Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych po 1991 roku aż do dziś.

Re: Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Postprzez obiekt172 » 26 wrz 2019, o 11:30

Bo tak jest taniej?
Bo społeczeństwo niemieckie dostaje spazmów na myśl o wojnie z Rosją...

i na koniec po co mieliby walczyć z FR?
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez duszek » 26 wrz 2019, o 12:02

Cudowne zaprzeczanie własnym tezom
obiekt172 napisał(a):Jasne -bo realizacja NS jest w interesie PL i zwiększa nasze bezpieczeństwo -lol

obiekt172 napisał(a):Miło - tylko teraz proszę poskładać fakty w logiczną całość....Skoro te eko-pompy ciepła są do bani to czemu polityka kreowana przez niemieckie ośrodki lobbuje za tymi zielonymi technologiami - czy aby nie po to by raz utopić szmal w niemieckich biznesach dwa ostatecznie po latach przeprosić się z gazem - ale już z niemieckiego dystrybutora z z niemiecką 10% marżą?
Oh rewersik rewersik ;D
Wszystko w ciągu 40 minut :D
Dodatkowe dwie rury Przyjaźni czyli NS2 BYŁ CAŁKOWICIE W NASZYM INTERESIE...Polski i Białorusi
"Strona Polska" miała by CAŁKOWITĄ kontrolę nad eksportem Rosyjskiej ropy i gazu do Niemiec i dalej eksport ten chroniony silną polską armią pozwolił by "Stronie Polskiej" oczekiwać godziwej zapłaty za tranzyt.
Posiadanie trzech rur Przyjaźni na swoim terytorium pozwoliło by nam się wypiąć na rewersik z Niemiec i związane z nim +10%
To mogło działać od 15 lat i przynosić Polsce i Białorusi wymierne zyski.

Powyższe jest doskonałym przykładem działania CAŁKOWICIE WBREW POLSKIM INTERESOM według niektórych użytkowników choć kolega Thorwald mógłby powiedzieć że...agentów ::)
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez futszak » 26 wrz 2019, o 13:14

Odmowa przedłuzenia Przyjaźni była pierwszym sygnałem, że dzieje się coś dziwnego.
Pobierania prowizji za leżącą sobie rurę to jeden z lepszych biznesów na tym świecie, w dodatku liczony w mld USD rocznie.
Starczałoby na finansowanie budowy atomówek.
Od 3 kadencji wszystko zmierza to systematycznego pogarszania stosunków z sąsiadami i podparte jest szeregiem bardzo dziwnych decyzji.

Do wszystkich - kolejny wpis nie na temat = długi urlop
futszak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Gwardzista » 26 wrz 2019, o 22:21

Zwiększa się bezpieczeństwo Polaków i przez to zmniejsza zagrożenie konfliktem pełnoskalowym dla Polski, czyli ciąg dalszy optymistycznych informacji...

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/ ... gospodarki
Gwardzista
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez futszak » 27 wrz 2019, o 06:19

Widzę, że Szanowny Kolega opacznie pojmuje obecność USA u nas. USArmy nie jest tu po to, żeby bronić Polski, tylko po to, żeby realizować strategiczne interesy USA. Jeśli takim interesem będzie konflikt pełnoskalowy na naszym terytorium - to do niego dojdzie. W geopolityce nie ma żadnych sentymentów ani dobrych wujków. Też długo nie mogłem się z tym pogodzić. Dorobienie do tego haseł i otoczki propagandowej to zwykły kejs dla spin doktorów.
futszak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez PDT » 27 wrz 2019, o 09:29

Gwardzista napisał(a):Zwiększa się bezpieczeństwo Polaków i przez to zmniejsza zagrożenie konfliktem pełnoskalowym dla Polski, czyli ciąg dalszy optymistycznych informacji...

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/ ... gospodarki

Ja odnoszę się do tego sceptycznie, wystarczy jak Rosja publicznie uzna je za siły neutralne.
PDT
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez prowler » 27 wrz 2019, o 09:47

Ja tylko przypominam że obie dominujące partie ubiegały się o obecność wojsk amerykańskich w PL.
To jest pewnego rodzaju "paradygmat" "naszej" "racji stanu". ("" nie są przypadkiem)
prowler
Moderator
Moderator

Postprzez Gwardzista » 27 wrz 2019, o 17:43

futszak napisał(a):Widzę, że Szanowny Kolega opacznie pojmuje obecność USA u nas. USArmy nie jest tu po to, żeby bronić Polski, tylko po to, żeby realizować strategiczne interesy USA. Jeśli takim interesem będzie konflikt pełnoskalowy na naszym terytorium - to do niego dojdzie. W geopolityce nie ma żadnych sentymentów ani dobrych wujków. Też długo nie mogłem się z tym pogodzić. Dorobienie do tego haseł i otoczki propagandowej to zwykły kejs dla spin doktorów.

Odnoszę subiektywne wrazenie, że Szanowny Kolega opacznie zrozumiał moje intencje. W swoim poprzednim wpisie chciałem zwrócić uwagę, że tzw. czynniki polityczne naiwnie wierzą w siłę sojuszu z USA . Nawet nie dopuszczam możliwości, że w przedmiotowej sprawie omamia się polskie społeczeństwo. Miałem przy tym oczywiście wielką nadzieję, że przez to wywołam dyskusję na forum...

PDT napisał(a):Ja odnoszę się do tego sceptycznie, wystarczy jak Rosja publicznie uzna je za siły neutralne.

Również odnoszę się do tego sceptycznie i nie wierzę w "sojusze" zawarte na nierównym statusie...

prowler napisał(a):Ja tylko przypominam że obie dominujące partie ubiegały się o obecność wojsk amerykańskich w PL.
To jest pewnego rodzaju "paradygmat" "naszej" "racji stanu". ("" nie są przypadkiem)

Jestem przeciwnikiem stacjonowania obcych wojsk w Polsce i udziału Sił Zbrojnych RP w strukturach wiadomego paktu militarnego...

Pozwolę sobie przytoczyć słowa, które wypowiedział Urho Kaleva Kekkonen - wybitny polityk, długoletni premier oraz prezydent Finlandii:
"Nie szukajcie przyjaciół daleko, a wrogów blisko".
Gwardzista
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jasiol » 27 wrz 2019, o 21:52

Gwardzista, ale wiesz, że nie każdy się załapie na wypłaty z KGB, takie jak Kekkonen, więc siłą rzeczy ma się inne niż On poglądy?
jasiol
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 28 wrz 2019, o 06:50

Wie, sam podpisywał kwity... ;)
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 28 wrz 2019, o 08:24

Gwardzista napisał(a):[

Również odnoszę się do tego sceptycznie i nie wierzę w "sojusze" zawarte na nierównym statusie...

.

Odsuniecie okopów od białej chatki i tyle
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Gwardzista » 29 wrz 2019, o 19:00

Pogłoski o współpracy Urho Kekkonena z wywiadem radzieckim, do dnia dzisiejszego nie zostały w żaden sposób potwierdzone.
Natomiast Jego zasługi w budowaniu podstaw pokojowego współistnienia państw w Europie (vide - Plan Kekkonena) są niepodważalne...

""Neutralność zakłada wiarygodność. Do tego nie wystarczą nasze własne oceny lub wyobrażenia, ponieważ wiarygodność nie jest sprawą jednostronną. Realizując politykę neutralności doszliśmy do wniosku, że celem jej jest zachowanie takiego stanu równowagi, który nie opiera się na sile, lecz na harmonii interesów. Naszym zadaniem jest czuwać, aby nasze przedsięwzięcia nie dawały powodu do niepokoju o naruszenie tej harmonii".
Gwardzista
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez obiekt172 » 29 wrz 2019, o 19:08

Czy zdajesz sobie sprawę ze są kręgi zarówno na wschodzi jak i na zachód od pl dla który PL jaka by nie była jest tylko i wyłącznie przeszkodą...
Nie da się żyć stosować strategu 'siedzenia cicho i udawania ze sie nie istnieje' gdy się jest na samym środku autostrady dziejów...

Finowie co mieli stracić to stracili - złoża niklu i korzystną granice - dalej nie ma po co tam iść - chyba że tylko po to by Norwegie zająć...
PL bez atomu nie ma jak bawić się w neutralność...
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 29 wrz 2019, o 19:11

Ale czy Polska będąc w tym miejscu Europy w którym jest może być neutralna i poza sojuszami?
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez obiekt172 » 29 wrz 2019, o 19:15

Może - jak będzie miała atom...
Abo zdetronizuje gospodarczo Niemcy
Sam zdecyduj co bardziej prawdopodobne...
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesne konflikty zbrojne