Największe wpadki w filmach wojennych

Dyskusje dotyczące źródeł informacji związanych z tematyką forum.

Postprzez Aragorn » 29 sty 2007, o 23:32

[quote=""R. v Gelerth""]W "Ogniem i mieczem" polska piechota idzie uzbrojona zamiast w muszkiety skałkowe z mosinami (sic!) i to jeszcze w pierwszym szeregu puszczono mosiny.[/quote]

Nie zauważyłem, ale co do muszkietów, to powinny być one z zamkiem lontowym, lub kołowym. Zamki skałkowe weszły dopiero w XVIII w., ewentualnie końcówka XVII.

Co do czasów bardziej współczesnych, to przypomina mi sie T-34(bez zadnych przeróbek :lol: ) ze Złota Dezerterów (film okropny, do pięt nie dorasta C.K.Dezerterom), udający niemiecki czołg, Pantere chyba, bo co innego...
\"Stracony czas jest nieodwracalny jak śmierć\"
Aragorn
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez corran » 30 sty 2007, o 12:19

Przypomina mi się film z Clintem Eastwoodem w którym miał on porwać MiG-31 - a ów MiG to było cudo na poziomie conajmniej X-Winga ;-)
corran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lupac » 23 lut 2007, o 16:57

Może nie dokońca film wojenny....

007 odcinek "Ośmiorniczka" - część żołnierzy Armii Czerwonej korzysta ze Steyr AUG ;)
Lupac
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 23 lut 2007, o 20:27

W Bondzie niejaki Brosnan, kierując T55 siedziął wychylony niemal do pasa z dziury... po prawej stronie czołgu. Normalnie tam znajduje się zbiornik - zasobnik, a w niektórych ujęciach było widać szybę dla kierowcy, wstawioną w wycięcie pancerza i zamaskowaną stojakiem z reflektorami.
Nazywam się major Bień i mam stopień majora...
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 23 lut 2007, o 23:43

The Unit, ostatni odcinek pierwszego sezonu (The Wall) - Francuzi w Bośni używają holenderskich panterek, uzbrojeni są w M16A2 i jeżdżą HMMWV ;)
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez ufonauta » 27 lut 2007, o 00:26

"Lotna" - polscy ułani szarżują na niemieckie czołgi.
ufonauta
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Viper » 27 lut 2007, o 01:12

[quote=""Królik""]W Bondzie niejaki Brosnan, kierując T55 siedziął wychylony niemal do pasa z dziury... po prawej stronie czołgu. Normalnie tam znajduje się zbiornik - zasobnik, a w niektórych ujęciach było widać szybę dla kierowcy, wstawioną w wycięcie pancerza i zamaskowaną stojakiem z reflektorami.[/quote]

No cóż, gdzieś trzeba było posadzić kierowcę... :P
Viper
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Viper » 27 lut 2007, o 01:13

[quote=""ufonauta""]"Lotna" - polscy ułani szarżują na niemieckie czołgi.[/quote]

To raczej nie wpadka, tylko paralela z uwzględnieniem licentia poetica
Viper
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lupac » 2 mar 2007, o 00:14

Jestem po seansie filmu "Sztandar chwały" w reżyserii Clinta Eastwooda. I cóż, nie uniknął błędów. W oparciu o to co napisane zostało w "Burzy na Pacyfiku", znalazłem 3 potknięcia.

Pierwsza wpadka - odprawa żołnierzy płynących w stronę wyspy na okręcie desantowym - mapa wyspy z zaznaczonym desantem tylko po stronie południowej. Oficer przeprowadzający odprawę, ani mapa, nie informują że drugi desant wyląduje po stronie północnej.

Wpadka druga - desant już na wyspie, odzywa się obrona japońska i jeden z pocisków baterii z góry Suribachi ląduje na pancerniku, który wygląda jak typ "Iowa". Powodując przy okazji wielką kulę ognia (z pół okrętu). W tym przypadku mamy nawet podwójną wpadkę, gdyż A) nie było tam pancernika typu "Iowa", a B) jakiego kalibru musiałby być pocisk aby takie BUM powstało.

Wpadka trzecia - powieszenie "małej flagi", wg przekazu historycznego żołnierzy i fotografa zaatakowali 2 żołnierze japońscy, robiący zdjęcie ratował się półsamobójczym skokiem w krater wulkanu. Z samego aparatu zostało wielkie nic.... A na filmie mamy zupełnie coś innego.

Wiem, że się czepiam szczegółów, ale to tak na gorąco, prawie prost z kina.

Reszta z filmu w osobnym wątku.
Lupac
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez caprimk1 » 3 maja 2007, o 00:29

TOBRUK Arthura Hillera z 1967r..

noi wspominane już "rekwizyty":

Obrazek[img]

Obrazek[/img]
Polska nade wszystko

KONTAKT SKYPE-bogdan wozniczka
caprimk1
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez caprimk1 » 3 maja 2007, o 00:30

NOI JESZCZE RAMBO 3 I radzieckie śmigłowce :lol: :

Obrazek
Polska nade wszystko

KONTAKT SKYPE-bogdan wozniczka
caprimk1
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Męczyk » 3 maja 2007, o 08:52

Moim zdaniem do największych wpadek należą te, w których fryc trzyma w ręku MP40, a na pasie ma ładownice do Gew98:) Widziałem to w kilku różnych filmach. Do ciekawostek należą też M113 w włoskim filmie o El Alamein czy też zupełnie nie ruszone przedpole w filmie "Okop"(I wojna światowa).
Męczyk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Marcin » 16 cze 2007, o 13:47

Oglądał może ktoś film Andrzeja Wajdy "Lotna" z 1959 r. traktujacy o kampanii wrześniowej?

Scena przedstawiająca szarżę polskiej kawalerii na niemieckie czołgi przeszła do historii polskiego kina.

Pytanie: co "udawało" niemieckie czołgi z 39'? Czyżby T-34? Ja osobiście gdybym był scenarzystą ucharakteryzowałbym T-70 na Pz II/III. Może w latach 50-tych poniewierało się gdzieś parę T-70?

http://www.1939.pl/film/lotna.htm
\"Czujesz? Czy to czujesz? Napalm, synu. Nic na świecie tak nie pachnie. Kocham zapach napalmu o poranku...\".
Marcin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez PITbull » 16 cze 2007, o 14:48

Bardzo fajny temat, dowiedziałem się kilku nowych rzeczy(np. o tym przerobionym T-55 w "Golden Eye" - ja sam myślałem że to autentyk - IMO bardzo dobrze wykonany z pancerzem reaktywnym wyglądał świetnie).
Wg. mnie najbardziej ośmieszyli się twórcy flimów "Topgun" i "Żelazny Orzeł", ale tak jak ktoś powiedział to były inne czasy i można im to wybaczyć.
Przypomina mi się film z Clintem Eastwoodem w którym miał on porwać MiG-31 - a ów MiG to było cudo na poziomie conajmniej X-Winga ;-)

Eeee tam - po prostu sterowanie uzbrojenia myślami("Myśl po radziecku") i prędkość chyba 3 Machy to normalka :)

Bradleye z kolei udawały najnowszy sowiecki czołg

Tak gwoli ścisłości - to były M-113 z jakąś wieżą :)

Od siebie dodam że był kiedyś taki film z Michaelem Douglasem, a w nim scena kiedy na jakimś targu arabskim(oczywiście kraj na Bliskim Wschodzie) stał F-16B. Oczywiście głównym bohater z ukochaną wsiadli do niego i zrobili wielkie "bum" dookoła, sami UCIEKAJĄC tym F-16(hehe który wcześniej stracił skrzydła!) przy dopalaczu(!!!) w siną dal... po pustyni!!!
EDIT: Ten film to "Klejnot Nilu" :)
Obrazek
Obrazek
PITbull
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez MDID » 5 lip 2007, o 17:26

Eeee tam - po prostu sterowanie uzbrojenia myślami("Myśl po radziecku") i prędkość chyba 3 Machy to normalka :)

Nie pamiętam już jak wyglądał ten samolot w tym filmie, ale co do prawdziwego MIG-31 to podawana jest prędkość maksymalna na poziomie 2,5 Macha więc autorzy "wiele" nie przegieli :wink:
MDID

\"upraszczajmy wszystko tak bardzo jak się da, ale nie bardziej niż potrzeba\" A. Einstein
MDID
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Internet, literatura, prasa, film