Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych po 1991 roku aż do dziś.

Re: Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Postprzez welder » 12 lut 2019, o 17:18

Gdzieś na stronach widziałem z nim wywiad,prawdziwy czy nie,ale kiedyś widziałem.Chyba po rosyjsku albo ukraińsku
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 12 lut 2019, o 20:34

welder napisał(a):Spróbuj merytorycznie się odnieść :)

welder napisał(a):
Thorwald napisał(a):Witam

Kim był „A tutaj grubcio, ps "Bocman"” czyli osoba strzelająca do majdanowców z szeregów milicji, ale nie w milicyjnym mundurze ?

Bilecki ?

;D ;D ;D

welder napisał(a):Coś w tym jest.kijów absolutnie nic nie wie o tamtych wydarzeniach, i raczej nie chce wiedzieć.To dla nich sprawa zamknięta

No i co tu zrobić? :) Powtarzasz te propagandowe mantry, ignorując wrzucane materiały z podaniem źródeł. Moge powtórzyć po raz "n-ty" - nie ma w tej grze takiej strony, jak Kijów. Przed wyborami będzie się pewnie pojawiać coraz więcej ciekawostek. Np. dzisiaj polskojęzyczna putinada powołując się na rosyjskojęzyczne ukraińskie "Wiesti" wyciąga i podpiera niezmordowanym Kaczanowskim kolejny wątek związany, jak próbują to sprzedać, z odpowiedzialnością liderów "Majdanu". Tyle, że akurat w jego czasie byli to aktywiści średniego szczebla, którzy uzyskali wpływy ponad pół roku później.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukr ... w-majdanu/
(warto dodać, że cała "rekonstrukcja" prowadząca do aktywistów jest rozwinięciem interpretacji Kaczanowskiego, a nie materiału "Wiesti")

Zwracają uwagę trzy sprawy:

1. Wszyscy aktywiści wcześniej należeli do Batkiwszczyny pięknej Julii, przypadkowo aktualnie głównej kontrkandydatki Poroszenki lub dostali się do Rady Najwyższej z list tej partii.

2. Wszyscy później byli związani z Frontem Ludowym Jaceniuka i - w mniejszym lub większym stopniu - są "na orbicie" MSW Awakowa, czyli w kontrze do... ludzi Poroszenki.

3. Cóż, za niespodzianka - "majdanowcy" po aferze uciekają... do Odessy, a później... Naddniestrza. Pod koniec lutego 2014. Oczywisty kierunek dla przeciwników porządków Janukowycza.

Dokładnie nic nie wskazuje na to, by w Kijowie sprawa miała być zamknięta.

welder napisał(a):Wszystkie wyniki sekcje zwłok z Odessy, utajniono.Koniec sprawy

Jak zwykle najlepiej poinformowani - sympatycy Moskwy :)

welder napisał(a):Drugą ciekawą sprawą, jest cyrk z obywatelstwem ludzi którzy zginęli w Odessie. Pamiętam jeszcze z naszej TV, jak pokazywano paszporty ''zmarłych'' były to dokumenty rosyjskie i z Naddniestrza, w sumie około dwudziestu.Miało być to dowodem na rosyjską prowokacje i atak terrorystyczny.Okazało się, że byli tam wyłącznie obywatele Ukrainy, z tego większość z Odessy.Do sprawdzenia nawet na ukraińskich stronach.Kto zrobił ten cyrk z dokumentami i to parę godzin po zajściach?

W niemieckim reportażu mającym legendować szturm nazistów z Prawego Sektora na DZ sami miejscowi antymajdanowcy z tzw. "odeskiej drużyny" mówią, że większość z nich była miejscowa. A wcześniejsze newsy były m.in. takie:

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/ar ... kacji.html

A paszporty? Serio o to pytasz?

welder napisał(a):
Po tym, jak w asyście biernej milicji zostali ostrzelani? Może prawo, może lewo - i tak zarówno 90% gotowych "mołotowów", które poleciały na Dom Związków, jak i materiałów do ich "produkcji" znaleźli w namiotach Antymajdanu na Kulikowym Polu, więc się nie napracowali z własną robotą. A pod Dom Związków trafili goniąc wcześniejszych napastników. Z samego DZ również leciały "mołotowy", co wskazuje, że tragedia przebiegłaby podobnie niezależnie od elektryfikacji budynku.

Na filmie jest pokazane jak podpalany jest dół,tego nie przeskoczysz

To jedna z wielu różnic między nami, wracających jak bumerang. Nie mam ambicji niczego "przeskakiwać" - zwyczajnie na końcu mojego toku myślenia nie ma gotowej tezy, więc raczej luzik, niż wirtualna lekka atletyka :) (poza oczywiście faktem, że ludzi szkoda)

Na filmach, które wkleiłem i streściłem jest pokazana cała sekwencja. Widać dobiegnięcie majdanowców do DZ i to, co tam znaleźli w namiotach. W niemieckim reportażu jest relacja o barykadzie z mebli ustawionej tuż za drzwiami wejściowymi, która się zajęła od rzutów z obu stron, co było bezpośrednim powodem wycofania się większości antymajdanowców na wyższe kondygnacje drewnianej klatki schodowej. W takiej sytuacji otworzenie wejścia na dach znajdującego się nad nią w jednym pionie/ciągu nie było najlepszym pomysłem. Powtarzam - to opis antymajdanowca dla niemieckich dziennikarzy (znów, żeby być precyzyjnym - w miejscu, w którym mówi o powstaniu "efektu komina", opisuje otwarcie okna - w innych relacjach pada info, że jeszcze przed całą akcją administracja DZ bezprawnie dała antymajdanowcom klucz do kłódki zamykającej wyjście na dach, a nie okno).

Taka to różnica. Jedni maja proste odpowiedzi, a inni trudne pytania. Powtórzę:

https://www.youtube.com/watch?v=Acpju6DqCOM

Wnioski i pytania: brak jakichkolwiek instalacji przeciwpożarowych w Domu Związków; wbrew rosyjskiej narracji większości ludzi skaczących z okien płonącego budynku majdanowcy pomagali (np. czas 59:01); "dlaczego lider 'odeskiej drużyny' poprowadził ją do ataku na kibiców demonstrujących z dala od Domu Związków?"; "dlaczego gdy wszystko wskazywało, że milicja opanowała sytuację, dopuściła by w pobliże demonstrantów wjechał bus z mobilną grupą antymajdanu, której członkowie zaczęli ostrzał?" (czas 1:00:10); "dlaczego milicja nie obstawiła Domu Związków?"; "dlaczego działania milicji koordynował wyłącznie wspomniany wyżej oficer - gdzie był komendant?"; "dlaczego w Domu Związków znajdował się arsenał środków do produkcji koktajli 'Mołotowa'?" (czas: 1:01:24); "dlaczego w Domu Związków nie było wody?"; "dlaczego od momentu zaalarmowania straży pożarnej do jej przyjazdu minęło 45 minut?"; "dlaczego do dzisiaj nikt z MSW nie poniósł odpowiedzialności?".

Jak również pisałem, ówczesna milicja i prokuratura z Odessy dzisiaj jest policją i prokuraturą z Odessy. Nie zawsze tak musi być i wcześniej, czy później ta sprawa wróci.
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 12 lut 2019, o 20:55

Foxxnews napisał(a):
welder napisał(a):Coś w tym jest.kijów absolutnie nic nie wie o tamtych wydarzeniach, i raczej nie chce wiedzieć.To dla nich sprawa zamknięta

No i co tu zrobić? :) Powtarzasz te propagandowe mantry, ignorując wrzucane materiały z podaniem źródeł. Moge powtórzyć po raz "n-ty" - nie ma w tej grze takiej strony, jak Kijów.

A policja prokuratura sądy komu podlegają

h

welder napisał(a):Wszystkie wyniki sekcje zwłok z Odessy, utajniono.Koniec sprawy

Jak zwykle najlepiej poinformowani - sympatycy Moskwy :)

Skończ dziecinadę z szufladkowaniem
A paszporty? Serio o to pytasz?

Jak najbardziej,tak samo jak o utajnienie wyników sekcji

Na filmie jest pokazane jak podpalany jest dół,tego nie przeskoczysz
To jedna z wielu różnic między nami, wracających jak bumerang. Nie mam ambicji niczego "przeskakiwać" - zwyczajnie na końcu mojego toku myślenia nie ma gotowej tezy, więc raczej luzik, niż wirtualna lekka atletyka :) (poza oczywiście faktem, że ludzi szkoda)

Bo na filmie są pokazani sprawcy podpalenia budynku, nie powinno ich się ścigać sądownie?

Na filmach, które wkleiłem i streściłem jest pokazana cała sekwencja. Widać dobiegnięcie majdanowców do DZ i to, co tam znaleźli w namiotach. W niemieckim reportażu jest relacja o barykadzie z mebli ustawionej tuż za drzwiami wejściowymi, która się zajęła od rzutów z obu stron, co było bezpośrednim powodem wycofania się większości antymajdanowców na wyższe kondygnacje drewnianej klatki schodowej. W takiej sytuacji otworzenie wejścia na dach znajdującego się nad nią w jednym pionie/ciągu nie było najlepszym pomysłem. Powtarzam - to opis antymajdanowca dla niemieckich dziennikarzy (znów, żeby być precyzyjnym - w miejscu, w którym mówi o powstaniu "efektu komina", opisuje otwarcie okna - w innych relacjach pada info, że jeszcze przed całą akcją administracja DZ bezprawnie dała antymajdanowcom klucz do kłódki zamykającej wyjście na dach, a nie okno).

Rzucanie butelek z benzyną w ten budynek,jest na filmie sfingowane?

Wnioski i pytania: brak jakichkolwiek instalacji przeciwpożarowych w Domu Związków; wbrew rosyjskiej narracji większości ludzi skaczących z okien płonącego budynku majdanowcy pomagali (np. czas 59:01); "dlaczego lider 'odeskiej drużyny' poprowadził ją do ataku na kibiców demonstrujących z dala od Domu Związków?"; "dlaczego gdy wszystko wskazywało, że milicja opanowała sytuację, dopuściła by w pobliże demonstrantów wjechał bus z mobilną grupą antymajdanu, której członkowie zaczęli ostrzał?" (czas 1:00:10); "dlaczego milicja nie obstawiła Domu Związków?"; "dlaczego działania milicji koordynował wyłącznie wspomniany wyżej oficer - gdzie był komendant?"; "dlaczego w Domu Związków znajdował się arsenał środków do produkcji koktajli 'Mołotowa'?" (czas: 1:01:24); "dlaczego w Domu Związków nie było wody?"; "dlaczego od momentu zaalarmowania straży pożarnej do jej przyjazdu minęło 45 minut?"; "dlaczego do dzisiaj nikt z MSW nie poniósł odpowiedzialności?".

No własnie, dlaczego Ukraińska milicja nie wypełniała swoich zadań.Dlaczego nie wypełnia ich teraz prokuratura?

Jak również pisałem, ówczesna milicja i prokuratura z Odessy dzisiaj jest policją i prokuraturą z Odessy. Nie zawsze tak musi być i wcześniej, czy później ta sprawa wróci

Wtedy była i jest teraz milicją/policją/prokuraturą ukraińska
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jasiol » 14 lut 2019, o 23:45

futszak napisał(a):Podważanie oficjalnej wersji pomarańczowej rewolucji wcale nie musi być trollingiem, po prostu wiele się w tej historyjce nie zgadza, a to zwyczajnie irytuje.

Kiedy ja nie mam pretensji do wątpiących w oficjalne wersje. Mam pretensje o tępe nabijanie postów, które informacyjnie nic nie wnoszą, albo są obracaniem w koło tych samych wątków, które już się przewijały. Na najprostszej zasadzie, że ludki nie czytają całych tematów, a jak się powtórzy 100 razy, to uwierzą.

kocur75 napisał(a):
jasiol napisał(a):Chciałem zwrócić uwagę, że uprawianie propagandy w stylu, który reprezentuje parę osób o jednoznacznie prorosyjskim nastawieniu, jest w PL warunkach nieskuteczne.

niestety trochę jest
To są efekty przejściowe, coś jak wielbiciele krula w gimnazjach. Potem człowiek dorasta, łapie pierwszą pracę (choćby to było roznoszenie ulotek) i się orientuje, że między ideami JKM a realem jest spora przestrzeń wypełniona mgłą i erystyką. Tutaj jest to samo, tym bardziej że trolling - ze względu na brak argumentów - sprowadza się głównie do pokrzykiwania "A On się przezywa Proszę Pani!"

welder napisał(a):
jasiol napisał(a):
welder napisał(a):Sądzisz że sprawę zakończyło postawienie pomnika ''niebiańskiej sotni'' Bo panowie na Ukrainie takie sprawiają wrażenie

Nie wiem, co kto postawił i nie o tym pisałem. (...) uprawianie propagandy w stylu, który reprezentuje parę osób o jednoznacznie prorosyjskim nastawieniu, jest w PL warunkach nieskuteczne.

Próba dowiedzenia się w jaki sposób zginęło tylu policjantów, jest uprawianiem propagandy i prorosyjskim nastawieniem?
Jeżeli tak, to jest to bardzo podejrzane podejście,a przynajmniej dziwne.

Jeszcze raz: nie wiem, co kto zrobił, jak zrobił i na kogo to zwaliła czyja propaganda. NIE O TYM PISAŁEM.

Dla mnie EOT, bicie piany mnie nie bawi.
jasiol
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 15 lut 2019, o 10:35

jasiol napisał(a):Próba dowiedzenia się w jaki sposób zginęło tylu policjantów, jest uprawianiem propagandy i prorosyjskim nastawieniem?

Jeszcze raz: nie wiem, co kto zrobił, jak zrobił i na kogo to zwaliła czyja propaganda..

Mnie nie interesuje propaganda,tylko działania ukraińskiej prokuratury
NIE O TYM PISAŁEM.

A o czym? Bo ja chcę dowiedzieć się '' jaki sposób zginęło tylu policjantów''
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez duszek » 15 lut 2019, o 12:29

welder napisał(a):
jasiol napisał(a):Próba dowiedzenia się w jaki sposób zginęło tylu policjantów, jest uprawianiem propagandy i prorosyjskim nastawieniem?

Jeszcze raz: nie wiem, co kto zrobił, jak zrobił i na kogo to zwaliła czyja propaganda..

Mnie nie interesuje propaganda,tylko działania ukraińskiej prokuratury
NIE O TYM PISAŁEM.

A o czym? Bo ja chcę dowiedzieć się '' jaki sposób zginęło tylu policjantów''

Wychodzi na to że aktualnie obowiązującą prawdą czasu jest jakaś forma "słusznej zemsty" tak na tych pechowych milicjantach jak i na putinbotach w Odessie...no należało im się a kto się nie zgadza ten jest prorosyjskim propagandzistą

ps. przytykając kolega Jasiol żadnego zdania na temat Warszawskiej Konferencji Sukcesu nie ma?
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 15 lut 2019, o 13:51

jasiol napisał(a):
futszak napisał(a):Podważanie oficjalnej wersji pomarańczowej rewolucji wcale nie musi być trollingiem, po prostu wiele się w tej historyjce nie zgadza, a to zwyczajnie irytuje.

Kiedy ja nie mam pretensji do wątpiących w oficjalne wersje. Mam pretensje o tępe nabijanie postów, które informacyjnie nic nie wnoszą, albo są obracaniem w koło tych samych wątków, które już się przewijały. Na najprostszej zasadzie, że ludki nie czytają całych tematów, a jak się powtórzy 100 razy, to uwierzą.

To jedno. Dlatego wymiksowałem się z odpowiedzi na kwestie, które chwilę wcześniej szczegółowo przedstawiłem razem ze źródłami.

Inna rzecz, to celowe stosowanie zasady, zgodnie z którą Wojsko Polskie należy oceniać jednoznacznie, bo najechało Czechosłowację, strzelało w "Wujku", a Jaruzela w III RP pochowano z całym ceremoniałem na Powązkach Wojskowych. Czyli, dosłownie, i wtedy i teraz nie dość, że mamy do czynienia z armią polską, to jeszcze symbolicznie ciągłość została podkreślona. No i co prokuratura wojskowa zrobiła z PRL-owskimi zbrodniarzami?

No przecież wiadomo, co. Ale udajemy, że takie mechanizmy występują akurat tylko na Ukrainie, stanowiąc skandaliczny wyjątek...

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 15 lut 2019, o 14:12

Foxxnews napisał(a):No przecież wiadomo, co. Ale udajemy, że takie mechanizmy występują akurat tylko na Ukrainie, stanowiąc skandaliczny wyjątek...

To pisz skargę do prokuratury, skoro uważasz że zaniedbuje obowiązki .Mnie interesują działania prokuratury z kijowa, w wiadomej sprawie
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 15 lut 2019, o 17:36

Naprawdę musisz uważać Czytelników tematu za przytomnych inaczej zakładając, że trudno zauważyć ignorowanie oczywistego faktu, że w obu przypadkach występuje takie samo zjawisko ciągłości w strukturach siłowych i sądownictwie niezależnie od różnic w formach zmian na poziomie władzy centralnej :)

No i jakoś mnie nie dziwi ani to, że taka sytuacja w Polsce ciebie nie interesuje, ani to że sugerujesz jakieś zwracanie się do prokuratury w sprawie de facto postkolonialnego ustroju administracji państwowej. W takim przypadku powinieneś być spokojny - wielu Ukraińców i całych organizacji pozgłaszało się do kijowskiej prokuratury zarówno w sprawie strzałów na Majdanie, jak i tragedii w Odessie.

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 15 lut 2019, o 18:17

Foxxnews napisał(a):Naprawdę musisz uważać Czytelników tematu za przytomnych inaczej.

Nie mierz wszystkich swoją miarą
Skoro ten temat zabójstw milicjantów cie nie interesuje,to nie pisz,ale nie zabraniaj komuś tym się interesować
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 15 lut 2019, o 19:48

welder napisał(a):
Foxxnews napisał(a):Naprawdę musisz uważać Czytelników tematu za przytomnych inaczej.

Nie mierz wszystkich swoją miarą
Skoro ten temat zabójstw milicjantów cie nie interesuje,to nie pisz,ale nie zabraniaj komuś tym się interesować

Wskaż, gdzie komukolwiek czegokolwiek zabraniam albo ładnie przeproś :)

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jasiol » 15 lut 2019, o 20:20

duszek napisał(a):kolega Jasiol żadnego zdania na temat Warszawskiej Konferencji Sukcesu nie ma?

Ma, ale...
Mógłbym napisać, że doceniam próbę, ale jest równie subtelna jak poprzednie. Naprawdę, pooglądajcie TVN albo poczytajcie Tuska. Tak się robi propagandę, a nie waląc na odlew młotem. W ramach wyjaśnień, czemu nie doceniam: Zupełnie nie ten temat.
jasiol
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 15 lut 2019, o 20:43

https://www.ukrinform.ua/rubric-polytic ... iv-mp.html
Rosyjskie służby specjalne w celu zdestabilizowania sytuacji planują podpalić obiekty religijne Patriarchatu Moskiewskiego na Ukrainie
https://ua.112.ua/suspilstvo/u-dpsu-zap ... 80556.html

Państwowa Służba Straży Granicznej Ukrainy zaprzecza deportacji biskupa Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Gideona, deklaruje jego dobrowolny wyjazd do Niemiec.
Został zawrócony z lotniska po przylocie z USA

Сьогодні вранці о 06:30 Юрій Харон (єпископ Гедеон) вилетів зворотним рейсом до Франкфурта. Вилетів самостійно, без примусу, в доброму здоров'ї та гуморі. Обіцяв повернутися", - написав Слободян.
Wyleciał sam, bez przymusu, w dobrym zdrowiu i humorze. Obiecał wrócić

Pewnie temu, że batiuszka był przewidujący i przyleciał na paszporcie USA... :)

Wojna wojną, a żyć trzeba dalej
https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/264 ... -avto.html
Przejścia graniczne Donbas-UA. kolejka w godzinach rannych, WJAZD -WYJAZD [ilość samochodów]
«Майорське» – 25/45; «Мар’їнка» – 50/100; «Новотроїцьке» – 10/60; «Гнутове» – 40/40»
W ciągu ostatnich 24 godzin odprawiono 40,5 tys.osób i 4,7 tys. pojazdów

Tak ogólnie, drobne gówno burze prasowe jak wszędzie.Ale tak na spokojnie, bez porównania z ubiegłymi latami

Ps
Taka ciekawostka
https://www.ukrinform.ua/rubric-society ... oriah.html
Na Ukrainie 15 lutego, obchodzony jest dzień uhonorowania uczestników walk na terytorium innych państw.[День ушанування учасників бойових дій на території інших держав].Średnio wychodzi tłumaczenie nazwy tego święta ;)
Zostało ustanowione zgodnie z dekretem prezydenckim z 11 lutego 2004 r.

Ta data nie jest wybrana przypadkowo: 15 lutego 1989 r. Zakończyła się sowiecka interwencja zbrojna w Afganistanie. Przez tygiel tej wojny przeszło 160 tysięcy Ukraińców, z których 12 000 zostało rannych, kontuzje, a 3360 nie wróciło do swoich domów.
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 15 lut 2019, o 22:45

Prokurator generalny Jurij Łucenko, skierował do prokuratury antykorupcyjnej wniosek, o wszczęcie postępowania przeciwko kandydatowi na prezydenta Julii Tymoszenko, w związku z postępowaniem karnym. Jest podejrzana o potencjalnie niezgodne z prawem wzbogacenie i deklarację fałszywych informacji.

Jak ta bladz zostanie prezydentem, to naprawdę, nie ma sprawiedliwości na tym świecie.Nikt tyle gnoju nie narobił Ukraińcom, co ona.I zawsze przy korycie, a już kopyta miała wyciągnąć, na noszach ją tachali....
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 17 lut 2019, o 15:23

https://youtu.be/6PSQClguT7U

Panowie z Ukrainy ostrzeliwują pozycje panów z Donbasu
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesne konflikty zbrojne