Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Postprzez welder » 11 lut 2019, o 17:59

Foxxnews napisał(a):
mamy uzbrojone po zęby elitarne jednostki, a z drugiej studenta z TT-ką, czy wiatrówką albo dziadka z dubeltówką. Taka sytuacja.

Sęk w tym, że im bardziej elitarna jednostka,tym prędzej ten student czy dziadek z bronią byłby trupem. Ukraińcy koło elity nawet nie stali.Stąd takie straty milicji
Ostatnio edytowano 11 lut 2019, o 18:02 przez welder, łącznie edytowano 2 razy
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 11 lut 2019, o 18:00

welder napisał(a):
Badluck13 napisał(a):
A pozostałe kwestie? Rozkazy? kto otworzył ogień do ludzi bez broni, skoro rozkazy były o waleniu tylko do uzbrojonych?

A gdzie znajdę że nie można strzelać do ludzi bez broni.

W rozkazach, podawanych np przez radio. Na darmo to wklejałem?

Ostateczny wynik 20 zastrzelonych milicjantów,150 postrzelonych,nie pozostawia złudzeń co do zachowania jakiejkolwiek milicji/policji

O, to jakaś nowa interpretacja.
I nie, w prawie ukraińskim nie ma nic o strzelaniu do tłumu czy do nieuzbrojonych.
To praktyki z Zimbabwe czy innej Syrii.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 11 lut 2019, o 18:18

rpg7 napisał(a):No i dlaczego nie posypały się wyroki wieloletniego więzienia i dożywocia, przecież jak sam piszesz wiele filmików krąży po internecie

Kwestię wyroków wyjaśniłem ja. Kałachów nie pamiętam, ale jest np. taki filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=Cq1OhkuLzeA

Początek - demonstracja kibiców. Czas 03:17 - śpiewają jeden z "majdanowych" hymnów - "Wojownicy Światła". 05:03 - nie powstrzymywany przez milicję atak Antymajdanu, dalej milicja próbuje odepchnąć... kibiców i tworzy kordon w poprzek ulicy. 19:39 - delegacja Samoobrony Majdanu próbuje pytać uwiecznionego na wcześniejszej fotce zastępcę komendanta odeskiej milicji o powody takiej a nie innej jej postawy. Jak widać odpowiedzią jest "kamienna twarz". Pośród uwag w rodzaju "za co wam płacimy?", ze strony majdanowców pada deklaracja "albo wy ich uspokoicie, albo zrobimy to my, a później zajmiemy się wami". 54:37 - zamaskowany człowiek z wpiętą "separatystyczną" "wstęgą św. Jerzego" z góry strzela w kierunku majdanowców - scenariusz znany z Kijowa... 56:30 - pocisk na chodniku. Chwilę później cała scena z ochroną jednego z "zielonych ludzików" przez milicję i późniejszym linczem. Zwraca uwagę początkowa pewność siebie "separatysty" - 57:04: postawa, mowa ciała - zadufanego w najwyraźniej gwarantowaną wcześniej nietykalność.

Niżej kolejny. Tym razem warto zwrócić uwagę na scenę, gdy jeden z przedstawicieli organizatorów manifestacji (z opaską i torbą sanitariusza) prezentuje do kamer łuski po nabojach broni ostrej, którą "antymajdanowcy" ostrzelali demonstrację - czas: 02:54.

https://www.youtube.com/watch?v=DdK-yqCJfsg

"Co to jest?! Gdy człowiek spokojnie idzie z flagami okazując przywiązanie do swojego kraju i do niego strzelają, a milicja nie reaguje. To jest prawo?! To jest gówno!".

rpg7 napisał(a):, a budynek związków nie zapalił się od zwarcia kuchenki elektrycznej z tego co wiem.

Faktycznie - niemiecki "reportaż" zrobiony pod tezę o ukraińskich nazistach dokonujących zbrodni. Zebrali wypowiedzi wyłącznie... przedstawicieli antymajdanu. No i jeden z nich, zdaje się nie mając świadomości znaczenia własnych słów, dając relację z tego co się działo w Domu Związków powiedział w jaki sposób od barykady wzniesionej z mebli na parterze zajął się niemal cały budynek - zbudowana przede wszystkim z drewnianych elementów klatka schodowa była pomalowana farbą wydzielającą duszące wyziewy. Antymajdanowcy urzędujący na ostatnim piętrze chcąc wpuścić powietrze otworzyli wszystkie drzwi i okna. Sam relacjonujący nazwał to, co się stało "efektem komina" - płomień błyskawicznie buchnął do góry.

https://www.youtube.com/watch?v=WZ6WDfAx1LM

Dziennikarskie śledztwo lokalnych dziennikarzy sympatyzujących z obiema stronami. Film opublikowany w pierwszą rocznicę tragedii

https://www.youtube.com/watch?v=Acpju6DqCOM

Wnioski i pytania: brak jakichkolwiek instalacji przeciwpożarowych w Domu Związków; wbrew rosyjskiej narracji większości ludzi skaczących z okien płonącego budynku majdanowcy pomagali (np. czas 59:01); "dlaczego lider 'odeskiej drużyny' poprowadził ją do ataku na kibiców demonstrujących z dala od Domu Związków?"; "dlaczego gdy wszystko wskazywało, że milicja opanowała sytuację, dopuściła by w pobliże demonstrantów wjechał bus z mobilną grupą antymajdanu, której członkowie zaczęli ostrzał?" (czas 1:00:10); "dlaczego milicja nie obstawiła Domu Związków?"; "dlaczego działania milicji koordynował wyłącznie wspomniany wyżej oficer - gdzie był komendant?"; "dlaczego w Domu Związków znajdował się arsenał środków do produkcji koktajli 'Mołotowa'?" (czas: 1:01:24); "dlaczego w Domu Związków nie było wody?"; "dlaczego od momentu zaalarmowania straży pożarnej do jej przyjazdu minęło 45 minut?"; "dlaczego do dzisiaj nikt z MSW nie poniósł odpowiedzialności?".

Pewnym uzupełnieniem jest wywiad z aktualnym żołnierzem - uczestnikiem wydarzeń po stronie kibiców, ps. "Stalker", człowiekiem na którego rękach zmarł pierwszy postrzelony przez antymajdanowców. Jego zdaniem cała sytuacja nie była zaplanowana, starcia "majdanu" z antymajdanem w Odessie miały miejsce od marca (szczególnie ostre 25.03.). 02.05. zadecydowało pojawienie się ostrej broni oraz - dosłownie - wspólny front milicji i antymajdanu. W ludziach się zagotowało - chłopak sam mówi, że nigdy nie zrobiłby tego, co robili niektórzy "z jego strony", uznaje to jednak za pojedyncze przypadki.

https://www.youtube.com/watch?v=PIG4wUk_NVE
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 11 lut 2019, o 18:28

Foxxnews napisał(a):Kwestię wyroków wyjaśniłem ja.

Bądź poważny.Ty możesz wyjaśnić swoje zdanie, nie kwestie wyroków

Faktycznie - niemiecki "reportaż" zrobiony pod tezę o ukraińskich nazistach dokonujących zbrodni. Zebrali wypowiedzi wyłącznie... przedstawicieli antymajdanu

A panowie z Ukrainy, zebrali wypowiedzi wyłącznie... przedstawicieli? No jak myślisz kogo?
Ostatnio edytowano 11 lut 2019, o 18:32 przez welder, łącznie edytowano 1 raz
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 11 lut 2019, o 18:29

rpg7 napisał(a):
Obok jest wojskowy szpital i masa budynków wojskowych. Także niedaleko do posterunków Milicji. Milicja, zza pleców której do kibiców Metalista i Czarnomorca strzelano z karabinku Kałasznikowa i nie reagowano.
Czy możesz mi zatem wytłumaczyć jak to fizycznie możliwe, że strona rzekomo "uzbrojona po zęby", w tym w "kałachy" i do tego chroniona przez policję straciła 40+ zabitych, a "bezbronni" kibice i zwolennicy PS bodaj 3? No i dlaczego nie posypały się wyroki wieloletniego więzienia i dożywocia, przecież jak sam piszesz wiele filmików krąży po internecie, a budynek związków nie zapalił się od zwarcia kuchenki elektrycznej z tego co wiem.

Starcie kibiców z ANtymajdanem odbywał się w innym miejscu, jakieś 2 kilometry od budynku profsojuza. Tam antymajdan ochraniała Milicja. Kibice w ramach odwetu ruszyli na Kulikowe Pole.
I tu już Milicja im nie przeszkadzała. Nie było rozkazu. Facet, który go nie wydał uciekł do Naddniestrza.
milicja się później pojawiła, razem z "komendantem",a le nie wiedzieć czemu, nic nie zrobili. Po porzarze nie zabezpieczono budynku, każdy mógł sobie do niego wejść, i z tego też są przerażające filmy, jak zwykłe menty okradają trupy na przykład.
gdzie byłą Milicja? Zniknęła. razem z komendantem, który później znalazł się w Tyraspolu.
Oczywiście on nie uciekł, był na wczasach w Bułgarii (po czymś takim???) zobaczył się w TV i uciekł. On niewinny, a nie chce być kozłem ofiarnym.
Tak sobie gadał w wywiadzie.

A 3 maja mieliśmy już pełną ofensywę propagandową Kremla. Chatyń 2 i wiele innych okresleń i dopiero wtedy zaczęła się tak naprawdę mobilizacja na pełną skalę prorosyjskiego aktywu na Donbasie.

A tutaj masz komendanta, któremu władze Pridneistrowia udzieliły azylu.
18:50, przybywa Milicja, a budynek już się pali.
Na filmie widać, jak antymajdan się barykaduje i zaczyna się zadyma.
Ile tam minęło czasu? ponad 40 minut od zaczęcia się zadymy po przyjazd Milicji?
https://www.youtube.com/watch?v=_NPuiXez62c
Widzimy też "naczalnika", jeden z obecnych na miejscu mu "gratuluje" świetnej pracy, dodając, że to przez jego "pizdjetstwo".

jak chcesz, masz chronologię po angielsku. Z filmami etc
część 1
http://2maygroup.blogspot.com/2016/01/c ... .html#more

część 2
http://2maygroup.blogspot.com/2015/12/t ... urred.html
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 11 lut 2019, o 18:36

welder napisał(a):
Foxxnews napisał(a):Kwestię wyroków wyjaśniłem ja.

Bądź poważny.Ty możesz wyjaśnić swoje zdanie, nie kwestie wyroków

A ty nie wiem, czy możesz zachować powagę, ale masz jakiś problem z pilną potrzebą pozamerytorycznego czepiania się mnie. System na Ukrainie po Majdanie, pomijając powstanie Gwardii Narodowej, działa bez większych personalnych zmian. Nie jest to żadna opinia i stwierdzenie łatwego do złapania faktu.
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 11 lut 2019, o 18:47

Badluck13 napisał(a):W rozkazach, podawanych np przez radio. Na darmo to wklejałem?

To jest 100 procent rozkazów wydanych w tym okresie?

I nie, w prawie ukraińskim nie ma nic o strzelaniu do tłumu czy do nieuzbrojonych.
To praktyki z Zimbabwe czy innej Syrii

A skąd wzięły się te milicyjne trupy i postrzeleni? Sporo ich jak na nieuzbrojony tłum.Takich proporcji nie kojarzę nawet z historii

O, to jakaś nowa interpretacja.

Poczytaj trochę policyjnych interpretacji zgromadzeń spontanicznych,i jakie środki mogą być zastosowane i dlaczego
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 11 lut 2019, o 19:05

To jest 100 procent rozkazów wydanych w tym okresie?

Nie. Dlatego pisałem, że wciąż dużo niewiadomych. W MSW mają odpowiednie rozkazy,a le na razie ich nie ujawniono, bądź ja na nie nie trafiłem.
Są za to liczne wywiady np Berkutowców, którzy opowiadali, że prawo użycia broni dostali tylko wobec uzbrojonych w broń palną manifestantów.

welder napisał(a):A skąd wzięły się te milicyjne trupy i postrzeleni? Sporo ich jak na nieuzbrojony tłum.Takich proporcji nie kojarzę nawet z historii

Przytocz może zatem, w których krajach służby otwierają ogień do przypadkowych ludzi. Jak to jest jakaś praktyka szeroko stosowana, to się chętnie czegoś nowego dowiem.

A i zapomniałeś o najważniejszym. Do dzis nie wiadomo czy do milicjantów 20 lutego strzelano z tłumu.
Czy może jednak ktoś strzelał z dachu, albo zza ich pleców. na razie coś sobie przyjąłeś za pewnik bez jakichkolwiek przesłanek.

Zabici 18 lutego zginęli jakiś kilometr od Majdanu, w bardzo mocno obstawionym rejonie budynków rządowych. Sugerujesz, że dwa dni później w innym miejscu można próć na oślep z karabinku kałasznikowa, jest to zuasadnione i może jeszcze praktykowane?
Rozwalanie ludzi na Instytuckiej jest bardzo dobrze obfotografowane i sfilmowane.
Min dlatego MSW się rozpierzchło razem z Janukowyczem a poszczególni dowódcy Berkutu spieprzyli na Krym albo do Rosji. Oni wiedzieli że bekną, bo nie mieli żadnego dupochronu, nawet w myśl przepisów o Operacji Antyterrorystycznej.

Polecam sobie obejrzeć odtworzony "szlak bojowy" berkutowca Abroskina.
https://www.youtube.com/watch?v=VfysJBBaJSQ
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 11 lut 2019, o 19:08

Badluck13 napisał(a):
welder napisał(a):A skąd wzięły się te milicyjne trupy i postrzeleni? Sporo ich jak na nieuzbrojony tłum.Takich proporcji nie kojarzę nawet z historii

Przytocz może zatem, w których krajach służby otwierają ogień do przypadkowych ludzi. Jak to jest jakaś praktyka szeroko stosowana, to się chętnie czegoś nowego dowiem.

Dlaczego z uporem odwracasz pytanie?

Ale skoro prosisz, Los Angeles z 1992

63 trupy oficjalnie [zgadnij ilu policjantów :) Spokój przywróciło wojsko,goniąc demonstrantów i policje
Zimbabwe,Syria nie......
Ostatnio edytowano 11 lut 2019, o 19:21 przez welder, łącznie edytowano 1 raz
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 11 lut 2019, o 19:16

welder napisał(a):
Badluck13 napisał(a):

Dlaczego z uporem odwracasz pytanie?

Jakie pytanie? Już ci odpisałem, nie wiadomo skąd strzelano do Berkutowców. I dobrze obfotografowanym i sfilmowanym tłumie broni nie stwierdzono, ale ty sugerujesz uzbrojony tłum.

welder napisał(a):Ale skoro prosisz, Los Angeles z 1992

63 trupy oficjalnie [zgadnij ilu policjantów :) Spokój przywróciło wojsko,goniąc demonstrantów i policje
Zimbabwe,Syria nie......

W Los ANgeles policja wdawała się w strzelaniny z uzbrojonymi gangami. tak więc pudło.

Ale uważaj co chcesz, twoje prawo.
Takich wątpliwości nie miał cały aparat państwowy który 20 lutego zaczął pryskać gdzie pieprz rośnie. Oni wiedzieli, że przepchnięcie tylu ofiar w samoobronie milicji nie przejdzie.
I filmów masz sporo. Jak twierdzisz, że strzelanie np do sanitariuszy to jakaś wyższa koniecznośc, to kto ci broni.

A na pytanie, kto an tym wszystkim skorzystał, i kto miał na miejscu swoich doradców już odpowiedz sobie sam.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 11 lut 2019, o 19:44

Badluck13 napisał(a):
Jakie pytanie? Już ci odpisałem, nie wiadomo skąd strzelano do Berkutowców. I dobrze obfotografowanym i sfilmowanym tłumie broni nie stwierdzono, ale ty sugerujesz uzbrojony tłum.

W Los ANgeles policja wdawała się w strzelaniny z uzbrojonymi gangami. tak więc pudło.
:)

Można i tak,uznajmy że sami się zastrzelili
W los Angeles też tak zrobiono. Oficjalnie zabito 63 osoby [wojsko podało 94,ale nie uznano tego ] Nie zginął żaden policjant,rannych było poniżej 20.Policja przyznała się do 9 trupów [obrona konieczna] resztę zabiła się sama w gangach
Jak widzisz nie trzeba Zimbabwe czy Syrii by mieć sporo trupów na ulicy.A to była pestka przy majdanie.Teraz wyobraź sobie,co by było gdyby zaczęto strzelać do policji :)

A na pytanie, kto an tym wszystkim skorzystał, i kto miał na miejscu swoich doradców już odpowiedz sobie sam.

Zawsze jedni,ci którzy obejmują władze, i to od zarania dziejów
Ostatnio edytowano 11 lut 2019, o 19:53 przez welder, łącznie edytowano 1 raz
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 11 lut 2019, o 19:52

welder napisał(a):
Badluck13 napisał(a):

Można i tak,uznajmy że sami się zastrzelili
W los Angeles też tak zrobiono. Oficjalnie zabito 63 osoby [wojsko podało 94,ale nie uznano tego ] Nie zginął żaden policjant,rannych było poniżej 20.Policja przyznała się do 9 trupów [obrona konieczna] resztę zabiła się sama w gangach
Jak widzisz nie trzeba Zimbabwe czy Syrii by mieć sporo trupów na ulicy.A to była pestka przy majdanie.Teraz wyobraź sobie,co by było gdyby zaczęto strzelać do policji :)

A pisz co chcesz. W niczym cię to nie przybliża do zrozumienia tego, co tam zaszło.
no chyba, że nie to jest twoim celem, bo i tak wiesz lepiej i fakty są ci zbędne.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 11 lut 2019, o 19:59

Badluck13 napisał(a):A pisz co chcesz. W niczym cię to nie przybliża do zrozumienia tego, co tam zaszło.
no chyba, że nie to jest twoim celem, bo i tak wiesz lepiej i fakty są ci zbędne.

To podaj mi jeden fakt,udokumentowany na 100 procent. Kto zastrzelił 20, i postrzelił 150 milicjantów.Jeżeli mi to udowodnisz bez żadnych wątpliwości,nie napisze w temacie więcej ani słowa
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 11 lut 2019, o 20:04

welder napisał(a):
Badluck13 napisał(a):A pisz co chcesz. W niczym cię to nie przybliża do zrozumienia tego, co tam zaszło.

To podaj mi jeden fakt,udokumentowany na 100 procent. Kto zastrzelił 20, i postrzelił 150 milicjantów.Jeżeli mi to udowodnisz bez żadnych wątpliwości,nie napisze w temacie więcej ani słowa

Napisałem, kilka razy, nie wiadomo. Twierdziłem gdzieś coś innego?
18 lutego zaczął się odstrzał milicjantów, daleko od Majdanu, w sektorze instytucji państwowych w tamtym momencie solidnie obstawionych i częściowo wyłączonych z ruchu.
na drugi dzień na tej podstawie wprowadzono Operację Antyterrorystyczną.

PS.
A o ochronie swoich sklepów przez Azjatów z bronią w ręku w LA słyszałeś?
tak pytam. Bo znowu coś sugerujesz, że Policja sobei jakąś strzelnicę zorganizowała, ale niekoniecznie ma to związek z faktami.
https://www.youtube.com/watch?v=uGfSjiUzJ7Q
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mamałyga » 11 lut 2019, o 20:15

Gwoli ścisłości,

welder napisał(a):Ale skoro prosisz, Los Angeles z 1992

Zimbabwe,Syria nie......

sprawdziłeś ile spośród tych ofiar zginęło od ognia służb mundurowych?
Podpowiem - z grubsza 15%. Każdy z tych przypadków był pózniej dokładnie wyjaśniany. Na tyle dokładnie, że jakiekolwiek kontrowersje wzbudziły 2.
W USA, gdzie każdego przecinka prawnicy się czepią by wyciągnąć odszkodowanie, znaleziono punkt zaczepienia w jedynie 2 przypadkach postrzałów przez wojsko i policję.
W żadnym ostatecznie nie udało się potwierdzić przekroczenia uprawnień.
mamałyga
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konflikty zbrojne