Nowości prasowe

Dyskusje dotyczące źródeł informacji związanych z tematyką forum.

Postprzez Michał Gajzler » 7 sty 2006, o 15:16

Teoretycznie jest w sklepie internetowym Magnum-X, ale na na oczy w rzeczywistości tego nie widziałem (tak jak i monografii Horneta, do której aneks jest już dostępny na stronach wydawcy...).
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 7 sty 2006, o 15:25

Monografię Horneta widziałem już w kilku punktach. Osobiście nie kupiłem bo cena 35 zł i pobieżne przejrzenie treści mnie odstrasza.
Szukasz informacji z MSPO i nie tylko? Zajrzyj: dziennikzbrojny.pl
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 7 sty 2006, o 16:15

[quote=""mac76""]Monografię Horneta widziałem już w kilku punktach.[/quote]

Do czwartku w Łodzi nie widziałem nigdzie,a wolałbym najpierw własnie przejrzeć.

[quote=""mac76""]Osobiście nie kupiłem bo cena 35 zł i pobieżne przejrzenie treści mnie odstrasza.[/quote]

35zł to niestety w przypadku monografii ostatnio średnia-standard. Nowsze Aj-Pressu (tu dochodzi jeszcze dość wredna maniera dzielenia na wiele części) czy Militariów kosztują nawet więcej. W okolicach 35-38 zł kosztują też wydawnictwa MMP/Stratus. Kagero to juz w ogóle lekka przesada, biorąc pod uwagę ceny (45-48zł), ilość części (tak jak Aj-Press) i do tego dwujezyczność (akurat nie wiem jak to wygląda w przypadku monografii ale w przypadku serii "miniatury lotnicze" z którą do czynienia miałem, na zawartości się to cokolwiek odbija).
Tańsze są już chyba tylko starsze monografie wspomnianego Wydawnictwa Militaria.
Co do treści monografii Magnum-x - F-15 całkiem niezła, Hayate nawet bardzo (ale pare byków korektorskich jest), Blenheim taki sobie - chciało by się trochę więcej i w trochę bardziej uporządkowanej postaci. Z innymi do czynienia nie miałem.
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lupac » 10 sty 2006, o 10:36

Kurde ani "Poligonu" ani NTW jeszcze nie ma.... Raport to narazie widać numer grudniowy, plus za "Lotnictwo".
Lupac
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 10 sty 2006, o 10:53

Horneta nie kupiłem, gdyż moim zdaniem zawiera on zsumowanie powstałych na przestrzeni kilku lat artykułów w Lotnictwie i nTW. Skoro jestem ich stałym czytelnikiem nie ma sensu, przynajmniej dla mnie powielać treści i wydawać pieniądze wcale nie symboliczne.
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 12 sty 2006, o 00:41

Epidemia płyt dołączanych do gazet udzieliła się i SP. W zapowiedziach najnowszego numeru mowa o CD poświęconemu ostatnim pokazom w Radomiu.
http://www.altair.com.pl/sp_arch/sp_index.htm

A Poligonu jak nie było tak nie ma (podobnie jak i nTW).
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lupac » 12 sty 2006, o 10:47

Technika już się znalazła, dziś.... Numer przyzwoity.
Lupac
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 12 sty 2006, o 11:03

Tak, jest co przeczytać. Możemy się pocieszyć, że to m.in. list od naszych forumowiczów wpłynął na poprawę merytoryczną pisma, chociaż nikt do tego się nie przyzna :D
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lupac » 12 sty 2006, o 11:07

Bardzo podoba mi się okładka.... EH-101, a raczej US-101 w barwach amerykańskich użytkowników (VIP, US NAVY, US Coast Guard i chyba USAF).
Lupac
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 12 sty 2006, o 12:14

Za to forma "Lotnictwa" coraz bardziej mnie odpycha...
A swoją drogą gdybym chciał poczytać o Boeingach,Airbusach czy Embraerach to bym kupował "Skrzydlatą Polske" a nie "Lotnictwo"
PS w Trójmieście na dzień dzisiejszy nie ma "Poligonu"
PZdr
Porucznik
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 12 sty 2006, o 12:34

Eeee...ostatnie Lotnictwo jest całkiem niezłe, a monografii Embraera w SP nie uświadczysz za pioruna :wink:
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 12 sty 2006, o 12:58

Tylko tak przykładowo podałem bo za dawnych czasów gdy istniało "Lotnictwo Wojskowe" nie uraczyłeś tam "pasażerów".Mnie to bardzo odpowiadało więc nie rozumiem rozszerzenia tematyki.A co do obecnych numerów to doprowadzają mnie do szału artykułu publikowane w 2 częściach!!!
Pzdr
Porucznik
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 12 sty 2006, o 13:08

Mnie podział tematu na dwie lub więcej części cieszy, gdyż najpewniej temat jest szczegółowiej opisany. Na szczęscie redakcja nie praktykuje sztucznego tworzenia części składających się z 1-2 stron- to by była makabra!
Przejście z dwumiesięcznika na miesięcznik przy niezmienionym zakresie tematycznym zmusiłoby autorów tekstów do ciągłej pracy w ramach "Lotnictwa". A tak, obowiązek częstotliwości pisania nie zmienił się i można angażować się także w innych formach (czasopismach czy polityce :D ) a do redakcji weszli nowi ludzie którzy wypełnią strony, dla wielu pewnie ciekawą treścią.
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 12 sty 2006, o 13:43

[quote=""porucznik""]Tylko tak przykładowo podałem bo za dawnych czasów gdy istniało "Lotnictwo Wojskowe" nie uraczyłeś tam "pasażerów".[/quote]

Niektóre "pasażery" są całkiem ciekawe (a i powiązania militarne często można w ich przypadku znaleźć). Jeśli coś mi nie pasuje to raczej część astronautyczna. Kwestia gustu :wink:

[quote=""porucznik""]Mnie to bardzo odpowiadało więc nie rozumiem rozszerzenia tematyki.[/quote]

Wymyślony od ręki - zawsze można odebrać trochę rynku SP :wink:

[quote=""porucznik""]A co do obecnych numerów to doprowadzają mnie do szału artykułu publikowane w 2 częściach!!!
[/quote]

Ale to jest przypadłością większości gazet - czy to Lotnictwo czy SP czy nTW, czy MSiO (a właśnie... od piątku pojawi się kolejna "morska" gazeta - "Nasze Morze" czy jakoś tak) czy Militaria XX wieku, Militaria i Fakty...
Jeśli służy to pogłębieniu tematu i nie trzeba czekać na kolejne części kilka miesięcy (co przytrafiało się nTW) to nie widzę problemu.
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez corran » 12 sty 2006, o 20:18

[quote=""Michał Gajzler""]Niektóre "pasażery" są całkiem ciekawe (a i powiązania militarne często można w ich przypadku znaleźć). Jeśli coś mi nie pasuje to raczej część astronautyczna. Kwestia gustu :wink:[/quote]

Racja, powinni kupić u nas pare tych Embraererów EMB-145 dla ViPów + ze 2-3 z AEW&C Erieye (płynne przejście z tematu samolotów cywilnych do wojskowych :P)
corran
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Internet, literatura, prasa, film