Siły zbrojne Rosji

Siły zbrojne świata - jednostki specjalne, siły regularne, rezerwa, organizacje paramilitarne.

Re: Siły zbrojne Rosji

Postprzez Lumen » 2 paź 2017, o 13:15

Amunicja, amunicją ale z cyferek wychodzi że na 1 km będą mieli problem trafić "pojedynczym" w cel 0,3x0,6m.

Czyli okopany Rosiek jeszcze ma "przewagę" (w pozycji)
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 2 paź 2017, o 14:12

Na pewno chcesz okopywać TO czy tam KBWP?
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lumen » 2 paź 2017, o 18:58

Nie, mam zamiar nimi latać...

Prowadzenie ognia z przygotowanych pozycji w obronie to standard - i w NATO i w FR
To nie znaczy że wóz stoi okopany w jednym miejscu przez całe dnie, tylko że w obronie są przygotowane osłonięte pozycje do których przemieszcza się wóz...
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 2 paź 2017, o 20:02

Tedy liczenie wozu jako "okopanego" nie ma najmniejszego sensu. Nasza doktryna zakłada o ile rozumiem działania wprost odwrotne.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lumen » 2 paź 2017, o 20:16

To nie jest doktryna...
Nie wiesz o czym piszesz...
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Voli500 » 5 paź 2017, o 23:12

Lumen napisał(a):...T-80BWM - szkoda że nie БМВ ;)...

A wiesz, że to się może przyjąć ;D
I dźwięczne, i zabawne i nawet trochę pasuje od strony technicznej (zważywszy na fakt, że żołnierze po przesiadce z "80" na B3 marudzili coś o ślamazarności tych nowych...) sportiwna maszina jak się patrzy, dotąd była reaktiwna (odrzutowa), to może być i Bete Motoren Werke :P

A, żeby nie było, że tylko śmieszkuję.

Ciekawa jest kwestia armaty.
Wg tabelki z oficjalnej prezentacji zostawili 2A46M-1, ale wg tego samego prospektu БМВ wygląda i ma parametry jak U... Może to być li tylko niechlujstwo związane z tym, że tabliczka powstała poprzez zmianę nagłówka w innej tabliczce a wóz jednak dostanie coś nowego.
Z drugiej strony... na "konserwie" stoją im fabrycznie nowe B, zapas luf etc. pewnie też jest..., karuzela długie obsługuje... no i w przeciwieństwie do armaty z T-72B ta z T-80B miała więcej zmian względem poprzednika (była modernizacją pełną a nie uproszczoną jak ta z "72").
Jak ma być budżetowo to może i ja zostawią.
Albo zrobią to co zwykli... najpierw zrobią oszczędnościowego dziada a po kilku latach i kilku setkach wozów dojdą powoli do wersji pełnej, bo ta pierwsza się "jednak" nie sprawdziła (wzorem ewolucji T-72B3).
Jako cywil hobbysta mam przywilej pozwalania sobie na sentymenty, gdy więc znikną ostatnie, noszące szachownicę "29" Miga i "24" Mila będę ryczał jak bóbr za ich prezencją, skwapliwie przemilczając fakt, że upływ czasu jest nieubłagany
Voli500
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 14 sty 2018, o 09:02

No, to w życiu każdego faceta należy umieć powiedzieć "myliłem się". Otóż myliłem się szacując potencjał pancerny Rosji.
Niedoszacowałem go.

Obecnie można szacować same jednostki kadrowe oraz ich rozwinięcie mobilizacyjne na 12 dywizji oraz 57 brygad w czasie około pół roku od ogłoszenia mobilizacji z czego liczba taktycznych batalionowych grup bojowych o czasie gotowości od 7 do 10 dni ma wynosić około 125 do końca tego roku.

W liczbach "czołgowych" wynosi ów potencjał najmniej:
A) 4,5 tysiąca maszyn w linii i mobilizowanych w ciągu czterech miesięcy (rozwinięcie mobilizacyjne)
B ) około 4 tysiące maszyn stanowiących 40% wysokości uzupełnienie strat maszyn rozwinięcia mobilizacyjnego oraz minimum 50% wielkości drugi rzut (w relacji do pierwszego rzutu)
C) około 2 tysięcy maszyn możliwych do „odzyskania” z CBRCz przy odpowiednio szeregu zakrojonym i długim procesie mobilizacji.

4,5k czołgów w 4 miesiące, 40% uzupełnienia tego (1800) oraz kolejne 2200 dla II fali, do tego około 2k z CBRCz dla odzyskania dla dalszych fal.

Pomijając ChRL jedynym krajem który ma możliwości i potencjał żeby się przeciwstawić są USA.
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez Razparuk » 14 sty 2018, o 16:09

W skrócie...jesteśmy jako NATO w czarnej...:)
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez prowler » 14 sty 2018, o 21:55

Nie ma czegoś takiego jak "my NATO"

To co podaje militarysta to dowód, że FR nadal zachowuje zdolność do prowadzenia długotrwałego konfliktu o charakterze konwencjonalnym... (I raczej należy na to patrzeć przez pryzmat obrony - ciężko sobie wyobrazić by zasoby z "pkt C" były brane pod uwagę w wypadku konfliktu którego inicjatorem jest FR)

Ilość zapasów jest też efektem ubocznym konieczności pogodzenia potrzeb rozległego terytorium z relatywną szczupłością sił. (Czytaj brygady podwójnego bazowania)
"Nie oglądaj telewizji będziesz miała w głowię glisty...
Oni są porąbani...
Oni wojnę pokazują, a o pokój walczą...
Tak się porąbało z jednych rakiet mam się cieszyć, przeciw drugim protestować."
prowler
Moderator
Moderator

Postprzez Voli500 » 14 sty 2018, o 23:27

Militarysto mógłbyś to zgubnie rozbić na typy? Nie wiem ile gruchotów złomowano, ale prawdę powiedziawszy patrząc po ilościach wyprodukowanych wozów (zwłaszcza tych starszych) to przy założeniu "ściągania czołgów nawet z pomników" i długotrwałego przywracania to mogliby wycisnąć więcej niż te 10,5 k.
(Samych T-55 wyprodukowali pod 30 tysięcy (a przecież były wcześniej 54), T-62 19k etc. co zostało za granicą por rozpadzie, co na eksport, co na złom, co bezpowrotnie rozwalone itp, ale tu wciąż jest od cholery zapasu... nie oceniam sensu, wartości ani wysiłku koniecznego do reaktywacji, tylko sztuki.
Z czystej ciekawości:
Ciekawe ile ISów się uchowało przed hutą (bądź co bądź do końca sojuza dotrwały w tysiącach)?
Ostatnio edytowano 14 sty 2018, o 23:38 przez Voli500, łącznie edytowano 1 raz
Jako cywil hobbysta mam przywilej pozwalania sobie na sentymenty, gdy więc znikną ostatnie, noszące szachownicę "29" Miga i "24" Mila będę ryczał jak bóbr za ich prezencją, skwapliwie przemilczając fakt, że upływ czasu jest nieubłagany
Voli500
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez xardas12r » 14 sty 2018, o 23:37

Prawdopodobnie chodzi tylko o maszyny od T-62M w górę. Eksponatów nie liczymy.
xardas12r
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 15 sty 2018, o 22:48

Voli500 napisał(a):Militarysto mógłbyś to zgubnie rozbić na typy?

Mógłbym ale nie chce uprzedzać druku ;-)
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez Darth Stalin » 15 sty 2018, o 23:04

militarysta napisał(a):
Voli500 napisał(a):Militarysto mógłbyś to zgubnie rozbić na typy?

Mógłbym ale nie chce uprzedzać druku ;-)

A gdzie i kiedy będzie druk...?
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 16 sty 2018, o 00:24

W Polsce i w swoim czasie ;-)

wiem pomogłem,nie dziękuj - do usług ;-)
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez MarcinG. » 16 sty 2018, o 17:31

Obecnie można szacować same jednostki kadrowe oraz ich rozwinięcie mobilizacyjne na 12 dywizji oraz 57 brygad w czasie około pół roku od ogłoszenia mobilizacji z czego liczba taktycznych batalionowych grup bojowych o czasie gotowości od 7 do 10 dni ma wynosić około 125 do końca tego roku.

Czy obejmuje to też brygady aeromobilne i Specnaz ?
MarcinG.
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Siły zbrojne świata