Życzenia do Magnum-X - teksty

Dyskusje dotyczące źródeł informacji związanych z tematyką forum.

Re: Życzenia do Magnum-X - teksty

Postprzez szafran » 7 wrz 2011, o 17:39

Jak się wyrzuci foldery reklamowe i część historyczną to zostaną chyba tylko fotoreportaże Seana Wilsona i peany na cześć jakiejś linii lotniczej. Plus dział aktualności.
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michael » 7 wrz 2011, o 18:02

No nie zgodziłbym się z tym. Ostatnio były fajne artykuły o napędach, wektorowaniu ciągu itd. Poza tym dział kosmiczny jest dosyć interesujący. Natomiast zupełnie nie zrozumiały był dla mnie powrót twórczości pewnego emerytowanego generała, którego wyraźnie żyje w jakiejś alternatywnej rzeczywistości.
Michael
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 7 wrz 2011, o 19:48

Nie ma problemu. Wolę czytać o kosmosie i wektorowaniu ciągu niż oglądać zdjęcia z pikników lotniczych albo foldery reklamowe. Jeszcze brakuje pana od Vril 7.

Michaelu mnie absolutnie nie interesują foldery tfuuu artykuły o wspaniałych samolotach które co prawda jeszcze za długo nie służą ale jak trafią do SP będą super hiper najlepsze.

PS a już najbardziej bym chciał czytać bibliografię, ale podejrzewam, że prędzej doczekam się wygranej w ME w piłkę nożną :wink:
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michael » 7 wrz 2011, o 20:13

Mnie też nie cieszy ciągłe bombardowanie francuską Scorpeną, koreańskim supermyśliwcem szkolnym, amerykańskim czarnym ptaszyskiem czy bumarową tarczą ;)
Michael
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 7 wrz 2011, o 20:25

Trzeba zadzwonić do jakiegoś Chińczyka niech odpowiednio "postara się" i będą artykuły jak to Type 99 jest lepszy niż Abrams, Leo i AT-AT a J-10 jest lepszy niż F-16, F-18, Rafale i X-Wing :wink:

Dodatkowo szkocki doktor zrobi fotoreportaż plus jakiś pokaz lotniczy w Pipidówie Dolnej i będzie cały numer.

Koniec tego roku i w moim przypadku zostaję tylko przy "Poligonie". Ewentualnie okazyjnie MSiO jak będzie dobry językowo i nieoklepany temat.
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez oskarm » 7 wrz 2011, o 20:41

A może lepiej by było wydawać mniej tytułów a o szerszej tematyce z podziałem na "okresy historyczne". I tak do nTW włączyć artykuły dotyczące współczesności i niedawnej historii z MSiO, Lotnictwa i Poligonu? Ja osobiście tylko raz kupiłem MSiO gdy był tam artykuł o polskich siłach desantowych w latach 60-80-tych. Normalnie nie kupuję pism, w których 2/3 artykółów odtyczy zupełnie innej problematyki.
oskarm
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michael » 7 wrz 2011, o 21:33

Ja też tylko raz, ostatnio, kiedy był artykuł o flocie szwedzkiej. Muszę przyznać, że wcześniej kilka razy miałem zamiar kupić po przeczytaniu tytułów artykułów na okładce, ale kiedy się okazywało, że tekst o wojnie w Libii ma dwie strony, a reszta to "hiszpańskie żaglowce", od razu odłożyłem na półkę.
Michael
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Morgenes » 7 wrz 2011, o 22:03

A ja właśnie dla tych "hiszpańskich żaglowców" kupuję.
Mistrz walki osiąga zwycięstwo bez gniewu. Sun Tzu
Morgenes
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 8 wrz 2011, o 07:09

[quote=""Michael""]Natomiast zupełnie nie zrozumiały był dla mnie powrót twórczości pewnego emerytowanego generała, którego wyraźnie żyje w jakiejś alternatywnej rzeczywistości.[/quote]
Którego generała i czemu to on żyje w "rzeczywistości alternatywnej"?

Nb. artykuł o siłach desantowych w MSiO to był o enerdowcach - nasi byli opisywani głównie w Okrętach Wojennych i Komandosie.

A swoją drogą artykuł (w zasadzie to trzy) o szwedzkiej flocie w czasie bitwy pod Oliwą był bardzo fajny - załogi, uzbrojenie oraz obraz bitwy w szwedzkich relacjach, meldunkach i rozkazach.
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Coedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius.

Potencjalny przeciwnik ma tradycje decydowania się na uzyskiwanie korzyści operacyjnych niezależnie od potencjalnych strat
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez asimo2 » 8 gru 2011, o 18:38

Odświeżam temat. Bardzo byłbym rad gdy by w nTW ukazały się artykuły o VBCI, Ariete, Dardo i Frecii.
Pozdrawiam
asimo2
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Jastreb » 29 gru 2011, o 17:31

Widzę Michael, że mamy dokładnie odwrotne zdanie n.t. tych twoich "burych stron".
Ja sobie ich życzę jak najwięcej. :wink:

EDIT: Chociaż o nowszych maszynach/konfliktach też chętnie sobie poczytam.

Mi w ogóle nie podchodzą artykuły cywilne (linie lotnicze, porty lotnicze, pikniki i inne takie).
Już wolę kosmonautykę.

Generalnie niegłupim pomysłem było by stworzenie dwóch "Lotnictw" - na tematy stricte wojskowe i cywilne.
Jastreb
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez ORKAN » 13 sty 2012, o 22:57

Mi brakuje w Poligonie Zimnej Wojny. Panowie więcej zimnej wojny :)
WESTERPLATTE NADAL SIĘ BRONI !!!
ORKAN
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Koal » 7 wrz 2014, o 12:45

[quote=""Militarium""]...a forum czytają i ludzie z Altairu, Magnum-X i Kagero).[/quote]

Dobrze, by było zatem gdyby ktoś z powyższych wydawnictw się ukazał i można byłoby kontynuować ten wątek :wink:
Te forum to chyba największa grupa z czytelników takich magazynów.
Koal
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Piotr7044 » 7 wrz 2014, o 21:03

Dokładnie! Więcej zimnej wojny!
Struktur i opisów uzbrojenia z lat 70-tych oraz 80-tych.
Piotr7044

Poprzednia strona

Powrót do Internet, literatura, prasa, film