Ukraina: WĄTEK SPRZĘTOWO-MILITARNY

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: Ukraina: WĄTEK SPRZĘTOWO-MILITARNY

Postprzez Foxxnews » 8 wrz 2017, o 12:33

W takim razie bardzo przepraszam i pokornie proszę o podanie właściwego rankingu. Mimo dość oczywistych wspomnianych przeze mnie wad w metodologii na inny nie trafiłem.
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez prowler » 8 wrz 2017, o 13:01

Nie kręć - każdy kto rzuci okiem na "dane" z zestawienia wie że są z sufitu - stąd też cale zestawienie jest do luftu...
Onety czy inne środki masowego ogłupiania mogą sobie cytować takie "źródła" (i w zasadzie na tym polega biznes twórców tego czegoś)

Oczywistym jest, że w poważnym zestawieniu Izrael nie byłby sklasyfikowany za Singapurem, Korea Południowa za Egiptem, a Białoruś za Ukrainą. (A oba państwa przed Finlandią...)
prowler
Moderator
Moderator

Postprzez Foxxnews » 8 wrz 2017, o 15:42

Za post nie na temat i prowokowanie do pyskówki zgodnie z regulaminem mogłeś otrzymać bana - "zniknął" tylko post.
Ostrzegam - nie będzie tolerowane dalsze prowadzenie dyskusji w tym tonie

Kijowskie MON deklaruje, że do końca roku 2/3 podlegających im sił zbrojnych będzie wyposażone w zimowe umundurowanie "na standardach NATO"

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Konflikt na Ukrainie - DYSKUSJA

Postprzez Lumen » 8 wrz 2017, o 17:20

Foxxnews napisał(a):I tyle. Ze względu na informacyjny charakter tematu i dotychczasowe doświadczenia z "dyskusji" obszerniej komentował tego nie będę (chociaż metodologia tworzenia rankingu zaniża pozycję Ukrainy :P )

https://www.globalfirepower.com/countries-listing.asp

Foxxnews napisał(a):Kijowskie MON deklaruje, że do końca roku 2/3 podlegających im sił zbrojnych będzie wyposażone w zimowe umundurowanie "na standardach NATO"

Wow to cud że taka potęga (Twoim zdaniem - wnioskuje z materiałów) jak Ukraina musi się chwalić ze do końca roku - czyli grudnia - a wiec zimowym miesiącu wyda aż 2/3 żołnierzy kalesony...
Jak w przyszłym roku wyda je 100% to na pewno jej pozycja podskoczy
Ba - pewnie wyprzedzi Polskę...
I Niemcy...

Foxxnews napisał(a): drugiej właśnie się na tym nie znam więc nie wdaję się w dyskusję.

Hipokryta - znane jest ci to słowo?

Twierdzisz że się nie znasz a jednocześnie z zapałem ulicznego agitatora przedstawiasz jakie to wspaniałą armię ma Ukraina,
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 8 wrz 2017, o 19:01

Zupełnie źle rozumiesz. Wrzuciłem info związane z tematem po to by zasygnalizować, że merytoryczna polemika została wycięta - jako pretekst do publikacji posta. Prezentacja nowego umundurowania ani mnie ziębi ani grzeje.

Poprosiłem zwyczajnie o podanie jakiegoś miarodajnego rankingu (bo się nie znam, ale w odróżnieniu od niektórych fachowców zakładam, że np. utworzenie co najmniej kilkunastotysięcznej nowej kontraktowej formacji złożonej w znacznej części z ludzi ostrzelanych na froncie w porównaniu z 2014 robi różnicę). W odpowiedzi przeczytałem taktowne, żebym "przestał kręcić" :) Po czym nastąpiło cięcie dwóch prób odpowiedzi sprowadzających się do tego, że pomijając kwestie techniczne, na których się nie znam, jest wiele policzalnych, które wymieniłem szczegółowo, a teraz mi się nie chce... dość dziwne, że na forum militarystycznym taktowne jest utrzymywanie, że tam nic od 2014 się nie zmieniło. Ale przywoływanie jakiegoś rankingu jest nietaktowne. No dobra - nie dziwne, a zabawne. I to ja mam uchodzić za "agitatora" :)

PS A prezentowany wyżej komplecik w innym kadrze wygląda tak:

Obrazek
;)

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lumen » 8 wrz 2017, o 20:36

Foxx - nie udawaj że nie wiesz (wiemy że to ci wychodzi doskonale)
Każdy wie że tutaj modzi się podpisują...
Tylko Admin nie...

Każdy wie że w PL są tylko dwie opcje - albo bezkrytyczne promowanie Ukraińców (nie wiem kompleksy? Czy może jednak tak liczni są Ukraińcy z polskim obywatelstwem), i anty0ukraińcy który w zasadzie są potrzebni tym "pro" - by uzasadnić ich groteskowość w włażeniu w tyłek byle komu...

Opcja pośrednia - naturalna, uznająca wszelkie obiektywne racje - jak zwykle w tym kraju idzie się kochać. (Tępiona przez obie skrajnie patologiczne postawy)
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 8 wrz 2017, o 21:19

Lumen napisał(a):Każdy wie że w PL są tylko dwie opcje - albo bezkrytyczne promowanie Ukraińców (nie wiem kompleksy? Czy może jednak tak liczni są Ukraińcy z polskim obywatelstwem), i anty0ukraińcy który w zasadzie są potrzebni tym "pro" - by uzasadnić ich groteskowość w włażeniu w tyłek byle komu...

Opcja pośrednia - naturalna, uznająca wszelkie obiektywne racje - jak zwykle w tym kraju idzie się kochać. (Tępiona przez obie skrajnie patologiczne postawy)

Nie wiem, czy zauważyłeś ale po podaniu info ze źródeł postronnych, ich wiarygodność jest dalej podważana. Moje pytanie jest naprawdę nieskomplikowane. Jakie miejsce w miarodajnym dla tutejszych fachowców zajmuje Ukraina (MON plus MSW) i jakie zmienne mają znaczenie, a jakie nie. To nie jest wielki problem.

A fakt, że zamiast dyskusji następuje kasowanie wpisów każdy może ocenić sobie sam.

Bo to nie jest miejsce na dyskusję na temat pracy modów i Admina? - pio

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lumen » 8 wrz 2017, o 21:31

Bo źródła się także podważa wiesz?
Nawet historycy tak robią...

Zwłaszcza w świecie internetów - gdzie o źródło wiarygodne i nie do podważenia jest b. trudno
Każdy głupi potrafi coś znaleźć jaka stronę / portal itp. wkleić cytat podać "źródło" i się cieszyć...
Tyle że to nie jest jeszcze dyskusja - bo w tej trzeba jeszcze coś uzasadnić lub tez obronić źródło jeśli jest dla innych wątpliwe...
I tu zawsze są schody...

Co do Ukrainy - na pewno nie może być przed Finlandią - jak to już wspomniano, tak samo jak przed Rumunią czy Chile...
40-50 miejsce na świat... (Jakoś tak - musiałby wyliczać...)
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 8 wrz 2017, o 22:06

Dajcie spokój z tymi rankingami. Credit Suise zrobiło swój i wyszło na nim że Polska jest przed Niemcami a Egipt przed Izraelem... W jeszcze innym (Globalfirepower) można wyczytać że Wietnam idzie ostro do przodu i wyprzedził już takich cieniasów jak Tajwan, Arabia Saudyjska czy Hiszpania... ;D To przecież rozrywka dla dzieci. Żonglowanie liczebnością armii i sprzętem mnożonym przez ZDWW (z dupy wzięty współczynnik) + PKB na armię, liczebność w wieku poborowym i inne "liczba baobabów przypadających na żołnierza".
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 9 wrz 2017, o 10:27

Lumen napisał(a):Bo źródła się także podważa wiesz?
Nawet historycy tak robią...)

Nie mam najmniejszego problemu z podważaniem źródeł. Najzwyczajniej spytałem, jakie tu przywołać skoro np. ukraińskie "z definicji" są propagandą.

Pismak napisał(a):Dajcie spokój z tymi rankingami. Credit Suise zrobiło swój (...)

No właśnie tylko ten kolejny znalazłem i w pierwszym z wyciętych postów przywołałem jako absurdalny. Jeżeli więc generalnie rankingi są tu uznawane za medialną fikcję wystarczy to zwyczajnie napisać zamiast robić [CIACH]

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lumen » 9 wrz 2017, o 10:39

Foxxnews napisał(a):jakie tu przywołać skoro np. ukraińskie "z definicji" są propagandą.

Skoro oficjalne materiały prasowe np na temat owych T-72 AMT okazują się totalną bujdą - to jak traktować ich na poważnie?
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 9 wrz 2017, o 12:22

No właśnie tylko ten kolejny znalazłem i w pierwszym z wyciętych postów przywołałem jako absurdalny. Jeżeli więc generalnie rankingi są tu uznawane za medialną fikcję wystarczy to zwyczajnie napisać zamiast robić [CIACH]
Nie wiem czy od razu fikcją. Mogą być wskazówką. Tylko skoro można z w nich znaleźć takie kurioza jak ów Wietnam to na jakich założeniach powstają? Przecież tych samych metod użyto do obliczenia "mocy" każdej armii. Reasumując z owego rankingu wynika że "moc" armii Ukraińskiej wzrosła- co jest oczywistym faktem jeśli np jednym ze wskaźników użytych jest np PKB przeznaczane na MON czy liczna manewrów rocznie (przykładowo). Ale obliczanie które miejsce zajmuje i kogo wyprzedziła to wróżenie z fusów i mój post do tego właśnie się odnosił.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 9 wrz 2017, o 12:47

Specnaz wywiadu MON zorganizował dla dziennikarzy prezentację nowej broni jaką dostali:

https://www.youtube.com/watch?v=hwxfAm_mkrQ

Sami porównując swoją sytuację z 2014 nie mają wątpliwości co do różnicy. Pada m.in. info o amerykańskich noktowizorach i termowizji.

Lumen napisał(a):
Foxxnews napisał(a):jakie tu przywołać skoro np. ukraińskie "z definicji" są propagandą.

Skoro oficjalne materiały prasowe np na temat owych T-72 AMT okazują się totalną bujdą - to jak traktować ich na poważnie?

Powtarzam: wymień, które tak należy traktować.

Pismak napisał(a):Nie wiem czy od razu fikcją. Mogą być wskazówką. Tylko skoro można z w nich znaleźć takie kurioza jak ów Wietnam to na jakich założeniach powstają? Przecież tych samych metod użyto do obliczenia "mocy" każdej armii. Reasumując z owego rankingu wynika że "moc" armii Ukraińskiej wzrosła- co jest oczywistym faktem jeśli np jednym ze wskaźników użytych jest np PKB przeznaczane na MON czy liczna manewrów rocznie (przykładowo). Ale obliczanie które miejsce zajmuje i kogo wyprzedziła to wróżenie z fusów i mój post do tego właśnie się odnosił.

Spoko. Swoją drogą wrzuciłem ranking właśnie jako rodzaj "wskazówki", a nie jakąś "propagandową minę".

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lumen » 9 wrz 2017, o 13:41

Foxxnews napisał(a):Powtarzam: wymień, które tak należy traktować.

Ta co jeszcze? Rozumu własnego nie masz czy jesteś totalnym leniem i nie chce ci się weryfikować tego na co się co podajesz?
Mamy ci jak dziecku tłumaczyć że jak ktoś ma wątpliwości do zapodawanych przez ciebie źródeł to twoim obowiązkiem jest
argumentować dlaczego twoim zdaniem jest to wiarygodne?
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez pio » 9 wrz 2017, o 17:40

OT usunięte. A na dyskusję na temat pracy modów i Admina jest inny wątek. Możecie tu dyskutować na temat racjonalności Global Firepower (choć każdy, który bardziej liznął temat militariów, wie, że to jest januszowy ranking), ale zalecałbym stworzenie oddzielnego wątku do tej dyskusji.

Foxxnews - jak rzucisz jeszcze jedno "ale" w stronę moją, innego moda lub Admina, to będzie ban. I nie będzie zmiłuj się, bo nikt tu nie jest świętą krową. Zresztą to Ty zacząłeś OT w tym wątku, Ty masz wonty i Ty lecisz z ad personam do innych, dlatego że się z Tobą nie zgadzają.

A jak ktoś inny ruszy dalej z OT, to będzie ostrzeżenie lub ban w zależności od zawartej treści
"Bez zgody ani państwo nie może egzystować, ani rodzina" - Ksenofont
pio
Moderator
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konflikty zbrojne