DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: DYSKUSJA Wiosna ludów w świecie Arabskim cz. 3

Postprzez kocur75 » 21 sty 2018, o 11:19

Patrząc z jakiej wysokości atakują tureckie samoloty to widać, że info o MANPADs w rękach Kurdów to ściema. Niestety
kocur75
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez wolf2 » 21 sty 2018, o 12:19

Wśród zaatakowanych przez lotnictwo tureckie celów jest m.in. lotnisko Ming wykorzystywane przez Amerykanów do zaopatrywania wspieranych przez nich grup.
Operacja "Gałązka Oliwna" oczami Turków:
http://www.youtube.com/watch?v=hAFqFrG3ozY
wolf2
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez duszek » 21 sty 2018, o 12:23

W sensie że nie latają na 4km+ tylko kosiakiem?
A że to był po pierwsze primo trolling RuMoD to każdy powinien to widzieć, przecież DoD nie pokaże teraz kwitów co dał a czego nie dał...a nawet jak pokaże

Mam wrażenie że USA znów zostało tam ograne i zareaguje za dwa dni jak nie dłużej, ciekawe czy Turkom uda się skończyć sprawę w tym czasie.

wolf2 napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=hAFqFrG3ozY

W Menagh kiedykolwiek jakieś BlackHawki lądowały? A na nagraniu pierwsza salwa gradu przypomina mi gruzińską z "wojny pięciodniowej"
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez wolf2 » 21 sty 2018, o 13:38

Premier Turcji anonsując dziś początek operacji lądowej zapowiedział utworzenie 30-kilometrowej strefy bezpieczeństwa. Operacja ma mieć 4 etapy. Operacja lądowa dziś oficjalnie rozpoczęta. Premier Turcji oznajmił dzisiaj że na tę chwilę nie ma strat(zabitych i rannych) w szeregach armii tureckiej.
wolf2
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 21 sty 2018, o 14:26

YPG oskarżyło Rosję, że jest najbardziej winna tureckiej operacji w Afrin ;D Do wczoraj Kurdowie w Afrin mieli ultimatum, że oddają terytorium SAA ale się nie zgodzili, chcieli jedynie dopuścić funkcjonowanie cywilnych instytucji i wywiesić flagę syryjską. Generalnie to w ostatnich dniach i tygodniach pojawiały się różne niusy-Rosja wspiera SDF przeciw ISIS, SAA wspiera YPG w Afrin, Syria wyraża oburzenie wobec zapowiadanej akcji tureckiej itp., itd.

A tymczasem wypowiedź tureckiego premiera z dzisiaj:

“We are communicating with the Syrian government through Moscow’s mediation. The Free Syrian Army together with our units has entered Afrin. Russia has no objections regarding the operation. Iran’s concerns are now being settled,” Yildirim was quoted as saying by the broadcaster.
Komunikujemy się z rządem syryjskim dzięki mediacji Moskwy. FSA razem z naszymi oddziałami weszło do Afrin, obiekcje Iranu zostały uregulowane.
Ostatnio edytowano 21 sty 2018, o 14:31 przez rpg7, łącznie edytowano 1 raz
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez wolf2 » 21 sty 2018, o 14:31

Erdogan ogłosił w tureckiej TV że operacja zakończy się bardzo szybko.

"Terroryści stąd(z Afrin) uciekają, a my będziemy ich gnać. Ich bombardują nasze samoloty, teraz zaczęła się operacja lądowa. Operację prowadzimy dla obrony naszych granic"
wolf2
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 21 sty 2018, o 15:13

Obrazek

Zajęte terytorium, dość łatwo im to idzie, oficjalnie twierdzą, że zabili już 24 "terrorystów" a 3 wzięli do niewoli, chociaż na tych zabitych trzeba brać poprawkę.
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Manga » 21 sty 2018, o 16:02

W Afrin Kurdowie mobilizują cywili.

Obrazek

Obrazek

Ciekawe czy tylko na Afrin się skończy czy będą chcieli całą północ zająć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lider tureckiej partii MHP wzywa do zniszczenia Afrin i spalenia terrorystów. To Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za poważne problemy na północy Syrii.
Ostatnio edytowano 21 sty 2018, o 16:24 przez Manga, łącznie edytowano 2 razy
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez norbi141 » 21 sty 2018, o 16:15

norbi141
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez duszek » 21 sty 2018, o 16:46

norbi141 napisał(a):Pierwszy ustrzelony Leopard
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... LsGgUTsJgQ

Mieli kupę szczęścia
Obrazek
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Manga » 21 sty 2018, o 17:00

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez wolf2 » 21 sty 2018, o 17:02

Tzn. szczęście mieli strzelający czy załoga czołgu?

Erdogan w publicznym wystąpieniu transmitowanym w TV wezwał USA do nieprowokowania Turcji. " Nie c..j się na nasze granice, nie prowokujcie nas. Inaczej u nas nie starczy cierpliwości. Ja to i szanownemu Obamie mówiłem. Szkoda, że nie otrzymałem odpowiedzi. My mówiliśmy" nieoczekiwanie przyjdziemy nocą". Czekaliśmy, czekaliśmy, a potem uderzyliśmy. Ci, którzy mówią , że za nimi stoją USA nie poradzą sobie z tureckim narodem. To nasza narodowa/ludowa walka" .
wolf2
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 21 sty 2018, o 17:08

wolf2 napisał(a):Tzn. szczęście mieli strzelający czy załoga czołgu?

Erdogan w publicznym wystąpieniu transmitowanym w TV wezwał USA do nieprowokowania Turcji. " Nie c..j się na nasze granice, nie prowokujcie nas. Inaczej u nas nie starczy cierpliwości. Ja to i szanownemu Obamie mówiłem. Szkoda, że nie otrzymałem odpowiedzi. My mówiliśmy" nieoczekiwanie przyjdziemy nocą". Czekaliśmy, czekaliśmy, a potem uderzyliśmy. Ci, którzy mówią , że za nimi stoją USA nie poradzą sobie z tureckim narodem. To nasza narodowa/ludowa walka" .

Koleś ostro się pozycjonuje...może się przejechać.
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez wolf2 » 21 sty 2018, o 17:13

Erdogan powiedział mnie więcej" nie łakomcie się na nasze granice"-nie wiem czemu wykropkowało mi słowo. A co do USA -cóż one teraz mogą zrobić wobec trwającej operacji militarnej bez ryzyka poważnych konsekwencji-zbombardują członka NATO? Turcja przedstawia swoją akcję jako walkę z terrorystami i irredentystami. Zaznaczyli, że nie walczą z żadnym narodem, "braćmi" itp.
wolf2
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez duszek » 21 sty 2018, o 17:17

wolf2 napisał(a):Tzn. szczęście mieli strzelający czy załoga czołgu?

Z "Albabnej" części wątku wiedział byś że gdyby trafili w kadłub między 1 a 2 kołem strumień idąc skosem miałby szanse sięgnąć magazynu obok kierowcy albo przynajmniej zabić jego samego.
To samo gdyby trafili na wysokości włazu dowódcy strumień by go zabił i prawdopodobnie zapalił amunicję w wieży.

Oszczędności na modernizacji naszych Leo (podwozie, brak era) jeszcze odbiją nam się czkawką.
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konflikty zbrojne