Życzenia do Magnum-X - teksty

Dyskusje dotyczące źródeł informacji związanych z tematyką forum.

Postprzez mafiszer » 24 sie 2010, o 12:20

Widzę, że udało nam się trafić, bo we wspomnianym numerze jest też pierwsza część monografii Whirlwinda. Druga część - zastosowanie bojowe - będzie w regularnym "Lotnictwie". Co prawda monografię nie napisali Olejko, Mikołajczuk, Czyżyk, Konarski czy Zmyślony lecz Fiszer/Gruszczyński, ale może mimo to się komuś spodoba.
mafiszer
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mfi » 24 sie 2010, o 12:35

[quote=""szafran""]Starać się unikać takich tekstów jak "Wizz Air – poranek w powietrzu".[/quote]
Akurat ten tekst był dobry bo dawał wyobrażenie o pracy personelu latającego. Jedyne do czego można się było przyczepić to to, że na rozkładówce zamiast HH-3F, mogły być te stewy z Wizz Air-u (i to niekoniecznie w mundurkach :wink: ).

Jeśli chodzi o monografie to bardziej postawiłbym na sprzęt z bloku wschodniego z uwagi na to, że o farmerskich konstrukcjach jest dużo informacji chociażby w internecie, a o sowieckich w większości są straszne głupoty.

BAC Lighting był opisywany bodajże w 2000 roku. Chętnie natomiast bym przeczytał o A-5 czy B-58.
Facet to także dziecko, tylko bawiące się droższymi zabawkami.
mfi
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Robal2pl » 24 sie 2010, o 23:16

O właśnie HH-3 ;-)
Dość rzadko trafia się coś większego o śmigłowcach (reportaże spotterskie pomijam)
Może jakiś artykuł/artykuły problemowe?

Pozdr
Robal2pl
Robal2pl
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez PiterNZ » 25 sie 2010, o 00:11

Skoro koncert życzeń :))

1. Monografia T-55 (najbardziej tajnego czołgu PRL).
Co ciekawe więcej jest informacji o T-72 niż o T-55 w LWP.
2. LWP w latach 1970 - 1987.
Znowu najbardziej tajny okres :((
3. Armie państw Ameryki Środkowej i Południowej po II WŚ.
Np. Kuby, Argentyny, Haiti itp.
PiterNZ
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 25 sie 2010, o 11:54

[quote=""mafiszer""] Druga część - zastosowanie bojowe - będzie w regularnym "Lotnictwie".[/quote]

I tym sposobem czytelnik będzie niejako zmuszony żeby kupić specnumer po to aby mieć "komplet'' o Westlandzie.

2. LWP w latach 1970 - 1987.
Znowu najbardziej tajny okres Sad

Problem z archiwaliami. Cywilnym badaczom nie udostępnia się akt od których wytworzenia nie minęło 30 lat.

Swoją drogą to ktoś powinien zabrać się za wielką monografie Wozy Bojowe WP 1943 - 89 (lub do pojawienia się Twardego)
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 25 sie 2010, o 12:29

[quote=""szafran""]

Swoją drogą to ktoś powinien zabrać się za wielką monografie Wozy Bojowe WP 1943 - 89 (lub do pojawienia się Twardego)[/quote]

Nikt się nie zabierze, bo wydanie takiej cegły byłoby nieopłacalne. Po prostu.
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sebis66 » 25 sie 2010, o 13:28

[quote=""szafran""]Tylko, że o tym zostało już wszystko napisane.[/quote] Przesadzasz. Dopiero teraz prostuje się na przykład wyczyny polskich czy czeskich pilotów podczas Bitwy o Wielką Brytanię.
W tym jest problem "młodych" spokojnie Magnum X przyciągnie.
Niekoniecznie. Są inne wydawnictwa.
"Starzy" mają do dyspozycji tylko Poligon i czasami MSiO
No bez przesady są Militaria XX wieku czy Aero. Niektórzy autorzy zresztą publikują w Kagero i Magnum-X te same teksty, no trochę zmienione :wink:
Newsy ograniczyć do minimum. Jeżeli zaś Magnum X ma wielkie ciśnienie żeby informować świat to niech zrobi witrynę informacyjną jak Altair.
Dlaczego z góry zakładasz, że 100% osób ma dostęp do internetu :?:
[quote=""Robal2pl""]Może jakiś artykuł/artykuły problemowe? [/quote] Zamiast relacji z targów uzbrojenia. Ostatnie NTW to chyba wydanie dla handlowców broni. Np. o współdziałaniu Lotnictwa z innymi rodzajami broni. Dla mnie monografie sprzętu, który nigdy nie walczył są średnio interesujące. Teoria a praktyka to zupełnie inna bajka.
Sebis66
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 25 sie 2010, o 13:59

[quote=""szmul""][quote=""szafran""]

Swoją drogą to ktoś powinien zabrać się za wielką monografie Wozy Bojowe WP 1943 - 89 (lub do pojawienia się Twardego)[/quote]

Nikt się nie zabierze, bo wydanie takiej cegły byłoby nieopłacalne. Po prostu.[/quote]

Niestety. Choć Mikołajczuk postarał się sklecić jakąś "malutką" książeczkę.

Przesadzasz. Dopiero teraz prostuje się na przykład wyczyny polskich czy czeskich pilotów podczas Bitwy o Wielką Brytanię.

Ja nie mam nic przeciwko prostowaniu historii. Tylko po co znowu pisać dlaczego Bf 110 był beeee i przyczynach porażki niemieckiej?
Swoją drogą szkoda, że dawno Emerling nic nie publikował w Lotnictwie.

są Militaria XX wieku czy Aero

Tutaj akurat Magnum X wygrywa.

Dla mnie monografie sprzętu, który nigdy nie walczył są średnio interesujące. Teoria a praktyka to zupełnie inna bajka.

Albo o sprzęcie, który podczas projektowania i początkowej fazie eksploatacji nie ma "chorób wieku dziecięcego".
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sebis66 » 25 sie 2010, o 16:24

Tylko po co znowu pisać dlaczego Bf 110 był beeee i przyczynach porażki niemieckiej?
Bo dorasta kolejne pokolenie? Ja jeszcze nie widziałem tego numeru specjalnego w sprzedaży więc nie wiem czemu tak kategorycznie się wypowiadasz.
Swoją drogą szkoda, że dawno Emerling nic nie publikował w Lotnictwie.
No daj spokój, znowu ten oklepany na wszystkie możliwe sposoby wrzesień 1939 rok :wink:
Tutaj akurat Magnum X wygrywa.
A to zależy kto czego szuka, było tu o modelarzach, jeśli idzie o sylwetki okrętów to Magnum-X dużo do Kagero brakuje.
Mnie najbardziej ostatnio w Magnum-X podobają się artykuły N. Bączyka, nie brak im dobrze pojętej oryginalności, siega po ciekawe i mało znane tematy, w dodatku sam analizuje źródła archiwalne i ma podobnie jak ja skrzywienie analityczne :wink:
Sebis66
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Barg » 27 sie 2010, o 10:31

Ja zaś ze swej strony poproszę o więcej porównań sprzętu walczącego ze sobą. Za wzór może być artykuł porównujący Spitfire Mk I i Bf 109E z 12 Nr Spec. Lotnictwa :wink:
WYPŁYNIEMY DZIŚ NAD RANEM
Choćby przez kry droga wiodła
Skuty lodem cały pokład
Gdyby rumu już zabrakło
Słoną wodę wlewał w gardło
Nawet gdybym z mej wyprawy
Zawsze wracał ledwie żywy
NIEZAPOMNĘ CIĘ OCEANIE

Dobry czas na morze to początek maja
Barg
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mafiszer » 27 sie 2010, o 12:01

[quote=""Barg""]Ja zaś ze swej strony poproszę o więcej porównań sprzętu walczącego ze sobą. Za wzór może być artykuł porównujący Spitfire Mk I i Bf 109E z 12 Nr Spec. Lotnictwa :wink:[/quote]

Planujemy więcej, z różnych okresów.
mafiszer
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez asimo2 » 31 sie 2010, o 22:38

Czy jest szansa na monografię J 10 i JF - 17 Thunder. Wiem, że w ostatnio w gazetach, z okazji Farnborough było dużo na temat tego ostatniego myśliwca ale chętnie przeczytałbym jakąś zbiorówkę z rzetelnym opisem jak prezentuje się on na tle np naszych MiGów 29, czy Mig 29 SMT.
Pozdrawiam
asimo2
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mafiszer » 2 wrz 2010, o 18:11

[quote=""asimo2""]Czy jest szansa na monografię J 10 i JF - 17 Thunder. Wiem, że w ostatnio w gazetach, z okazji Farnborough było dużo na temat tego ostatniego myśliwca ale chętnie przeczytałbym jakąś zbiorówkę z rzetelnym opisem jak prezentuje się on na tle np naszych MiGów 29, czy Mig 29 SMT.
Pozdrawiam[/quote]

Myślę, że jest, zbieramy z Jerzym materiały na temat chińskich samolotów, ale pewnie na początku przyszłego roku. :D
mafiszer
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Życzenia do Magnum-X - teksty

Postprzez asimo2 » 4 gru 2010, o 23:13

Hurraaa znowu Siły Powietrzne Bułgarii.

Na poważnie to ja chętnie poczytałbym o SP Turcji, Chile i Grecji.
W innym tytule chętnie poczytałbym monografie: Akacji, Hiacynta i M109 oraz Rooikata i Centauro.
Pozdrawiam
asimo2
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Życzenia do Magnum-X - teksty

Postprzez szafran » 5 gru 2010, o 19:03

[quote=""asimo2""]
Na poważnie to ja chętnie poczytałbym o SP Turcji, Chile i Grecji.
[/quote]

W najnowszym "Lotnictwie" możesz najwyżej poczytać podpisy pod zdjęciami spotterów z Zachodu. Coś czuję, że to mój ostatni numer "L".
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Internet, literatura, prasa, film