Dyskusje dotyczące źródeł informacji związanych z tematyką forum.

Postprzez REMOV » 7 cze 2010, o 19:09

[quote=""Królik""]
Redaktor naczelny bardzo popularnego wśród młodzieży, żołnierzy zawodowych i miłośników wojskowości miesięcznika „Komandos” Andrzej Wojtas w ostatnim edytorialu pisze(...)
To zdanie powinno raczej brzmieć: "Redaktor naczelny stojacego nad grobem, tracącego od lat popularność wśród młodzieży, żołnierzy zawodowych i miłośników wojskowości oraz dołującego merytorycznie miesięcznika „Komandos” Andrzej Wojtas w ostatnim edytorialu pisze(...).[/quote]Tą ostatnią złośliwość mogłeś sobie darować. Choćby z powodu "solidarności jajników". Nieładnie.

A co do reszty, to oczywiście się z Tobą zgadzam, Petelicki głosi bzdury. No, ale potrzeba matką dziwnych towarzyszy w łóżku...
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 8 cze 2010, o 12:35

[quote=""Królik""]Nieładnie? Pewnie tak. Tyle, że cała ta wypowiedź Pana P. jest jeszcze bardziej nieładna.[/quote]Ale nie ma nic wspólnego z MMS Komandos. Pomijając już, że Twoja opinia na temat tego magazynu jest skrajnie subiektywna. Całe Twoje powyższe tłumaczenie jest bezsensowne.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 8 cze 2010, o 12:55

Owszem, ma - Petelicki powołuje się na rzekomo opiniotwórczy miesięcznik, jakim Komandos od lat nie jest.
Tak, moja opinia na temat MMS jest subiektywna. Od kilku lat - mniej więcej od czasu pakistańskich wiosek produkujących kałachy.
Nazywam się major Bień i mam stopień majora...
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 8 cze 2010, o 15:18

[quote=""Królik""]Owszem, ma - Petelicki powołuje się na rzekomo opiniotwórczy miesięcznik, jakim Komandos od lat nie jest.[/quote]Ja nie wiem, jaką rolę opiniotwórczą ma ten magazyn, nie sądzę również, abyś miał na ten temat jakiekolwiek potwierdzone informacje, poza swoim przekonaniem, natomiast skoro były dowódca GROM-u powołuje się na wstępniak, to dla mnie świadczy o tym, że jest całkiem opiniotwórczy. Zgodnie z definicją tak nazywamy czasopismo, które tworzy opinię, którą później inni cytują.
Tak, moja opinia na temat MMS jest subiektywna. Od kilku lat - mniej więcej od czasu pakistańskich wiosek produkujących kałachy.
Fajnie, ale chcesz w dyskusji narzucić innym jej obiektywizm. Pomijając nawet kalanie własnego gniazda (skoro solidarność jajników Cię nie przekonuje), to akurat w danym przypadku, zacytowania przez Petelickiego w jednym ze źródeł, słów Wojtasa z "Komandosa", braku opiniotwórczości nie można mu zarzucić. To jest, jak się wyraził pewien znany polityk: "oczywista oczywistość".
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 8 cze 2010, o 17:17

Może i wywalam pieniądze ale ja Komandosa kupuję. Ciągle pisze dla niego K. Kubiak, jest trochę niszowych tekstów o jednostkach specjalnych także tych z LWP (najczęściej wspominał A. Kups), o broni strzeleckiej m.in. M. Czerwiński. Nie narzekam, gazeta może i wydawana na papierze toaletowym ale za 6,5 pln.
Szukasz informacji z MSPO i nie tylko? Zajrzyj: dziennikzbrojny.pl
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 8 cze 2010, o 18:11

Moja opinia nt. pisma - niekiedy ciekawe artykuły a niekiedy nie :-) Nie kupuję, ale ja obecnie nie kupuję już żadnego tytułu branżowego, ot taki dziwak ze mnie.
Forma edytorska niestety, ale zupełnie nie przystaje do obecnych czasów, choć odkąd mniej więcej wiem, ile kosztuje "zabawa" w wydawanie gazety, rozumiem to posunięcie.

Ps. W najnowszym Komandosie wstępniaka popełnił ... Petelicki więc to chyba była jakaś transakcja wiązana, ten wiadomy artykulik. Ale nie mnie oceniać :-)
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 9 cze 2010, o 21:20

Miło było czytać Komandosa i artykuły o "Niebieskich beretach" zamiast "ambitnych inaczej" kompilacji w innych tytułach.
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 10 cze 2010, o 22:20

Akurat "niebieskie berety" trochę mnie zawiodły, im bliżej współczesności tym mniej konkretów było.
Szukasz informacji z MSPO i nie tylko? Zajrzyj: dziennikzbrojny.pl
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: MMS Komandos - jaki jest

Postprzez Tangar » 30 sty 2012, o 22:13

Czy ktoś wie, co się stało z MMS Komandos? Chyba skończył się - ostatni numer ukazał się w listopadzie. Czy wiadomo coś poza tym, że nic nie wiadomo?
Szanuję swoich rozmówców i oczekuję wzajemności.
Tangar
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 30 sty 2012, o 22:43

O ile moje ucho dobrze usłyszało "szum wierzb", to przechodzi "restrukturyzację" i kolejny numer powinien się ukazać za kilka tygodni (jeszcze w lutym). Ale jeśli się nie ukaże, proszę nie mieć do mnie pretensji.
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tangar » 31 sty 2012, o 00:11

szmul, dziękuję bardzo za odpowiedź. Czytam i mam "K" od pierwszego numeru, przyzwyczaiłem się, choć jego wzloty i upadki... ale cóż. Przykro jednak, że tzw. szanowna redakcja nie uznała za stosowne poinformować czytelników. No chyba, że poinformowała, a ja przegapiłem. ale na stronie www. też nie widziałem komunikatu.
Jeszcze raz dziękuję za informację.
Pozdrawiam
Tangar
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 31 sty 2012, o 08:37

[quote=""szmul""]O ile moje ucho dobrze usłyszało "szum wierzb", to przechodzi "restrukturyzację" i kolejny numer powinien się ukazać za kilka tygodni (jeszcze w lutym). Ale jeśli się nie ukaże, proszę nie mieć do mnie pretensji.[/quote]

A coś o tej "restrukturyzacji" bliżej wiadomo?
Ja od paru lat kupowałem "K" sporadycznie, głównie dla artykułów Kubiaka albo
"z okolic Kaukazu"; natomiast kwestia papieru to IMHO tez przyczyna spadającego czytelnictwa (jeśli takowe faktycznie występowało).
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Coedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius.

Potencjalny przeciwnik ma tradycje decydowania się na uzyskiwanie korzyści operacyjnych niezależnie od potencjalnych strat
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tangar » 31 sty 2012, o 17:03

Czytelnictwo występowało. Czy jakość papieru jest najważniejsza?
Jeżeli na tym to polega, to rozumiem sukces części polskiej prasy (pozawojskowej)
Raczej można było zarzucić, że zmienił się w "przegląd snajperski" i dzieło jednego autora. Pan Kubiak - przy całym szacunku dla ogromnej wiedzy i dokonań - też wszędzie widzi konflikty, które szczęściem nie wybuchają. Od dawna kulała tam korekta tekstów, zdarzały się kuriozalne błędy językowe itd., itp. Ale jakoś to szło. Wstępniaki Andrzeja Wojtasa były O.K. - znajdowałem tam to, czego nie znajdowałem w innej prasie. Tej na dobrym papierze...
Tangar
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 10 lut 2012, o 15:30

Nowy numer MMS Komandos już w Empikach (w Gdańsku Głównym jest). Więc chyba jeszcze jakiś czas czasopismo będzie funkcjonowało.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez Tangar » 12 lut 2012, o 13:38

Fakt - ukazał się numer sygnowany jako "1 (220) 2012. Poprzedni był sygnowany "11 (219) 2011". Czyli, tak czy siak, jednego numeru brak. Dziwi mnie to niepomiernie, bo przy odrobinie złej woli można to potraktować jako lekceważenie czytelnika. Chodzi o to, że jak się robi coś takiego, to uprzedza się (co najmniej) czytelników, a numery kolejnego wydania można zdublować, żeby się numeracja zgadzała. Dziwne to.
No i informacje szmula nie okazały się - w części - precyzyjne: żadnych efektów "restrukturyzacji" nie widzę w nowym numerze. Ale dobrze, że pismo jest. Kupuję od pierwszego numeru (zwłaszcza pierwszy był ciekawy - nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać).
Tangar
Użytkownicy
Użytkownicy

Następna strona

Powrót do Internet, literatura, prasa, film