Nowości prasowe

Dyskusje dotyczące źródeł informacji związanych z tematyką forum.

Postprzez Michał Gajzler » 22 wrz 2005, o 15:22

[quote=""mac76""]
Chyba tylko dla tych historycznych tekstów kupuję tą gazetę.[/quote]

Dokładnie. Gdyby nie teksty Cynka, a teraz o rumuńskich PZLach dałbym już sobie z SP spokój. Zdjęcia M.Adamskiego mogę pooglądać w sieci :) .
Edit:
Za to znośne jest (choć bywały numery znacznie lepsze) ostatnie Lotnictwo (na plus teksty Malaka i o zastosowaniu bojowym nocnych Ju-88 ). A bardzo dobre (to już chyba tradycyjnie) MSiO.
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez tootenhamon » 22 wrz 2005, o 21:46

Taak, lotnictwo ostatnie jest doskonałe (moim zdaniem). Mnie najbardziej wpadł w oko jednak tekst o MAKSie.
\"Nie dbam o to, czy kraje sąsiadujące z Rosją zostaną skomunizowane\"

F. D. Roosvelt
tootenhamon
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 10 lis 2005, o 17:48

Ostatni, listopadowy numer krytykowanej także u nas nTW jest moim zdaniem w miarę. Ograniczona liczba reklam i sponsorowanych no i jest nawet na czym się dłużej zatrzymać.
Szukasz informacji z MSPO i nie tylko? Zajrzyj: dziennikzbrojny.pl
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lupac » 11 lis 2005, o 11:24

Można powiedzieć, że ostatnie dwa numery były niezłe... Po 8,5 strony rekalm w obu + nikła ilość textów sponsorowanych. Tak mała ilość może być albo wynikiem kilku mailów czytelników, lub okresu "po MSPO".
Lupac
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 11 lis 2005, o 13:42

[quote=""Lupac""]Po 8,5 strony rekalm w obu + nikła ilość textów sponsorowanych. [/quote]

Co do reklam i tekstów sponsorowanych...ostatnio naszło mnie na ograniczenie liczby makulatury i archiwizację m.in. Raportów...zgroza reklamowa...
A ostatnia nTW całkiem niezła.
Za to w przyszłym miesiącu przebojem okazać się może Lotnictwo... :wink:
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DUd » 13 lis 2005, o 15:02

Mi nTW na któe rzuciłęm okiem sklepie wydal się nieszczęgólny chyba musze jednak go kupić i "zaprzyjaźnić" w domu.

A czy ma ktoś nowy numer Raportu? We Wrocku nigdzie go jeszcze nie widziałem.

Czy warto kupowć Komandosa?
DUd
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lupac » 13 lis 2005, o 16:36

[quote=""DUd""]A czy ma ktoś nowy numer Raportu? We Wrocku nigdzie go jeszcze nie widziałem. [/quote]

W Bydgoszczy już widzałem go wczoraj... Pewnie wrocławski Empik już nim dysponuje.
Lupac
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 13 lis 2005, o 21:52

W łódzkim Empiku w Galerii także Raport już był w sobotę. Zawartość taka sobie. Poza tym co na stronie Altairu, polecenia warty tekct o nowościach z CTMu,kilka ciekawostek w relacji z AUSA 2005. Dominującym tematem jest łączność. O kraksie Su-27 pisano już praktycznie wszędzie, relacja z prezentacji Rheimetall'a jest także w nTW. Z gazet które ostatnio wyszły najlepiej oceniam Militaria i Fakty (no i MSiO ale to już jakiś czas temu)... przebolałem w końcu te 30 dychy :D (ale stwierdzam że bardzo "płodny" ostatnio Pan Wawrzyński sadzi trochę błedów stylistycznych - mam nadzieję, że ten "kwiatek" z czasem w Militariach XX wieku był winą korekty;-)).
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lupac » 16 lis 2005, o 17:56

[quote=""Kwato""]Najlepsze są: Morza, Statki i Okręty[/quote]

No trzeba przyznać, że ostatni numer był super, szczególnie artykuły Krzysztofa Kubiaka i Tadeusza Klimczyka.
Mam nadzieje, że od przyszłego roku będą w każdym numerze dodawać wkładkę z planami opisywanych okrętów (jak w numerze 1/2005).

[quote=""Kwato""]NTW - gdyby nie tematy historyczne i niektóre współczesne (np. polskie systemy wre; choć rozwlekły tekst o Ospreyu w 10/05, który dałoby się skrócić bez uszczerbku dla jego wartości o połowę) to wychodzi że to czasopismo z samymi "artykułami przygotowanymi przez ...(tu se mozna wpisać nazwę rekalmodawcy)...."[/quote]

Ja tam bym na ostatnie numery nie narzekał, zimę przeważnie mają udaną... Co innego lato..
Lupac
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 16 lis 2005, o 21:54

[quote=""kwato""]
Po ostatnich numerach poszczególnych tytułów militarnych śmiem stwierdzić, że:
Najlepsze są: Morza, Statki i Okręty, Okręty Wojenne, właśnie Militaria i Fakty (przyjemnie zaskoczyli dawno nie poruszanym tematem przedwojennego planu operacyjnego "Wschód"),[/quote]

Akurat MiF ostatnio kupuję z powodu Jugoli i Węgrów;-). Ale tu się zgadzam - obecnie wypadają trazem z MSiO najlepiej.

Lotnictwo z Szachownicą - To kupuję od czasu do czasu...
Raport (kupuję regularnie), jest jak dla mnie cokolwiek nierówny (ale ja dość alergicznie reaguję na Hypkiego:D). Poza tym przypomina folder reklamowy.

[quote=""kwato""]Militaria XX wieku - ze wzgledu na "kontrowersyjnego" Emmerlinga, co do pozostałych artykułów - ogólnie poprawili się. [/quote]

W porównaniu z pierwszymi numerami, faktycznie lepiej, ale jednak wolę sprawdzić wcześniej w Empiku. Zdecydowanie powinni poprawić korektę, bo kwiatek "czasowy" w tekscie o I-16 po oczach bije;-) (a i styl autora bywa dość specyficzny, o ile w MiF i Lotnictwie nie jest to zbyt mocno widoczne, to tu owszem).

[quote=""kwato""]Polskę Zbrojną mozna przeczytac w 10 minut - wystarczy postać chwilę w Empiku

Skrzydlata - nalezy się zaopatrywać w numery z artykułami historycznymi.[/quote]
Zgoda w jednym i drugim przypadku (i jeśli o SP chodzi to jest to dość smutne...)

[quote=""Lupac""]Ja tam bym na ostatnie numery nie narzekał, zimę przeważnie mają udaną... Co innego lato..[/quote]
Lipcowe/sierpniowe numery bywają faktycznie "kiepskie". W tym roku lipcowe nTW i tak nie było takie tragiczne dzięki tekstowi o Orkanach.
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 22 lis 2005, o 00:01

Czytałem to, wnioski mam podobne. Tak ogólnie to Cynk dość tradycyjnie ostro atakuje Rayskiego . Teraz czekam na kolejne Lotnictwo i monografię Jastrzębia (zapowiedzi są ciekawe...).
A o Jastrzębiu co nieco można też znaleźć w "Administrowaniu..." Malaka (np historia z podwoziem...).
A reszta SP dość tradycyjnie...
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 6 gru 2005, o 19:27

Nowy numer Lotnictwa nam się już ukazał :D . Wygląda nawet na niezły. Szkoda ze czasu na czytanie narazie brak. Monografia Jastrzębia, dokończenie tekstu o walkach W Afryce Wschodniej, tekst o zestrzeleniach, tekst o pilotach (polecam Tootenhamonowi :wink: )szkolących się na F-16 jak i o samych 16-tkach (i kolejne zdjęcia pierwszego Falcona - już w jednym kawałku, swoją drogą to jeśli o wartości kontraktów chodzi to autorowi polecałbym zapoznac się z komunikatami DoD :wink:).
No a przede wszystkim zapowiedź kolejnego magazynu ze stajny Magnum-X. Nosi toto nazwę "Poligon"
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 6 gru 2005, o 20:11

[quote=""Michał Gajzler""]No a przede wszystkim zapowiedź kolejnego magazynu ze stajny Magnum-X. Nosi toto nazwę "Poligon"[/quote]Od jakiegoś czasu krążyły plotki o nowym czasopiśmie "Wojska lądowe", widać jednak zmienili tytuł. Kiedy ma pojawić się pierwszy numer? Od stycznia? To ma być miesięcznik?

A tak swoją drogą, to mając "Lotnictwo", "Strzał", "Morza, Statki i Okręty" i "Poligon" jaki sens będzie wydawać "Nową Technikę Wojskową", skoro wszystkie tytuły obejmują całokształt zagadnienia? No chyba, że nTW ma przekształcić się w twór RAPORT-opodobny, a w tę stronę od jakiegoś czasu dryfuje. No, nic, zobaczymy, jak będzie wyglądał ten nowy "Poligon".
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michał Gajzler » 6 gru 2005, o 20:35

[quote=""REMOV""]Od jakiegoś czasu krążyły plotki o nowym czasopiśmie "Wojska lądowe", widać jednak zmienili tytuł. Kiedy ma pojawić się pierwszy numer? Od stycznia? To ma być miesięcznik?[/quote]
W takim razie te "wojska lądowe" zostały zdegradowane do roli podtytułu. Nie podałem pełnej nazwy - niedopatrzenie poprawiam: "Poligon, Magazyn Miłosników Wojsk Lądowych". Pierwszy numer, jak napisano, pod koniec grudnia (numer styczeń-marzec). Magazyn ma mieć formę kwartalnika (ale co z tego wyewoluuje?). Pierwszy numer 14,50zł. W zapowiedziach m.in. powstanie T-72, tekst o wojskach lądowych Szwajcarii, KW-2, ciężarówki GMC (WWII), polska obrona przeciwpancerna w 1939, bitwa pod Piedmonte, Turkmeńskie jednostki SS i muzea w Rzymie.
Michał Gajzler
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez K_FFOX » 6 gru 2005, o 22:27

[quote=""Michał Gajzler""][quote=""REMOV""]Od jakiegoś czasu krążyły plotki o nowym czasopiśmie "Wojska lądowe", widać jednak zmienili tytuł. Kiedy ma pojawić się pierwszy numer? Od stycznia? To ma być miesięcznik?[/quote]
W takim razie te "wojska lądowe" zostały zdegradowane do roli podtytułu. Nie podałem pełnej nazwy - niedopatrzenie poprawiam: "Poligon, Magazyn Miłosników Wojsk Lądowych". Pierwszy numer, jak napisano, pod koniec grudnia (numer styczeń-marzec). Magazyn ma mieć formę kwartalnika (ale co z tego wyewoluuje?). Pierwszy numer 14,50zł. W zapowiedziach m.in. powstanie T-72, tekst o wojskach lądowych Szwajcarii, KW-2, ciężarówki GMC (WWII), polska obrona przeciwpancerna w 1939, bitwa pod Piedmonte, Turkmeńskie jednostki SS i muzea w Rzymie.[/quote]

Czyli jak dla mnie wieje nuda :/ Ale i tak to kupie a ile ma mięć to stron jeśli będzie stało 14 zeta
K_FFOX
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Internet, literatura, prasa, film