ISLAM, TERRORYZM I ZDERZENIE CYWILIZACJI

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

ISLAM, TERRORYZM I ZDERZENIE CYWILIZACJI

Postprzez Wezyr » 7 sty 2015, o 15:52

W Paryżu doszło dzisiaj około godziny 11.30 do ataku na redakcję magazynu "Charlie Hebdo". Wg wstępnych ustaleń ataku dokonali islamscy radykałowie. Zginęło 11 osób, w tym dwóch policjantów:

https://www.youtube.com/watch?v=KugJRB-ORts

Obecnie trwa policyjna obława na terrorystów.

"Charlie Hebdo" to magazyn satyryczny, który ostatnio opublikował podobiznę Abu Bakra al-Bagdadiego, U góry widnieje napis:

"A przede wszystkim, życzę wam zdrowia".

Obrazek
sube
Wezyr
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: ISLAM, TERRORYZM I ZDERZENIE CYWILIZACJI

Postprzez LooZ^ » 7 sty 2015, o 17:04

Atakujący wydają się mieć przeszkolenie wojskowe, nie wyglądają na przygłupów. Ciekawe co się o nich dowiemy jak (o ile) ich złapią.
LooZ^
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Wezyr » 7 sty 2015, o 17:13

LooZ^ napisał(a):Atakujący wydają się mieć przeszkolenie wojskowe, nie wyglądają na przygłupów. Ciekawe co się o nich dowiemy jak (o ile) ich złapią.

Podobno posługiwali się też RPG.
Wezyr
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tymon Zajaczkowski » 7 sty 2015, o 17:14

Potrzebny jest jeszcze bardziej sensacyjny tytuł wątku. Kto chętny?
Tymon Zajaczkowski
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 7 sty 2015, o 17:16

Niech zachód dalej obala kolejnych Kadafich i Asadów i wspiera islamistów tu i ówdzie (choćby w Syrii) oraz niech z nimi walczy w ramach kolejnych interwencji (choćby w Syrii i Iraku - czysta schizofrenia). Dodać do tego multikulti (oraz głupawe gazetki z głupawymi rysunkami - w tym miejscu dygresja - wyobraźcie sobie co by było, gdyby jakiś tygodnik w Polsce zamieszczał szydzące karykatury Wojtyły) i mają to co chcieli. Oby nie był to początek całej fali podobnych ataków.
Zamachowcy umieją strzelać z karabinków automatycznych - dobre skupienie pocisków w szybie policyjnego Peugeota. Mają jakieś przeszkolenie - albo byli na wycieczce, albo wycieczkowicze szkolą ludzi już w Europie.
Ps. A tytuł wątku istotnie przesadny.
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 7 sty 2015, o 17:23

"Nie" swego czasu publikował karykaturę Wojtyły i jakoś nikt z RPG nie biegał po redakcji.
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tymon Zajaczkowski » 7 sty 2015, o 17:25

szmul napisał(a):Niech zachód dalej obala kolejnych Kadafich i Asadów i wspiera islamistów tu i ówdzie (choćby w Syrii) oraz niech z nimi walczy w ramach kolejnych interwencji (choćby w Syrii i Iraku - czysta schizofrenia). Dodać do tego multikulti (oraz głupawe gazetki z głupawymi rysunkami - w tym miejscu dygresja - wyobraźcie sobie co by było, gdyby jakiś tygodnik w Polsce zamieszczał szydzące karykatury Wojtyły) i mają to co chcieli. Oby nie był to początek całej fali podobnych ataków.
Multikulti be, bo lepiej udawać, że Zachodnia Europa to wciąż monolit. A w Polsce owszem, są gazety które publikują szydzące karykatury Wojtyły. To, że nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy najlepiej świadczy o tym, jak to w Polsce wygląda.

Chcieliście multikulti, macie zamachy bombowe, bo w gruncie rzeczy chcieliście tego, to jest to samo - szczyt demagogii. Tak samo jak wrzucanie islamu do jednego worka. Niestety równie przesadnej, jak tytuł wątku.

Tyle ode mnie.

Edit:
to co @szafran
+ Fakty i Mity
Tymon Zajaczkowski
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Melon91 » 7 sty 2015, o 17:34

Jak się Holland za nich nie weźmie to Le Pen wygra wybory w cuglach. Co do obalania Assadów i Kadafich to pełna zgoda. Anioły z nich nie są/nie byli ale przynajmniej byli przewidywalni. Kadafi nawet miękł na starość i odszkodowania za Lockerbie wypłacał.

PS. Czasami dziękuje Bogu że u nas tak niski socjal.
Ostatnio edytowano 7 sty 2015, o 17:36 przez Melon91, łącznie edytowano 1 raz
Melon91
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 7 sty 2015, o 17:35

Dokładnie. Wspomniane gazety to poziom kloaki, ale to nie powód żeby w imię religii zabijać.

Będę brutalny, ale takich ataków powinno być zdecydowanie więcej. Może wtedy zachód się przebudzi i rozpocznie walkę z fundamentalistami (tak, tak nie z muzułmanami tylko z ekstremistycznymi osobnikami).
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 7 sty 2015, o 17:38

szafran napisał(a):"Nie" swego czasu publikował karykaturę Wojtyły i jakoś nikt z RPG nie biegał po redakcji.

Widać nie była dość szydząca skoro jej nie pamiętam, a i w latach 90-tych jeszcze pewna część środowisk katolickich nie była dość zradykalizowana - dziś już jest. Choć w warunkach polskich na granatnik bym nie liczył.
A zwracając się do Tymona - chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem skoro sprowadzasz moją wypowiedź tylko do multikulti=terroryzm, ale to nie mój problem. Tyle ode mnie.
EOT.
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tymon Zajaczkowski » 7 sty 2015, o 17:48

Owszem, umiem, dziękuję, z twojej wypowiedzi trudno dedykować co innego, zaś wyszczególnić z niej ten argument - łatwo.
Tymon Zajaczkowski
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jasiol » 7 sty 2015, o 17:51

szmul napisał(a):wyobraźcie sobie co by było, gdyby jakiś tygodnik w Polsce zamieszczał szydzące karykatury Wojtyły

http://jerzyurban.blog.pl/files/2014/10 ... wiater.jpg
15 minut przy guglu. Uprzedzenia i stereotypy są straszne, nieprawdaż?
jasiol
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Camar0 » 7 sty 2015, o 17:52

Tygodnik Newsweek też wrzucał na okładkę Jezusa, "księży gejów" i nikt nikogo za to nie zabił, czy nawet pobił. Sory taki mamy klimat. Mam nadzieje, że różnego rodzaju media nie schowają głowy w piasek po tym ataku.
Camar0
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 7 sty 2015, o 17:57

Mylisz się Tymonie - może wyraziłem się w zbyt pokrętny sposób i przerosło to twoje ograniczone możliwości. Multikulti to jedynie część składowa obecnego problemu. Nawet nie najważniejsza. Ale mniejsza z tym, i tak się nie zrozumiemy.
Zdecydowanie EOT.
Ps. Owe karykatury to zapewne lata 90-te, gdy poziom radykalizmu pewnych środowisk był dużo niższy niż obecnie. Obecnie nawet pewna sztuka teatralna nie może się odbyć w naszym cudownie tolerancyjnym kraju.
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 7 sty 2015, o 18:02

Tymon Zajaczkowski napisał(a):Multikulti be, bo lepiej udawać, że Zachodnia Europa to wciąż monolit.

Przyczyny owego multikulti i jak to miało wyglądać a jak finalnie wygląda to dwie różne sprawy.

Multikulti we Francji i w Niemczech ma TEN SAM rodowód - brak tanich i masowych rak do pracy po IIwś. Miały być to ręce na dekadę -dwie, ale coś nie chciały wrócić do macierzy i do tego owe raczki się "rozmnożyły". We Francji doszła do tego durna polityka De Gaulla a w zasadzie przyznawania obywatelstwa osobom z kolonii. No ale o już bardzo pod Algier podpada.

Chcieliście multikulti, macie zamachy bombowe, bo w gruncie rzeczy chcieliście tego, to jest to samo - szczyt demagogii.

Ale tak jest. Niestety tak to wygląda.
Owe "multi-kulti" może funkcjonować w ramach jednej grupy cywilizacyjnej sprawnie. W przypadku w zasadzie prawosławia oraz cywilizacji azjatyckich też nie ma problemów.
problem jest z religią pedofilii i to trzeba powiedzieć głośno. Tylko granica Islamu krwawi, i tylko integracja islamu z reguły nie przynosi żadnych efektów.
Oburzanie się na stwierdzenie FAKTU jest bez sensu.

Tak samo jak wrzucanie islamu do jednego worka.

Czytałeś Koran? ja tak,miałem też jeszcze na studiach rozmowę z Imamem i do tego miąłem dwóch znajomych muzłumanów. Byłem też trochę w UK.
W efekcie zostałem "etnosceptykiem" pełną gębą i antyislamistą.
To są ludzie którzy rozumieją język przemocy a nie pojednania. Dla nich nasza zachodnia troska o prawa człowieka, konsensualizm, prawa mniejszości to przejaw słabości godny pogardy. Oni gardzą "nami".

ps. nie, nie jestem rasistą - ja nie twierdzę że ktoś jest gorszy bo ma inna religię, kolor skóry czy też tradycję. Natomiast islam jest niecywilizowany z europocentrycznego punktu widzenia. I jak ktoś usiłuje narzucić swoje niecywilizowane (w moim odczuciu) obyczaje "u mnie" to niech spada z UE. I tyle. Nie ma w tym nienawiści, raczej zdrowa konstatacja, że wschód powinien zostać wschodem a zachód zachodem.

pps. a Francuzi sami sobie są winni - wiecie czemu nie ma takich masakr w Izraelu? Bo tam prawie każdy ma broń. I w takich zamachach gina góra 3-4osoby bo potem zamachowiec/zamachowcy są zabijani. I czeka UE liberalizacja prawa do noszenia broni. Bo po Bombaju i Nairobii sa tylko diwie opcje - albo państwo policyjne albo dać obywatelom prawo do obrony. No ale pytanie kiedy przez lewactwo owa wizja się przebije. Pewnie po tym jak miłujący pokój islamiści wymordują pół jakiegoś przedszkola...
militarysta
Moderator
Moderator

Następna strona

Powrót do Konflikty zbrojne