DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych po 1991 roku aż do dziś.

Re: DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Postprzez stefanbs » 11 sty 2018, o 13:17

Rządowi mieli stracić kilkudziesięciu jeńców/zabitych/rannych od rana.
Nawet nawet eskalacja się porobiła..
Wygląda na to że rzucili do kontrofensywy poważne siły , zdobyli parę miejscowości/wioch , to woda na młyn rządowych którzy ich tam zrównają z ziemią , rebelianci nie wyciągnęli żadnych wniosków
stefanbs
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 29
Dołączył(a): 23 mar 2014, o 22:55

Re: DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Postprzez duszek » 11 sty 2018, o 14:27

duszek napisał(a):Tymczasem "zjednoczona" rebelia próbuje na tureckich Mrapach Dragon albo Vuran i nową dostawą TOWów

Nie pasowała mi pełna szyba przednia więc to nie są stricte armijne pojazdy tureckie tylko to.
Pantera F9 wyprodukowana w Dubaju przez MSPV
Obrazek

kawał drogi...widać Turcja nie poszła na otwartą konfrontację by pozwolić rebelii użyć swojego sprzętu ale wciąż pozwala na tranzyt uzbrojenia.
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:46

Re: DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Postprzez Pismak » 11 sty 2018, o 15:02

Przy otwartym niebie dla Syryjczyków i Rosjan to będzie kolejna powtórka z mielonki- i powiedzmy sobie szczerze że 50 zabitych i rannych przy takich postępach to jest nic. Dwa lata temu takie straty to był dziwnie spokojny dzień. ;) Po pojawieniu się info od wysokich dowódców islamistów o ewakuowaniu całego obszaru na wschód od Duhur (co mniej więcej jest prawdą) musi część co bardziej zapalczywych postanowiła powalczyć tak jak swego czasu podczas szturmu na bazę artylerii w Aleppo czy ostatnio pod Halfaya. Na tych Mrapach to będzie rzeźnia. Znowu skończy się na setce zabitych rządowych i 6-7 krotnie wyższych rebelsów.
PS Pojawiło się info o zajęciu Umm al Amad czyli gdzieś w połowie drogi z wczorajszej linii frontu pod Khanaser do wojsk pod Duhur. Czyli na wschód od Duhur zostało tylko IS trochę miejscowych i największe oszołomy od rebelsów.

A tu już ponoć w rękach Tygrysów:
Obrazek
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2768
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 23:01

Re: DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Postprzez duszek » 11 sty 2018, o 17:35

Podobno w Idlib.
Obrazek
Sułtan dziś pyszczył na Kurdów w Afrin i wieścił im iminent atak.
Wczoraj pyszczył na "nielegalną" ofensywę Irańczyków w Idlib.

Maskirowka? Zużycie zbędnych elementów w bezsensownym ataku tak by "związać siły" FR by ci nie chronili potencjalnego assetu w Afrin przed zniszczeniem?
A może zwyczajnie teraz każdy ma swoje wytłumaczenie i "w śród serdecznych przyjaciół psy"...Kurda zjadły?

https://youtu.be/k4T5taGQnkU?t=57
dwa razy na dobę to i ałah posłucha :)) :)) mina i milczenie reportera wymowne choć to tylko pusty korpus RBK
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:46

Re: DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Postprzez wolf2 » 13 sty 2018, o 16:03

Irańczycy/władze Iranu oznajmili, że nie przyjmą żadnych zmian w wynegocjowanym w 2015 r. porozumieniu nuklearnym. Trump wczoraj poinformował, że wstrzymał decyzję o przywróceniu sankcji wobec Iranu, tym samym podtrzymując porozumienie nuklearne z 2015 roku. Jak jednak podkreślił, robi to po raz ostatni, by Waszyngton i jego europejscy sojusznicy mieli szansę na naprawę "okropnych słabości" tego porozumienia . Wczoraj Trump zażądał od UE wprowadzenia poważnych korekt w tymże porozumieniu przy czym nie zamierza konsultować tych zmian z Iranem, Rosją i Chinami-uczestnikami porozumienia z 2015 roku.


Erdogan zagroził rozpoczęciem w ciągu tygodnia operacji przeciwko siłom kurdyjskim w Manbidż i Afrin, jeśli nie będą wypełnione dane Turcji obietnice. "W Manbidż jeśli nie będą wypełnione dane nam obietnice weźmiemy sprawę w swoje ręce. Oni zobaczą co my zrobimy za tydzień. Jeśli terroryści w Afrin nie poddadzą się, oderwiemy im głowy" , — oznajmił Erdogan w wystąpieniu w jednej z prowincji Turcji transmitowanym przez turecką TV.
Ciekawe, czy sułtan spełni groźbę użycia siły w zapowiedzianym terminie.
wolf2
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 16 lip 2014, o 11:23

Re: DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Postprzez Manga » 13 sty 2018, o 18:29

Trump będzie dociskał Europę coraz bardziej w sprawie Iranu. Jak na razie to główne państwa upierają się że nie będzie żadnych renegocjacji. Francja, Włochy, Niemcy mają lukratywne kontrakty w Iranie i perspektywę na wiele więcej. Widziałem już nawet takie ostre głosy w USA że Europa musi wybrać czy chce handel z Iranem czy USA. Zobaczymy czy aż tak ostro postawią sprawę w USA. Niemcy też nie chcą renegocjacji w tej sprawie ponieważ nie chcą też renegocjacji umów handlowych między Niemcami a USA.
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2844
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Postprzez wolf2 » 13 sty 2018, o 19:22

Ta propozycja Trumpa w ogóle nie uwzględnia kwestii uzgodnień z Iranem, Rosją i Chinami(stronami tej umowy). Jedynie z UE i Niemcami(które były odrębną stroną tej umowy z Iranem w 2015 r). Iran, Rosja, Chiny odrzucają jakieś pseudo-zmiany tej umowy. Kluczowe kraje UE takoż-ciekawe jak silny i jak skuteczny będzie nacisk USA. Trump ma fatalną markę, a choćby ostatnie głosowanie w kwestii Jerozolimy nie wskazuje, by umiał zjednywać sojuszników do swoich jednostronnych działań.
wolf2
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 16 lip 2014, o 11:23

Re: DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Postprzez Manga » 13 sty 2018, o 19:45

Powinni tę sprawę też wnieść do ONZ jak sprawę Jerozolimy i pokazać izolację USA. W tym samym czasie Indie podpisują z Iranem porozumienia na budowę i finansowanie 600 kilometrów linii kolejowej z irańskiego portu Czabahar do Afganistanu. Tego USA nie skrytykuje bo to jest zgodne z ich interesem. Do tego na konferencji do spraw pomagania imigrantom z Afryki Trump miał nazwać te państwa brudnymi dziurami czy brudnymi kiblami ;) Nawet jeśli tak jest, może jeśli to się wielu wyborcom w USA podoba, ale to jest chodząca katastrofa dyplomacji.

Choć pewnie będą jeszcze doczyszczać teren

Obrazek

Bojownicy anty Asad w walce o Idlib

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zamachowiec samobójca

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I pożegnanie z rodzicami

Obrazek
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2844
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Postprzez rpg7 » 14 sty 2018, o 00:43

Obrazek Zapowiada się na co najmniej dwa kotły, pytanie pierwsze czy pozwolą uciec zdemoralizowanym dżihadystom z al Kaidy/HTS/Nusry &co czy ich wybiją? No i po drugie czy pójdą za ciosem i wkroczą głębiej do Idlib czy jednak islamski bantustan pod tureckim nadzorem będzie tam realizowany? Możliwe, że Turcja godzi się na wyzwolenie Hama, zachodniego Aleppo i części Idlib w zamian np. za wolną rękę w Afrin i Manbij.

A z drugiej strony dziś przywódcy SDF zapowiadają, że wejdą do Idlib zwalczać terrorystów-czyżby ukłon w stronę Asada i/lub Rosji? No cóż, teraz to Turcja i Kurdowie prześcigają się w podlizywaniu komu trzeba i to nie są Amerykanie. Fatalny dla USA efekt polityki na BW neokonów z prawa i podobnej grupie z lewa.
Avatar użytkownika
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 4622
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 21:26

Re: DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Postprzez Manga » 14 sty 2018, o 08:47

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ta/yhn14el

Nowy plan Trumpa dla Bliskiego Wschodu może zmienić mapę świata

"Mimo przeciwności losu i trudnych negocjacji z Izraelem i Palestyną w zaciszu gabinetów amerykańskich polityków powstaje zupełnie nowy plan pokojowy. Polegałby on na wymianie terytoriów i przesunięciu granic trzech albo nawet czterech krajów. Sednem planu jest stworzenie wielkiego sojuszu sunnicko-izraelskiego, który miałby stanowić przeciwwagę dla agresywnej, choć nieprzeważającej pod względem liczebności wyznawców osi szyitów.

Po drugie egipska część Półwyspu Synaj (Północny Synaj) miałaby być przyłączona do Strefy Gazy. Dzięki temu obszar ten zostałby rozszerzony wzdłuż brzegu morskiego, co uczyni go trzy lub nawet czterokrotnie większym niż obecnie.

Zdaniem Amerykanów, jak podaje Al-Monitor, doprowadzi to do równowagi sił między Zachodnim Brzegiem a Strefą Gazy. Stałoby się tak dlatego, że w zamian za obszary Egiptu Palestyna oddałaby Izraelowi terytoria na Zachodnim Brzegu. Państwo palestyńskie znajdowałoby się zatem w Strefie Gazy poszerzonej o część Północnego Synaju, a terytorium Izraela poszerzyłoby się o obszary na Zachodnim Brzegu.

Izrael z kolei oddałby Egiptowi wąski pas terytorium wzdłuż długiej południowej granicy między dwoma krajami. Podobny plan został już zaproponowany na początku tego stulecia ówczesnemu przywódcy Egiptu Hosniemu Mubarakowi. Ten nie był nim jednak w ogóle zainteresowany. Oddanie jakiegokolwiek kawałka Półwyspu Synaj w ogóle nie wchodziło w grę. Teraz jednak sytuacja geopolityczna jest zupełnie inna.

Dlatego plan pokojowy USA zakłada również uwzględnienie Arabii Saudyjskiej i Jordanii. Ze względu na bliskość Izraela i Palestyny oba kraje chcą mieć realny wpływ na szykowany przez Amerykanów rewolucyjny plan pokojowy. Amerykanie z kolei liczą, że państwa te mogą też być zainteresowane kupnem obszarów, których Egipt chce się pozbyć."

Palestyńczycy mają oddać Jerozolimę, Betlejem i inne miasta a otrzymają za to jakieś zapadłe wsie obok Gazy z ISIS wewnątrz. Wspaniały żydowski interes nie wiem kto się w Palestynie na to zgodzi.

Do tego Senat w USA przegłosował ustawę o roszczeniach żydowskich wobec Polski, teraz tylko czeka na podpis Trumpa.

"Widmo gigantycznych roszczeń żydowskich wobec Polski powraca. Niemal bez echa przeszła informacja o przyjęciu przez amerykański Senat ustawy Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST, czyli sprawiedliwość dla ocalonych, którym nie zadośćuczyniono). Dla Polski może mieć ona poważne konsekwencje.
Prawo uchwalone na Kapitolu nakłada na Departament Stanu raportowanie na temat realizacji postanowień tzw. deklaracji praskiej (znanej także jako tersińska) z 2009 r.

Powstała ona na koniec konferencji zwołanej przez Unię Europejską na temat utraconej żydowskiej własności. Przewidywała ona zwrot majątku ofiar Holokaustu, nawet gdy nie zostawili oni potomków. Polska dokument podpisała, ale wynegocjowała zapis, że zwrot ten dotyczy tylko "niektórych krajów".

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 96199.html

Te przyśpieszone ustawodawstwo z roszczeniami żydowskimi wiąże się bezpośrednio z obecną sytuacją na Bliskim Wschodzie.
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2844
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Postprzez Razparuk » 14 sty 2018, o 15:17

Ta umowa Tersińska zepchneła nas juz do roli gojów..patrz "rekonstrukcja" rządu....
Avatar użytkownika
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2343
Dołączył(a): 26 lut 2005, o 21:53

Re: DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Postprzez Manga » 14 sty 2018, o 16:03

Dlatego tym bardziej w najbliższym czasie Polacy będą ekscytowani aborcją i Smoleńskiem.

Netanyahu poleciał do Indii podbudowywać strategiczne partnerstwo które ostatnio się trochę nadwątliło. Aż 6 dni ma spędzić w Indiach. Widać że naprawdę muszą mieć bardzo wiele tematów do umówienia.

Obrazek

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... l_ls7N6n_M

https://www.youtube.com/watch?v=cSJjfUYqgcE
Ostatnio edytowano 14 sty 2018, o 16:12 przez Manga, łącznie edytowano 1 raz
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2844
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Postprzez Razparuk » 14 sty 2018, o 16:11

Żałosny mały kraik jest 10x silniejszy niz my, nieważne jakimi metodami się wybił...poza 2-3mln trupów swoich współwyznawców w czasie II Wojny...to akutat okropne ale...to polityka. No a my instalujemy sobie "dobrą zmianę"...bez komentarza.
Avatar użytkownika
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2343
Dołączył(a): 26 lut 2005, o 21:53

Re: DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Postprzez gxf1d » 14 sty 2018, o 16:20

Razparuk napisał(a):Żałosny mały kraik jest 10x silniejszy niz my, nieważne jakimi metodami się wybił...poza 2-3mln trupów swoich współwyznawców w czasie II Wojny...to akutat okropne ale...to polityka. No a my instalujemy sobie "dobrą zmianę"...bez komentarza.


To tylko i wyłącznie dzięki demokracji. Każda grupa która w warunkach demokratycznych jest silnie z sobą powiązana, posiada ponadprzeciętny wpływ na politykę państwa. Pociesz kolegę że epoka demokracji odchodzi powoli w zapomnienie również z powodu niechęci nowego pokolenia do głosowań. W warunkach autorytarnych żydzi jako grupa nie będą mieli wpływu na nic, ponieważ nieformalne grupy są największym zagrożeniem dla "władcy".
gxf1d
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 200
Dołączył(a): 10 lut 2016, o 23:45

Re: DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Postprzez rpg7 » 14 sty 2018, o 21:37

Obrazek

Jeden kocioł z islamistami już zamknięty.
Avatar użytkownika
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 4622
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 21:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesne konflikty zbrojne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości