Powstanie Warszawskie

Dyskusje dotyczące źródeł informacji związanych z tematyką forum.

Powstanie Warszawskie

Postprzez Darth Stalin » 9 maja 2014, o 20:36

Dzisiaj byłem. Naprawdę warto - w niektórych scenach, gdzie autorzy mieli do dyspozycji lepszej jakości taśmy oryginalne, sceny wyglądają, jakby były kręcone współcześnie.
Robi wrażenie; nie tylko sceny wykorzystane do zmontowania fabuły, ale też ogrom wykonanej pracy. I na końcu - lista osób zidentyfikowanych na filmie z imienia, nazwiska czy pseudonimu. Naprawdę - szacunek.

W Płocku w Heliosie przy seansie weekendowym 9-11 maja bonus: mapa dla lotników robiących zrzuty z naniesionymi pozycjami powstańców plus podsumowaniem sił i strat. I zaskoczenie: w końcu nie ma mitycznych niemieckich strat "ku pokrzepieniu serc" tylko smutne konkrety: 1570 zabitych, 7474 rannych.
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Coedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius.

Potencjalny przeciwnik ma tradycje decydowania się na uzyskiwanie korzyści operacyjnych niezależnie od potencjalnych strat
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Powstanie Warszawskie

Postprzez Hastati » 14 maja 2014, o 11:11

Nie wiem jak było u Was, ale mnie i wiele innych osób uderzyła absolutna cisza w czasie seansu - żadnych rozmów, śmiechów, odgłosów jedzenia. To samo po filmie - wszyscy jak jeden mąż w ciszy opuszczali salę.

To trochę mówi o tym, jakie wrażenie wywiera ten film na widzach.
Hastati
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Powstanie Warszawskie

Postprzez Darth Stalin » 14 maja 2014, o 13:13

To się zgadza. "Chrupanie" było w czasie "kwadransa reklam" przed seansem, a potem... cisza.
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Coedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius.

Potencjalny przeciwnik ma tradycje decydowania się na uzyskiwanie korzyści operacyjnych niezależnie od potencjalnych strat
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Powrót do Internet, literatura, prasa, film