Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: Wiadomości - Ukraina cz. 7 (informacje od 21 II 2016)

Postprzez Lumen » 5 mar 2018, o 14:23

Kibole to żadna siła polityczna - zarówno w UA jak i w PL
Ocenianie społeczeństwa na podstawie postawy kiboli jest nie na miejscu...
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 5 mar 2018, o 15:41

Za pro-rosyjskie postawy w UA w najlepszym razie trafia się obecnie do więzienia więc nie za bardzo wiem o czym pisze Badluck. Tysiące ludzi na ulicach Charkowa, Odessy czy Mariupola w barwach Rosji czy Noworosji to były obrazki z 2014 r. Dziś się nie powtórzą każdemu normalnemu człowiekowi życie i zdrowie jest miłe.
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 5 mar 2018, o 18:04

Lumen napisał(a):Kibole to żadna siła polityczna - zarówno w UA jak i w PL

Tyle, że akurat wspomniani kibole Metalista razem z nacjonalistami w nocy z 14 na 15 marca 2014 uniemożliwili "separatystyczny" pucz w Charkowie organizowany przez wynajętych przez Achmetowa późniejszych członków oddziału (batalionu?) "Opłot". Kibole tymczasem...

Obrazek
Obrazek

Jeżeli chodzi o Polskę, nie wiem czy traktować to w kategoriach "siły politycznej". Np. gdy w 2010 na wezwanie Blumsztajna bandziorki nazywające siebie "antyfaszystami" próbowali siłą zatrzymać legalny Marsz Niepodległości okazało się, że równolegle do demonstracji, akurat alejkami pobliskiego parku szła sobie pewna grupa, która "zaprosiła" bandziorków do bezpośredniej wymiany zdań. Jedna z "antyfaszystek" całą sytuację zarejestrowała:

https://www.youtube.com/watch?v=nv36uE_F5_g

Od tamtej pory zyskało popularność hasło "Antifa znaczy odwrót!". A uczestnicy kolejnych marszów 11.11. mieli problemy już tylko z policją Sienkiewicza. "Antyfaszyści" spróbowali dopiero na marszu zeszłorocznym (atakowali m.in. pojedyncze osoby i grupki, bo... wspomniane osoby niosły biało-czerwone flagi). Skończyło się tym, że baner głównej bojówki zmienił właścicieli:

Obrazek

Lumen napisał(a):Ocenianie społeczeństwa na podstawie postawy kiboli jest nie na miejscu...

Fakt. Kibole stanowią przekrój całego społeczeństwa ze wszystkimi wadami, wiele ich środowisk pro bono rocznie wykonuje jednak setki akcji charytatywnych i pomocowych, których porównanie do postaw konsumpcyjno-bezpłciowej części społeczeństwa jest zdecydowanie nie na miejscu.

rpg7 napisał(a):Za pro-rosyjskie postawy w UA w najlepszym razie trafia się obecnie do więzienia więc nie za bardzo wiem o czym pisze Badluck. Tysiące ludzi na ulicach Charkowa, Odessy czy Mariupola w barwach Rosji czy Noworosji to były obrazki z 2014 r. Dziś się nie powtórzą każdemu normalnemu człowiekowi życie i zdrowie jest miłe.

Ciekawe rzeczy. Tyle że zarówno zatomizowani "regionałowie" jak i komuści w kilku odcieniach organizują oficjalnie zgłaszane w administracji pikiety np. z okazji rocznic "wyzwolenia" miast przez sowietów - rocznic nieuznawanych przez ukraińskie władze. Największa demonstracja w zeszłym roku - ok. 200 os. - miała miejsce w Odessie. Pod osłoną policji. Były sierpy i młoty, śpiewanie "Katiuszy" i takie tam. W Charkowie rzeczywiście już tradycją się stało, że komuniści są rozganiani przez... kiboli i policja ma już przygotowany miejski autobus by tych kilkudziesięciu czerwonych ewakuować. Działo się tak w ostatnich trzech latach.

Czysto informacyjnie zaś - nie rozumiem dlaczego w opisie sytuacji na wschodzie Ukrainy ignoruje się oczywisty czynnik. Wielu mieszkańców sympatyzujących/mających silne związki z FR po prostu tam wyemigrowało. Z drugiej strony szykanowani na terenach okupowanych zwolennicy Kijowa pouciekali głównie do Mariupola, Charkowa i Słowiańska. Ich stosunek do "separatystów" jest raczej radykalny.
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 5 mar 2018, o 18:31

Wyjdź ty, dostaniesz w po mordzie, i to nie od Policji. Kibice Metalista są pro ukraińscy mimo rosyjskiego języka, podobnie kibice Czarnomorca. Możesz sobie zaprzeczać, że się miejscowi prorosyjscy boją. Ale ich jest po prostu mniej
No to jakieś novum że mieszkańcy danego regionu mus muszą być za "tym" bo region jest za tym? Jest dużo rosyjskojęzycznych którzy chcą Ukrainy- przytaczasz przykłady żeby mnie o tym przekonać? :D Napisałem zdaje się że nie można oceniać liczby prorosyjskich Ukraińców na podstawie wystąpień czy nawet sondaży bo będą one po prostu fałszywe.
Możesz sobie zaprzeczać, że się miejscowi prorosyjscy boją.
Chwila. gdzie ja "sobie zaprzeczałem że się boją"?
Ale ich jest po prostu mniej
A to wiesz z? Znowu bo "rozmawiałem z dziesięcioma"? Prawda jest taka że 10 % jest pro Rosja 10% pro Zachód a pozostali mają to głęboko w DUPIE i interesuje ich czy da się wyjechać do roboty w Polsce czy Rosji tak żeby owi pro w międzyczasie im chałup z ojcami nie ruzdupcyli. Większość będzie tam gdzie aktualnie będzie siła im zdolna to zapewnić. Jak na razie ekipa pro Berlin kompromituje się szybciej niż Janukowycz.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 5 mar 2018, o 22:40

Pismak napisał(a):No to jakieś novum że mieszkańcy danego regionu mus muszą być za "tym" bo region jest za tym? Jest dużo rosyjskojęzycznych którzy chcą Ukrainy- przytaczasz przykłady żeby mnie o tym przekonać? :D Napisałem zdaje się że nie można oceniać liczby prorosyjskich Ukraińców na podstawie wystąpień czy nawet sondaży bo będą one po prostu fałszywe.

Byłeś na Ukrainie? Rozmawiałeś z tymi ludźmi?
Ja tak. Rosyjskojęzyczni w zdecydowanej większości chcą po prostu normalnie żyć, zdają sobie sprawę że Rosja jest daleko, a gdy tam jadą na saksy, to są nagle "chachłami" zabierającymi pracę Rosjanom. Po propagandowych "braciach" ani śladu.
To usłyszysz przy wódeczce od tych, którzy do Rosji jeździli do pracy.
Sondaż żaden, przełożyć tego na ogół się nie da, ale nie wstydzą się mówić, że Rosja to nie jest dla nich raj na ziemi.
A to wiesz z? Znowu bo "rozmawiałem z dziesięcioma"?

Bo widzę ile ukraińskich flag wisi na balkonach, a ile napisów sprayem sławiących separatystów i cara Putina. Miasto rosyjsko języczne, a ukraińskich flag na prywatnych balkonach więcej, niż u nas na 11 listopada.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Szeryf » 5 mar 2018, o 23:18

Jeżeli Putin ogarnie gospodarczo Krym a Ukraina nadal będzie kupować węgiel w Donbasie via Rassija, to nagle okaże się, bogata że Rosja nie jest tak daleko... w interesie Ukrainy teraz paradoksalnie jest ciągłe zaognianie sytuacji na wschodzie, żeby tam za dobrze się ludziom nie zrobiło...

Dlatego przyszłość wschodu Ukrainy nie rozstrzygnie się teraz, a za kilka albo i kilkanaście lat, jeżeli Ukraina zachodnia będzie sobie radziła, to straci mniej, a jak gospodarczo sobie nie poradzi, za to Krym rozkwitnie - to i Odessa przejdzie na "ruską" stronę. Bo kto będzie do Odessy jeździł na wakacje - Polacy? Niemcy? Szwedzi? W życiu. Demoludy z Rosjanami na czele.

Tak to widzę - to się nie zadzieje za rok dwa czy trzy więc możemy tylko sobie obserwować...

Ukraina IMO ma przerąbane bo sąsiadom nie zależy na tym, żeby była silna - ani nam ani Rosji, no, może Niemcom... żeby nas temperować - za to USA ma na Ukrainę wywalone... Nam silna Ukraina jest potrzebna de facto jak świni siodło, po grzyba mamy sobie budować konkurencję gospodarczą i militarną?

Dlatego będą ze strony Orłów naszych okrągłe słówka o przyszłości itede ale będzie i rąbanie po łbie UPA i Banderą... Takie balansowanie po linie, żeby nie dać za dużo, ale żeby jednak nie cała Ukraina poszła do Putina.
Szeryf
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 6 mar 2018, o 00:18

Byłeś na Ukrainie? Rozmawiałeś z tymi ludźmi?
Ja tak. Rosyjskojęzyczni w zdecydowanej większości chcą po prostu normalnie żyć, zdają sobie sprawę że Rosja jest daleko, a gdy tam jadą na saksy, to są nagle "chachłami" zabierającymi pracę Rosjanom. Po propagandowych "braciach" ani śladu.
To usłyszysz przy wódeczce od tych, którzy do Rosji jeździli do pracy.
Sondaż żaden, przełożyć tego na ogół się nie da, ale nie wstydzą się mówić, że Rosja to nie jest dla nich raj na ziemi.
A gdzie to się nie zgadza z tym co napisałem że po 10% popiera Rosję i zachód a reszta chce chleba? Po drugie tacy sami z Rosjan "bracia" i to w obie strony jak Polacy- owóż mam okazję rozmawiać z dziesiątkami Ukraińców w skali roku- i z Polakami pracującymi z nimi i jest to samo co w Rosji. Dla Polaków to żebracy którzy rozwalili swój kraj a teraz "zabierajom nam robote" a dla nich jesteśmy zapasionym i leniwym "zachodem" jak dla nas Niemcy. Oczywiście w oczy ci tego nie powiedzą tak jak na wschodzie Ukrainy nie powiedzą ci że są za oddzielnością od "Ukrainy" tym bardziej kiedy jesteś Polakiem czyli potencjalnym "wrogiem"- całkiem jakby spodziewać się że u nas na zakładach Ukraińcy nie będą walić sloganami w stylu "W Polsce jest super, wszystko jest OK a praca mi się zajebiaszczo podoba" tylko opowiadać o Banderze i rzezi wołyńskiej. No litości.
Bo widzę ile ukraińskich flag wisi na balkonach, a ile napisów sprayem sławiących separatystów i cara Putina. Miasto rosyjsko języczne, a ukraińskich flag na prywatnych balkonach więcej, niż u nas na 11 listopada.
Tak. To takie dziwne. Nie to co w okupowanych krajach Europy gdzie flagi hitlerowskiej trudno było uświadczyć a w co drugim oknie prywatnym narodowa wisiała.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rogacz1988 » 6 mar 2018, o 10:03

Foxxnews napisał(a):
Od tamtej pory zyskało popularność hasło "Antifa znaczy odwrót!". A uczestnicy kolejnych marszów 11.11. mieli problemy już tylko z policją Sienkiewicza. "Antyfaszyści" spróbowali dopiero na marszu zeszłorocznym (atakowali m.in. pojedyncze osoby i grupki, bo... wspomniane osoby niosły biało-czerwone flagi). Skończyło się tym, że baner głównej bojówki zmienił właścicieli:

Obrazek

Zapomniałeś wspomnieć o jednym ciekawym wątku - niemieckie media mają teraz temat faszyzmu w Polsce, tylko że kibice w ogromnej większości gardzą faszyzmem.
Na tym nagraniu widać co się dzieje gdy kibice spotykają na swej drodze faszystów:

https://www.youtube.com/watch?v=eOo4yGHveHY od 17:23. Widziałem na żywo tą akcję, to nie byli ONRowcy, a Legioniści :)
rogacz1988
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 6 mar 2018, o 15:04

Ciekawe rzeczy. Tyle że zarówno zatomizowani "regionałowie" jak i komuści w kilku odcieniach organizują oficjalnie zgłaszane w administracji pikiety np. z okazji rocznic "wyzwolenia" miast przez sowietów - rocznic nieuznawanych przez ukraińskie władze. Największa demonstracja w zeszłym roku - ok. 200 os. - miała miejsce w Odessie. Pod osłoną policji. Były sierpy i młoty, śpiewanie "Katiuszy" i takie tam. W Charkowie rzeczywiście już tradycją się stało, że komuniści są rozganiani przez... kiboli i policja ma już przygotowany miejski autobus by tych kilkudziesięciu czerwonych ewakuować. Działo się tak w ostatnich trzech latach

https://www.amnesty.org/en/countries/europe-and-central-asia/ukraine/report-ukraine/ Amnesty International pisze któryś rok z rzędu o tajnych więzieniach i torturach. "Wyjdź i protestuj".
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 6 mar 2018, o 20:31

Cóż, chcesz to czerp info od nich. Od Komisji Weneckiej też coś mamy? A może od któregoś "antyfaszystowskiego" think-tanku?. Naprawdę wzruszające :) Efekt minuty z "wujkiem Google":

10.04.2017, rocznica "wyzwolenia" Odessy
https://www.youtube.com/watch?v=nwxOT9YjiLQ

Nawet Sputnik zauważył po czyjej stronie staje policja (pod rozwagę 8) )
https://pl.sputniknews.com/swiat/201704 ... na-odessa/

Opis poniższego, lepszego, filmiku z tych samych wydarzeń z przyjemnością pozostawiam do rozkodowania cyrylicującym: "Праздник нафталина!" - В Одессе митинг ватников, полиция перешла на сторону сепаратистов
https://www.youtube.com/watch?v=VYynf2Hq-P0

Dnipro 09.05.2017 (rocznica wiadoma)
https://www.youtube.com/watch?v=Uh1g5PXOTZ4

policja broni klasycznego sowieckiego dość niewielkiego pochodu przed grupą weteranów ATO, ciekawostka jest w dalszej części - idzie kolejny, naprawdę duży marsz z jednej strony z gadżetami w barwach Ukrainy, a z drugiej radośnie świętując dien' pabiedy

Mikołajew tego samego dnia
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... cKvY38dT1I

miejscowi uczestniczący w demonstracji żołnierze - głównie weterani z Afganistanu - wywalają ze wspólnego pochodu banderowców

Naprawdę, rozumiem sympatie i antypatie, są jednak pewne granice ;) (i przede wszystkim - po raz kolejny: to nie jest czarno-biały świat)
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez analityk » 14 mar 2018, o 10:58

Szeryf napisał(a):
Jak miałbym obstawiać, to w przeciągu dekady czy dwóch Ukraina się rozpadnie na dwie części ale moim zdaniem w miarę pokojowo - po prostu wschód zagłosuje na Rosję a reszta kraju będzie musiała zgodzić się na rozpad i bo nie będzie miała argumentów, żeby ten wschód utrzymać...

Pismak napisał(a):
Nie ma nic bardziej na rękę Rosji niż takie pogromy których w rzeczywistości nie będzie.

Rzezie na Wołyniu w 1943roku były efektem procesu zapoczątkowanego jeszcze w latach trzydziestych. Czy Rosja zawsze będzie silna (nawet jeśli często jest to siła medialna i propagandowa)? Jak będzie wyglądać Rosja poputinowska? Ognisk zapalnych wzdłuż rosyjskich granic jest co najmniej kilka. Rosjanie tracili miliony ludzi. Utrata kilku-kilkunastu tysięcy na Ukrainie to dla nich żaden problem. Na wschodzie Ukrainy popełnili fatalny błąd. Do tej pory angażowali się z reguły, gdy na danym obszarze istniały silne separatyzmy etniczne, religijne, narodowościowe. To jest jakaś podstawa do tworzenia nieformalnych struktur autonomicznych, państwowych, utrzymywania stałego napięcia w regionie. Tymczasem co scala i łączy separatystów prorosyjskich? Gangsterska wspólnota interesów? Stworzenie enklawy pozwalającej na pranie "brudnych" pieniędzy, obrót bronią z rosyjskich magazynów do państw objętych embargiem? Jak długo społeczeństwo Donbasu wytrzyma taki stan tymczasowości i niepewności?
Wiele wydarzeń jakie obserwujemy na Ukrainie to jedynie efekt końcowy rywalizacji kilku mocarstw, służb wywiadowczych paru państw, gry jaka toczy się wokół tego państwa od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. W Afryce mamy klany plemienne, w Europie zorganizowane grupy przestępcze, na Ukrainie prywatne, oligarchiczne koterie , które zawłaszczyły sobie struktury państwa. Ukraińcy dawno już utracili możliwość samodzielnego decydowania o swoim losie. Tą złożoność sytuacji (jak też wiedzę o historii Ukrainy,w tym przypadku przeszłość pozwala zrozumieć teraźniejszość) trzeba mieć stale na uwadze.
analityk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Szeryf » 14 mar 2018, o 20:38

Można napisać, że rzezie na Wołyniu zapoczątkowały procesy z XVII wieku.... :)

Nie byłem w Donbasie ale z tego co czytałem tu i ówdzie, to wielka nostalgia była tam za ZSRR... W mateczniku Partii Regionów już od 2002 - 2004 roku, czyli raptem circa 10-12 lat po "powstaniu" Ukrainy zaczęto kombinować jak tu się zbliżyć z Rosją... Kolejne circa 12 lat i kryzys 'Krymski" 2014... Czyli można ekstrapolować, że koło 2026 będzie już Donbas rosyjski, jak Krym...

Przez ten czas Rosja raczej nie upadnie a Krym raczej na pewno zakwitnie jak np. Grozny...

Jak się Putinowi udało z Czeczenów zrobić wiernych sojuszników, to i z Donbasem sobie poradzi. Kasą będzie podsypywał, renty da czy inne zapomogi itd - Ukraina NIE MA SZANS w długiej perspektywie na przekupienie Donbasu bo nie dostanie kasy z UE i nie będzie się rozwijać szybciej...

Musiałby się cud zdarzyć u Rosja by musiała splajtować, ale ja z natury jestem sceptykiem.

-----------------

Do tego w 1991 roku Rosja była niemalże bankrutem, a Rosja AD 2018 bankrutem nie jest... W 1992 nowa społeczeństwo byłej ukraińskiej republiki może mieli nadzieję na lepszą przyszłość poza truchłem ZSRR ale teraz mają świadomość, że im się nie udało. A w Rosji za Putina - w porównaniu do Ukrainy - co by nie mówić - jest lepiej...
Szeryf
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 14 mar 2018, o 22:09

Szeryf napisał(a):Można napisać, że rzezie na Wołyniu zapoczątkowały procesy z XVII wieku.... :)

Nie byłem w Donbasie ale z tego co czytałem tu i ówdzie, to wielka nostalgia była tam za ZSRR... W mateczniku Partii Regionów już od 2002 - 2004 roku, czyli raptem circa 10-12 lat po "powstaniu" Ukrainy zaczęto kombinować jak tu się zbliżyć z Rosją... Kolejne circa 12 lat i kryzys 'Krymski" 2014... Czyli można ekstrapolować, że koło 2026 będzie już Donbas rosyjski, jak Krym...

Czy Ukraińcy mają ciężko w codziennym życiu? Czy ciężko im wyżyć za słabe pensje? Muszą kraść, by przeżyć?
Powyższe zagadnienia pomnóż razy dwa, czy może nawet trzy, dodaj brak możliwości "dorobienia" dla szaraczków, i masz sytuację tych na Donbasie. Jest proseparatystyczny beton,a le kto chce żyć, ten jedzie do pracy na zachód i na Ukrainę właściwą. Minęły czasy emigracji do Rosji. Tam nikt nikt ich nie potrzebuje, bo samym Rosjanom jest ciężej niż kilka lat temu.

Liczba pracowników w Rosji w tysiącach za lata 94-15
Obrazek

Jak się Putinowi udało z Czeczenów zrobić wiernych sojuszników, to i z Donbasem sobie poradzi. Kasą będzie podsypywał, renty da czy inne zapomogi itd - Ukraina NIE MA SZANS w długiej perspektywie na przekupienie Donbasu bo nie dostanie kasy z UE i nie będzie się rozwijać szybciej...

No jakoś "przekupują" ich od 4 lat. Jest gorzej, niż było.
Krym kwitnie, kwitnie i końca nie widać. Półwysep otwierający się na turystykę z zachodu, z ogromnym potencjałem w tej dziedzinie (kto był, ten wie o czym mówię), z międzynarodowymi imprezami (na Kazantip specjalnie czartery uruchamiano z Europy) został zredukowany do tańszego zamiennika Soczi. Rozkwit? Może w rosyjskiej perspektywie.
Dodajmy do tego sugerowanie i lekki przymus wobec pracowników budżetówki, aby ratować frekwencję na plażach Krymu.
To jest regres, ale co ja tam wiem.
Nie mogę niestety znaleźć informacji, ile zostawiono na półwyspie zielonych lub rubli, to bym sobie mógł przeliczyć to na zyski.
A w Rosji za Putina - w porównaniu do Ukrainy - co by nie mówić - jest lepiej...

Zależy gdzie. W Moskwie, Petersburgu, Rostowie pewnie tak. A na prowincji to już inna bajka. "Хуйня как на Украине" - to usłyszysz od tych, którym przed wojną przyszło pracować w Rosji poza większymi aglomeracjami.
U nas zdecydowanie lepiej, i Ukraińcy w olbrzymiej ilości mają tego świadomość.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Szeryf » 14 mar 2018, o 22:22

...dlatego piszę, że to się nie rozstrzygnie teraz a za kilka lat... Oczywiście, że jest teraz regres w Donbasie i w interesie Ukrainy jest aby ten stan podtrzymać. A Rosja będzie musiała tam "niążków" dosypać. Jeżeli dosypie, to Ukraina Donbas straci.

Krym sam wybrał Rosję i tam sytuacja jest inna - poczekają, bo chcą. I za dwa - trzy lata będą tam latały wycieczki z TUI-a a za cztery - pięć i od nas. Jestem tego pewien.

Oczywiście, że u nas jest jeszcze lepiej ale większość Ukraińców z Donbasu do nas nie przyjedzie i tego nie zobaczy. Ale za to usłyszy jakie to z nas dziwki na usługach USA.
Szeryf
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 15 mar 2018, o 02:43

Szeryf napisał(a):...dlatego piszę, że to się nie rozstrzygnie teraz a za kilka lat... Oczywiście, że jest teraz regres w Donbasie i w interesie Ukrainy jest aby ten stan podtrzymać. A Rosja będzie musiała tam "niążków" dosypać. Jeżeli dosypie, to Ukraina Donbas straci.

Krym sam wybrał Rosję i tam sytuacja jest inna - poczekają, bo chcą. I za dwa - trzy lata będą tam latały wycieczki z TUI-a a za cztery - pięć i od nas. Jestem tego pewien.

A latają do Soczi? Ja bym taki pewien nie był. Druga sprawa, w Rosji na turystykę zagraniczną nastawiają się na Petersburg i Moskwę. Reszta kuleje, ale co do Soczi mieli ambitne deklaracje z bazą noclegową po olimpiadzie.
Oczywiście, że u nas jest jeszcze lepiej ale większość Ukraińców z Donbasu do nas nie przyjedzie i tego nie zobaczy. Ale za to usłyszy jakie to z nas dziwki na usługach USA.

Słyszą już teraz, tylko od tego emerytura nie wzrośnie, grjeczka nie stanieje.
Są w necie analizy Rosjan, Ukraińców i innych, i we wszystkich jest jeden wspólny mianownik - to czego jakiś tam procent oczekiwał ma się nijak do rzeczywistości. Miała przyjść Rosja, pogonić oligarchów, rozruszać kopalnie etc
Choćby przykład z dziś.
W Ukr necie pokazują sobie zdjęcie jakiegoś faceta, którego zatrzymali ochotnicy z organizacji C14.
Facet w Ługańsku dumnie paradował w oddziałach separatystów, babka się udzielała w jakichś prorosyjskich akcjach. Młodzi, pewnie ambitni, samą Noworosją żyć nie mogli, to przyjechali za pracą w rejon Kijowa. Mieli pecha, rozpoznano ich, więc posypią się wyroki.
Nie znam skali takiego procederu, ale co rusz w ukr necie widzę podobne zatrzymania uczestników ruskiej wiesny, którzy za chlebem emigrują do tych, do których strzelali.
https://www.facebook.com/c14news/posts/1533455746758718

Przeglądam tez sobie donieckie forum
http://www.doneckforum.com/forum236/thr ... ost3273757
Tam na przykład piszą, że miejscowa kiełbasa za kg stoi za 475 rubli. To plus minus 8,5 dolara. Prawie 30 PLN za kilogram kiełbasy, nie jakiejś wyszukanej.
Jakim cudem oni tam z głodu nie wyzdychali, to sam się dziwię.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konflikty zbrojne