Sytuacja w RPA

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Sytuacja w RPA

Postprzez Razparuk » 5 mar 2018, o 00:18

Z uwagi na zmiany w RPA powoli mamy sytuację bardzo paskudną i chyba tragiczną..."segregacja rasowa" zatoczyła jakieś pętle i teraz nikt z tęczowych środowisk nie krzyczy na cały świat...
Nie twierdzę że dojdzie do konfliktu ale chciałbym abyśmy może dzielili się informacjami ,notkami w tej sprawie.
Od razu zastrzegam ze nie mam żadnych złudzeń w stylu : ściągnijmy do nad Burów i białych z RPA bo oni mają do wyboru Nową Zelandię,Australię,USA...mimo to szkoda ludzi...to podobno przeradza się w regularną rzeź

https://wpolityce.pl/swiat/384361-do-po ... ja-bialych

https://laurensouthern.net/farmlands/

Coś mam złe przeczucia ze RPA z perły Afryki zamieni się w drugą Rodezję....
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Sytuacja w RPA

Postprzez Pismak » 5 mar 2018, o 00:33

No cóż skoro ktoś sieje przez kilkaset lat to później zbiera plon. Czemu mam żałować ludzi których nie pradziadowie ale dziadkowie i ojcowie uważali miejscowych murzynów za gówno? To nie był apartheid w stylu USA po IIwś tylko coś o wiele gorszego. Po wtóre dopuszczenie czarnych do demokratycznych procesów chwilę po tym jak im się próbowało dziesiątkami lat wprowadzać cichą eksterminację społeczno- kulturalną i socjalną... Skrajna glupota. A co do samej sytuacji to dając małpie brzytwę trudno się spodziewać że wytnie nią serduszko w bibule... ;D Biedni miejscowi farmerzy wymordowali i wynarodowili miliony czarnych a teraz ich dzieci mają podobnie- fortuna kołem się toczy. Druga sprawa to fakt że RPA nie ma żadnego znaczenia gospodarczego i politycznego. W końcu czarni będą mieli swoją Afrykę aż po sahel. Te 5 milionów białych budujących niezłą gospodarkę dla siebie na garbach 90 % mieszkańców to taka sama banda jak ta z Izraela czy KRLD. Różnili się tylko poziomem bandytyzmu a nie metodami. Krzyż na drogę.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 5 mar 2018, o 00:42

O ile wiem zanim zjawili się Burowie na terenach /przynajmniej w części dzisiejszej RPA/ nie było miejscowej ludności..tej opalonej...
Po drugie zwracam po prostu fakt iż 30 lat temu był krzyk o "segregacji rasowej" a teraz cisza...:)
Moja koleżanka szkolna miała ojca w RPA /już nie żyje o ile wiem/ przyjechał na pogrzeb jej mamy ..rok 91-92..i już wtedy mówił że jak czarni dostaną sie do władzy to trzeba będzie spier...
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 5 mar 2018, o 00:57

No mnie nie chodziło o to kto pierwszy zaklepał czy nawet o krzywdy wyrządzone dwieście lat temu tylko o mit. A mit jest taki że to wszystko funkcjonuje w rzeczywistości i to nie martwej jak u nas mit Powstań czy rozbiorów tylko mit żywy bo całe pokolenie- dwa pamiętające "dawne czasy" wciąż funkcjonuje. Po prostu musiało minąć trochę czasu. Na początku murzyni byli wystraszeni i niepewni a gospodarka działała. Teraz wszystko się sypie i trzeba szukać winnych- nawet w takiej sytuacji szukać to za dużo powiedziane. Winni są na widelcu i będzie kęsim jak w Rwandzie tyle że tu nie ma komu wkroczyć z sąsiedniego państwa i pomóc a na taki bajzel do jakiego może tam dojść (i dojść musi) nie pomoże parasol ONZ czy USA.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 5 mar 2018, o 01:00

RPA się zapadnie gospodarczo...kuchnia kraj tak bogaty...
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 5 mar 2018, o 01:22

Yyyy jakie bogactwo? Średnia płaca na zeszły rok dla białych była 5 razy wyższa niż dla czarnych- pomyśl co było za poprzedniego systemu. Bogactwo brało się z wyzysku. Gdybyś miał 45 milionów niewolników to pewnie też byś stworzył dla siebie i kolegów "bogate państwo"- System niczym nie różniący się od KRLD bo różnica polegała tylko i wyłącznie że KRLD była przez ostatnie 60 lat bee a RPA było cacy gdyby RPA było traktowane jak KRLD skończyłoby podobnie. A niewolnictwo wymaga aby trzymać murzyna w biedzie i ciemnocie oraz systemie represji zewnętrznej i wewnętrznej (a więc różnego rodzaju gangi, mafie, haracze, itd które dopóki dzieją się w kręgu niewolników nikogo nie obchodzą) więc skoro się owego murzyna dopuściło do władzy to będzie ją sprawował właśnie tak- biednie, ciemno i wykorzystując te mechanizmy które poznał w bantustanach czy dzielnicach nędzy. Może jak wyrżną/wyrzucą białych i przetrwają te 20 pierwszych lat to zaczną się ogarniać. Dla Chin to mogłaby być ciekawa alternatywa- zamiast kisić się w basenie O. Indyjskiego mogliby po taniości uzyskać okienko na Atlantyk... 8)
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 5 mar 2018, o 01:33

Diamenty,złoto,uran,rolnictwo...:)
O tym mówiłem..a "przetrwanie" a potem "rozwój" jako atlantyckie okienko Chin..wiesz co im żółci zafundują? Podobno niektórzy watażkowie w Afryce po poznaniu chińskiej ścieżki rozwoju proszą dawne metropolie o pomoc...kurde tylko gdzie o tym czytałem..chyba na wieżowcach. Jakies niedawno wybory były w jakimś bantustanie i tam silne poparcie miał wódz z hasłem "Ela wracaj"...
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 5 mar 2018, o 01:45

KRLD ma tego pewnie jeszcze więcej. System w RPA zaczął się walić już w latach 80- taki system feudalny po prostu nie mógł dłużej funkcjonować przy rosnącej "świadomości" murzynów. Nie jest dla mnie winą owych czarnych również to że nie potrafią tego utrzymać- my po 40 latach komunizmu musieliśmy się dużo nauczyć a skala korupcji, anarchii i układu była )i jest olbrzymia) to co mają zrobić tam gdzie nie ma specjalistów a kadry robotnicze dobrze jeśli mają 3 klasy podstawówki... Ale zabawne jest to że biali nie poszli na rzeź i utrzymanie siłą tego co się da ( w stylu syryjskim) a skończą razem z państwem jeszcze gorzej.
No i co do tych bogactw to ja tam nie wiem ale przecież to była nędza nawet za "dobrych dni' mieli PKB PC na poziomie Meksyku czy Iranu ale jakby spojrzeć na czarnych to ich PKB PC pewnie był wtedy na poziomie kamienia łupanego więc nic dziwnego że starczało na ekskluzywne dzielnice, programy własnego śmigłowca czy inne próby z bronią A. Wypisz wymaluj KRLD.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 5 mar 2018, o 02:06

Teraz to się pewnie zrobi dopiero KRLD..zobaczymy.
Biali podobnoż uciekają..
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 5 mar 2018, o 02:50

Widziałem notkę że w ciągu ostatnich kilkunastu lat zabito prawie 4000 farmerów i ich rodzin. Co do notki o tym że ogółem zginęło w tym czasie ok 50000 białych to nie wiem- równie dobrze może chodzić o zabitych, o zabitych przez czarnych czy o zabitych na tle rasistowskim. Ogólnie to chyba Gruzja zaprosiła oficjalnie wszystkich farmerów z RPA do siebie obiecując ziemię itd.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 5 mar 2018, o 02:57

O ile wiem ci co jeszcze cos spienieżyli to uciekli do USA,Nowej Zelandii,Australii..pewnie też część do Europy...u nas sporo ziemii w zasobie państwowym ale to już pewnie zarząd powierniczy trzyma na reparacje dla Izraela :)
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Marek81 » 5 mar 2018, o 04:38

Sporo WRÓCIŁO do Polski. Ci co zwiali do nas po 89 są bardzo krytyczni wobec tego co tam się działo. Ci co wrócili 5-10 lat później, to już jest pełen lament, coś w stylu: my im tak dobrze, murzyny miały umowę o dzieło i nawet dostawali jeść, ale te murzyny k..a zawsze coś spi..ą.
Straszny bul (_,_) po utracie fajnego, wygodnego życiu z wyzyskiwania innych. Mają spory problem, bo nawet znajomi przytakują, a później z grzeczności zmieniają temat, by zbytnio z nimi nie jechać. ;)
Marek81
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez ZenekHarkotPKS » 5 mar 2018, o 06:50

Moi sasiedzi z naprzeciwka z trojka dzieci nawiali do RPA w 1988 i wrocili w 1991.
Mieli farta, ze mieszkania nie stracili bo to jeszcze za Wilczka bylo.....chwile przed Mazowieckim.

Wspominali ze poziom zycia super,willa z basenem ...tyle ze jak na ironie, nie dalo sie nic oszczedzic.
Co ciekawe depresyjnie na nich wplywalo zycie w bialych gettach,konwoje do szkoly/pracy.
Ojciec rodziny polecial do Frankfurtu i na czarno w Niemczech znalazl prace, zeby na bilety starczylo dla pozostalej czworki.
Kontekstu politycznnego lub przemian w RPA z ich ust nie pamietam bo samemu mialo sie te 18 lat.
Generalnie po latach mozna stwierdzic, ze mieli nosa.
ZenekHarkotPKS
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 5 mar 2018, o 08:32

Bo to bardzo fajnie się robi segregację rasową i niewolnictwo na Murzynach daleko za oceanem, jak się ich przywiozło z Afryki na miejsce uprzednio wyrżniętych tubylców (nb. ciekawa sprawa: pod rządami Hiszpanów populacja Indian nie spadła aż tak bardzo, jak pod rządami Anglosasów... i w wyzwolonych koloniach to oni często rządzą...), ale jak się robi to samo (albo i bardziej) na kontynencie owych Murzynów, to prędzej czy później wahadło odbije w drugą stronę.

Było myśleć na początku tworzenia systemu, zaraz po DWS, i nie robić głupoty, która teraz może doprowadzić do likwidacji "państwa białych w Afryce" - de facto jednego z ostatnich reliktów kolonializmu...
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lumen » 5 mar 2018, o 09:07

A nie sądzicie że ktoś tych Murzynów nie chce wykorzystać w grze o np przejęcie kontroli nad kopalniami diamentu
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Następna strona

Powrót do Konflikty zbrojne