Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Postprzez Foxxnews » 7 lip 2018, o 19:50

Szeryf napisał(a):Dzięki, Fox.

Czyli, uważasz, w naszym interesie jest posunięcie Poroszenki?

Jak najbardziej. Tak, jak w naszym interesie było posunięcie ludzi Sorosa w Stanach, czy... trwające do dzisiaj - w Polsce.

Szeryf napisał(a): I może to być przyczyną ignorowania jego "gestów" np. tego odnośnie wspólnego stanowiska odnośnie Wołynia?

A tego nie wiem, chociaż faktem jest, ze najwięcej ogarniętych osób w temacie jest wokół Dudy, z drugiej strony jedną z tych wspomnianych przeze mnie w kontekście pomocy Polakom na Kresach jest Dworczyk.

Razparuk napisał(a):
Foxxnews napisał(a):Przypomnę tylko pomijany wciąż przez Ciebie wątek ukraińskiego MSW akurat mającego "kuratorów" za oceanem - którzy "zaczęli" zanim Trump w ogóle pomyślał o kandydowaniu. To raz. Dwa - nie zgadzam się z opinią, że jakiekolwiek uwalenie ludzi Poroszenki odbyłoby się kosztem Ukraińców... czy w ogóle obywateli Ukrainy - z Polakami na czele.


Ukraina "przespała" swój czas w geopolityce...wielowektorowość właśnie dogorywa wraz z tysiącami Ukraińców wokół Donbasu. Teraz chyba będzie jasne określenie gdzie UA "przynależy"...i zanim będzie im lepiej to ofiary znowu poniesie UA i jej mieszkańcy

Ale jak mogła "przespać", skoro po "Majdanie" prezydentem został ktoś w rodzaju naszego Kulczyka, a rozgrywającym w Sztabie Generalnym - Dukaczewskiego? "Kuratorzy" z zachodniej Europy i Rosji szybko zabezpieczyli swoje zasoby i było po wszystkim. Cała tajemnica przebiegu "kampanii" 2014 w wykonaniu kijowskiego MON.

Żaden z nich, jak się zdaje, nie przewidział skali desperacji i liczby ochotników chcących bronić rozbujanego państwa oraz najwyraźniej gotowej do odpalenia w podobnym stopniu jak rosyjska - operacji zza oceanu, w której efekcie w ramach MSW powstała "równoległa armia". Korzystając z kryzysu wywołanego przez Merkel opcja zaoceaniczna nagle zaczęła w regionie popierać projekt "Trójmorza" i lansować podobne koncepcje nad Dnieprem. Wbrew Poroszence & Co.

Gra jest ciekawa. Nie tyle Ukraina, co duża część młodych Ukraińców zwłaszcza dla Rosji jest stracona. My jako Polacy przerobiliśmy już, co oznacza posiadanie na własnym zapleczu odrzucającego taką państwowość przysłowiowego "Ukraińca z nożem w zębach". Do wielu zwolenników "Noworosji" ten prosty fakt wydaje się nie docierać. Tymczasem nic mniej ani więcej oznaczają uchwały kolejnych rad miejskich, również we wschodniej Ukrainie, o wieszaniu czerwono-czarnych szmatek pod flagami państwowymi na budynkach administracji.
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 628
Dołączył(a): 25 wrz 2015, o 16:45

Re: Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Postprzez Razparuk » 7 lip 2018, o 22:24

No "przespała" bo co my mamy do tego ze dali sobie zainstalować "taki zespół"..a wcześniej też były popisy "elit państwa sezonowego"..efekty widzimy. Ukraińcy najwięcej chyba kasy i podpowiedzi czerpią od nas...z pracy i widzenia ze moze być inaczej. Niestety nas to kosztuje krocie...oby nie było tylko jazdy w stylu wołyńskim.
Avatar użytkownika
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1551
Dołączył(a): 26 lut 2005, o 21:53

Re: Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Postprzez Thorwald » 9 lip 2018, o 20:10

Jaka by mogła być wspólna deklaracji Polski i Ukrainy, jeżeli dla Ukrainy potępienie UPA nie jest możliwe, a dla Polski stawianie znaku równości między polskimi ofiarami i SS Galizen czy UPA też nie jest możliwe. Jakie miałoby być podstawowe stwierdzenie takiej wspólnej deklaracji:
"chwała bohaterom obu stron" ?
"wybaczamy i prosimy o wybaczenie" ?
Thorwald
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 272
Dołączył(a): 25 lip 2016, o 19:06

Poprzednia strona

Powrót do Konflikty zbrojne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości