Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Postprzez mjacenty » 16 maja 2018, o 19:09

I wszystko by grało . Krym by się rozwijał , tylko jest jedno słowo klucz . WODA.
Bez tego Krym nie będzie kurortem . A sracze typu dziura w ziemi nie zachęcą turystów .
mjacenty
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 17 maja 2018, o 00:15

Ty masz jakiekolwiek pojęcie o czym piszesz? Wody na Krymie jest dostateczna ilość. Dla ludności. Nie ma jej dostatecznie dla Rolnictwa- woda z Ukrainy to woda zasilająca rolnictwo na Krymie. Dlatego krymskie Muślimy tak płaczo bo większość ziemi uprawnej na Krymie była/jest w ich rękach więc Ukraina zakręcając kurek poderżneła gardło swoim sprzymierzeńcom którzy nie będą mogli owej ziemi uprawiać ino prędzej czy później sprzedać za grosze rosyjskim oligarchom coby sobie mogli zasalać glebę głębinówkami a jak już się zamieni w półpustynię to postawią tam piramidy dla Putina i Miedwiediewa- no chyba że w międzyczasie Niemcy ciśnięci przez USA dogadają się z Rosją i podzielą trupa na pół.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 17 maja 2018, o 00:54

Pismak napisał(a):TDlatego krymskie Muślimy tak płaczo bo większość ziemi uprawnej na Krymie była/jest w ich rękach więc Ukraina zakręcając kurek poderżneła gardło swoim sprzymierzeńcom którzy nie będą mogli owej ziemi uprawiać ino prędzej czy później sprzedać za grosze rosyjskim oligarchom.

Dane poproszę. Ile Tatarzy posiadają ziemi uprawnej na Krymie, ile posiadali. Morze być w kilometrach, hektarach czy januszach kwadratowych.

Wody na Krymie jest dostateczna ilość. Dla ludności.

Dlatego lata przed aneksją i odcięciem wody w wielu miastach była tylko kilka godzin na dobę. Starczało dla wszystkich :D
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 17 maja 2018, o 02:10

Panie janusz z tego co wiem to u szczytu mieli ok miliona badlucków ziemi (na Krymie było jej ok 2 milionów badlucków ale rzeczywiście nadających się do uprawy ok 1500000- reszta to lasy, wody śródlądowe, farmy zwierzęce etc. oczywiste że w czasach ZSRR nie mieli jej prawie wcale-po upadku ZSRR tylko 30% areału wystawiono jako publiczne oferty resztę niestety do 2006 ukraińscy (i inni( oligarchowie wykupili w niepublicznych przetargach za grosze i stworzyli ok 250 latyfundiów o powierzchni około miliona badlucków a Tatarom ostało się ok 150 000 badlucków ziemi. Do przejęcia Krymu ta wielkość nieznacznie wzrosła do jakiś 170 000 badlucków ziemi. Jak pana Janusza interesują dokładne dane to pan Janusz raczy pogrzebać w różnych raportach włacznie z tymi z agend ONZ.

Dlatego lata przed aneksją i odcięciem wody w wielu miastach była tylko kilka godzin na dobę. Starczało dla wszystkich :D
Panie Janusz gdybyś pan czytał dokładnie zamiast już ekscytować się swoją genialną ripostą to przeczytałbyś że napisałem iż dla ludności wody wystarczy- dla rolnictwa już nie. 85% wody z Ukrainy szło na nawadnianie 600 000 badlucków upraw sztucznie nawadnianych a reszta do przemysłu. A jak chce się mieć wodę do pićku i nie stracić całych upraw to trzeba to racjonować- daje pan panie Janusz to ogarnąć? Idąc dalej jakich potrzeb nie możesz pan zaspokoić mając wodę przez kilka godzin? Pewnie ino jeden prysznic dziennie i nici z wieczornej kąpieli z płatkami róż i solami z m. Martwego? No i ten kłopot jak nie można sobie iść i nalać wody do czajnika o 22 tylko trzeba już o 16 na zapas. A co do tego co było lata przed aneksją to raczy pan przytczyć zgodnie ze swoimi przekonaniami proszę o dane, kiedy nie było, ile czasu, co pisali w temacie braków ile tej wody brakło- może być w lirach, tonach, metrach a nawet w badluckach sześciennych.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mjacenty » 17 maja 2018, o 09:21

Pismak zapewne byłeś na Krymie to wiesz .
Ja piszę o realnym problemie wody na Krymie .
To że wody do picia dla mieszkańców wystarczy to oczywiste . Nawet wystarczy przy bardzo dużej oszczędności wody do celów sanitarnych . Ale nie wystarczy dla rozwoju turystyki , większego przemysłu , rolnictwa.
Wyobrażasz sobie luksusowy hotel w którym nie ma wody ?
Latem szczególnie na koniec lipca i w sierpniu to jest z wodą dramat .
Bez wody z Ukrainy nie będzie rozwoju Krymu . Będzie tylko wegetacja .
mjacenty
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 17 maja 2018, o 09:51

A ja nie twierdzę że jest inaczej. Albo Putin podciągnie tam jakąś rurę albo czeka ich stopniowe wyludnianie półwyspu bo tak czy inaczej bez wody przemysłowej nie da rady bawić się tam w rolnictwo czy tym bardziej w przemysł a na samej turystyce nie pociągną dodatkowo nawet jeśli odpuścić i zająć się miejscowymi źródłami wody to doprowadzi to do narastającego zasalania gleb i pustynnienia półwyspu (a co najmniej do drastycznego spadku jakości gleby i możliwych upraw. Drugą opcją jest rozbiór Ukrainy co też nie jest niemożliwe. Jak na razie to Putin idzie na wyczekanie co się urodzi i jaką wersję trzeba będzie wybrać a że płacą za to głównie mieszkańcy Krymu? To i z jego punktu widzenia lepiej. Czym dłużej będzie trwała blokada Krymu tym więcej miejscowego majątku i ziemi będzie można kupić za grosze rosyjskim oligarchom.
To jest Rosja i nikogo tam nie interesuje czy ludzie tam będą się kąpać 7 razy dziennie czy żłopać wodę z rowu melioracyjnego. Czy będą sadzić zboże, oliwki czy kaktusy, Rosyjski establishment interesuje tylko czy da się wycisnąć z tego miejsca zysk polityczny, strategiczny i gospodarczy. Jak się okaże że Putin chce wody na Krym to się wybuduje rurociąg w 2 lata a jak Putinowi to będzie zwisać to i za 30 lat go nie będzie.Turystyka która zwinęła się w czasie przejmowania Krymu już wróciła do poziomu z przed konfliktu. Cały czas widzę w odniesieniu do takich państw jak USA, FR czy Chiny jakiś dziwaczny sposób myślenia jakby piszący znał politykę na poziomie gminy Pcim i przekładał ja na politykę mocarstw- w Rosji/USA/Chinach to całkiem z polityką jak u nas w Pcimiu tylko więcej i dalej...

A co do "byłeś i wiesz" to weźcie się i zdecydujcie. Raz wołacie dane bo moje "wiedzenie" nie jest żadnym argumentem a za chwile przyłazi następny i ignoruje dane przytoczone za agendami ONZ i innymi pozarządowymi organizacjami i nie dość że je ignoruje to jeszcze sam pisze "byłeś to wiesz" zarzucając nie argumentami tylko własnym "byłem to wiem" choć Krym widział na pocztówkach.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 17 maja 2018, o 23:06

Pismak napisał(a):Panie janusz z tego co wiem to u szczytu mieli ok miliona badlucków ziemi (na Krymie było jej ok 2 milionów badlucków ale rzeczywiście nadających się do uprawy ok 1500000- reszta to lasy, wody śródlądowe, farmy zwierzęce etc. oczywiste że w czasach ZSRR nie mieli jej prawie wcale-po upadku ZSRR tylko 30% areału wystawiono jako publiczne oferty resztę niestety do 2006 ukraińscy (i inni( oligarchowie wykupili w niepublicznych przetargach za grosze i stworzyli ok 250 latyfundiów o powierzchni około miliona badlucków a Tatarom ostało się ok 150 000 badlucków ziemi. Do przejęcia Krymu ta wielkość nieznacznie wzrosła do jakiś 170 000 badlucków ziemi. Jak pana Janusza interesują dokładne dane to pan Janusz raczy pogrzebać w różnych raportach włacznie z tymi z agend ONZ.

Panie Skrybo, ja nie pytałem o "z tego co wiem", a o konkrety.

Tatarzy na Krym zaczęli wracać dopiero u schyłku Sajuza. Więc nie nie ma, że " w czasach ZSRR nie mieli jej prawie", tylko że Tatarów nie było prawie wcale. To raz.

tatrzy często wracali nie formalnie. Upadek Sajuza, burdel po rozpadzie Sajuza, burdel pierwszych lat niepodległości Ukrainy i niepewnego statusu Krymu plus korupcja stworzyła ciekawy ekosystem.
Łatwiej było położyć płot, zbudować dom, a urzędnikom raz na jakiś czas rzucić 100 dolców, by się odczepili. Łatwiej, niż załatwiać wszystko w postsowieckiej rzeczywistości wg prawa. I ten problem nie tyczył się tylko tatarów.
I byś to wiedział, gdybyś się tematem zainteresował.

Dlatego, jeszcze raz, poproszę o źródła Twojego "z tego co ja wiem". Ja, mimo wielu prób nie byłem w stanie znaleźć żadnych statystyk odnośnie posiadania przez Tatarów ziemi. Jakiejkolwiek.
Więc czekam na źródła, jakiekolwiek. Bo "z tego co mi się wydaje" jakoś mi nie wystarczy.

mjacenty napisał(a):Pismak zapewne byłeś na Krymie to wiesz .
Ja piszę o realnym problemie wody na Krymie .
To że wody do picia dla mieszkańców wystarczy to oczywiste . Nawet wystarczy przy bardzo dużej oszczędności wody do celów sanitarnych . Ale nie wystarczy dla rozwoju turystyki , większego przemysłu , rolnictwa.
Wyobrażasz sobie luksusowy hotel w którym nie ma wody ?
Latem szczególnie na koniec lipca i w sierpniu to jest z wodą dramat .
Bez wody z Ukrainy nie będzie rozwoju Krymu . Będzie tylko wegetacja .

Na chwilę obecną Krym aspiruje do statusu tańszego zamiennika Soczi.
Aspiruje, bo średnio to wychodzi.
W sezonie połączenia lotnicze kosztują dużo, bardzo dużo. Most pewnie sprawę rozwiąże.
Druga sprawa, infrastruktura. Jest zaniedbana, i to bardzo. Krym, to bardziej kimanie na prywatnych kwaterach, gdzie czas się zatrzymał 30 alt temu. Stan na 2009 rok (wtedy tam byłem), to hotele drogie, kosmicznie drogie.

No ale jak się urzędnikom zabrania jeździć na zachód, przymusza się wręcz do odpoczynku na Krymie, to chyba tak wesoło nie jest.
Pamiętajmy o jednym: Na Krym wcześniej jeżdżono "za granicę", płacąc w ukraińskich realiach, jedząc i śpiąc w ukraińskich realiach.
Tam trzeba lat i ogromnych nakładów, by prócz krajobrazów przyciągało coś jeszcze.
Wcześniej, to były ceny.
Był nawet Kazantip. Impreza, dzięki której w Symferopolu lądowały czartery z zachodu.
Ja obecnie widzę u Rosjan promocję Krymu na zasadzie Pobierowa i obozów harcerskich: odpocznij jak za młodu.
Lecą na sowieckiej nostalgii, której cenowo już nie dużo brakuje do realiów w Soczi.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 18 maja 2018, o 04:36

Tatarzy na Krym zaczęli wracać dopiero u schyłku Sajuza. Więc nie nie ma, że " w czasach ZSRR nie mieli jej prawie", tylko że Tatarów nie było prawie wcale. To raz.

tatrzy często wracali nie formalnie. Upadek Sajuza, burdel po rozpadzie Sajuza, burdel pierwszych lat niepodległości Ukrainy i niepewnego statusu Krymu plus korupcja stworzyła ciekawy ekosystem.
Łatwiej było położyć płot, zbudować dom, a urzędnikom raz na jakiś czas rzucić 100 dolców, by się odczepili. Łatwiej, niż załatwiać wszystko w postsowieckiej rzeczywistości wg prawa. I ten problem nie tyczył się tylko tatarów.

Dlatego, jeszcze raz, poproszę o źródła Twojego "z tego co ja wiem". Ja, mimo wielu prób nie byłem w stanie znaleźć żadnych statystyk odnośnie posiadania przez Tatarów ziemi. Jakiejkolwiek.
Więc czekam na źródła, jakiekolwiek. Bo "z tego co mi się wydaje" jakoś mi nie wystarczy.
Ale co historia deportacji i powrotu oraz k3 zdaniowy wykład na ten temat ma do wątku?

Na chwilę obecną Krym aspiruje do statusu tańszego zamiennika Soczi.
I kolejne opowieści z Narni. Czy ja gdzieś temu przeczę? Albo rozwijam wizje jak to teraz Krym prześcignie w 10 lat Szarm el Sheik? Napisałem że w 2016 ruch turystyczny mniej więcej osiągnął poziom sprzed aneksji.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 18 maja 2018, o 07:33

Pismak napisał(a):

Ale co historia deportacji i powrotu oraz k3 zdaniowy wykład na ten temat ma do wątku?

Taki, że palnąłeś na forum bzdurę. Starałem ci się wytłumaczyć, na czym ta bzdura polegała (status Tatarów, legalizacja pobytu, nieruchomości, samowole budowlane). Nie dotarło.
No to chłopie albo źródełko swoich rewelacji podasz o tej tatarskiej ziemi, albo nie wypisuj już tego, co ci się wydaje.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 18 maja 2018, o 15:33

Ależ Badluck ja w twoich wpisach nie widzę ŻADNEGO konkretu lub przytocznia jakichkolwiek danych. To może ty zapodaj źródło które potwierdziłoby twoją opowieść że nie jest tak jak napisałem? Bo ogólniki na poziomie podstawówki że Tatarów wywieziono a później wracali to wiedza na poziomie podstawówki a nie coś co jest sprzeczne z tym co napisałem.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 18 maja 2018, o 21:41

Pismak napisał(a):Ależ Badluck ja w twoich wpisach nie widzę ŻADNEGO konkretu lub przytocznia jakichkolwiek danych.

Bo ty je miałeś podać. przypomnę, bo coś ci pamięć szwankuje.
TDlatego krymskie Muślimy tak płaczo bo większość ziemi uprawnej na Krymie była/jest w ich rękach

Większość, czyli ile? Skąd dane?
Panie janusz z tego co wiem to u szczytu mieli ok miliona badlucków ziemi (na Krymie było jej ok 2 milionów badlucków ale rzeczywiście nadających się do uprawy ok 1500000- reszta to lasy, wody śródlądowe, farmy zwierzęce etc.

Źródło.

To może ty zapodaj źródło które potwierdziłoby twoją opowieść że nie jest tak jak napisałem?

Może zacząć od udowadniania, że ziemia nie jest płaska?
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 19 maja 2018, o 03:55

Nie "miałeś podać" tylko "Badluck chce żeby mu podać". Twoja osoba nijak nie jest wyznacznikiem co mam albo co muszę. Nie podoba ci się mój wpis? Zgłoś do moderacji jeśli łamie zasady forum a jeśli łamie tylko Ci serce no to cóż- mówiąc elegancko- udowodnij że kłamię albo z bogami...
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 19 maja 2018, o 10:47

Pismak napisał(a):Nie "miałeś podać" tylko "Badluck chce żeby mu podać". Twoja osoba nijak nie jest wyznacznikiem co mam albo co muszę. Nie podoba ci się mój wpis? Zgłoś do moderacji jeśli łamie zasady forum a jeśli łamie tylko Ci serce no to cóż- mówiąc elegancko- udowodnij że kłamię albo z bogami...

Ok, widzę że mam do czynienia z prawdziwym tytanem intelektu.
Podasz w końcu źródło swoich rewelacji o ziemi w posiadaniu przez Tatarów ziemi uprawnej?
Nie podasz. Bo takowych nie masz.

Ja sobie odpuszczam grę...

Obrazek
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 19 maja 2018, o 14:17

No nareszcie. Pogadał, nic mądrego nie wymyślił i poszedł. Tylko po co było srać na szachownicę?
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lobbyś » 19 maja 2018, o 16:03

Pismak... To Ty, za przeproszeniem postawiłeś tezę o posiadaniu ziemi przez Tatarów, to ją teraz broń...
Wprowadzenie komunizmu w Polsce byłoby podobne do nałożenia siodła na krowę.
Cytaty: Józef Stalin;
lobbyś
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konflikty zbrojne