Wieści z Izraela II

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych po 1991 roku aż do dziś.

Re: Wieści z Izraela II

Postprzez futszak » 16 kwi 2019, o 20:37

Tymczasem PAD stwierdził, że odbudowa katedry ma się odbyć na fundamencie judeo-chrześcijańskim Europy. No to już wiemy co będzie motywem przewodni kampanii do reelekcji
futszak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 16 kwi 2019, o 21:13

Też mnie ten tekst mocno w wkurzdenerwował.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez momotoro » 16 kwi 2019, o 21:32

momotoro
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Marek81 » 17 kwi 2019, o 11:27

Manga napisał(a):Polski dyplomata Piotr Puchta, wieloletni pracownik polskiej ambasady w Izraelu i Palestynie, zastępca ambasadora w Izraelu, mianowany przez Lecha Kaczyńskiego na ambasadora w Egipcie, został powołany na dyrektora w światowej organizacji żydowskiej do spraw restytucji mienia żydowskiego. Ma działać na rzecz restytucji mienia w Polsce.

https://wjro.org.il/former-polish-diplo ... anization/

Teraz proszę wskazać fragment tekstu w którym jest mowa o restytucji mienia. nie liczę tego o własności wspólnoty religijnej. Nawet przykłady podano: cmentarze synagogi itp..
\
Poland. Mr. Puchta will also lead FODZ’s efforts in the handling of restitution claims pertaining to real estate owned by prewar Jewish religious communities, especially synagogues and cemeteries.

To się nazywa Mangalizacja rzeczywistości. ;)
Marek81
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 17 kwi 2019, o 11:35

Proponuję zobaczyć co promują na tej stronie...opisano że synagogi,cmentarze itd to tylko UŁAMEK oraz że mienie ma byc oddawane w całości PRZEDE WSZYSTKIM żydom....a całą gra słowna to są tylko gry i zabawy w znaczenia słów. Sam podział na żydzi i nie-żydzi powinien skutkować wpisaniem tej organizacji na listę organizacji terrorystycznych. Tak dla zasady.
Co do "mienia bezspadkowego"...no jest,jest rozdział. Malutki,niewinny żywcem wyjęty z narracji holocaust industry.

https://wjro.org.il/our-work/restitutio ... ry/poland/
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez momotoro » 17 kwi 2019, o 15:40

momotoro
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 17 kwi 2019, o 15:41

Co do tej notatki o której mówił Michalkiewicz to była ona tajna, więc za wiele osób to nie ma do niej dostępu. SM chwalił się pare razy, że ma tu i tam swoje wtyki, więc jakoś ją musiał drogą nieoficjalną zdobyć.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 17 kwi 2019, o 16:34

Jak stwierdził pan Michałkiewicz notatka została rozesłana do "wielu dygnitarzy" więc na moje oko jej tajność to tak średnio z tego wynika- po prostu zwykły bieg tego typu "notatek". Nie ma tam w tym co mówi nic na temat stanowiska choćby nieoficjalnego z naszej strony (a gdyby było to chyba by nie wytrzymał by to "utajnić". Zwykła informacja na temat tego czego oczekują żydzi i jak widzą sprawę. Jak ty żeś z tego utoczył "zdradziecki POPiS" to nie wiem. Być może PiS ma zamiar rozpocząć rozmowy z żydami na temat zwrotu, być może po wyborach a nawet być może że chce oddać im 100% żądanych kwot. Tyle że nic co by było choćby cieniem takich planów z owej notatki nie wynika.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 17 kwi 2019, o 17:11

Wątpliwości mocno mnie opadają kiedy ktoś mówi że czerpie info z "tajnej notatki" do której ma dostęp. Takie, wiem ale nie pokaże bo jest tajna i moje tajne źródła mówią że ona jest git i tajna i tamci ją mają ale nie powiedzą bo jest tajna... takie, konspiracyjnie podwórkowe.
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 17 kwi 2019, o 17:41

https://www.youtube.com/watch?v=p3tJmF_4yik

Czekamy na odpowiedź na interpelację i przy okazji widzieliście jakie mikrofony były ustawione i ile z tych stacji coś o tym napisze.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 17 kwi 2019, o 17:47

kompleks moderatora napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=p3tJmF_4yik

Czekamy na odpowiedź na interpelację i przy okazji widzieliście jakie mikrofony były ustawione i ile z tych stacji coś o tym napisze.

Przecież to nie są "Wieści z Izraela", tylko zwykła kampania wyborcza :) I to w znanym stylu Winnickiego & Co.

PS No i mamy - jako pierwszy portal jednego z trzech prorządowych tygodników:

https://dorzeczy.pl/kraj/100131/wyciekl ... skich.html
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 17 kwi 2019, o 18:09

O jakoż jestem zaskoczony. Bo szukałem w info, pap, tvn24, polsatnews, superstacja i nic (może za wcześnie) a tu proszę.

Na pewno kampania wyborcza, tylko zastanawia mnie dlaczego pisożercy nie chcą wykorzystać tego nośnego tematu (jak wiadomo Polacy wysysają antysemityzm z mlekiem matki, więc słupki mogą wzrosnąć przez to).
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Manga » 17 kwi 2019, o 18:24

Marek81 napisał(a):
Manga napisał(a):Polski dyplomata Piotr Puchta, wieloletni pracownik polskiej ambasady w Izraelu i Palestynie, zastępca ambasadora w Izraelu, mianowany przez Lecha Kaczyńskiego na ambasadora w Egipcie, został powołany na dyrektora w światowej organizacji żydowskiej do spraw restytucji mienia żydowskiego. Ma działać na rzecz restytucji mienia w Polsce.

https://wjro.org.il/former-polish-diplo ... anization/

Teraz proszę wskazać fragment tekstu w którym jest mowa o restytucji mienia. nie liczę tego o własności wspólnoty religijnej. Nawet przykłady podano: cmentarze synagogi itp..
\
Poland. Mr. Puchta will also lead FODZ’s efforts in the handling of restitution claims pertaining to real estate owned by prewar Jewish religious communities, especially synagogues and cemeteries.

To się nazywa Mangalizacja rzeczywistości. ;)

Wszystko co należy do zmarłego żyda z mocy religijnego prawa żydowskiego przypada na wspólnotę religijną. Goj nie może dziedziczyć po żydzie według Talmudu.

Wystarczy wejść na profile społecznościowe tej organizacji tam ciągle się mówi o domach, nieruchomościach i firmach które muszą być odzyskane.

https://twitter.com/WJRORestitution

Podczas „Holokaustu” naziści i ich sojusznicy obrabowali miliony Żydów ze wszystkich posiadanych przez siebie domów i firm. #MyPropertyStory @WJRORestitution
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 17 kwi 2019, o 19:25

kompleks moderatora napisał(a):O jakoż jestem zaskoczony. Bo szukałem w info, pap, tvn24, polsatnews, superstacja i nic (może za wcześnie) a tu proszę.

Drugi z prorządowych tygodników:

https://wpolityce.pl/polityka/443104-ro ... otatka-msz

kompleks moderatora napisał(a):Na pewno kampania wyborcza, tylko zastanawia mnie dlaczego pisożercy nie chcą wykorzystać tego nośnego tematu (jak wiadomo Polacy wysysają antysemityzm z mlekiem matki, więc słupki mogą wzrosnąć przez to).

Być może realny podział w tych sprawach przebiega inaczej, niż czasami się wydaje. Wychodzi na to, że na teraz o sprawie informują wyłącznie media prorządowe (poza związanymi z Konfederacją oczywiście).

Swoją drogą to dobra okazja do oceny rzetelności różnych stron multimedialnej barykady.
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 17 kwi 2019, o 19:47

One są prorządowe, ale jednak mimo wszystko jakoś tam narodowo - prawicowe. Prędzej Szechter opluje Polaków niż Lisicki czy jakiś tam dziennikarz z wpolityce.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesne konflikty zbrojne