Na wesoło -NAJGŁUPSZE komentarze o broni panc. z D24 i DZ :)

Dyskusje dotyczące źródeł informacji związanych z tematyką forum.

Re: Na wesoło -NAJGŁUPSZE komentarze o broni panc. z D24 i D

Postprzez militarysta » 6 mar 2015, o 23:30

Prędzej zostanę żigolo :))
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez urbanoid » 6 mar 2015, o 23:32

Ja tam bym nie miał nic przeciwko, żeby w swojej dziedzinie jeździć po tej wschodniej satrapii jak po worku treningowym. Właściwie wcale nie trzeba łgać, żeby ją przedstawić w jak najgorszym świetle, bo robi to sama.

Nie mieszkam jednak w W-wie (jeszcze, choć mieszkanie mam).
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez szmul » 6 mar 2015, o 23:34

urbanoid napisał(a):
Wiesz, wolałbym żebyś np. Ty tam pisał artykuły o broni pancernej, niż czytać to co ich "spece" czasami wyprodukują.

Tak źle mu życzysz ? Przeczytaj dokładnie post forumowicza S.P.
Ps. To się zgłoś.
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tromp » 7 mar 2015, o 00:27

Żeby to DZ chciał być... Bo u Dury robić to mi się nie widzi.
Z drugiej strony, taki Gawęda może...

Jarek-a jakby ich strollować? :D
Tromp
Moderator
Moderator

Postprzez militarysta » 7 mar 2015, o 00:35

Po co?

Napiszę po raz setny.
Nie ma omnibusów.

NIE ZNAM SIĘ = NIE PISZĘ.

Nie piszę o lotnictwie.
Nie piszę o okrętach.
Nie piszę o broni strzeleckiej.
o OPL WL piszę minimalnie o a OPL wcale.
o artylerii piszę mało
o Wojskach Pancernych i Zmechanizowanych więcej
o czołgach i broni ppanc - mogę pisać

W ten sposób unika się robienia z siebie debila który niby wie wszystko najlepiej - od okrętów Scorpene poprzez JASSAM dla F-16 po Leopardy-2 i konflikt ukraiński -a realnie wykłada się na prostych błędach.
Kwestie militarne są tak szerokie, że IMHO nie sposób być kompetentnym we wszystkim. A i tak są "tematy miny" w których orientując się można polec.
Obecnie jest pęd za wierszówką, newsem, przekazem, lub dziwny IMHO kierunek na media społecznościowe. Kto co woli ale ja mam jedną prostą zasadę:
NIE ZNAM SIĘ = NIE PISZĘ.

a mimo totalnie żenującego poziomu portal D24 to jeszcze nieco inna para kaloszy. Pojawił się i istnieje "po coś" :-)
Po co to widać.
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez Tromp » 7 mar 2015, o 00:54

Jak to "po co"? Żeby pisać prawdę. O ile takie artykuły by w ogóle poszły. Ciekawym niezmiernie losów całego interesu w wypadku przepuszczenia artykułu o mordach wokół hinduskiej afery ze Scorpene? Tak na przykład...
Tromp
Moderator
Moderator

Postprzez urbanoid » 7 mar 2015, o 02:47

szmul napisał(a):
urbanoid napisał(a):
Wiesz, wolałbym żebyś np. Ty tam pisał artykuły o broni pancernej, niż czytać to co ich "spece" czasami wyprodukują.

Tak źle mu życzysz ? Przeczytaj dokładnie post forumowicza S.P.
Ps. To się zgłoś.

A możesz mi konkretnie wskazać co jest nie tak w poście, a konkretnie linku forumowicza S.P.? Wiesz, może nierozgarnięty jestem czy coś... :-)

I chyba wyraźnie napisałem co (m.in.) mnie powstrzymuje. :P
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez szmul » 7 mar 2015, o 13:24

urbanoid napisał(a):
A możesz mi konkretnie wskazać co jest nie tak w poście, a konkretnie linku forumowicza S.P.? Wiesz, może nierozgarnięty jestem czy coś... :-)

Zapoznaj się z Jego postem stronę wcześniej.
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Raven » 9 mar 2015, o 15:02

A oto komentarz niejakiego oświeconego Oja na DZ ;) Zechciało mu się komentować OPL...

"Nie porównuj bo możesz jeszcze się coś ciekawego dowiedzieć o Wegach i Newach i szybko zmienisz zdanie, że lepiej jednak nie kupować Patriota bo mamy lepsze rzeczy u siebie.
Co do tych "wypożyczonych " 6 baterii to one zabezpieczą jedynie jedno miasto np. Warszawę a co z resztą kraju....."
Raven
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 29 mar 2015, o 12:47

Z równie bzdurnej, dzisiejszej notki o T-14 z D24
vis Dzisiaj, 29 Marca, 10:24
"i ciekawostka dlaczego 90 ma spawaną wieżę ponieważ Rosjanie utracili technologię odlewu i przywrócenie jest zbyt kosztowne"
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tromp » 30 mar 2015, o 20:09

Durnych wymysłów ciąg dalszy. Tym razem na topie-Nimce zabierajo polskich marynarzy! I okręty wpychajo i lobbujo i szkolić chco!
Tromp
Moderator
Moderator

Postprzez Sulima » 30 mar 2015, o 23:31

http://www.ngopole.pl/2013/11/23/po-co- ... i-leopard/

Przypadkiem trafiłem w sieci na coś takiego, polecam, bo tylu bzdur na tema Leoparda to nawet altair chyba nie wyprodukował :)) , bodaj ani jedno zdanie w tym artykuliku nie jest prawdziwe.
Sulima
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lubelak » 31 mar 2015, o 21:31

Co prawda nie o broni pancernej ale o broni strzeleckiej opinia "fachowca"
Wiekszosc nowych konstrukcji ma ten problem! Przyczyna jest prozaiczna - chcesz miec karabin lekki, bo zolnierzom ciezko, to masz bubel! Armie chca coraz lzejszych karabinow i producenci , nie chcac przekroczyc nalozonych limitow wagowych, robia nie lufy a lufki z cieniutkimi sciankami. Efekty sa jakie sa! Ogolnie ten kierunek "lekkosci" jak i sam standardowy kaliber NATO sa bledne i nalezy produkowac znowu bron ciezsza, ale wytrzymala termicznie! Amunicja tez powinna byc raczej 6,5 lub 7 a nie te kapiszony, ktore teraz mamy! Tez oczywiscie, po czesci, z przyczyn wagowo-ilosciowych. Jak nie nowy kaliber to powrot do 7,62 i koniec! Wiekszosc armi uzywa i tak jeszcze ten kaliber i giwery 7,61x52 rownolegle do kapiszonow 5,56! W strukturach oddzialow, batalionow a nawet pojedynczych KTO czy BWP sa ludzie z bronia 7,62, gdyz 5,56 nie nadaje sie do niczego, oprocz strzelania do ludzi w kufajkach lub dresach! HK produkuje karabin HK417, chyba najlepsza bron na swiecie i wystarczy ja wprowadzic do Bundeswery jako standard a nie(tak podobno chce BW) dawac kase na calkiem nowa giwere! HK 417 ma oczywiscie kaliber 7,62, ale jest jeszcze HK 416 z kalibrem 5,56, jak juz ten kapiszon dalej ma byc. A moze oba, zamiast G36 i G3?! Roznica w wadze pomiedzy HK416 a HK471 to kilogram - czy to tak duzo?
Lubelak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tymon Zajaczkowski » 1 kwi 2015, o 00:24

Kolega naoglądał się "Przekrętu" :))

https://www.youtube.com/watch?v=lX0MB7pJtKs
Tymon Zajaczkowski
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tromp » 14 kwi 2015, o 10:11

Tym razem "Wyborcza", ale przez plotek.24:
http://www.defence24.pl/przeglad-prasy_ ... e-zna-ceny
Janusz Rolicki, Gazeta Wyborcza, Niepodległość nie zna ceny: "Rezygnacja przez MON z polskich rakiet ręcznych typu Grom i Piorun produkowanych w Mesko zakrawa na prawdziwą zbrodnię (...) Te rakiety w sposób wyśmienity paraliżują siły lotnicze przeciwnika poruszające się na wysokości do 5 tys. metrów. Praktycznie więc są w stanie wyeliminować z pola walki helikoptery. Są one także bardzo skuteczne w walce z czołgami. Ich koszt jest niski. 3 tys. takich rakiet kosztuje, jak napisał pan Lubowski, tyle co sto rosomaków. Ich zaletą jest mobilność i niemożność precyzyjnego zlokalizowania przez wroga. Można przyjąć, że polska armia posiadająca te rakiety już na szczeblu plutonu czy nawet drużyny, a jest to do szybkiej realizacji, byłaby diablo skuteczna na polu bitwy."
Tromp
Moderator
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Internet, literatura, prasa, film