Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Postprzez Pismak » 19 maja 2018, o 18:56

Postawiłem tezę opartą o to co wiem bez podania źródeł. Jeden pan postawił zarzut że kłamię na podstawie swojego widzimisię. Poparł to jakimiś źródłami? Czyli czemu ja miałbym się teraz przekopywać przez raporty agend ONZ sprzed lat w których widziałem takie dane żeby mu je znaleźć? Nie mam co robić z czasem tylko spędzać godziny na udowadnianiu tego co wiem komuś kto twierdzi że kłamię bo tak i już a on w tym czasie będzie grzebał w nosie? Napisałem mu gdzie można znaleźć, napisałem przedstaw jakiś dowód że kłamię to poszukam tych raportów. A jak nie to z bogiem bo nie zależy mi na tym aby ten czy ów koniecznie wierzył w to co piszę. Nie chce? Jego problem a nie mój. I więcej nie zamierzam robić wykładu na ten temat.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mg schutze » 19 maja 2018, o 22:27

lobbyś napisał(a):Pismak... To Ty, za przeproszeniem postawiłeś tezę o posiadaniu ziemi przez Tatarów, to ją teraz broń...

Ano dokładnie, ale wymagać od innych żeby udowodnili ze nie są wielbłądami... normalnie US...
mg schutze
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 20 maja 2018, o 13:17

Pismak napisał(a):Postawiłem tezę opartą o to co wiem bez podania źródeł. Jeden pan postawił zarzut że kłamię na podstawie swojego widzimisię. Poparł to jakimiś źródłami?

Bezczelny manipulator. Pytałem o źródła, nie pisałem, że kłamiesz. Chciałem znać źródło twoich "rewelacji", bo sam kiedyś szukałem tych danych na początku zajęcia krymu, ale ich nie mogłem znaleźć
Mój cytat.
Dane poproszę. Ile Tatarzy posiadają ziemi uprawnej na Krymie, ile posiadali. Morze być w kilometrach, hektarach czy januszach kwadratowych.

Tyle są warte twoje "tezy". Jedno wielkie "wydaje mi się". Plus zmyślanie.

Źródeł nie masz, całe twoje mędrkowanie w temacie o kant dupy rozbić.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 21 maja 2018, o 00:01

Wyślij to co wkleiłeś na konkurs "zapytanie roku" w kategorii neutralne i niezłośliwe. Dodatkowo zapodałem dane i zapodałem skąd je mam i gdzie można ich poszukać. Ale to już nie pasuje do teorii o manipulacjach? To jest ostatni mój wpis na ten temat bo robisz się nudny do kwadratu. Dalsze gorzkie żale to już na priv- będę miał co wyrzucać do kosza bez czytania

Może przyjdzie jakiś litościwy mod i wykasuje tą osobistą wymianę bo nijak nie pasuje ona do wątku i go po prostu zaśmieca.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mg schutze » 21 maja 2018, o 01:58

Pismak napisał(a):To jest ostatni mój wpis na ten temat

Posty twoje są zgłoszone widocznie moderacja ma ciekawsze rzeczy do roboty. A już na pewno twoje wypociny nie są w temacie.
"odwracanie kota ogonem level pismak."
mg schutze
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 21 maja 2018, o 02:45

However, did Yanukovych specifically mean the Crimean Tatars when he said that fictitious owners should return the land and that even their names will not be made public?
Many hope that this is referring to those wealthy landowners who over many years, using various corrupt schemes, have gained considerable areas of Crimean land, including on the coast.
Crimean Tatar organizations refer to other words spoken by Yanukovych during the meeting with leaders of the Crimean Tatars.
Then he said that “these issues, especially over the last 5 years, were seriously neglected, there are many unresolved issues which have led to violations of legislation, including on land issues. We need now to rectify the mistakes”. He promised to involve representatives of the Crimean Tatar people, heads of all civic organizations, etc and promised various humanitarian, investment programmes, including construction of social housing and ensuring the rights of the Crimean Tatar people.
The Mejlis asserts land squatted by Crimean Tatars makes up a third of the overall number of land sites seized, while others, according to the Head of the Mejlis, Mustafa Dzhemilyev, are due to the Russian speaking population.
The Prosecutor gives totally different statistics, claiming that 70% are squatted by Crimean Tatars.
Overall around 1,300 thousand hectares of land has been seized, although this information is very approximate.
At the same time, Mustafa Dzhemilyev cites examples, names politicians and businessmen well-known in the Crimea or Ukraine as a whole, as well as Russian nationals who, he asserts, own considerable areas of land.
Raport HR z 2010. Prokuratura ukraińska twierdzi że Tatarzy zajęli ok miliona hektarów natomiast sami Tatarzy (Mejlis) twierdzą że to nie prawda bo zajęli zaledwie 1/3 tych ziem czyli licząc pi razy drzwi Tatarzy przyznają że zajęli ok 430 000 hektarów. Ale pewnie Tatarzy kłamią i nie wzięli nic.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 21 maja 2018, o 09:43

Pismak napisał(a):
However, did Yanukovych specifically mean the Crimean Tatars when he said that fictitious owners should return the land and that even their names will not be made public?
Many hope that this is referring to those wealthy landowners who over many years, using various corrupt schemes, have gained considerable areas of Crimean land, including on the coast.
Crimean Tatar organizations refer to other words spoken by Yanukovych during the meeting with leaders of the Crimean Tatars.
Then he said that “these issues, especially over the last 5 years, were seriously neglected, there are many unresolved issues which have led to violations of legislation, including on land issues. We need now to rectify the mistakes”. He promised to involve representatives of the Crimean Tatar people, heads of all civic organizations, etc and promised various humanitarian, investment programmes, including construction of social housing and ensuring the rights of the Crimean Tatar people.
The Mejlis asserts land squatted by Crimean Tatars makes up a third of the overall number of land sites seized, while others, according to the Head of the Mejlis, Mustafa Dzhemilyev, are due to the Russian speaking population.
The Prosecutor gives totally different statistics, claiming that 70% are squatted by Crimean Tatars.
Overall around 1,300 thousand hectares of land has been seized, although this information is very approximate.
At the same time, Mustafa Dzhemilyev cites examples, names politicians and businessmen well-known in the Crimea or Ukraine as a whole, as well as Russian nationals who, he asserts, own considerable areas of land.
Raport HR z 2010. Prokuratura ukraińska twierdzi że Tatarzy zajęli ok miliona hektarów natomiast sami Tatarzy (Mejlis) twierdzą że to nie prawda bo zajęli zaledwie 1/3 tych ziem czyli licząc pi razy drzwi Tatarzy przyznają że zajęli ok 430 000 hektarów. Ale pewnie Tatarzy kłamią i nie wzięli nic.

Trzeba było tak od razu. Wkleić dane, i bym się odczepił.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 21 maja 2018, o 11:32

W nocy się działo na froncie.
46 batalion "Donbas Ukraina" (byli donbasowcy z batalionu Donbas) przeprowadził rajd na posterunek separatystów.
1 zabity, trzech jeńców.
https://www.facebook.com/pressjfo.news/ ... 1719614117

W Iwanowce przestał istnieć most łączący Krasnyj Łucz z Ługańskiem.
To jest 40 kilometrów od frontu.
Oficjalnie zawalił się ze starości, ale na tt lokalni mieszkańcy wypisują, że między 23-24 słychać było eksplozje. Stąd też pierwsze info poszło o dywersji i wysadzeniu.
https://pbs.twimg.com/media/Dds8Ht7VMAAvmoF.jpg
Obrazek

Obecnie Dawid Hudziec informuje o natarciu ukraińskich czołgów w okolicy Gorłówki.
Potwierdzenia brak, jest tylko informacja o dużym ruchu ciężarówek i czołgów separatystów w kierunku Gorłówki.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 21 maja 2018, o 12:35

Badluck13 napisał(a):Trzeba było tak od razu. Wkleić dane, i bym się odczepił.

Ale to nie są te dane z których zaczerpnąłem to co pisałem- tamten to był raport jakiejś agendy ONZ z okolic 2014--15 a to jest z HR. Tak czy inaczej kończę wątek.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 21 maja 2018, o 20:50

Dzieje się trochę, ale do chwili, gdy "opadnie kurz" nie chcę wrzucać niepotwierdzającego info. Pojawia się coraz więcej doniesień o zajmowaniu przez Ukraińców pojedynczych wiosek. Piszą o walkach wprost z Rosjanami. Dzisiaj podobno trzech wzięli do niewoli.,

A tu opinia sprzed kilku dni.

Igor Girkin, znany pod pseudonimem Striełkow, były dowódca donbaskich separatystów stwierdził, że ukraińskie wojska najwyraźniej szykują się do ofensywy w Donbasie. Jego zdaniem, mogą w krótkim czasie zająć szereg ważnych miejscowości.

Były „minister obrony” nieuznawanej, samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, cytowany przez portal DonPress powiedział, że nie wie, kiedy miałby nastąpić atak sił ukraińskich, ale jest przekonany, że „strona ukraińska zakończyła już wszystkie przygotowania”. Jego zdaniem, ofensywa miałaby na celu zajęcie kilku ważnych miast za jednym razem.

Streiłkow analizując obecną sytuację w Donbasie uważa, że Siły Zbrojne Ukrainy są gotowe do przeprowadzenia ataku na bojowników i zajęcia kilku miejscowości jednocześnie, m.in. Żołobok, Gorłówka, Jasynuwata, Debalcewo, Dokuczajewsk, a także rejon-dzielnicę pietrowską miasta Donieck.

Zaznacza, że w części z tych rejonów zgrupowania sił ukraińskich są na tyle duże, że w razie ich zmasowanego ataku przy wsparciu artylerii, front w takich miejscach „wytrzyma maksimum 2-3 godziny”. Później najpewniej dojdzie do przełamania i wyjścia sił ukraińskich na przestrzeń operacyjną, gdyż nie ma tam znaczących rezerw taktycznych separatystów, a rezerwy strategiczne z różnych względów nie będą w stanie przybyć na czas. Girkin-Striełkow zwraca przy tym uwagę na nie najlepszą, jego zdaniem, kondycję sił separatystów na linii kontaktowej, a także niskie kompetencje rosyjskich „doradców” wojskowych. Stąd nie wierzy w możliwość zatrzymania silnego uderzenia Ukraińców na ograniczonym obszarze frontu:

– Uważam, że przeciwnik może (jeśli zezwolą na to „drodzy amerykańscy partnerzy”) przeprowadzić właśnie „ograniczone uderzenie”, w krótkim czasie zajmując Gorłówkę, Jasynuwatę, Debalcewo, Dokuczajewsk, rejon Pietrowski Doniecka, Żołobok i szereg innych punktów. Potem zatrzyma się, okopie i będzie patrzeć, jak będą reagować kremlowskie gnomy, jednocześnie odpierając słabe kontrataki resztek „korpusów”
. [siły "separatystów" formalnie składają się z korpusów donieckiego i ługańskiego - Foxx]

Zdaniem Streiłkowa, dalszy rozwój sytuacji będzie zależał od „północnego wiatru”, czyli reakcji Rosji:

– Jeśli „Północny wiatr” powieje z większą siłą, wówczas ukry [Ukraińcy – red.], z uporem broniąc zdobytych pozycji, z przyjemnością pójdą na jakiś „Mińsk-3” (próbując utrwalić sukces). Jeśli nie – pójdą dalej
.

Miesiąc temu Striełkow oświadczył, że zaprzestanie aktywnych operacji wojskowych przeciw Ukrainie w 2014 roku było „wielkim błędem Rosji”.

– Faktycznie, nie ma dziś Noworosji, gdyż w 2014 roku, pod presją Zachodu, zadecydowano się zatrzymać ofensywę na kierunku ukraińskim. To był błąd. Nie dało to nic, poza porażką polityki zagranicznej. Nie uchroniło nas to przed sankcjami – powiedział Girkin/Striełkow. Jego zdaniem, powinno się zająć tereny wschodniej Ukrainy przynajmniej po Dnipro (wcześniej Dniepropietrowsk), by kontrolować terytorium „gdzie żyje głównie ludność rosyjska”.

Przedstawił też trzy możliwe scenariusze dotyczące przyszłości Donbasu.

– One [DRL i ŁRL – red.] albo będą musiały zostać zajęte przez Rosję, tzn. formalnie wzięte przez nią w ochronę, albo zostanie wdrożony projekt Noworosji, gdzie pojawi się całkowicie nowe, przyjazne, ale niezależne państwo – powiedział były „minister obrony” DRL. Dodał, że istnieje trzecia opcja, czyli zwycięstwo Ukrainy ze wsparciem ze strony USA. – Jeśli Federacja Rosyjska, Boże uchowaj, zamknie granicę, to DRL i ŁRL przestaną istnieć w ciągu kilku dni – powiedział Girkin/Striełkow.

Unian / DonPress / istrielkov.ru / Kresy.pl

https://kresy.pl/wydarzenia/strielkow-u ... -donbasie/
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Zwitt » 22 maja 2018, o 14:07

Lepiej niech ZSU robi rajdy wywersyjne na teren wroga. Niech zwalą Most Krymski, rozwalą jakieś lotnisko itp. Rosja tylko czeka by Ukraina zaatakowała i dała im pretekst do oskarżeń na arenie międzynarodowej.
Może ZSU planuje coś uszczknąć w czasie Mundialu? Tyle że lepiej byłoby się skoncentrować na jednej lokalizacji z pozoracją w innych miejscach niż łapać kilka srok za ogon.
IMHO bez zrody USA czy Niemiec Ukraina nic nie zrobi. Choć ciekawe czy Niemcy przy ostatniej wizycie Merkel nie sprzedały Ukrainy?
Zwitt
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 22 maja 2018, o 20:48

Opadł już kurz temu panikarzowi, Striełkowowi? Ile tam zajęli wiosek?
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 23 maja 2018, o 10:13

Zbliżają się piłkarskie mistrzostwa świata więc serio ktoś jest zdziwiony? W końcu FR do połowy lipca sama związała sobie ręce i chyba do tego pije Girkin. Drugiej takiej okazji w UA prędko mieć nie będą.
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez duszek » 23 maja 2018, o 10:53

rpg7 napisał(a):Zbliżają się piłkarskie mistrzostwa świata więc serio ktoś jest zdziwiony? W końcu FR do połowy lipca sama związała sobie ręce i chyba do tego pije Girkin. Drugiej takiej okazji w UA prędko mieć nie będą.

FR niczym sobie rąk nie związała.
To Putin rozjebue miliardy euro znaczy organizuje Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.
To wojska farona IchTamNiet siedzą w Donbasie.
To są dwa odrębne byty ;)
Większym sukcesem UA od wkładania głowy pod topór był by sabotaż Mostu Krymskiego w czasie tej imprezy...w końcu otwierał go Rachoń-Put-In
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 23 maja 2018, o 16:42

Widzę, że Striełkow, po Zacharczence, czy uczestnikach różnych wydarzeń wychodzi na kolejnego mającego mniejsze pojęcie o tym, co tam się dzieje od niektórych użytkowników ;) Ja mam tylko jedną uwagę, Striełkow najwyraźniej "armią" Ukrainy nazywa wszystkie siły o statusie wojskowym, zarówno ZSU, jak i GN.

No więc ciekawie jest o tyle, że wciąż panuje blokada informacyjna dotykająca również znanych mi miejsc, które zwykle "przeciekały" zarówno po stronie kijowskiej, jak i "separatystycznej".

Jednocześnie Poroszenko w typowym sowieckim/rosyjskim stylu zwołał dziennikarzy na "pierwszy pokaz odpalenia Javelina na Ukrainie":

https://pl.sputniknews.com/swiat/201805 ... a-javelin/

Sputnik, jak to sputnik, zardzewiały i dość często schodzi z orbity. "Umknął" im więc taki motyw:

Javeliny okazały się tak skuteczną bronią, że ich ewentualna sprzedaż za granicę stała się kwestią polityczną. Również w przypadku Ukrainy Rosja protestowała przeciwko tej transakcji twierdząc, że zaogni ona sytuację w regionie.

Petro Poroszenko podkreślił, że Ukraina nie będzie używała broni z USA do celów ofensywnych. – Jest to uzbrojenie obronne i zostanie ono zastosowane jedynie w przypadku ataku Federacji Rosyjskiej na pozycje ukraińskich wojsk – zapewnił.

https://www.tvp.info/37316011/ukraincy- ... azdy-czolg

Zapowiedź ze stycznia
https://wiadomosci.wp.pl/poroszenko-now ... 642443393a

Tymczasem jeszcze pod koniec grudnia, po oficjalnej decyzji Kongresu o przeznaczeniu $ na jankeską broń ofensywną dla Ukrainy, niezależnie od oficjalnej narracji, byli już filmowani Ukraińcy m.in. z testowanymi z Javelinami (w poniższym materiale mamy zdjęcia z Jaworowa i komentarz z offu, że "Javelinów jeszczo niet".

https://www.youtube.com/watch?v=406uli4nMPI

Wszystkie strony wiedzą, że pokaz sprzed trzech dni był cyrkiem i, moim zdaniem, raczej potwierdzeniem że jankeska broń znajduje się tam, gdzie Kijów planował i chodzi raczej o komunikat zwerbalizowany przez Poroszenkę w przytoczonym wyżej cytacie. W różnych miejscach specjalnie wybili go cyrylicą:

Радіо Свобода Daily: «Джавеліни» випробували і будуть застосовувати в разі наступу Росії

Jest ogólne info o nasileniu walk oraz medialne opinie ekspertów o spodziewanej.... prowokacji Rosji w czasie trwania mistrzostw w kopanej. Dobrzy byli Rosjanie ogłaszając 6 dni temu przy braku (nawet sfabrykowanych) dowodów, że w okolicach Awdiejewki ustrzelili... trzech Kanadyjczyków i jankesa. Sprostowanie:

https://twitter.com/CTVMercedes/status/ ... diosvoboda

Jak pamiętamy, od dawna podobnych motywów nie było, a "separatyści" i prorosyjskie media widziały GROM, czy nawet Navy Seals w 2014, zwłaszcza w okolicach donieckiego lotniska. Jest to więc jakaś stara/nowa jakość, którą można odnotować jako marginalne, ale jednak jakieś uzupełnienie obrazu.

Charakterystyczne jest też i to, że po przekształceniu ATO w Operację Połączonych Sił skończyły się ukraińskie codzienne marudzenia w stylu "w miejscowości X wróg zniszczył dwie stodoły, spichlerz i ranił trzy osoby".

Tak czy inaczej - wszelkie dostępne strzępy info dotyczą frontu północnego, głównie okolic Ługańska.
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konflikty zbrojne