nie poszli do uzbrojonych nazioli z C14 (którzy zresztą krótko po opisanej sytuacji nie podejmując żadnych rozmów sami zrobili rzeczywisty pogrom na tej samej grupie Cyganów już w nowym miejscu), tylko do "azowców". Najwyraźniej lepiej rozpoznajesz nazioli, niż... sami miejscowi :)

Recoil napisał(a):Nic się nie zderza - to, że w obecnych warunkach Biłecki powiedział coś takiego, nic nie znaczy. Bo z punktu widzenia jego interesów to kilkuset ludzi gotowych walczyć z separatystami, a w razie czego pewnie i z rządem w Kijowie.

No i znowu się zderza, ale czemu się dziwić w przypadku sfanatyzowanej propagandy. Otóż pod rozkazami Biłeckiego w marcu 2015 służyła kompania Czeczenów, a pojedynczy ludzie z Kaukazu byli "rozrzuceni" w poszczególnych pododdziałach. Na yt śmiga/ał filmik z umocnień w Szirokino, na którym "separatyści" są ostrzeliwani z z pozycji "Azowa" bodaj z rpg z okrzykiem "Allah Akbar!" po każdym wystrzale/trafieniu. Ciekawe, dlaczego sami przeszli z donieckiego frontu akurat pod rozkazy Biłeckiego...

Podobnie, jesienią 2015 do marca 2016, blokada tranzytu komercyjnych towarów z Ukrainy na okupowany Krym w czasie represji przeciwko tatarskim rodzinom była organizowana wspólnie z krymskimi Tatarami.

Obrazek

Z lewej na blokpoście: flagi Korpusu Cywilnego "Azow" i krymskich Tatarów; z prawej Tatarów i Ukrainy, fotka z konta "azowców" na portalu społecznościowym.

Obrazek

Od lewej na blokpoście: portret ówczesnego lidera Tatarów oraz flagi Korpusu Cywilnego "Azowa", "Prawego Sektora" i krymskich Tatarów

Obrazek

Wizytacja Biłeckiego umieszczona na oficjalnym profilu "azowców" (jednostki) na portalu społecznościowym.

Recoil napisał(a):Równie dobrze można by zacytować ludzi z kręgów banderowskich, np. z kręgów "Swobody", którzy mówią o pozytywnym stosunku do Polaków i twierdzić, że to dowód na to, że wcale nie są anty-polscy, bo przecież to co mówią temu przeczy.

No teraz, to już przed zderzeniem wziąłeś spory rozbieg. "Swoboda" od jakichś dwóch lat przyjęła najbardziej antypolski kurs zarówno w deklaracjach (m.in. powrót do rewizji granic), jak i działaniach ("symetryzm" w sprawie ludobójstwa na Wołyniu, blokada pełnego powrotu przedwojennych lwów do Panteonu Orląt na Łyczakowie - popartego przez Biłeckiego w otwartym liście do radnych Lwowa - i wiele innych).

Cóż, jak tu już padało, tak to się kończy gdy pojęcie o czym się pisze należy do umiarkowanych.

BTW Biłeckiemu udało się uruchomić w Radzie Najwyższej prace nad wspomniana ustawą nadającą weteranom ATO z zagranicy obywatelstwo ukraińskie. Na fotce pierwszy od prawej, w głębi naprzeciwko przewodniczący Rady Najwyższej - Parubij.

Obrazek

Hasło: "Pierwszy krok do zwycięstwa". Z tego już się robi Wielki Zderzacz Hadronów 8)

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 26 wrz 2018, o 20:36

Foxxnews napisał(a):No i znowu się zderza, ale czemu się dziwić w przypadku sfanatyzowanej propagandy. Otóż pod rozkazami Biłeckiego w marcu 2015 służyła kompania Czeczenów, a pojedynczy ludzie z Kaukazu byli "rozrzuceni" w poszczególnych pododdziałach. Na yt śmiga/ał filmik z umocnień w Szirokino, na którym "separatyści" są ostrzeliwani z z pozycji "Azowa" bodaj z rpg z okrzykiem "Allah Akbar!" po każdym wystrzale/trafieniu. Ciekawe, dlaczego sami przeszli z donieckiego frontu akurat pod rozkazy Biłeckiego...

Rozmijasz się z prawdą, bo nic się nie zderza, a propagandę to akurat ty uprawiasz.

Muzułmanie z Kaukazu walczyli także dla III Rzeszy, istniał zresztą muzułmański oddział SS "Ostmuselmanisches SS-Regiment", czyli w tłumaczeniu "wschodnio-muzułmański pułk SS". Jednakże to nijak nie zmienia faktu, że III Rzesza była państwem nazistowskim, ani że SS było organizacją nazistowską.

Na tej samej zasadzie, obecność muzułmanów z Kaukazu w szeregach "Azowa" nijak nie zmienia (neo) nazistowskiego charakteru tej formacji.

BTW Przykra "ciekawostka" - muzułmanie z Kaukazu walczący dla III Rzeszy, dokładnie Azerowie, brali udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego.

Równie dobrze można by zacytować ludzi z kręgów banderowskich, np. z kręgów "Swobody", którzy mówią o pozytywnym stosunku do Polaków i twierdzić, że to dowód na to, że wcale nie są anty-polscy, bo przecież to co mówią temu przeczy.

No teraz, to już przed zderzeniem wziąłeś spory rozbieg. "Swoboda" od jakichś dwóch lat przyjęła najbardziej antypolski kurs zarówno w deklaracjach (m.in. powrót do rewizji granic), jak i działaniach ("symetryzm" w sprawie ludobójstwa na Wołyniu, blokada pełnego powrotu przedwojennych lwów do Panteonu Orląt na Łyczakowie - popartego przez Biłeckiego w otwartym liście do radnych Lwowa - i wiele innych).

Wygląda na to, że chyba nie udało ci się zrozumieć tego co napisałem.

Mi chodzi o to, że z ust różnego rodzaju banderowców padają/padały słowa, według których oni niby nie są anty-polscy, albo nawet są pro-polscy. Tylko, że słowa słowami, a rzeczywistość była i jest inna - nie od 2 lat, tylko cały czas. Na takiej samej zasadzie podejście "Azow jest X, bo Azow mówi w danej chwili X" jest podejściem niepoważnym.
Ostatnio edytowano 26 wrz 2018, o 21:11 przez Recoil, łącznie edytowano 1 raz
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez momotoro » 26 wrz 2018, o 21:09

Właściwie Lwy tam cały czas są, tylko są zakryte. Szczegóły tutaj:)
https://www.salon24.pl/u/ksiegahonoru/8 ... e-w-drodze
momotoro
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 26 wrz 2018, o 22:13

Recoil napisał(a):(,,,) Rozmijasz się z prawdą, bo nic się nie zderza, a propagandę to akurat ty uprawiasz.

Muzułmanie z Kaukazu walczyli także dla III Rzeszy (...)

Hm..., poza Polakami wszyscy w samej Europie walczyli. Znam tę historię, jednak np. układ między Al-Hadżdż Muhammadem Amin al-Husajnim i hitlerowcami ma się umiarkowanie do sytuacji, w której Czeczeni walczący dawniej z FR o niepodległość po wejściu sił Kadyrowa, a później rosyjskich na Donbas pojawili się na Ukrainie i po kilku podejściach do współpracy z różnymi oddziałami dołączyli do "Azowa". W ramach tej "logiki" można dojść do wniosku, że Basajew był nazistą... Cóż, równie dobre jak poprzednie. Rozumiem, że porzuceni przez władze w Kijowie krymscy Tatarzy również się mieszczą w tym schemacie... Można? Można :)

Recoil napisał(a):Wygląda na to, że chyba nie udało ci się zrozumieć tego co napisałem.

Mi chodzi o to, że z ust różnego rodzaju banderowców padają/padały słowa, według których oni niby nie są anty-polscy, albo nawet są pro-polscy. Tylko, że słowa słowami, a rzeczywistość była i jest inna - nie od 2 lat, tylko cały czas. Na takiej samej zasadzie podejście "Azow jest X, bo Azow mówi w danej chwili X" jest podejściem niepoważnym.

Bo też są różne rodzaje współczesnych banderowców. Ale o tym też musiałbyś po prostu wiedzieć, by być w stanie dyskutować w oparciu o konkrety. Tak, czy inaczej, "Azow" jako środowisko wywodzące się z Charkowa banderowski nigdy nie był, organizował 14.10. "kozackie" marsze w konkurencji do "Marszu UPA" organizowanego przez "Swobodę" (w Kijowie trzykrotnie liczniejsze, poza tym jeszcze w Charkowie i Odessie). Zorganizowali już dwie międzynarodowe konferencje promujące ich wizję Intermarium (za ponad dwa tygodnie trzecia).

Obrazek
Obrazek
2016.

Dopiero teraz sytuacja się komplikuje w drugą stronę, gdyż na Ukrainie panuje przekonanie, że stan państwa jest tak krytyczny, że wszystkie nurty ichniego nacjonalizmu powinny się strategicznie zjednoczyć. Do najaktywniejszego Ruchu Azowskiego, który dominuje w centralnej i wschodniej Ukrainie dołączyli bardzo dobrze zorganizowani banderowcy i neonaziole z zachodniej. Pragmatycznie rozumiem ten ruch Biłeckiego, ale może niedoszacować ryzyka i ewentualnych kosztów. Wbrew pozorom manifestacje organizacji banderowskich nawet we Lwowie są rachityczne i dochodzą do jakichś 2 tys, ale częściej to 200 os. A już wszystkie współpracujące z Ruchem Azowskim polskie środowiska zamroziły kontakty. Wzrost popularności w reszcie kraju z mojej perspektywy stracił dynamikę. Sam Ruch Azowski przed tym połączeniem na ulicy prezentował się tak:

https://www.youtube.com/watch?v=iNS5E9Kpisc
(chętni mogą policzyć czerwono-czarne szmatki)

Zobaczymy. Wkrótce kolejny - tym razem wspólny - marsz 14.10. Hasła na transparentach i skandowane okrzyki odpowiedzą na wiele pytań. Tak czy inaczej serwowana przez ciebie narracja jest zwykłą mieszanką braku wiedzy o tym, co tam się dzieje z propagandą. A co do Powstania Warszawskiego - obok piłsudczyków, socjalistów czy narodowców uznających komendę AK walczyli np. ludzie z organizacji Miecz i Pług (nawiasem uważam, że zinfiltrowanej przez służby tych samych państw, co "Swoboda", ale to już inny temat). Co z tego ma dla nas dzisiaj wynikać?

momotoro napisał(a):

Właściwie Lwy tam cały czas są, tylko są zakryte. Szczegóły tutaj:)
https://www.salon24.pl/u/ksiegahonoru/8 ... e-w-drodze

Wiem o tym dobrze, dlatego - z braku lepszego określenia - użyłem sformułowania "pełny powrót" :)

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 26 wrz 2018, o 23:00

Foxxnews napisał(a):Hm..., poza Polakami wszyscy w samej Europie walczyli. Znam tę historię, jednak np. układ między Al-Hadżdż Muhammadem Amin al-Husajnim i hitlerowcami ma się umiarkowanie do sytuacji, w której Czeczeni walczący dawniej z FR o niepodległość po wejściu sił Kadyrowa, a później rosyjskich na Donbas pojawili się na Ukrainie i po kilku podejściach do współpracy z różnymi oddziałami dołączyli do "Azowa". W ramach tej "logiki" można dojść do wniosku, że Basajew był nazistą... Cóż, równie dobre jak poprzednie. Rozumiem, że porzuceni przez władze w Kijowie krymscy Tatarzy również się mieszczą w tym schemacie... Można? Można :)

Wykręcasz kota ogonem. Nie chodzi o to, czy jakiś muzułmanin jest czy nie jest nazistą. Chodzi o to, że skoro III Rzesza akceptowała muzułmańskie mięso armatnie, i to w dodatku pod szyldem SS, to takie zachowanie wcale nie wyklucza (neo)nazizmu, bo inaczej trzeba by uznać, że III Rzesza nie była nazistowska. Czyli twoja wcześniejsza nędzna pseudo-argumentacja, według której "Azow" niby nie jest neonazistowski, bo akceptuje/wspiera muzułmańskich ochotników, to kompletna klapa.

Bo też są różne rodzaje współczesnych banderowców. Ale o tym też musiałbyś po prostu wiedzieć, by być w stanie dyskutować w oparciu o konkrety. Tak, czy inaczej, "Azow" jako środowisko wywodzące się z Charkowa banderowski nigdy nie był,

Tak, "Azow" to ruch neonazistowski, nawiązujący do III Rzeszy i teorii rasowych, oddawanie czci ludziom z OUN/UPA to w jego przypadku kwestia wtórna. Przykład banderowców przytaczam w ramach pokazania, że słowa i deklaracje wcale nie muszą odzwierciedlać faktycznego charakteru, nastawienia organizacji czy ludzie je wypowiadających.
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 27 wrz 2018, o 09:45

Recoil napisał(a):Wykręcasz kota ogonem. Nie chodzi o to, czy jakiś muzułmanin jest czy nie jest nazistą. Chodzi o to, że skoro III Rzesza akceptowała muzułmańskie mięso armatnie, i to w dodatku pod szyldem SS, to takie zachowanie wcale nie wyklucza (neo)nazizmu, bo inaczej trzeba by uznać, że III Rzesza nie była nazistowska. Czyli twoja wcześniejsza nędzna pseudo-argumentacja, według której "Azow" niby nie jest neonazistowski, bo akceptuje/wspiera muzułmańskich ochotników, to kompletna klapa.

Dobra, skończmy już, bo z tego co piszesz nie pzostał juz nawet mokry kot bez ogona. Próbujesz zestawiać sytuację, w której cześć muzułmanów z jerozolimskim liderem wsparła Adolfa w celu "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej" z sytuacją, gdy niedobitki czeczeńskich bojowników trafiają - głównie z emigracji na Zachodzie - na Ukrainę, by walczyć w dużej mierze ze współplemieńcami uważanymi przez siebie za zdrajców (od Kadyrowa) i po doświadczeniu na własnej skórze indolencji sztabu ZSU (m.in. pod Debalcewem) zgłaszają się do "Azowa". Przypomnę nawiasem, że szef "seperatystów" w Mariupolu wiosną 2014 szczycił się prasłowiańskim pseudo "Czeczen". Pod twoją klapą gdzieś zniknęli krymscy Tatarzy, ale rozumiem że gdy matrix się zacina, w kadrze pojawia się przemoczony kot bez ogona.

Recoil napisał(a):Tak, "Azow" to ruch neonazistowski, nawiązujący do III Rzeszy i teorii rasowych, oddawanie czci ludziom z OUN/UPA to w jego przypadku kwestia wtórna. Przykład banderowców przytaczam w ramach pokazania, że słowa i deklaracje wcale nie muszą odzwierciedlać faktycznego charakteru, nastawienia organizacji czy ludzie je wypowiadających.

W przypadku "Azowa" - słowa i czyny, a nie deklaracje. Wspomniany otwarty list w obronie polskich lwów na Łyczakowie wcale nie przyniósł Biłeckiemu popularności wśród lwowskich nacjonalistów, a nie musiał go pisać. Mniejsza - zaklinasz tego mokrego kota z nadzieją, że chociaż ogon mu odrośnie. Po którejś z poprzednich wymian zdań napisałem, że podobny "ping-pong" mnie nie interesuje. Jeżeli ci z tym lepiej, pozostań w przeświadczeniu, np. że mokre koty mają siedem żyć. Do czego nawiązuje "Azow" przedstawiłem tu obszernie, ilustrując symboliką i porównując ją do legalnej na Ukrainie symboliki po prostu nazistowskiej (a nie żadnej "neo"), z pełnym umundurowaniem SS Galizien włącznie. Co ciekawe, lansowanej przez władze chcące uchodzić za "liberalne" jako symbolika i narracja oficjalna, o czym wcześniej żaden z nurtów nacjonalistycznych nawet nie myślał (banderowcy domagali się tylko kombatanckich praw dla należących do UPA). To "liberałowie" na smyczy Sorosa i po jednych pieniądzach m.in. z "Guardianem", czy "Politico" uczcili w Radzie Najwyższej okrągłe urodziny kata Powstania, Diaczenki. Oni też wprowadzili penalizację nazywania zbrodni OUN i UPA po imieniu oraz doprowadzili do nadania nazw największym traktom w Kijowie - Szuchewycza i Bandery... Polska strona ma bana na ekshumacje zwłok własnych żołnierzy nawet z wojny 1920 (o ofiarach Rzezi Wołyńskiej w ogóle nie wspominając). I to są działania, a nie deklaracje. Ale trzeba pisać o "Azowie"... Co ciekawe, od początku atakowanym w ten sposób dokładnie przez tę samą stronę w jednym froncie z putinadą.

Odniosłem się do wymienionych kwestii, przy okazji wykazując że autorytatywnie lecisz kliszami przy zupełnej ignorancji dot. sytuacji nad Dnieprem. Jak to było... Wojna to pokój, Wolność to niewola, Ignorancja to siła. W sumie w sam raz na motto "Guardiana".

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 27 wrz 2018, o 14:36

Foxxnews napisał(a):Dobra, skończmy już, bo z tego co piszesz nie pzostał juz nawet mokry kot bez ogona. Próbujesz zestawiać sytuację, w której cześć muzułmanów z jerozolimskim liderem wsparła Adolfa w celu "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej" z sytuacją, gdy niedobitki czeczeńskich bojowników trafiają - głównie z emigracji na Zachodzie - na Ukrainę, by walczyć w dużej mierze ze współplemieńcami uważanymi przez siebie za zdrajców (od Kadyrowa) i po doświadczeniu na własnej skórze indolencji sztabu ZSU (m.in. pod Debalcewem) zgłaszają się do "Azowa". Przypomnę nawiasem, że szef "seperatystów" w Mariupolu wiosną 2014 szczycił się prasłowiańskim pseudo "Czeczen". Pod twoją klapą gdzieś zniknęli krymscy Tatarzy, ale rozumiem że gdy matrix się zacina, w kadrze pojawia się przemoczony kot bez ogona.

Kręcisz i mówisz nie na temat, bo nie potrafisz się przyznać do porażki i do tego, że twoja pseudo-argumentacja była kompletną klapą.

W tym co napisałem nie chodziło o to, jacy są muzułmanie walczący w szeregach (neo)nazistów. W tym co napisałem chodziło o to, że akceptowanie muzułmańskiego mięsa armatniego nijak nie kłóci się z (neo)nazizmem i nie stanowi żadnego dowodu wykluczającego (neo)nazizm - skoro robiła to III Rzesza i to w dodatku nawet pod szyldem SS.

Osobiście nie wierzę, że naprawdę nie jesteś tego w stanie zrozumieć - moim zdaniem kręcisz, bo nie potrafisz przyznać się do porażki.

W przypadku "Azowa" - słowa i czyny, a nie deklaracje. Wspomniany otwarty list w obronie polskich lwów na Łyczakowie wcale nie przyniósł Biłeckiemu popularności wśród lwowskich nacjonalistów, a nie musiał go pisać.

List to w dalszym ciągu są słowa, rodzaj deklaracji.

Mniejsza - zaklinasz tego mokrego kota z nadzieją, że chociaż ogon mu odrośnie. Po którejś z poprzednich wymian zdań napisałem, że podobny "ping-pong" mnie nie interesuje. Jeżeli ci z tym lepiej, pozostań w przeświadczeniu, np. że mokre koty mają siedem żyć.

Bredzenie bez sensu.

Do czego nawiązuje "Azow" przedstawiłem tu obszernie, ilustrując symboliką

I notorycznie kłamałeś, twierdząc, że symbolika "Azowa" nie jest neonazistowska. Podczas gdy w rzeczywistości oczywiście jest neonazistowska, bo zawiera Wolfsangel i Czarne Słońce.

Swoją drogą, Ośrodek Studiów Wschodnich:

https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/komentarze-osw/2015-08-19/ukrainski-nacjonalizm-czasu-wojny

"Zaskakująca jest też nowa, rasistowska koncepcja narodu ukraińskiego, sformułowana przez Andrija Biłeckiego . Jego zdaniem to nie język, ale rasa jest podstawą narodu, bo język jest historycznie zmienny, a rasa, przynajmniej rasa ukraińska pozostaje niezmienna w skali tysiącleci (zgodnie z tym poglądem ukraiński naród/rasa istnieje od czasów kultury trypolskiej, tj. od IV tysiąclecia przed Chrystusem)"

(dla niezorientowanych, Andrij Biłecki to przywódca "Azowa")

Co ciekawe, od początku atakowanym w ten sposób dokładnie przez tę samą stronę w jednym froncie z putinadą.

Nie, to nie jest ciekawe. Po prostu bardzo wielu ludzi w różnych krajach ma mocno negatywny stosunek do neonazizmu, a istnienie na Ukrainie neonazistowskiej jednostki świadczy w ich oczach na niekorzyść Ukrainy. I nic dziwnego, że Rosja "punktuje" Ukrainę w tym kontekście, skoro ma taką możliwość.

Odniosłem się do wymienionych kwestii, przy okazji wykazując że autorytatywnie lecisz kliszami przy zupełnej ignorancji dot. sytuacji nad Dnieprem. Jak to było... Wojna to pokój, Wolność to niewola, Ignorancja to siła. W sumie w sam raz na motto "Guardiana".

Czego byś nie napisał, rzeczywistość jest taka, że uprawiasz na forum propagandę wybielającą neonazistowski "Azow", notorycznie kręcisz i kłamiesz.
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 27 wrz 2018, o 17:55

Pomijam pozostałe powtarzające się, podobnie zresztą jak poniższa, brednie, ale to już było :)

Recoil napisał(a):Swoją drogą, Ośrodek Studiów Wschodnich:

https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/komentarze-osw/2015-08-19/ukrainski-nacjonalizm-czasu-wojny

Zostałem poproszony przez jednego z czytelników mojego bloga o komentarz do niej. Już tu był, ale skoro znów jest zmoknięty kot, niech pojawi się suszarka. Warto porównać, zwłaszcza źródła i fakty (a nie opinie):

http://foxx-news.blogspot.com/2016/08/u ... jny-w.html

Jak widać, również fragmenty tu cytowałem. Każdy na własną rękę może porównać oba teksty oraz dywersyfikację źródeł, na których są oparte. Mi naprawdę daj spokój. Powrót do tej publikacji to... właśnie mokry kot bez ogona - nawet nie ma nim jak "kręcić". Jak jednak napisałem, skoro tak wolisz albo lepiej się z tym czujesz - dobrej zabawy :)

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konflikty zbrojne