Wieści z Izraela II

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych po 1991 roku aż do dziś.

Re: Wieści z Izraela II

Postprzez duszek » 13 maja 2019, o 08:27

Lumen napisał(a):Nie jest zbyt bezczelne, żeby nie powiedzięć "teatralne"?

W sensie że to PO jest "ukhytom opcjom rzydoską" i gra na to by PiS przegrał wybory na rzecz tychże?
Bezmienow level konspiracy
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2092
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:46

Re: Wieści z Izraela II

Postprzez Lumen » 13 maja 2019, o 09:25

Nie wiem - gdybym wiedział to byłbym "potężnym czołwiekiem"

Ale może to na przyklad sygnał dla PiSlamistów - "że nam nie zależy" co będzie po jesieni...
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2278
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 06:52

Re: Wieści z Izraela II

Postprzez futszak » 13 maja 2019, o 09:45

Biorąc pod uwagę znamiona wojen hybrydowych, takowa się moim zdaniem toczy w naszym kraju, domowa, ale w imię cudzych interesów.
futszak
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 729
Dołączył(a): 27 wrz 2015, o 19:06

Re: Wieści z Izraela II

Postprzez Thorwald » 13 maja 2019, o 15:25

Rząd PO i prezydent Komorowski byli dużo bardziej chętni do wypłaty odszkodowań. Sikorski podpisał deklarację, a Komorowski obiecywał sprzedać lasy na zapłatę roszczeń. Dlaczego Izrael miał by nie grać na pozbycie się PiS z polskiej sceny politycznej? Jedyna alternatywa czyli PO wraz ze środowiskiem GW jest dużo bardziej chętna do wypłat odszkodowań.
Thorwald
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 481
Dołączył(a): 25 lip 2016, o 19:06

Re: Wieści z Izraela II

Postprzez SunWu1970 » 13 maja 2019, o 15:39

Thorwald napisał(a):Rząd PO i prezydent Komorowski byli dużo bardziej chętni do wypłaty odszkodowań. Sikorski podpisał deklarację, a Komorowski obiecywał sprzedać lasy na zapłatę roszczeń. Dlaczego Izrael miał by nie grać na pozbycie się PiS z polskiej sceny politycznej? Jedyna alternatywa czyli PO wraz ze środowiskiem GW jest dużo bardziej chętna do wypłat odszkodowań.
Chodzi o fakty, słowa w polityce niewiele się liczą.
PO miała silniejszą pozycję negocjacyjną, dzięki współpracy z UE mieli przeciwwagę.

Obecna władza nie ma alternatywy dla USA co jest problemem. F-16 kupiono w wyniku przetargu a F-35 będziemy zamawiać jako PPO.
Nie mamy sojuszników w Europie, Węgry są dyskusyjne zresztą współpracują dobrze, że z Rosją i Niemcami.
Nasila się rywalizacja USA z Chinami, współpracą z nimi są zainteresowani Niemcy - dla, których jesteśmy poddostawcą - którzy żyją z eksportu i świetnie zarabiają na tej współpracy.
Pomijam nawet kontrowersyjne decyzje Ambasador USA w Polsce.
SunWu1970
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 314
Dołączył(a): 9 maja 2019, o 13:10

Re: Wieści z Izraela II

Postprzez Zwitt » 14 maja 2019, o 13:59

Orzeł wylądował. Jest koszerna delegacja, tylko nie będzie oficjalnego spotkania z przedstawicielami władz polskich. Z naciskiem na słowo "oficjalnego", bo chyba nie lecieli tyle, żeby się spotkać z przedstawicielami Gminy Żydowskiej w Warszawie i zwiedzić muzeum Polin ;)
Avatar użytkownika
Zwitt
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1489
Dołączył(a): 9 sie 2007, o 13:18
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wieści z Izraela II

Postprzez kompleks moderatora » 14 maja 2019, o 14:40

Tymczasem według TVPis marsz przeciw 447 zorganizował PiS :)
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1890
Dołączył(a): 28 wrz 2015, o 13:24

Re: Wieści z Izraela II

Postprzez mg schutze » 15 maja 2019, o 10:30

Ciekawy jaka by była burza w mediach jakby tak zrobił to ktoś z ambasador Izraela...


https://polskieradio24.pl/5/1223/Artyku ... Tel-Awiwie
mg schutze
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 570
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 20:02

Re: Wieści z Izraela II

Postprzez Manga » 15 maja 2019, o 10:51

To jest znamienne ze my o wielu rzeczach najpierw dowiadujemy się z izraelskich mediów.

Się przez lata kłamalo Polakom o Rzeczpospolitej Przyjaciół, budowano fałszywe narracje a gdyby tu sprowadzić te 6 milionów "przyjaciół" plus do tego kilka milionów przyjaciół ze Wschodu to tu będa drugie Bałkany.
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2932
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Wieści z Izraela II

Postprzez marek8888 » 16 maja 2019, o 09:51

Co jest znamienne? Że każdy rząd filtruje informacje dostępne dla swego ludu? ;) Przecież warunkiem działania wszystkich agencji informacyjnych jeszcze za Bismarcka była własnie tego typu "uprzejmość" z prawem pierwszej informacyjnej nocy... Czy innym jest oczywiście lokalna specyfika łopatologicznego kładzenia do głowy gotowca na temat tego co szary obywatel winien myśleć na wskazany temat. Fakt, że u nas trzeba takową dopiero przygotować/zatwierdzić/nanieść wodzowskie poprawki jest głównym winnym szeregu informacyjnych opóźnień... ;)
Bałkanizacja nam zaś o tyle nie grozi, że nie mamy ani przepastnych gór ani jaskiń ani terenu, w którym można tanim kosztem ryć wielopoziomowe tunele. Stara zaś technika siedzenia w lesie w dzisiejszych realiach technicznych tak trochę nie teges... Zrobienie więc uległego kraju poszło by bardzo szybko i wcale nie jest takie trudne czego w jakimś tam zakresie może dowodzić przykład Ukrainy, w której co mało znane skrajna wręcz nieumiejętność dogadania się z Izraelem jakoś dziwnie nie pomogła w karierze pewnych polityków. To w kwestii najróżniejszych szumnych deklaracji o zakazie negocjacji może warto wiedzieć - to już było (choć nie tak "pokazywane" jak u nas) i jak skończyło się każdy sobie może sprawdzić.
marek8888
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 985
Dołączył(a): 29 paź 2008, o 10:58
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wieści z Izraela II

Postprzez Recoil » 16 maja 2019, o 21:32

Manga napisał(a):To jest znamienne ze my o wielu rzeczach najpierw dowiadujemy się z izraelskich mediów.

Się przez lata kłamalo Polakom o Rzeczpospolitej Przyjaciół, budowano fałszywe narracje a gdyby tu sprowadzić te 6 milionów "przyjaciół" plus do tego kilka milionów przyjaciół ze Wschodu to tu będa drugie Bałkany.


Polskie elity i media od całych dekad uprawiają propagandę wybielającą, idealizującą, tworzącą sztucznie "ulepszony" obraz innych narodów. Co tyczy się środowisk, które teoretycznie się od siebie różnią, które wzajemnie się ostro krytykują - ale w tej sprawie robią to samo.

O tym, że wielu Żydów (w tym także z mniejszości żydowskiej w Polsce) żywi do Polaków niechęć, czasami nawet uważając nas za jakiegoś rodzaju "podludzi", wiadomo od dawna, ale nasze elity/media ukrywały to przed społeczeństwem. Jednocześnie był lansowany lukrowany obraz "przyjaźni polsko-żydowskiej", a osoby mówiące na ten temat były oczerniane, robiono z nich wariatów, etc. Dzisiaj wielu wcześniej wierzący w ten lukrowany obraz przejrzało na oczy i zobaczyło, że żydowski anty-polonizm jest realną rzeczą, a nie wymysłem, ale mam wrażenie, że te osoby nie zdają sobie sprawy z tego, że ich wcześniejszy brak świadomości tego nie był przypadkiem, tylko skutkiem działania propagandy naszych elit/mediów. Niestety te osoby chyba nadal ufają ludziom, środowiskom, elitom, które wcześniej przez lata nimi manipulowały (i robią to nadal).

BTW To tyczy się także wizji historii, w kontekście czego Polacy są indoktrynowani propagandą żydowskiej polityki historycznej, skrzywionej na korzyść Żydów, a niekorzyść Polaków. Między innymi Polaków-antysemitów z okresu międzywojennego i II WŚ przedstawia się jako złych, prymitywnych, irracjonalnie nienawistnych ludzi. Podczas gdy w rzeczywistości polski anty-semityzm był w dużej mierze reakcją na to, jak się zachowywała część Żydów.

Często mówi się o tym, że Polacy-chrześcijanie nie lubili Żydów jako "morderców Jezusa", natomiast dużo rzadziej o tym, że Żydzi nie lubili chrześcijan jako "plugawych bluźnierców". Nawet we współczesnym Izraelu jest tak, że ortodoksyjni Żydzi potrafią niesprowokowani pluć na chrześcijańskich kapłanów. Informują o tym izraelskie media, np. Haaretz:

https://www.haaretz.com/1.4715226

Tytuł to: "Chrześcijanie w Jerozolimie chcą, aby Żydzi przestali na nich pluć". (chodzi o fizyczne plucie)

Ortodoksyjni Żydzi z II RP czy I RP oczywiście pozwalali sobie na mniej, bo dużo więcej im groziło, ale mieli takie samo podejście do swoich chrześcijańskich sąsiadów i ich religii, ta niechęć była wyczuwalna i wywoływala określone reakcje po stronie polskiej.

Innym narodem "wybielanym" przez polskie elity/media są Ukraińcy. W tym kontekście można spojrzeć np. na to, jak podczas i po Majdanie media przedstawiały obraz tego, jak rzekomo wcale nie jest to dojście do władzy, wzrost znaczenia banderowców. A z ludzi mówiących o tym robiono anty-ukraińskich wariatów, albo rosyjskich agentów. Tylko potem jakoś tak się "dziwnie" złożyło, że post-majdanowa Ukraina zaczęła pełną parą gloryfikować OUN/UPA, czasami zachowując się chamsko i bezczelnie względem Polski - np. przyjmując ustawę gloryfikującą OUN/UPA akurat w dzień wizyty Komorowskiego w ukraińskim paramencie, czy też zakazując ekshumacji polskich ofiar, w tym ofiar UPA, domagając się...odbudowania pomnika UPA na terenie III RP. Niestety w tym kontekście też jest tak, że wielu ludzi nie rozumie, że wcześniejsza narracja polskich mediów typu "spokojnie, banderowcy to margines" nie była szczerą pomyłką, tylko celową propagandą i że nie powinni ufać mediom/dziennikarzom którzy się jej dopuścili.

Być może najlepszym przykładem "wybielania" Ukraińców przez polskie elity/media jest kwestia "ataku na ukraińską procesję" w Przemyślu, gdzie rzekomo polscy narodowcy, którymi kierowała irracjonalna nienawiść, "zaatakowali" niewinną mniejszość ukraińską. I mniejsza o to, że "atak" polegał na ściągnięciu z jednego Ukraińca koszulki w kolorystyce kojarznej z OUN/UPA - ważniejsze jest to, jaki charakter mają tak naprawdę te "procesje". Polskie media w ogóle nie poinformowały o tym, co jest faktycznym przedmiotem konfliktu - mam tu na myśli wykorzystywanie procesji ku czci żołnierzy ukraińskich z okolic 1918-1920 roku, jako przykrywki do gloryfikowania OUN/UPA na terenie III RP.

Tutaj jest nagranie z jednej z poprzednich edycji tych samych uroczystości:

https://www.youtube.com/watch?v=GeEW77je09o

1. Ukraińcy otwartym tekstem oddają cześć OUN i UPA na terenie III RP.

2. Jeden z nich dziękuje za przybycie władzom Przemyśla i władzom wojewódzkim - a więc polskie władze o tym doskonale wiedzą i akceptują to.

3. Media o tym nie informują, a ze sprzeciwiających się temu narodowców robią wariatów, którymi kieruje rzekomo irracjonalna anty-ukraińskość, a nie konkretne, uzasadnione pretensje o gloryfikację OUN/UPA.

4. Wielu Polaków nie ma pojęcia o tym, że polskie władze nieoficjalnie akceptują banderyzm, a Ukraińcy-banderowcy są w mediach "pod ochroną".

BTW Osobom wątpiącym, myślących, że może np. przesadzam, polecam samodzielne przyjrzenie się temu, w ilu mediach jest propaganda o irracjonalnym "ataku na procesję", a ile powiedziało prawdę.

Innym przykładem "wybielanego" narodu, obecnie przykładem już nieco historycznym, są Litwini. Przez kilkanaście pierwszych lat trwania III RP, mniej więcej do I połowy lat 2000nych, polskie elity/media uprawiały propagandę typu "Litwini to nasi przyjaciele i bracia" - podczas gdy w rzeczywistości Litwini to zdecydowanie anty-polsko nastawiony naród, a Republika Litewska dyskryminuje polską mniejszość. Względem tej sprawy też było tak, że wiele osób dowiedziało się później o anty-polskości Litwinów, często w I połowie lat 2000nych, ale niestety przerosło ich zastanowienie się i wyciągnięcie wniosków z tego, dlaczego nie dowiedzieli się tego w latach 90tych, jednocześnie słysząc, że jesteśmy z Litwinami "przyjaciółmi" czy "braćmi".
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 301
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 00:53

Re: Wieści z Izraela II

Postprzez kompleks moderatora » 17 maja 2019, o 10:05

Jesteśmy frajerami.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1890
Dołączył(a): 28 wrz 2015, o 13:24

Re: Wieści z Izraela II

Postprzez SunWu1970 » 17 maja 2019, o 10:08

kompleks moderatora napisał(a):Jesteśmy frajerami.

Napiszę inaczej.
Zamiast dbać o biznes i gospodarkę, handlować to zajmujemy się mówieniem, mówieniem, którego generalnie nikt nie słucha.
Plus rozumiem, że politycy szukali sojuszu z USA tylko myśleli, że teraz oni będą nam pomagać a my korzystać tymczasem to biznes.

Szkoda, że ścieraliśmy się z Niemcami i Francją a teraz nie mamy lewara dla USA.
SunWu1970
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 314
Dołączył(a): 9 maja 2019, o 13:10

Re: Wieści z Izraela II

Postprzez obiekt172 » 17 maja 2019, o 10:13

SunWu1970 napisał(a):Szkoda, że ścieraliśmy się z Niemcami i Francją a teraz nie mamy lewara dla USA.
RFN to nie żaden lewar
Avatar użytkownika
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 3971
Dołączył(a): 6 lut 2010, o 22:42

Re: Wieści z Izraela II

Postprzez Pismak » 17 maja 2019, o 12:42

Jesteśmy maluczcy co oznacza jedyną słuszną strategię. Trzeba wchodzić w każdy deal jaki się pojawia na którym można wyjść na plus. Trzeba starać się rozgrywać nie tyle wielkich co ich malutkie, brudne interesy tak żeby wychodzić na plus. Trzeba stworzyć pewien "zasób" spraw i rzeczy które są nietykalne-wyłączone z politycznej rozgrywki i nienegocjowalne. Trzeba to robić przez dziesięciolecia rozwijając się gospodarczo aż nie osiągnie się poziomu dającego coś do powiedzenia. Tylko trzeba mieć do tego jakieś elity które nie stawiają sprawy na głowie zaczynając od dupy strony. :D
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 3046
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesne konflikty zbrojne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości