Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych po 1991 roku aż do dziś.

Re: Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Postprzez kompleks moderatora » 8 kwi 2019, o 23:22

A jaki związek z królem czekolady ma niejaki Aleksiej Walcman? O0 :-X
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 9 kwi 2019, o 11:58

Sztab Poroszenki wyciąga cięższe działa.

21 kwietnia, wybieraj!

Obrazek
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 9 kwi 2019, o 12:03

[quote="Badluck13"]Sztab Poroszenki wyciąga cięższe działa.

Nie wiem, czy to dobry pomysł. Można Putina nie lubić, ale pod względem skuteczności, jest miedzy nimi przepaść ;)
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 9 kwi 2019, o 12:04

Nie no Petro też dość sprawnie rozkrada majątek.
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Thorwald » 9 kwi 2019, o 23:58

Jak poszły badania medyczne na stadionie ? Narkotyków nie znaleziono ?
Thorwald
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lobbyś » 11 kwi 2019, o 19:45

https://niezalezna.pl/267260-estonczycy ... a-do-gdyni
Rosyjski żaglowiec szkolny „Siedow” nie został wpuszczony przez władze Estonii na wody terytorialne tego kraju i obrał kurs na port w Gdyni - poinformowała dziś agencja TASS, powołując się na biuro prasowe Bałtyckiej Państwowej Akademii Rybołówstwa. Według strony estońskiej, na pokładzie statku są kursanci z Kerczu na Krymie, który obecnie jest okupowany przez Rosję.
Wprowadzenie komunizmu w Polsce byłoby podobne do nałożenia siodła na krowę.
Cytaty: Józef Stalin;
lobbyś
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 12 kwi 2019, o 20:19

Wczoraj nie sledziłem, ale dizś czytam, że komedia osiągnęła apogeum.

Wczoraj Poroszenko wparował do telewizji Kołomojskiego 1+1, wprosił się do studia, zażądał debaty tu i teraz z Zełenskim (ten jest we Francji, o czym on wiedział) zbijał argumenty oponentów, a pośpiesznie zorganizowana 'debata" przez telefon została zerwana przez Zełenskiego, który rzucił słuchawką, a dziś szef TV 1+1 zakłada sprawę Poroszence za bezprawne wtargnięcie do telewizji czy jakoś tak.
Monthy Python wersja ukraińska.

Nie mam czasu posprawdzać doniesienia, więc jak gdzieś napisałem bzdurę to mnie poprawcie, ale taki obraz się maluje po przejrzeniu newsów.

PS.
Mem 'debatowy".

Ja już na Olimpijskim (tam miała się odbyć debata wg propozycji Zełenskiego).
Gdzie są wszyscy?

Obrazek
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 13 kwi 2019, o 10:22

Nie pisałem o tym czekając na szersze info. Oto ono:
Okoliczności udziału Petro Poroszenki w przedwczorajszym programie „Prawo do władzy” w telewizji „1+1”

Okazuje się, że urzędujący prezydent przyszedł do studia telewizyjnego bez zaproszenia, i była to pierwsza jego wizyta w tym programie. Wcześniej Poroszenko ignorował kierowane do niego zaproszenia
.

Siergiej Iwanow, jeden z prowadzących to widowisko polityczne, przyznał, że pojawienie się Poroszenki było absolutną niespodzianką, i w żadnym wypadku nie było uzgadniane. Natomiast Poroszenko powiedział, że jest gotowy w ciągu 40 minut odpowiedzieć na wszystkie pytania wszystkich gości zgromadzonych w studiu. Dalej próbował obłaskawić współprowadzącą program Natalię Mosiejczuk, chwaląc ją za fachowość, i określając ją mianem „znakomitej dziennikarki”, a na jej pytanie, dlaczego nie skorzystał z zaproszenia do programu przed pierwszą turą wyborów, odpowiedział: „Zdecydowanie podkreślam, że przybyłem dzisiaj, ponieważ mocno wierzę, że debaty powinny się odbyć. Przyjechałem dzisiaj, aby zaprosić Władimira Aleksandrowicza … [Zełenskiego – red.]”.

Z racji pobytu Zełenskiego we Francji, prowadzący program połączyli się z nim telefonicznie. Przypomnijmy, w jej trakcie doszło między Poroszenką a Zełenskim do gwałtownej wymiany zdań. Urzędujący prezydent próbował namówić swojego rywala do udziału w debatach 14 kwietnia, na Stadionie Olimpijskim w Kijowie, oraz 19 kwietnia w studiu telewizyjnym Narodowej Publicznej Kompanii Telewizyjno-Radiowej Ukrainy. Zełenski jednak odmówił, deklarując, że stawi się na debatę 19 kwietnia na Stadionie Olimpijskim, po czym zerwał połączenie.

W dalszej części programu doszło do ostrej wymiany zadań między prezydentem a obecnym w studiu zastępcą kierownika departamentu współpracy z zagranicą Prokuratury Generalnej Ukrainy Konstantinem Kulikiem. Urzędnik oskarżył Poroszenkę o wtrącanie się w śledztwo w „sprawie Kurczenki”, w którą zamieszane jest jego otoczenie. Siergiej Kurczenko to były ukraiński potentat w branży paliwowej, związany z rodziną Wiktora Janukowycza, który w 2014 roku zbiegł do Rosji. Ukraińscy prokuratorzy oskarżają go o m.in. malwersacje znacznych środków, przemyt gazu i ropy naftowej z Rosji na Ukrainę, a także nielegalny wywóz antracytu z separatystycznych republik na wschodzie kraju do Rosji.

Poroszenko stanowczo zaprzeczył tym zarzutom: „Informacje o mojej rzekomej ingerencji w jakiekolwiek sprawy karne, w tym w sprawę, o której mówi pan Kulik, są kompletną bzdurą. To absolutnie jawne kłamstwo!”. Kulik z kolei powiedział, że Poroszenko m.in. dwukrotnie „delikatnie wpływał” na prowadzone przez niego sprawy – Tymonkina [Borys Tymonkin, bankier związany z Siegiejem Kurczenką – red.] i Saakaszwilego [Micheil Saakaszwili, kontrowersyjny polityk, były prezydent Gruzji i gubernator Odessy – red.].

Na niezapowiedzianą wizytę Poroszenki zareagował dyrektor generalny „1+1 Media” Aleksandr Tkaczenko, który oświadczył, że telewizja „1+1” pozwie go do sądu w związku bezprawnym udziałem, jako kandydata w wyborach prezydenckich, w programie „Prawo do władzy”, oraz wcześniejszymi jego oskarżeniami pod adresem tej telewizji.

– A po tym, jak haniebnie wdarł się pan do nas dzisiaj do programu, programu prywatnej firmy, bez zaproszenia, wykorzystując status głowy państwa, i nie zamierzał opuścić sceny, pomimo uprzejmych aluzji prowadzącej do zajęcia miejsca na widowni w studiu, i znowu dużo mówił – wbrew faktom – mais-excusez-moi, s’il vous plait [przepraszam, proszę – red.], nie zarobił pan na nic innego, jak na pozew od nas. Proszę się [go – red.] spodziewać – w poniedziałek – mało wykwintnie pogroził Tkaczenko

Dla obrotu sytuacji nie bez znaczenia jest fakt, że większościowym udziałowcem telewizji „1+1” jest zapiekły wróg Poroszenki, oligarcha Ihor Kołomojski.

Okoliczności udziału prezydenta Poroszenki w programie telewizji „1+1”i jego przebieg doczekały się komentarzy. Sam odniósł się do swojego występu podczas wspólnej z Angelą Merkel konferencji prasowej w Berlinie. Zwracając się do dziennikarzy, powiedział: „Naprawdę myślicie, że powinienem to komentować?” Jestem pewien, że ci, którzy oglądali ten program, wszystko widzieli i są w stanie wyciągnąć wnioski. Jestem przekonany, że to zrobili, i odpowiednio ocenili”.

O analizę kondycji psychologicznej Poroszenki i Zełenskiego, podczas owej nerwowej wymiany zdań, pokusiła się natomiast specjalistka w tej dziedzinie Irina Kostenko, która porównała zachowanie Poroszenki do „przedśmiertnej agonii”.

– On już ostatkiem sił powstrzymuje agresję, próbując pokazać swoje zdolności przywódcze. Nie bez znaczenia jest tu jego zmęczenie, irytacja i paniczna świadomość tego, że wynik [kampanii wyborczej – red.] jest oczywisty. U Zełenskiego także widać załamanie emocjonalne, nagromadzone zmęczenie i katusze przed udanym finałem, kiedy wiesz, że już jesteś w ogródku, już witasz się z gąską, a ktoś ci jeszcze zaczyna szarpać nerwy” – stwierdziła.

Jednocześnie scharakteryzowała Poroszenkę jako osobę pasywnie agresywną, która próbuje usunąć grunt spod nóg przeciwnika. Uważa, że Poroszenko nie jest w stanie odpowiednio ocenić własnych działań, i uważa, że jest traktowany niesprawiedliwie, lub źle rozumiany.

– [Poroszenko – red.] Miał przerażone oczy. Często ludzie, którzy są nerwowi, zaczynają przejmować się tym i rozumieć, że nie są w stanie kontrolować sytuacji. Ujawnia się to w mimice i gestach. Na poziomie podświadomości wygląda to następująco: nie mogę kontrolować sytuacji, ale jest długopis, który mogę kontrolować. Poroszenko, gdy rozmawiał z jednym z gości w studio, szybko przebierał palcami – wyjaśniła psycholog
.

Według niej, nieoczekiwanego przybycia Poroszenki do studia telewizyjnego nie można określić jako jego bezwarunkowego zwycięstwa. „To nie zwycięstwo. W końcu nikt nie wypowiedział [mu – red.] wojny. Przyszedł jako nieproszony gość i myślał, że dzięki temu wygra. Ale tak się nie stało” – podsumowała.

Opr. TB, https://www.facebook.com/Alexandr Tkachenko, UNIAN, https://glavred.info

https://kresy24.pl/okolicznosci-udzialu ... ewizji-11/

Poroszenko ma powody do stresu, bo nawet w banderowskim zachodnim "mateczniku", do którego kieruje dużą część przekazu i z którego otrzymał wsparcie od najbardziej radykalnych i marginalnych organizacji - minimalnie, ale jednak, przegrywa z Zeleńskim. W sondażach ogólnopoukraińskich Zeleński prowadzi w proporcjach ok. 60 do 15%.

Z naszego podwórka - wczoraj nastąpił "cyber-atak" na proputinowskie kresy.pl. Po wejściu na stronę wyświetlała się grafika z upowcem prezentującym nadziane na bagnet sylwetki Putina, Netanjahu i Dudy oraz łatwe do ogarnięcia hasło:

Obrazek

Zgodnie z przewidywaniami uderzyli dzisiaj w "męczeński" ton:

https://kresy.pl/wydarzenia/cyber-atak- ... e-portalu/

Mój komentarz [CIACH!].
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez marcinzzz » 13 kwi 2019, o 10:31

Zakładając, ze Poroszenko przegra, a wszystkie znaki na niebie i ziemi to potwierdzają, to w którym kierunku waszym zdaniem podryfuje Ukraina z nowym sternikiem ? Szukanie stabilizacji i dogadanie się z FR czy twarde parcie na zachód z hasłami anty FR na sztandarach ? Chyba, ze jedno nie wykluczy drugiego hmm
marcinzzz
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lobbyś » 13 kwi 2019, o 10:40

Foxxnews napisał(a):
Z naszego podwórka - wczoraj nastąpił "cyber-atak" na proputinowskie kresy.pl. Po wejściu na stronę wyświetlała się grafika z upowcem prezentującym nadziane na bagnet sylwetki Putina, Netanjahu i Dudy oraz łatwe do ogarnięcia hasło:

To jakiś kretynizm... Ci od sierpa i młota sami na swoją stronę zrobili włam? Nie prościej było zadzwonić
? I, tak Kresy by to sami zamieścili.
Ostatnio edytowano 13 kwi 2019, o 11:41 przez lobbyś, łącznie edytowano 1 raz
Wprowadzenie komunizmu w Polsce byłoby podobne do nałożenia siodła na krowę.
Cytaty: Józef Stalin;
lobbyś
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 13 kwi 2019, o 12:13

lobbyś napisał(a):I, tak Kresy by to sami zamieścili.

A skąd wiesz że właśnie tego nie zrobili. Promocja kanału, męczeństwo i heroizm redaktorów... ;)
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 13 kwi 2019, o 17:48

Ciekawostki z piłki kopanej
https://jagiellonia.org/kremlowskie-matrioszki/
Doradca Zełeńskiego: Dziedzictwo Związku Sowieckiego podstawową wartością Ukrainy
Jeden z przywódców separatystów tzw. „DRŁ” dołączył do rosyjskiej grupy sympatyków Wołodymyra Zełeńskiego
Maszyna rosyjskiej propagandy z pełną prędkością włączyła się w agitację na poparcie Zełeńskiego (WID
Rosyjska FSB finansuje kampanię wyborczą Wołodymyra Zełeńskiego? Głośne oświadczenie portalu „Mirotworec”!!!

Kresy, dalej przechodzą autoagresje :)
Ostatnio edytowano 13 kwi 2019, o 18:15 przez welder, łącznie edytowano 1 raz
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 13 kwi 2019, o 17:50

Kresy coś pisały kiedykolwiek w temacie Putina, że wg. niektórych tutaj to portal "pro-putinowski"? Spadła im liczba czytelników bo wprowadzili płatne czytanie.
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 14 kwi 2019, o 08:59

Życie, jak zwykle, dopisuje swoje. I to w kilku kwestiach.

UKRAIŃSCY NACJONALIŚCI PRZECIWKO ZEŁENSKIEMU

Liderzy takich ukraińskich organizacji i środowisk nacjonalistycznych i neobanderowskich jak OUN, UNA-UNSO, KUN i Prawy Sektor, a także szef UIPN Wołodymyr Wjatrowycz czy syn Romana Szuchewycza, Jurij, zaapelowali, by w II turze wyborów prezydenckich głosować przeciwko Wołodymyrowi Zełenskiemu.

W ramach inicjatywy obywatelskiej „Chronić Ukrainę!” środowiska ukraińskich nacjonalistów i neobanderowców apelują, by w II turze wyborów prezydenta Ukrainy nie oddawał głosu na showmana Wołodymyra Zełenskiego.

„Po raz pierwszy od 5 lat Ukrainie grozi zemsta ze strony Rosji, za jej [Rosji] hańbę i porażki. To oznacza zemstę separatystów, zdrajców, osób nienawidzących Ukrainy, eks-regionałów [osób związanych z nieistniejącą już Partią Regionów – red.] i innych wrogów naszego kraju” – czytamy w apelu zamieszczonym w sieci. (...)

https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainscy-n ... lenskiemu/

Co wiemy o postawie w tej kwestii największego środowiska nacjonalistycznego, o którym kresy.pl nie wspomniały? Kilka dni temu miała miejsce głośna nad Dnieprem sytuacja (o której k.pl oczywiście napisały: https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukr ... oroszenki/). Sztab Poroszenki zaserwował takie billboardy:

Obrazek

"Alien vs Predator" ;)

W ciągu doby duża ich część zmieniła wygląd:

Obrazek

Filmik z akcji KN:
https://www.youtube.com/watch?v=AnEiqnf2tsM
(czas: od 0:17)

Jej wyważone hasło brzmiało: "Жодного х#уйла на бордах України!" ("Żadnego ch#ja na boardach Ukrainy!").

Pojawiły się też teksty w rodzaju "Фото з Путіним - дзеркало душі Порошенка" ("Zdjęcie z Putinem - lustro duszy Poroszenki"):

https://nackor.org/ukr/foto-z-putinim-- ... poroshenka

No i w temacie informacyjnym mamy gotowy komentarz i do rzetelnych metod kresy.pl i do podkreślonej przeze mnie tezy dot. postawy ukraińskich nacjonalistów w tych wyborach (pisałem o tym podziale wcześniej, ale "niektórzy" odebrali to jako komentarz narzucający wizję sytuacji ma Ukrainie, "jaką chciałbym ją widzieć" ;) )
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 14 kwi 2019, o 09:51

Czyli jeśli panowie z "Kresów" wymienili 6 ukraińskich środowisk nacjonalistycznych (4 ugrupowania ) plus szefa tamtejszego narodowego "instytutu historycznego" oraz Szuchewycza z Partii Radykalnej Laszki to są manipulantami? To jeżeli ktoś np. z niemieckich dziennikarzy wymieniłby np. 6 środowisk i ugrupowań około-narodowych w Polsce, a nie wymienił np. ONR to jest manipulantem i agentem? Radzę zejść na ziemię bo z tym szukaniem haków na ten portal (notabene po wprowadzeniu odpłatności stali się raczej mało popularni) to delikatnie mówiąc przesadzasz.

O portalach czy innych mediach pogadajcie sobie w innym, bardziej odpowiednim miejscu
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesne konflikty zbrojne