Nowości prasowe

Dyskusje dotyczące źródeł informacji związanych z tematyką forum.

Postprzez Michał Gajzler » 12 sty 2006, o 21:43

[quote=""Lupac""]Bardzo podoba mi się okładka.... EH-101, a raczej US-101 w barwach amerykańskich użytkowników (VIP, US NAVY, US Coast Guard i chyba USAF).[/quote]

Tak, USAF. Wersja CSAR oferowana w trwającym właśnie przetargu.
Numer faktycznie niezły. Za hit uważam niektóre informacje z tekstu o Rosomakach :D .
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez PiterNZ » 12 sty 2006, o 22:35

Poligonu jak nie było tak nie ma. Może NTW ma kłopoty finansowe?
Takie opóźnianie wydań już kiedyś zwiastowało upadek gazety (Lotnictwo).
PiterNZ
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 12 sty 2006, o 23:06

To Altair musiałby już paść dawno temu :wink: . SP i Raport już kilka razy pojawiały się pod koniec miesiąca :wink:
A Lotnictwo (obecne) pojawiło się nawet (styczniowe) przed czasem.
Edit: potwierdzam, w Łodzi "Poligonu" także się nie uświadczy.
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 13 sty 2006, o 19:10

Faktycznie o styczniowym numerze można powiedzieć,"że idzie się go przeczytać".Widocznie mieli wiele sygnałow od czytelników i postanowili wrócić do starych dobrych czasów.
Ciekawy artykuł pt."Wojsko Polskie w rejestrze uzbrojenia ONZ" oby tak dalej.Jedno co mnie niespecjalnie interesuje to w dziale historycznym opisywanie czołgów francuskich.Czyżby się szykowała jakaś grubsza monografia???
PS Poligonu w Trójmieście nie ma
Pzdr
Porucznik
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez PiterNZ » 13 sty 2006, o 23:07

[quote=""porucznik""]Faktycznie o styczniowym numerze można powiedzieć,"że idzie się go przeczytać".Widocznie mieli wiele sygnałow od czytelników i postanowili wrócić do starych dobrych czasów.
Ciekawy artykuł pt."Wojsko Polskie w rejestrze uzbrojenia ONZ" oby tak dalej.Jedno co mnie niespecjalnie interesuje to w dziale historycznym opisywanie czołgów francuskich.Czyżby się szykowała jakaś grubsza monografia???
PS Poligonu w Trójmieście nie ma
Pzdr
Porucznik[/quote]
1) Akurat rejestr uzbrojenia chociaż najciekawszy jest chyba najmniej starannie zrobiony.
2) Lampart (?) miał kiedyś wydać monografię czołgów z II WŚ ale zrezygnowali nie wiem dlaczego.
PiterNZ
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 14 sty 2006, o 01:11

A Lampart to w ogóle jeszcze funkcjonuje? Książki (wydane jakiś czas temu) w każdym razie sprzedaje Magnum-X...
Nnieskończonych serii wydawniczych i niewydanych, a zapowiedzianych książek trochę się już uzbierało... "Krwawa jatka" - wydany u nas tylko jeden tom (nawet kiedyś zacząłem szukać oryginału, ale cena mnie rozbroiła :D), "Lotnictwo Wojskowe Stanów Zjednoczonych" - drugiego tomu jak nie było tak nie ma, "Działania bojowe Luftwaffe" podobnie. Inne wydawnictwo sprzedawało serię "Sojusznicy Luftwaffe" - tomu poświęconego Finom chyba tez sie nie doczekaliśmy. Militaria mają na koncie kilka nieskończonych monografii (SM.79, Curtiss 75 Hawk, Mosquito). Aj-Press drugiej części "Polskiej Marynarki Wojennej w 1939 r." też nie wydał (tak jak i monografii Łosia).
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 16 sty 2006, o 10:43

[quote=""porucznik""]Jedno co mnie niespecjalnie interesuje to w dziale historycznym opisywanie czołgów francuskich.[/quote]
I właśnie dlatego dyskusja o tym, czy dane pismo jest dobre czy nie jest jałowa. Po prostu ilu oceniających - tyle zdań.
Nazywam się major Bień i mam stopień majora...
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 24 sty 2006, o 16:55

Pojawił się w końcu Poligon (przynajmniej w niektórych miejscach w Łodzi). Przy okazji, Mr. Fiszer realizuje się w nowej roli, a zastanawiałem się czemu ostatnio było go jakby trochę mniej w czasopismach Magnum-X :wink: .
Na ocenę wypada poczekać do przeczytania całości, acz na pierwszy rzut oka
ciekawa rzecz - dość obszerne potraktowanie tematów (przynajmniej jeśli o ilość stron chodzi - bo jest i spora ilośc ilustracji) przywodzi na myśl MSiO.
Pomarudził bym narazie na układ tekstu i warstwy ilustracyjnej (bardziej
odpowiada mi coś na kształt MSiO czy Militariów i Faktów), acz to kwestia gustu.
C.D.N.

Edit: tu litera, tam nawias...
Ostatnio edytowano 24 sty 2006, o 17:39 przez Michał Gajzler, łącznie edytowano 1 raz
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lupac » 24 sty 2006, o 17:29

W Bydgoszczy w Empiku jeszcze nie ma...
Lupac
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez dekoder » 24 sty 2006, o 17:47

Ja dzis kupilem i Raport i Poligon. Wieczorkiem zabieram sie za czytanie,
dekoder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 25 sty 2006, o 11:07

Ja jeszecze nie mam Poligonu i z tego powodu chętnie poczytam (i pewnie nie tylko ja) o Waszych opiniach.
Szukasz informacji z MSPO i nie tylko? Zajrzyj: dziennikzbrojny.pl
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 25 sty 2006, o 15:22

Widziałem w Trójmieście Poligon ale jestem na finiszu sesji i na razie nie kupie żeby nie korciło żeby się nim zająć :wink:
Również chętnie dowiedziałbym się o opiniach po zapoznaniu się z pierwszym numerem.
Pzdr
Porucznik
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 25 sty 2006, o 23:45

Referat na zaliczenie napisany...trochę czasu się na czytanie znalazło :wink:
- Muzea i Kolekcje - jak dla ten przewodnik powinni ciągnąć dalej (plus), podobnie nie mam nic przeciwko relacjom z rekonstrukcji historycznych
- tekst o "nowych" czołgach irackiej armii - może nic odkrywczego, jeśli ktoś stara się śledzić informacje o transferach sprzętu do Iraku, ale zawsze jest to jakaś próba zebrania większej ilości informacji w jednym miejscu,
- Piedimonte, temat ciekawy, sam tekst również... ale...zamiast profili barwnych, które modelarzy raczej nie zadowolą (a mi potrzebne jak pięść do oka :wink: ), przydałyby się jakieś mapki, których w tekście nie ma wcale, co z kolei utrudnia odbiór tekstu (plus - za ciekawe zdjęcia)
C.D.N.
Edit:
Aha, tradycyjnie, jak to w naszych wydawnictwach, można trafić na literówki i tym podobne kwiatki np. "nadszedł noc" :D
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez PiterNZ » 26 sty 2006, o 21:59

W Warszawie w ogóle nie widziałem Poligonu i mam wielki żal do Redakcji za niepoważne podejście. Najpierw reklamują, że będzie w grudniu a mamy koniec stycznia i dalej nie można kupić.
Moim zdaniem żenada.
PiterNZ
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lupac » 26 sty 2006, o 22:17

Cóż ja też jestem już delikatnie wkurzony całą sytuacją. Dziś znowu zrobiłem sobie spacerek po wszystkich salonikach prasowych i Empikach i nic... Poligonu nie ma.
Lupac
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Internet, literatura, prasa, film