Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych po 1991 roku aż do dziś.

Re: Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Postprzez Pismak » 18 lut 2017, o 15:32

Nie stresuj się. Jak na razie to Trump włożył kij w bajoro i ostro mąci. Sprawdzają co wypłynie na powierzchnię. Takie słowne deklaracje o niczym nie świadczą. Należy spokojnie odnieś się do "po czynach ich poznacie" a nie łapać się na takie sondujące deklaracje. Netanjahu już posikał się z radości z tych deklaracji o przenosinach USA do Jerozolimy a tymczasem mamy zmianę na "kiedyś". Straszny zamęt panuje na rynku i nie wiadomo co się z tego wykluje. Trump z gówna bicza nie ukręci i nie będzie w stanie złapać wszystkich pliszek za ogonki. Będzie musiał coś wybrać- po pierwsze nie musi tego robić od razu a po drugie nie musi tego zapowiadać w TV- właśnie po czynach będzie można rozpoznać gdzie znajdzie się środek ciężkości jego polityki a czynów jeszcze żadnych nie ma.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 3048
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 23:01

Re: Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Postprzez rpg7 » 18 lut 2017, o 15:50

Na razie to jeszcze nie pozwolono Trumpowi obsadzić swoimi ludźmi nawet wszystkich stanowisk "ministerialnych" i zmuszono przeciekami jego "pro-rosyjskiego" doradcę ds. bezpieczeństwa do odejścia. Trump musi zabezpieczyć swój gabinet, obsadzić kluczowe stanowiska na dolnych szczeblach i zacząć robić porządek z tymi którzy sabotują jego polecenia. Wówczas będzie można określić co on zamierza w takiej czy innej kwestii. Myślę, że to kwestia miesięcy co najmniej.
Avatar użytkownika
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 4663
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 21:26

Re: Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Postprzez marcinzzz » 1 maja 2019, o 08:51

Wojna idzie Pany, Sakiewicz już wieszczy :)) :))

Tomasz Sakiewicz w nowym numerze „Gazety Polskiej” kreśli „Scenariusz przyszłej wojny” ... za niezależna.pl


"Z Królewca wyruszają grupy „ochotników” na motocyklach na pomoc protestującym w Suwałkach. Grupy „ochotników” uzbrojone są w lekką broń. Rozbrajają straż graniczną. Polska próbuje zmobilizować wojska, ale cyberatak paraliżuje łączność i znaczną część logistyki" - taki prawdopodobny scenariusz przyszłej wojny kreśli w najnowszym numerze "Gazety Polskiej" w swoim felietonie redaktor naczelny "Gazety Polskiej" oraz "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. Numer już dziś trafił do sprzedaży!

W Suwałkach nieznany osobnik na peronie dworca kolejowego atakuje Rosjankę. W jej obronie staje kilku rosyjskich pasażerów pociągu. Wywiązuje się bójka. Policja próbuje rozdzielić walczących. Z pociągu wypada kilkudziesięciu Rosjan. Biją funkcjonariuszy i ich rozbrajają. Policja ściąga posiłki. Okazuje się, że setki Rosjan przybywają na dworzec, żeby bronić swoich. Niektórzy mają broń. Protestujący okupują dworzec i ogłaszają się ofiarami Polaków. Rosyjski ambasador składa ostry protest w MSZ i żąda natychmiastowego wypuszczenia protestujących. Rosja stawia w gotowości bojowej swoje wojska w Królewcu.

W tym czasie zaplanowane wcześniej demonstracje moczarowców przeciwko mieszaniu się Izraela w polskie sprawy przeradzają się w serię ekscesów. Dochodzi do podpaleń budynków sakralnych i znieważenia symboli żydowskich. Na ekscesy reaguje ambasada USA, a kongres Stanów Zjednoczonych zwołuje specjalne posiedzenie. Do czasu opanowania sytuacji przez polski rząd wstrzymana jest wszelka pomoc wojskowa USA.

Z Królewca wyruszają grupy „ochotników” na motocyklach na pomoc protestującym w Suwałkach. Grupy „ochotników” uzbrojone są w lekką broń. Rozbrajają straż graniczną. Polska próbuje zmobilizować wojska, ale cyberatak paraliżuje łączność i znaczną część logistyki. Nie działa kolej. Na autostradach tworzą się gigantyczne korki. Ruch został zablokowany po wypadkach cystern z benzyną i chemikaliami. Przez otworzoną granicę wjeżdża konwój humanitarny dla Rosjan otoczonych w Suwałkach na dworcu. Konwój liczy kilkaset ciężarówek. W Suwałkach pojawiają się oddziały rosyjskiej samoobrony. Atakują komisariaty policji, dochodzi do strać z niewielkimi oddziałami polskiego wojska. Rosja żąda natychmiastowego zwołania Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie atakowania przez Polaków mniejszości rosyjskiej i żydowskiej w Polsce. Szefowie MSZ Izraela i Federacji Rosyjskiej wydają w tej sprawie wspólne oświadczenie.

Kilku ministrów polskiego rządu podaje się do dymisji. Rządząca koalicja traci większość. Sejm nie jest w stanie wyłonić nowego rządu.

W Przemyślu grupa nacjonalistów ukraińskich zajmuje komisariat i szturmuje urząd miasta. Moskwa deklaruje pomoc w obronie Polski przed Ukraińcami. Tworzą się polsko-rosyjskie oddziały samoobrony. Na pomoc oddziałom samoobrony spieszą ochotnicy z Suwałk. Kolejne konwoje humanitarne przekraczają polską granicę.

Słowiańskie odrodzenie narodu, koalicja różnych sił ultranarodowych, kilku emerytowanych generałów oraz dawnych funkcjonariuszy PZPR zwołuje konferencję prasową. Ogłaszają powstanie rządu ocalenia narodowego. Domagają się zaakceptowania tego rządu przez sejm i zagraniczne rządy. Zwracają się też o pomoc do Moskwy przeciwko ukraińskiej agresji. Kreml natychmiast uznaje nowy rząd i jest gotów udzielić mu militarnej pomocy.

Awarie sieci elektrycznej, stacji nadawczych radiowych i telewizyjnych, telefonii komórkowej, banków całkowicie paraliżują kraj. Przed zablokowaniem internetu wiele osób dostało na swoje skrzynki materiały kompromitujące czołowych polityków w kraju. Jednocześnie nadające od niedawna radio narodowe informuje o amerykańskich sankcjach na polskie banki za nieprzestrzeganie ustawy 447. Dementi ambasady USA w ogóle nie zostaje zauważone. W kraju organizowane są demonstracje przeciwko działaniom USA i Ukrainy.

Po tygodniu od pierwszego incydentu, na terenie Polski przebywa już kilkanaście tysięcy rosyjskich „ochotników”, kraj jest całkowicie sparaliżowany strajkami i awariami, mnożą się napady i niewyjaśnione samobójstwa polityków, wojskowych i ludzi odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju. Jednocześnie świat jest zbulwersowany antysemickimi ekscesami w Polsce. Władze USA postanawiają wycofać wojska z Polski.

Rząd ocalenia narodowego przejmuje władzę. Zaprasza do pomocy oddziały rosyjskie, które teraz będą stacjonować w amerykańskich bazach.

:o
marcinzzz
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 963
Dołączył(a): 31 mar 2014, o 09:49

Re: Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Postprzez kompleks moderatora » 1 maja 2019, o 08:58

To jest wyższej klasy gnida i menda.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1891
Dołączył(a): 28 wrz 2015, o 13:24

Re: Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Postprzez duszek » 1 maja 2019, o 09:23

kompleks moderatora napisał(a):To jest wyższej klasy gnida i menda.


Nie chodzi o to że ktoś mu płaci za te bzdety i o jego jestestwo...chodzi o to że ktoś to kutwa czyta i kupuje
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2092
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:46

Re: Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Postprzez Badluck13 » 1 maja 2019, o 15:58

Może tym razem SBU go nominuje do literackiego Nobla? :D
Avatar użytkownika
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 5191
Dołączył(a): 12 cze 2007, o 11:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Postprzez Foxxnews » 1 maja 2019, o 21:01

Ale wiesz, że odznaczenie dostał od RBNiO, a nie od SBU? ;)
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 wrz 2015, o 16:45

Re: Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Postprzez welder » 2 maja 2019, o 08:43

Co ten ruski miałby robić na dworcu w Suwałkach ??? Tam, przez cały boży dzień,jest siedem ''pociągów''.Jeden chudy szyno busik w kierunku Olecka, które jest jeszcze większym zadupiem jak Suwałki. Połączenia PKP są takie, że medal należałby się za sam dojazd

Tak mała zagadka, słyszał ktoś o takiej wiosce jak Lipszczany? I na jakiej trasie leży
welder
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 14:23

Re: Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Postprzez jurek5551 » 2 maja 2019, o 16:46

Tylu Rosjan w Polsce naraz? To nie Ukraińcy którzy nie muszą mieć wiz. Trzeba mieć fantazję żeby napisać takie bzdury. Przecież na nas wystarczy zwykły sabotaż, wszystkiego się wyprą a reszta świata będzie udawać ze im wierzy.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 652
Dołączył(a): 7 lut 2018, o 14:27

Re: Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Postprzez Gwardzista » 19 wrz 2019, o 22:05

Tymczasem dość niespodziewanie i raczej bez zbędnego rozgłosu, na razie chyba tylko częściowo, Amerykanie wycofują się z Polski...

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ki ... 38005.html
Gwardzista
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 111
Dołączył(a): 23 sie 2019, o 02:55

Re: Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Postprzez kompleks moderatora » 20 wrz 2019, o 17:49

Taki wniosek wyciągnąłeś z artykułu o tym, że 14 czołgów wraca do USA?
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1891
Dołączył(a): 28 wrz 2015, o 13:24

Re: Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Postprzez marcinzzz » 20 wrz 2019, o 18:31

kompleks moderatora napisał(a):Taki wniosek wyciągnąłeś z artykułu o tym, że 14 czołgów wraca do USA?

To samo miałem napisać, może Kolega rozwinie wątek wychodzenia USA z Polski... ::)
marcinzzz
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 963
Dołączył(a): 31 mar 2014, o 09:49

Re: Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Postprzez marek8888 » 20 wrz 2019, o 20:35

Nie wiem jakie info ma w tej materii autor tezy ale faktem jest, że na pewno nie można mówić o tym, że zaangażowanie zawsze zwycięskiej na naszym odcinku frontu" jakoś rośnie... tym bardziej, ze jakoß nam do F-35 wcale nie tak spieszno jak mialo byc... Ponadto ostatnie cięcia czy bardziej ich kierunek wyraźnie wskazują, że na dany moment zagrożenie rosyjskie nie jest na Kapitolu postrzegane jako nr 1 bo bylo nie bylo tnie sie tam gdzie nie problem nie jest bynajmniej priorytetowy prawda?
A ofiara min. padły niedoszle magazyny i także niedoszła infrastruktura... Nie wiem na ile to wiarygodny news ale ponoć oprócz maszyn rotacyjnych wyjeżdżają też zabawki do buowy tych ostatnich... I co to miałoby niby oznaczać?
marek8888
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 985
Dołączył(a): 29 paź 2008, o 10:58
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Postprzez Gwardzista » 20 wrz 2019, o 22:36

USA posiadają inne priorytety niż europejskie państwa NATO, co potwierdza poniższej zamieszczona informacja, która wywołała sporo zamieszania w Polsce i nie tylko...

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... meksykiem/
Gwardzista
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 111
Dołączył(a): 23 sie 2019, o 02:55

Re: Czy Polsce grozi konflikt pełnoskalowy

Postprzez jasiol » 22 wrz 2019, o 20:42

Gwardzista napisał(a):Tymczasem dość niespodziewanie i raczej bez zbędnego rozgłosu, na razie chyba tylko częściowo, Amerykanie wycofują się z Polski...

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ki ... 38005.html


To się nazywa rotacja. Jedna jednostka wraca do Stanów, inna płynie, jedzie i leci do PL. Przy okazji testują sprawność logistyki, z którą na początku było dużo problemów. Cała reszta to gównoburza wyprodukowana przez pismaków, którym niesprawdzona teza pasuje do oglądu rzeczywistości.
Jak chyba niektórym tutaj.
Info: https://twitter.com/cezarysta/status/11 ... 06656?s=20, ale warto przejrzeć pozostałe wpisy autora z 18 i 19.09
jasiol
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 658
Dołączył(a): 21 cze 2010, o 19:17
Lokalizacja: kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesne konflikty zbrojne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: niebieskiptak i 10 gości