Nowości prasowe

Dyskusje dotyczące źródeł informacji związanych z tematyką forum.

Postprzez Revenant » 27 sty 2006, o 00:19

[quote=""Lupac""]Cóż ja też jestem już delikatnie wkurzony całą sytuacją. Dziś znowu zrobiłem sobie spacerek po wszystkich salonikach prasowych i Empikach i nic... Poligonu nie ma.[/quote]
Ja Poligon już kupiłem, jednak w Empikach dalej go nie ma (nie tak dawno, jak w Empiku zapytałem o Poligon, to koleś miał taką minę, jakbym chciał kupić kiełbasę). Korzystając z okazji zapytałem poprzez PW na NFoW red. Fuglewicza o przyczynę opóźnienia. Odpisał mi, że nie zna szczegółów, gdyż nie zjmuje się Poligonem, ale opóźnienie wynikło z decyzji o pewnej zmianie w pierwszym numerze. Jak napisał red. Fuglewicz decyzja była podyktowana podkradzeniem tematu jednego artykułu przez konkurencyjny tytuł. Nie napisał, o który artykuł chodzi, ale widziałem numer Militariów z KW-2 na okładce, więc zapowiadany artukuł o KW-2 zamieniony został na artykuł o Churchillu Mk.IV.
Ogólnie kwartalnik zapowiada się obiecująco, podoba mi się przyjęty skład, nowoczesny i czytelny. Mam nadzieję, że każdy numer będzie zawierał artykuł o jakiś historycznych formacjach, jak to ma miejsce w pierwszym numerze.
Cały numer zawiera tylko 5 stron reklam (wliczając okładkę), kwestia gorąco dyskutowana w temacie o NTW.
Jedyne co mnie zdziwiło, to skład redakcji Poligonu, mocno...hmm...lotniczy :wink: Red. naczelnym jest Michał Fiszer (vel E.F.Rybak), a z-cą naczelnego jest Zbigniew Lalak.
Autorami glównego artykułu numeru są (Jak powstał T-72?): Andrzej Kiński oraz... Michał Fiszer i Jerzy Gruszczyński. Jednak artykuł jest rewelacyjny przedstawiając poprzez pryzmat konstruktorów i decydentów przemysł pancerny b.ZSRR.
Numer zawiera mnóstwo rysunków technicznych autorstwa Tomasza Grotnika a zdjęcia (jest ich dużo) są spore i wyraźne.
Ogólnie Poligon z czystym sumieniem polecam wszystkim, jak głosi napis na okładce, miłośnikom wojsk lądowych.
P.S.
Dla jasności, nie przeczytałem jeszcze pierwszego numeru - brak czasu - poza backgroundami w artykule o T-72.
"Demokracji będziemy bronić do ostatniej kuli" - Aleksandr Łukaszenko, prezydent Białorusi
Revenant
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 27 sty 2006, o 11:17

Dla tych z Warszawy :D
Poligon widziałem tylko w jednym miejscu- saloniku modelarskim w podziemiach Dworca Centralnego. Tak na przyszłość, także najszybciej mają nTW.
Szukasz informacji z MSPO i nie tylko? Zajrzyj: dziennikzbrojny.pl
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lupac » 28 sty 2006, o 13:23

Wkońcu znalazłem "Poligon", oczywiście nie w Empiku. Nie wiem jak Wy, ale mi jakoś brakuje tego co jest w każdym (chyba) tytule Magnum-X, a więc "Aktualności".
Lupac
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Eversmann » 28 sty 2006, o 13:43

Ja kupiłem Poligon w hipermarkecie Leclerc, w dziale z gazetkami. Muszę przyznac, że czasopismo wygląda ciekawie, chociaż za dużo jeszcze go nie przeczytałem.
Eversmann
Administrator
Administrator

Postprzez HATAKE » 28 sty 2006, o 13:54

[quote=""Lupac""]Wkońcu znalazłem "Poligon", oczywiście nie w Empiku. Nie wiem jak Wy, ale mi jakoś brakuje tego co jest w każdym (chyba) tytule Magnum-X, a więc "Aktualności".[/quote]

Zdaje się, że teraz NTW upodobni się do RAPORT-WTO i to ono będzie pełniło role pisma informacyjnego i ogólnotematycznego, odciążone Poligonem.

Poligon już kupiłem, w Empiku oczywiście. Pismo ciekawe i spełnia moje oczekiwania, choć jak dla mnie trochę zadużo o Historii. Nic dziwnego że "Militaria XX w." poczuły się zagrożone :wink: .
HATAKE
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez PiterNZ » 28 sty 2006, o 20:31

Osobiście w Poligonie bardzo podobał mi się artykuł o T-72.
Natomiast słabe wrażenie zrobił na mnie artykuł o armii szwajcarskiej. Brakowało mi w nim schematów i tabel. Miałem nadzieję, że pismo będzie bardziej zbliżone do dawnego Wojskowego Przeglądu Zagranicznego.
PiterNZ
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 28 sty 2006, o 23:49

dokończenie wrażeń z lektury :wink:

- Churchill - mi się podoba...ale przypisy by się jednak przydały przy fragmentach cytowanych (zamiast nie do końca sprecyzowanych wyjaśnień w tekście), profile barwne (ich obecność) mogę tu zaakceptować, rysunki techniczne OK, w sumie fajny tekst (jak dla mnie, to mogą "odpracować" resztę brytyjskiego sprzętu pancernego :wink: )
- T-72- co tu dużo pisać... chyba wyczerpujący :wink: )
- szwajcarskie WL - khm... lekki przerost formy nad treścią,
- historia polskiej radiolokacji - ciekawy temat, sam tekst mocnon techniczny, acz da się strawić
- broń maszynowa i ppanc w IIRP - jak najbardziej za (swoją drogą to w tym drugim artykule, kolejny autor po Malaku, zaprzecza temu, iż w armii za Piłsudskiego nie interesowano się nowoczesnymi trendami)
- mało reklam
- tradycyjnie, jak to w naszych wydawnictwach, można trafić na literówki i tym podobne kwiatki ja wspomniane "nadszedł noc" czy powtórzenia (choć porównując do strzałów jakie można znaleźć w książkach L&L, Kagero czy innej Bellony to jest całkiem dobrze).
- wg mnie Poligon wypada całkiem dobrze
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 30 sty 2006, o 10:31

Skład fatalny, niestety.
Widzieliście zdjęcia z włoskeigo muzeum? Zwłaszcza te na środku?
Nazywam się major Bień i mam stopień majora...
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 30 sty 2006, o 12:34

Nie tylko tam. Podobnie jest w przypadku Legionu Turkiestańskiego i tekstu o Szwajcarach (choć nie jest to może tam aż tak widoczne).
O składzie, opinie negatywne przeważają nie tylko tu (na Gazetowym forum również).
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 30 sty 2006, o 14:09

A propos.
Artykuł o legionie turkiestańskim w praktycznie nie zmienionej formie, ale za to z lepszymi ilustracjami, czytałem już chyba z 10 lat temu. Czasopismo nazywało się "Archeologia wojskowa"...
Ale to tak zupełnie na marginesie.
Nazywam się major Bień i mam stopień majora...
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lupac » 2 lut 2006, o 14:13

"Poligon" pojawił się już w Empikach, tak samo jak lutowe "Lotnictwo"...

Na stronach Magnum-X pojawiła się już zapowiedź lutowego numeru Techniki Wojskowej. Zapowiada się ciekawy artykuł o Chińskich samolotach szkolnych i o Ukraińskich ppk.
Lupac
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 2 lut 2006, o 14:46

Do tego Jenot, Kangaroo i pare innych rzeczy. A najnowsze Lotnictwo już w kioskach. M.in. monografia EH-101 w wykonaniu tradycyjnego duetu, ciąg dalszy tekstu o weryfikacji zwycięstw powietrznych i kolejna część artykułu eksporcie broni. Co prawda w tym numerze sporo o projektach cywilnych ale wspomniane teksty ciekawe. Swoją drogą, jeśli kotoś chce się pośmiać to polecam notkę o transferze holenderskich F-16AM/BM do Chile, skomentuję to tak: Radio Erewań :lol: .
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez corran » 2 lut 2006, o 16:23

Jako że odbyłem dzisiaj 6 godzinną podróż pociągiem miałem okazje wczytać się w ostatnie Lotnictwo - polecam, bardzo ciekawy numer, bardzo dobrze się czyta (sporo ciekawszy niż ostatnia Skrzydlata którą kupiłem tylko dla CD).
corran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 2 lut 2006, o 16:33

[quote=""corran""]miałem okazje wczytać się w ostatnie Lotnictwo - polecam, bardzo ciekawy numer, bardzo dobrze się czyta [/quote]

Ja powiem więcej, mi lepiej się czyta niż Poligon, chociaż uważałem się za "lądowca".
Szukasz informacji z MSPO i nie tylko? Zajrzyj: dziennikzbrojny.pl
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 17 lut 2006, o 21:24

Nowa SP się już pokazała...w niej tradycyjnie najciekawsza część historyczna - konkretnie tekst o Łosiach. Przy okazji... Panowie szykować pieniądze :D, zanosi się na to, że monografia Łosia z AJ-Pressu w końcu się ukaże:D
Przynajmniej o tym świadczy ostatnie zdanie ze wspomnianego tekstu: "Artykuł powstał w oparciu o materiały jakie autor przygotował do 100 zeszytu Monografii Lotniczych wydawnictwa AJ-Press poświęconemu PZL 37 Łoś"... a to się rozejdzie chyba raczej szybko :wink:
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Internet, literatura, prasa, film