Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Postprzez marcinzzz » 3 mar 2018, o 18:06

No ale jakby dostali takie cusik to czołgi mogą kosić jak chcą ;)
marcinzzz
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 3 mar 2018, o 18:17

duszek napisał(a):Ktoś tu niedawno wspominał że jak FR "będzie chciała" to sobie ppk top attack zmajstruje...
Ukraina-Korupcja-Javeliny ::)

Rosja ma wszystko...nawet rakiety z napedem atomowym. :)
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Thorwald » 3 mar 2018, o 20:54

Zadziwiające, że Ukraina produkująca tak wiele typów ppk potrzebuje przenośnych ppk z USA. Czyżby ukraińskie ppk były nieskuteczne przeciwko czołgom Federacji Rosyjskiej ?
Thorwald
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez ramol6 » 3 mar 2018, o 21:23

marcinzzz napisał(a):No ale jakby dostali takie cusik to czołgi mogą kosić jak chcą ;)

Owszem, tylko wtedy w każdym okolicznym sklepie pojawią się masowo Kornety, Krasnopole itd. Do tej pory było tego niewiele lub wcale. To nie działa tylko w jedną stronę.
ramol6
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 3 mar 2018, o 21:39

Razparuk napisał(a):
duszek napisał(a):Ktoś tu niedawno wspominał że jak FR "będzie chciała" to sobie ppk top attack zmajstruje...

Pamiętasz jakie halo było dwa lata temu z ''Kalibrami''? ;)
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez duszek » 3 mar 2018, o 22:27

Razparuk napisał(a):

Taki tam Erewań.
Nie rakiety tylko reaktor...
Nie z napędem rakietowym tylko atomowym...
wsio normalna ;)

ps. taki przerośnięty Javelin czyli Kornet z silnikiem od Javelina (zdolność do przechodzenia do top atack) samonaprowadzający się na odbicie radarowe (przeskoczenie braku zdolności produkcji termy na poziomie amerykanina)
W ostateczności atakujący EFP z wkładki +- 145mm by "zdążyć przed wiatrówką"
To takie głupie na brabramsa?
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez analityk » 3 mar 2018, o 22:39

Sorry, ale nawiąże do wcześniejszej dyskusji szeryfa i obiekt172. Ciekawe, czy obaj rozmówcy próbowali w ogóle rozmawiać z Ukraińcami, ogólnie osobami, które przybyły zza wschodniej granicy, przebywającymi w Polsce. Czy tylko opierają swoją wiedzę o obiegowe, stereotypowe opinie. Teraz taka sytuacja, że w każdym większym polskim zakładzie pracy od 20% do 30% pracowników to przybysze za wschodniej granicy. Warto ich posłuchać.
Na wschodzie Ukrainy odradzają się sympatie propolskie. Ukrainy tam mieszkający (Drohobycz, Stanisławów, Tarnopol) nagle przypomnieli sobie o polskich przodkach (rozstrzelanych przez Rosjan w latach trzydziestych ubiegłego wieku, albo wywiezionych po 1939 roku do Kazachstanu, lub na Syberię, zawsze była to historia tragiczna), zaczynają się uczyć języka polskiego, interesować historią Polski, starać się o Kartę Polaka. To jest ten czynnik ekonomiczny, który ich pcha do wędrówki na zachód? Tylko pieniądze i bieda? Gdyby rzad był mądry i odpowiedzialny można bardzo dobrze z korzyścią dla Polski rozegrać takie nastroje.
Konflikt na Ukrainie przeorał społeczeństwo ukraińskie. Gdy widzę jak się Ukraińcy wzburzają się przy próbie rozmowy na temat sytuacji na wschodzie, to jestem pewien, że wcześniej, czy później dojdzie tam do antyrosyjskich pogromów ("Rosjanie to nie ludzie"). Krwawa jatka się szykuje. Ukraińcy własnych krzywd tak łatwo nie zapominają...
W innym zakładzie można spotkać Tatarów znad wybrzeża Morza Czarnego (w sumie same dziewczyny 25-30 lat). Po cichu, ale bardzo konsekwentnie Rosjanie odbierają im wszystkie prawa, ograniczają dostęp do administracji, kultury, oświaty, szkolnictwa, mieszkań, ziemi. Śmiać mi się chciało, że pracujący z nimi Polacy w większości nawet nie wiedzieli, że są to muzułmanie. Gdyby się dowiedzieli, to chyba z tego zakładu w popłochu by uciekli .
analityk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 3 mar 2018, o 23:29

Gdy widzę jak się Ukraińcy wzburzają się przy próbie rozmowy na temat sytuacji na wschodzie, to jestem pewien, że wcześniej, czy później dojdzie tam do antyrosyjskich pogromów ("Rosjanie to nie ludzie"). Krwawa jatka się szykuje
Następna głęboka analiza. Nie ma nic bardziej na rękę Rosji niż takie pogromy których w rzeczywistości nie będzie. Tzn mogą potrwać góra dwa dni bo tyle potrwa rozgonienie motłochu przez ukraińskie wojsko i narodowców od Azowa. Jak się wyrobią w dwa dni to może uda im się zachować południowo-wschodnią Ukrainę. Z naciskiem na może bo Putin ma 12 planów na taki wypadek i tylko nie ma czym zamknąć ryja zachodnim "demokratom" a taka wpadka byłaby wymarzona. Parę tysięcy trupów ukraińskich Rosjan/rosyjskojęzycznych i Ukraina kończy się na Dnieprze z szerokim dostępem do morza jak Czechy. W Kijowie też o tym wiedzą, w Berlinie i w Waszyngtonie.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 3 mar 2018, o 23:33

Te mapy podziały krainyU skądś wyciekły przecież..a i nieoceniony "pan na Chobielinie" też był popełnił "wyciek"...
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Szeryf » 4 mar 2018, o 00:32

Melduję się wywołany do tablicy :)

Moim zdaniem Ukraińcy wcale nie są jakoś wybitnie pro-polscy jako społeczeństwo, nie napiszę jako naród, bo naród IMO dopiero tam się zaczyna kształtować... Tak, rozmawiałem z kilkoma Ukraińcami w wieku PRZED 30 stką, ale badań socjologicznych nie robiłem...

Byłem na Ukrainie niedawno i nie odczułem ani wielkiej wrogości ani wielkiej sympatii - ot - byłem tolerowany i oglądany z lekką zazdością - jak kiedyś u nas turysta z Dojczów.

Rosjanie są zdecydowanie bliżsi Ukraińcom czy na wschodzie czy na zachodzie, stąd taki szok u nich wywołało zajęcie Krymu a potem wojna na wschodzie. Ludzie nie wiedzą, co mają myśleć. Przede wszystkim nie wierzą swojej władzy. Są załamani sytuacją gospodarczą, złodziejstwem, korupcją i brakiem perspektyw.
Jak miałbym obstawiać, to w przeciągu dekady czy dwóch Ukraina się rozpadnie na dwie części ale moim zdaniem w miarę pokojowo - po prostu wschód zagłosuje na Rosję a reszta kraju będzie musiała zgodzić się na rozpad i bo nie będzie miała argumentów, żeby ten wschód utrzymać...
Jeżeli Odessa zostanie w części Ukraińskiej, to będzie to wielki sukces Ukrainy, ale nie obstawiałbym tego...

Nie jestem pewien czy nasze Orły nie grają właśnie na rozpad Ukrainy, bo lepiej mieć słabego sąsiada uzależnionego gospodarczo, niż rywala w regionie. A Rosji IMO nie zależy na całej Ukrainie, bo lepiej żeby najpierw głodomorów z zachodu Ukrainy karmiła Unia, póki żyzne ukraińskie gleby i zachodnia technologia i brak ceł nie rozwalą już doszczętnie unijnego rolnictwa.
Szeryf
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 4 mar 2018, o 23:07

https://wpolityce.pl/swiat/384398-hanie ... nderowskim

Głupota i gówniażeria ale medialnie zaraz będzie tornado...mylę się?
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 5 mar 2018, o 00:29

Szeryf napisał(a):Rosjanie są zdecydowanie bliżsi Ukraińcom czy na wschodzie czy na zachodzie, stąd taki szok u nich wywołało zajęcie Krymu a potem wojna na wschodzie. Ludzie nie wiedzą, co mają myśleć

Szokiem było, ale dlatego, że przez 23 lata i z Moskwy i Kijowa wmawiano im, że Rosja to bratni naród, który Ukrainę obroni przez "złym zachodem".
Rozbroili się, rozkradli armię, a cios przyszedł od "braci" (Putin dalej ćwierka, że to bratni naród etc). Przed Majdanem większośc Ukraińców, także tych na zachodzie, nie chciała nawet słyszeć o jakimś NATO. Teraz nastroje zgoła odmienne.

po prostu wschód zagłosuje na Rosję a reszta kraju będzie musiała zgodzić się na rozpad i bo nie będzie miała argumentów, żeby ten wschód utrzymać...

Z takiego założenia wychodzono w Moskwie. Rosyjsko języczny = prorosyjski. A tu guzik. Sentyment za "Matuszką Rassiją" okazał się mniejszy od przewidywanego. żadnego "ludowego powstania nie było".
W Moskwie już to zrozumieli.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 5 mar 2018, o 00:38

Tjaa... Jedź do Charkowa, Odessy czy Mariupola , wyjdź z flagą Noworosji i demonstruj prorosyjskie aspiracje. Życzę szczęścia. Następny geniusz z tych co to się dziwią dlaczego Polacy nie urządzali w czasie IIwś protestów na stacjach z których wywozili żydów do obozów... ;D
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 5 mar 2018, o 00:47

Gadałem jesienią ubiegłego roku z 2-3 godziny z Ukraińcem z Chersonia...opisywał mi jak im ruscy zajumali /znaczy "sprywatyzowali"/ jakieś fabryki w mieście...potem doszły szopki z dostaniem pracy w Rosji itd...to nabrzmiewało. Poza tym facet miał ZEROWĄ wiedzę o historii Ukrainy,Zaporoża,Polski czy nawet Europy...oni chyba jeszcze 5 lat temu mieli tylko o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej...i jakieś tam Egipty i ofc ruskij mir jako II Bizancjum. Masakra.
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 5 mar 2018, o 13:35

Pismak napisał(a):Tjaa... Jedź do Charkowa, Odessy czy Mariupola , wyjdź z flagą Noworosji i demonstruj prorosyjskie aspiracje. Życzę szczęścia. Następny geniusz z tych co to się dziwią dlaczego Polacy nie urządzali w czasie IIwś protestów na stacjach z których wywozili żydów do obozów... ;D

Wyjdź ty, dostaniesz w po mordzie, i to nie od Policji. Kibice Metalista są pro ukraińscy mimo rosyjskiego języka, podobnie kibice Czarnomorca. Możesz sobie zaprzeczać, że się miejscowi prorosyjscy boją. Ale ich jest po prostu mniej
Razparuk napisał(a):Gadałem jesienią ubiegłego roku z 2-3 godziny z Ukraińcem z Chersonia...opisywał mi jak im ruscy zajumali /znaczy "sprywatyzowali"/ jakieś fabryki w mieście...potem doszły szopki z dostaniem pracy w Rosji itd...to nabrzmiewało. Poza tym facet miał ZEROWĄ wiedzę o historii Ukrainy,Zaporoża,Polski czy nawet Europy...oni chyba jeszcze 5 lat temu mieli tylko o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej...i jakieś tam Egipty i ofc ruskij mir jako II Bizancjum. Masakra.

Plus rosyjskie gazety, telewizja. Tam znaleźć w kablówce kanał inny niż rosyjsko języczny czy ukraińsko języczny jest nie lada wyzwaniem.
Języków mało kto zna, mało kto się ich uczy. W sierpniu spędziłem ponad tydzień w Odessie. Spotkałem dosłownie dwie osoby znające angielski. Taksówkarz na czarno, były marynarz marynarki handlowej i jego córka (dorabiali wynajmem mieszkań dla turystów i jako przewodnicy angielskojęzycznych). W restauracjach, prócz tych w okolicy Deribasowskiej (ceny z kosmosu), nie znajdziesz nawet menu po angielsku. Dla mnie to nie problem, rosyjski znam,a le dla mojej lubej była to bariera nie do przejścia.
Do tego widzisz potencjał turystyczny tego miasta, ale poza centrum wszystko nie ruszone od upadku Sajuza, rozpada się na twoich oczach.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konflikty zbrojne