Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Postprzez Foxxnews » 9 paź 2018, o 16:49

natfari2 napisał(a):Przepraszam . Ale oni tak na serio z wynalezieniem wozu? He he.... Ale odlot....

A to wszystko musiało być "wynajdowane" globalnie? Masz przedstawioną wizję rozwoju mieszkańców określonego terenu "na osi czasu". Idąc tym tropem zejdziemy na polemikę o tym, kto, kiedy i w jakiej okolicy zdzielił sąsiada pałą w łepetynę :) A symbolika w oko nie wpadła...

lukasz9259 napisał(a):Czekej, czekej ktoś tu już kiedyś uzurpował sobie prawo do obrony Jewropy przed ruską nawałą...

Nie szedłbym tą drogą... ;)

Obrazek

lukasz9259 napisał(a):Trzeba czuć się potrzebnym, bo inaczej życie traci sens. :D :D

To ważna informacja o tym, co się aktualnie dzieje na Ukrainie - zapamiętamy ;D

lukasz9259 napisał(a):Panowie skończcie już swoje dysputy bo to jest wątek INFORMACYJNY!

Akurat niemal w każdym moim poście w tym temacie znajdują się informacje zgodne z tytułem wątku. Czy może" WĄTKU!"

Dzisiaj nad ranem doszło do trzeciego w ciągu 1,5 roku wybuchu składu broni. Tym razem ok. 180 km na wschód od Kijowa w obwodzie czernihowskim.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

https://www.radiosvoboda.org/a/explosio ... 33635.html

https://kresy24.pl/eksplozja-skladu-amu ... ewakuacja/

No i wątek węgierski na Zakarpaciu wydaje się zdecydowanie rozwojowy:

Ukraiński portal Mirotworec specjalizujący się w publikacji danych „osób, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa” i pochodzących z przecieków dokumentów dotyczących bezpieczeństwa opublikował listę mieszkańców Zakarpacia pracujących w różnych urzędach czy zasiadających w radach lokalnych, którzy uzyskali paszport węgierski.

Na liście jest ponad 300 nazwisk. Jak przedstawia ich Mirotworec, złożyli oni przysięgę na wierność Węgrom.

https://kresy24.pl/setki-urzednikow-na- ... paszporty/
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 10 paź 2018, o 12:00

Foxxnews napisał(a):Dzisiaj nad ranem doszło do trzeciego w ciągu 1,5 roku wybuchu składu broni. Tym razem ok. 180 km na wschód od Kijowa w obwodzie czernihowskim.

Film z drona: https://www.youtube.com/watch?v=Ik-IcJ_iEks

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 12 paź 2018, o 12:08

Mała aktualizacja od Dawida Hudźca.
"Nowe" władze zbiegłych zauszników Zacharczenki oskarżają o malwersację.
Kazakow miał zarabiać miesięcznie, jako doradca Zacharczenki, miał przytulać miesięcznie 500.000 rubli (+/- 8000 $)
Ogólne malwersacje Kazakowa i Timofiejewaa (ps Taszkent) to jakieś 24 mld rubli (jakieś 360 milionów $)
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 15 paź 2018, o 00:09

Ukraińcy się pochwalili filmem, jak przy użyciu Mi-24 zestrzeliwują bezpilotowce separatystów.
Zrąbali im Orlana-10

https://www.facebook.com/pressjfo.news/ ... 441418458/
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 16 paź 2018, o 10:23

W związku z możliwością "spieniężenia" mojego zainteresowania Ukrainą i Ruchem Azowskim w ramach pewnego projektu spędziłem ostatnie 5 dni w Stanisławowie (akt. Iwano-FranikwsK) i Kijowie. Więcej napiszę i ew. wrzucę jakies fotki może jak się zrecycluję po tym maratonie. Do wątku informacyjnego nadaje się kilka punktów.

1. Nigdy nie byłem rewizjonistą, ale faktycznie przykro się robi, gdy - zgodnie z info, które miałem - centralnym punktem miasta jest muzeum w pałacu Potockich znajdujące się w Parku Potockich, na ścianie głównego kościoła grekokatolickiego wisi odnowiona tablica poświęcona Janowi III Sobieskiemu, w sąsiedztwie równie odnowionej bramy z godłem I Rzeczypospolitej... a jednocześnie wokół tłum ludzi mówiących w obcym języku i obce flagi (na zachodniej Ukrainie nawet miejscowe samorządy wywieszają również czerwono-czarne - w Kijowie nie używa ich nawet "Swoboda"). Paradoksalnie akurat stanisławowski burmistrz pochodzący z tej partii wspiera (również z kasy miasta) budowę "drugiego" Domu Polskiego - "Pierwszy"oficjalnie działa jako Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego.

Zaskakującym motywem była historia potraktowania miejscowej komórki OUN przez Gestapo upamiętniona pomnikiem klęczącego gościa z workiem na głowie. Zupełnie sprzeczna z tym, co można znaleźć w powszechnie dostępnych źródłach. Być może to była OUN-M, przewodnik nie różnicował od OUN-B.

2. W ramach prekampanii prezydenckiej wszędzie wiszą banery tylko dwojga kandydatów - Poroszenki (główne hasło "silna armia to bezpieczne państwo") i Tymoszenko ("nowa era ukraińskiej gospodarki"). Zważywszy na ich "dokonania" w tych sferach - oczywista masakra.

3. W Kijowie byłem na już trzeciej edycji konferencji dot. "azowsiej" wizji "Międzymorza" - "Intermarium 2018". Ciekawe wystąpienia jednego z chorwackich generałów (akt. w zasobie rezerwy) na temat formalnego statusu ochotników w różnych państwach oraz - ku mojemu zaskoczeniu - Targalskiego, który zamiast nas skompromitować, w dość ciekawym wykładzie próbował "zaszczepić" Ukraińców na niemiecką soft-power. Kompromitacją z mojej perspektywy było wystąpienie jednego z liderów dość dużej polskiej organizacji proobronnej, którego nazwiska na razie nie ujawnię, który żalił się uczestnikom, że nie mógł przejść do WOT-u z zachowaniem struktur, natomiast jego ludzie przeszli selekcję i dzisiaj są np. dowódcami batalionów w WOT. Po pytaniach z sali, najwyraźniej monitorujących temat Ukraińców, stwierdził, że powodem jego problemu jest... brak ustawowej definicji organizacji proobronnej/paramilitarnej. Mówił też, że aktualnie brak współpracy MON z tego typu organizacjami. Polecam mu np. strony "Strzelaca", czy Legii Akademickiej.

Obrazek

4. Byłem wokół niedzielnego marszu, o którym pisałem wcześniej (14.10. "dzień Pokrowy"/"dzień Ukraińskiego Kozactwa"/"dzień Obrońcy Ukrainy"/"rocznica utworzenia UPA" - zależnie od interpretatora. Klimat zbliżony do naszego Marszu Niepodległości, chociaż nie było ani jednego krzyża celtyckiego, o "cięższej" symbolice nie wspominając. Bardzo liczne i dobrze zorganizowane kolumny Ruchu Azowskiego i "Swobody". Kilkadziesiąt czerwono-czarnych flag Prawego Sektora. Wielu weteranów ATO.

Obrazek

Z liderów organizacji nacjonalistycznych obecny tylko Biłeckij, który w swoim przemówieniu uhonorował zestaw od drużynników kniaziów Rusi Kijowskiej, przez kozaków po UPA. Wokół na chodnikach hipsterzy stojący w kolejkach do kiosków "Aroma Cafe" z kilkunastoma rodzajami kawy i herbaty i m.in. murzyni kręcący manifestację telefonami. Policja pochowana poza zasięgiem wzroku demonstrujących, dopiero wracając bocznymi uliczkami można było trafić na duże siły, również Gwardii Narodowej z długą bronią. Jeżeli chodzi o hasła - o ile przed wymarszem czoło kolumny "Swobody" wciąż skandowało "Pamietaj cudzoziemcze - tu gospodarzem jest Ukrainiec!", o tyle już w trakcie demonstracji okrzyki praktycznie dotyczyły solidarności z siedzącymi w aresztach wcześniejszymi uczestnikami ATO (np. "Razem i do okońca!") oraz oczywiście różne wersje "Sława Ukrainii!").

Montaż video z Marszu opublikowany przez Ruch Azowski/Korpus Narodowy:

https://www.youtube.com/watch?v=iFIbDk5kriQ

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz9259 » 16 paź 2018, o 19:42

Na Ukrainie podczas ćwiczeń Clear Sky 2018 rozbił się Su-27UB, obaj piloci( z czego jeden to ponoć Amerykanin) zginęli na miejscu.
lukasz9259
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Konflikty zbrojne