Życzenia do Magnum-X - teksty

Dyskusje dotyczące źródeł informacji związanych z tematyką forum.

Re: Życzenia do Magnum-X - teksty

Postprzez Dagome » 5 gru 2010, o 20:16

Rooikat był kiedyś w nTW :wink: .
Polska racja stanu != lizanie dupy SZA
Dagome
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Jastreb » 7 gru 2010, o 23:39

To ja bym poczytał o późnych odmianach Spitfire'a.
Wyszukiwanie informacji na ten temat doprowadza mnie do bólu głowy.

Niejedno źródło pisane/internetowe, wciska kity jak np. odróżnianie wersji Mk. IX od Mk. XVI po kroplowej owiewce.

Na Wikipedii coś tam jest, ale jeśli mogą pojawiać się sążniste artykuły o niemieckich jednostkach myśliwskich (no dobra... sam je chętnie czytam :P ), to może i dla mnie w końcu coś się znajdzie (zawsze to miło, mieć coś opisane w porządnym artykule, w ładnej gazetce). 8)

Do tego bardzo chciałbym poczytać o wykorzystywaniu tych maszyn bojowo i porównaniu Griffonowych Spitfajerów (najchętniej Mk. XIV) z przeciwnikami.

Cóż, jak koncert życzeń to koncert życzeń. 8)
Jastreb
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 12 gru 2010, o 19:49

[quote=""asimo2""]Na poważnie to ja chętnie poczytałbym o SP Turcji, Chile i Grecji.[/quote]

Grecja była dość szczegółowo opisana w numerze 299. Taki artykuł o SP Turcji powinien być dwuczęściowy. Pierwsza część do 89 druga do współczesności (lub inne bardziej sensowniejsze rozgraniczenie).
Niestety jeżeli jakimś cudem doczekamy się takiego tematu to będzie fotoreportaż.

Jasteb dobra monografia brytyjskich maszyn była w numerze 42003 . Opisano wówczas trzy maszyny: Spiteful, Seafang, Attacker.
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Jastreb » 14 gru 2010, o 11:25

Dzięki za info!
Choć Attacker, to wybitnie Spitfire'a nie przypomina. :P
Jastreb
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Zimny » 13 sty 2011, o 23:31

A ja chętnie poczytałbym o sprzęcie inżynieryjno-saperskim używanym w WP. Temat traktowany trochę po macoszemu.
Zimny
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Morgenes » 25 sty 2011, o 18:00

Koło się zamknęło i w końcu jest artykuł o MBT-70. Dziękuję.
Mistrz walki osiąga zwycięstwo bez gniewu. Sun Tzu
Morgenes
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Rafql » 4 lut 2011, o 17:41

Witam.
Nabyłem dziś e-wydanie NTW 2/2011 i nie mogę przetrzec oczu ze zdumienia po tym co przeczytałem. Str.32 artykuł o PZR Grom: "...grono producentów przenośnych przeciwlotniczych okrętów podwodnych jest niemal tak samo elitarne jak naddźwiękowych samolotów bojowych".
Jakby ktoś miał wątpliwości ta elita to MY :lol:
Rafql
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez chomik » 4 lut 2011, o 22:25

Chyba mi nie powiesz, że nie wiesz, co to jest przenośny przeciwlotniczy okręt podwodny, czyli PPOP? No bez jaj.

PPOP przyjęto do służby w SZ RP, a dokładnie w MW, decyzją pozostającego ministrem BK DD nr 5/MON/35 w 2009 r. Jako uzupełnie NDR do walki z samolotami i śmigłowcami na dowolnych dystansach bez ograniczeń IFF (to tzw. broń ZWD (zabija wszystko dookoła) nie uznaje swój-obcy i takich tam pierdół), dlatego nie może brać udziału w ćwiczeniach czasu P, a jedynie akcjach czasu W. Stąd mało kto wie o PPOP. Redaktor naczelny NTW bardzo nierozważnie ujawnił istnienie tej niezwykłej broni.

PS. Podobno Ludwik Dorn przyniósł raz do sejmu jednego PPOP (są małe, ważą tylko 36 kg). Kolega widział. Na tajne posiedzenie o MW w sejmowej komisji.

Słowem, czas na materiał o PPOP.
chomik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Barg » 12 maja 2011, o 20:08

Może trochę więcej szeroko pojętej kosmonautyki, także z historii kosmonautyki? Pan W. Zwierzchlejski z Lotnictwa pisze niewątpliwie bardzo ciekawe artykuły, niemniej może kolejny autor i więcej tekstów, nawet bardziej naukowych?
WYPŁYNIEMY DZIŚ NAD RANEM
Choćby przez kry droga wiodła
Skuty lodem cały pokład
Gdyby rumu już zabrakło
Słoną wodę wlewał w gardło
Nawet gdybym z mej wyprawy
Zawsze wracał ledwie żywy
NIEZAPOMNĘ CIĘ OCEANIE

Dobry czas na morze to początek maja
Barg
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Barg » 10 cze 2011, o 18:13

Może jakiś artykuł o "wojennych sukcesach" Su-15. Nie pamiętam czy było coś w tym temacie i podobnych.
Skuty lodem cały pokład
Gdyby rumu już zabrakło
NIEZAPOMNĘ CIĘ OCEANIE

Barg
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez K_FFOX » 2 lip 2011, o 19:17

Ja mam propozycję aby napisać coś o losach Dzików jakie zostały wyeksportowane do Iraku. Pojechało ich tam 600 już kilka lat tam są. Ciekaw jestem jak się tam sprawują i czy AMZ wykorzystywało informacje z eksploatacji tych pojazdów. I czy założenia przyświecające budowie tych pojazdów sprawdziły się z realiami bojowymi. Pozdrawiam
K_FFOX
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michael » 6 wrz 2011, o 20:11

Że się tak zapytam w temacie "Lotnictwa"... Może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego mimo ukazywania się numerów specjalnych, regularne numery nadal są dopychane stronami historycznymi? W NTW jakoś się udało, może teraz czas na Lotnictwo? Mogę wyjść na kmiota i nieuka, ale lobię płacić za coś z czego nie korzystam, a czymś takim są właśnie bure strony na końcu tego czasopisma, stanowiące nawet ponad 30% objętości (jak w ostatnim numerze). Jeśli kogoś interesują takie tematy to na pewno chętnie kupi sobie numer specjalny.
Michael
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Barg » 7 wrz 2011, o 09:32

Ja bardzo chętnie czytam tematy historyczne w Lotnictwie, żałuję tylko że jest ich tak mało. Są znacznie lepsze niż "okraszone" foldery reklamowe producentów sprzętu... Tak więc więcej historii i faktów, a mniej folderów rekalmowych, tj. artykułów...
Skuty lodem cały pokład
Gdyby rumu już zabrakło
NIEZAPOMNĘ CIĘ OCEANIE

Barg
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 7 wrz 2011, o 10:06

[quote=""Michael""]Że się tak zapytam w temacie "Lotnictwa"... Może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego mimo ukazywania się numerów specjalnych, regularne numery nadal są dopychane stronami historycznymi? W NTW jakoś się udało, może teraz czas na Lotnictwo? Mogę wyjść na kmiota i nieuka, ale lobię płacić za coś z czego nie korzystam, a czymś takim są właśnie bure strony na końcu tego czasopisma, stanowiące nawet ponad 30% objętości (jak w ostatnim numerze). Jeśli kogoś interesują takie tematy to na pewno chętnie kupi sobie numer specjalny.[/quote]
1. Bo wtedy już nie za bardzo było co publikować w "Lotnictwie"... takiego np. numeru sierpniowego nie kupowałem, bo nie było w nim nic ciekawego.
2. Czy "historyczne" to też np. artykuły o Wietnamie czy Korei? Bo ostatni cykl o Rolling Thunderze jest całkiem fajny i dopełnia się z artykułami z Armii o F-105 chociażby.
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Coedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius.

Potencjalny przeciwnik ma tradycje decydowania się na uzyskiwanie korzyści operacyjnych niezależnie od potencjalnych strat
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michael » 7 wrz 2011, o 14:33

[quote=""Barg""]Ja bardzo chętnie czytam tematy historyczne w Lotnictwie, żałuję tylko że jest ich tak mało. Są znacznie lepsze niż "okraszone" foldery reklamowe producentów sprzętu... Tak więc więcej historii i faktów, a mniej folderów rekalmowych, tj. artykułów...[/quote]
Ponad 20 w poprzednim i ponad 30% objętości w bieżącym numerze to jest mało?! To nie jest pismo o tematyce historycznej. Artykuły reklamowe występują także w innych pismach, nawet tych, które nie mają działu historycznego - patrz forsowanie oferty DCNS praktycznie we wszystkich pismach wychodzących na naszym rynku. Jedno nie ma związku z drugim.
[quote=""Darth Stalin""]1. Bo wtedy już nie za bardzo było co publikować w "Lotnictwie"... takiego np. numeru sierpniowego nie kupowałem, bo nie było w nim nic ciekawego.
2. Czy "historyczne" to też np. artykuły o Wietnamie czy Korei? Bo ostatni cykl o Rolling Thunderze jest całkiem fajny i dopełnia się z artykułami z Armii o F-105 chociażby.[/quote]
Oczywiście, że tematy o Korei i Wietnamie są historyczne, wystarczy zerknąć do ostatniego numeru specjalnego żeby się o tym przekonać. Z resztą podobny temat już był opisywany w Lotnictwie Wojskowym, nie wspominając o tym, że wiele razy pojawiał się przy okazji monografii poszczególnych maszyn.

Generalnie rzecz biorąc, dla nie tematy historyczne, podobnie z resztą jak relacje z jakichś regionalnych pokazów lotniczych czy inne bzdety stanowią zapychacze. Nie ma o czym napisać? No to po raz 30 napiszmy o P-11... Bez jaj. Jak widać w przypadku NTW udało się całkowicie wydzielić historię do numerów specjalnych i w mojej ocenie pismo ostatnio znacznie zyskało. Może teraz czas znaleźć pomysł na Lotnictwo i wywalić z niego zapychacze?
Michael
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Internet, literatura, prasa, film