AmbaSSada

Dyskusje dotyczące źródeł informacji związanych z tematyką forum.

AmbaSSada

Postprzez Ibanez » 2 lis 2013, o 00:33

Byłem dzisiaj z bratem na nowym filmie J.Machulskiego.
Pewnie częśc z Was widziała trailer. Może też 4 osobowe wykonanie 'Snu o Warszawie' na jednej gitarze które też pochodzi z tego filmu i jest do zobaczenie na tubie. (Które to oczywiście oburzyło true polaków, właściwie to powinno być: tru polaków)

Krótko i na temat. Dla mnie film rewelacyjny. Ma mnóstwo nawiązań do historii, podtekstów i aluzji które dla użytkowników akurat tego forum będą zrozumiałe i zabawne. Humor inteligentny, złośliwy w pewnym momencie przypomie Wam się 'Allo Allo' chociaż to zupełnie inny klimat. Machulski wbija również szpilę naszym super patriotom i pokazuje co stało z tym pojęciem we współczesnej Polsce.
Bardzo żałuję że nie poszedłem z żoną. Zabierzcie żony lub dziewczyny, jest lekki nie nachalny wątek miłosny plus kilka odbitych piłeczek małżeńskich (kto żonaty ten złapie od razu a kto nie, ten niech wie co go czeka;)) Kobietom się spodoba chociażby z tego powodu.

Film ma ciepły optymistyczny klimat to taki sen o przedwojennej wielokulturowej warszawie.
SPOILER
I wielkiej Polsce;) Co też Wam się spodoba.
KONIEC SPOILERA
Wyszedłem z kina w super humorze chociaż dzień zaduszny, refleksyjny.

Ps. Zasłyszana rozmowa dwóch lasek w holu już po filmie:
- Ty ale niemcy to fajne mieli mundury. Tacy przystojni byli.
Co Hugo Boss to Hugo Boss;)
Pozdrawiam.
Ibanez
Użytkownicy
Użytkownicy

Powrót do Internet, literatura, prasa, film