"Pokaż mi swoją swastykę..."czyli warstwa ideologiczno symboliczna Azowa/reszty

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: "Pokaż mi swoją swastykę..."czyli warstwa ideologiczno s

Postprzez welder » 29 wrz 2018, o 18:27

Recoil napisał(a):
welder napisał(a):
Ja natomiast mówiłem o neonazistach, czyli o ludziach dla których liczy się "biała rasa". To wśród takich ludzi jest dużo sympatii do Azowa - zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Czubków nigdzie nie brakuje,druga sprawa że neonaziole tak zaplątali się w swojej ideologi, że to czasami graniczy ze schizofrenią :)
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 29 wrz 2018, o 18:35

Badluck13 napisał(a):Natomiast od 2015 albo ich pochowali, albo podziękowali i wykopali. Nie wiem.

A widziałeś zalinkowane przeze mnie nagranie z 2017 roku? (https://www.youtube.com/watch?v=jiBXmbkwiSw)

Od 9:44 widać, jak członek "Azowa" kłamie, że na ich obozie z dziećmi nie pracują osoby z neonazistowskimi tatuażami. Kłamie, bo nagranie pokazuje od razu, jak z dziećmi pracuje osoba mająca następujące tatuaże:

1. Runy SS na karku.
2. Swastyki na łokciach.
3. Napis "white pride" na udach.

Co moim zdaniem pokazuje dwie rzeczy:

1. Nadal są tam neonaziści. Bo skoro nie wyleciał "nazista-ekshibicjonista" z widocznymi tatuażami, to trudno, żeby polecieli neonaziści z dyskretnymi tatuażami, albo bez tatuaży.

2. Członkowie "Azowa" zdają sobie sprawę z oczywistego faktu, że jest to zły PR, więc kłamią odnośnie tego.

Czy od, wg mnie, 2015 roku starają się lansować na coś na wzór ruchu narodowego bez konotacji z NS? Tak.

Tak, lansować - bo przecież "Biały Wódz" Biłecki raczej nie zmienił swoich prywatnych poglądów, a jedynie zmienił PR dla większej skuteczności.

Czy wyewoluują w coś odcinającego się od nazizmu? Z całą pewnością, bo mają ambicję stać się poważnych ruchem politycznym, a nie organizacyjką kiboli-przygłupów (swoją drogą przed wojną kibice Metalista Charków, a to był matecznik Azowa, byli uważani chyba za najbardziej pro NS na całej Ukrainie).

Tak, tylko pozostaje pytanie, na ile autentyczne jest/będzie to odcinanie się, skoro przywódca jest ten sam i pewnie jego najbliższe otoczenie także.
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 29 wrz 2018, o 19:02

Po prostu ręce opadają, gdy się to czyta. Zwłaszcza o Biłeckim i "pewnie jego otoczeniu także". Weź coś najpierw sprawdź, a później się rozpisuj. Punkty programowe zarówno Korpusu Narodowego, jak i wspólnego nacjonalistycznego bloku z Prawym Sektorem i "Swobodą" są jawne i przetłumaczone na polski - nie tylko przeze mnie. Jako aktywny kibol znam chłopaków z różnymi tatuażami, którzy od ponad dekady biorą udział w organizowaniu świątecznych paczek, czy transportu na uroczystości Powstańców Warszawskich. Kombinuj z tym tematem, jak chcesz. Chociaż liniowe łączenie "White Pride" z nazizmem też dobre. Coś jak "Gay Pride" z pedofilią (w której dominują osoby heterosceptyczne). Wracając do otoczenia Biłeckiego, to zmieniło się ono zupełnie, ale w związku z drobiazgiem, że wiedza ciebie nie interesuje, tematu rozwijał nie będę.

Recoil napisał(a):
Foxxnews napisał(a):Światopogląd? No nie wiem. Jestem patriotą-konserwatystą, tyle że z jednej strony rodziny kresowiakiem, więc znam kilka lokalnych niuansów. W warstwie ideolo z nacjonalistami wszelkimi, w tym Biłeckim, różni mnie bardzo wiele.

I to dlatego poświęcasz tyle czasu na uprawianie propagandy, na kłamstwa wybielające neonazistów z "Azowa"? Twoje zachowanie sugeruje inny, dużo bardziej radykalny i mniej akceptowalny społecznie profil ideologiczny.

Poświęcam tyle czasu, bo od wiosny 2014 zafrapowało mnie, dlaczego proputinowska polskojęzyczna trollownia rzuciła się akurat na grupkę, która wtedy nic nie zwojowała, a nie np. na "Donbas", który wśród batalionów ochotniczych do Iłowajska i zachowania Semenczenki był wręcz legendarny. No i znam język, co okazało się niezbyt częstą cechą komentujących charakter "Azowa".

Najśmieszniejsze, że - wprawdzie nie w środowisku skupionym wokół tego forum - nie jestem postacią anonimową (jako "Foxx") jeżeli chodzi o "profil" polityczny i realną działalność w Warszawie - akurat tym razem już zupełnie możesz darować sobie insynuacje :) (swoją drogą umiarkowanie mnie interesuje "akceptowalność" poglądów, które uważam za słuszne, w kilku kwestiach jestem radykalny, ale akurat nie w tych, które imputujesz).

Zadałem kilka prostych pytań. Dostaliśmy kolejny pakiet wklejek-przeklejek. Już zostawię tę ignorowaną militarną tradycję z XX w., do której od początku odwołują się "azowcy" - ani o tym nie było w "Guardianie", ani nie pasuje do gwardyjskiej narracji. Pytanie związane z wklejkami-przeklejkami było proste: czy Światosław I na wrzuconej fotografii pomnika nosi na tarczy symbol bardziej zbliżony do Czarnego Słońca, czy do kołowrotu?
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez natfari2 » 29 wrz 2018, o 19:20

A po drugiej stronie biegało od p....y i trochę kolesi milujacych sierp ,mlot czerwona gwiazdkę i czerwone lopoczace szmaty. ... I jedni i drudzy korzystali z symboliki paraokultystycznej..... Jak ich bywszy mistrzowie .... PS Recoil , Jacy by naziści i banderowcy nie biegali to i tak 99 % filmików z ponizaniem jeńców czy biciem tychże to madę by Redstar Movies produkowana i w siec wrzucana była.
natfari2
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 29 wrz 2018, o 19:32

natfari2 napisał(a):A po drugiej stronie biegało od p....y i trochę kolesi milujacych sierp ,mlot czerwona gwiazdkę i czerwone lopoczace szmaty. ... I jedni i drudzy korzystali z symboliki paraokultystycznej..... Jak ich bywszy mistrzowie .... PS Recoil , Jacy by naziści i banderowcy nie biegali to i tak 99 % filmików z ponizaniem jeńców czy biciem tychże to madę by Redstar Movies produkowana i w siec wrzucana była.

Mogli biegać nawet w czerwonych krawatach i z imieniem Stalina na ustach.Temat jest sprecyzowany

, dlaczego proputinowska polskojęzyczna trollownia

Jakbym Gomółkę słyszał :)
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 29 wrz 2018, o 19:55

Foxxnews napisał(a):Po prostu ręce opadają, gdy się to czyta.

A w rzeczywistości: jesteś niezadowolony, że ktoś kontruje twoją propagandę, twoje kłamstwa wybielające neonazistowski "Azow".

Punkty programowe zarówno Korpusu Narodowego, jak i wspólnego nacjonalistycznego bloku z Prawym Sektorem i "Swobodą" są jawne i przetłumaczone na polski - nie tylko przeze mnie.

Tyle, że nic z tego nie wynika. Bo "Azow" doskonale wie, że neonazizm daje negatywny PR - więc odcina się od tego - co jednak nie oznacza, że to odcinanie się jest autentyczne. Raczej nie jest, bo jest rzeczą mało prawdopodobną, aby "Biały Wódz" Bilecki faktycznie zmienił swoje poglądy.

Poświęcam tyle czasu, bo od wiosny 2014 zafrapowało mnie, dlaczego proputinowska polskojęzyczna trollownia rzuciła się akurat na grupkę, która wtedy nic nie zwojowała, a nie np. na "Donbas", który wśród batalionów ochotniczych do Iłowajska i zachowania Semenczenki był wręcz legendarny. No i znam język, co okazało się niezbyt częstą cechą komentujących charakter "Azowa".

Kłamiesz w innych kwestiach, więc jest wysoce prawdopodobne, że kłamiesz i w tej sprawie.

Jako aktywny kibol znam chłopaków z różnymi tatuażami, którzy od ponad dekady biorą udział w organizowaniu świątecznych paczek, czy transportu na uroczystości Powstańców Warszawskich.
(...)
Najśmieszniejsze, że - wprawdzie nie w środowisku skupionym wokół tego forum - nie jestem postacią anonimową (jako "Foxx") jeżeli chodzi o "profil" polityczny i realną działalność w Warszawie - akurat tym razem już zupełnie możesz darować sobie insynuacje :) (swoją drogą umiarkowanie mnie interesuje "akceptowalność" poglądów, które uważam za słuszne, w kilku kwestiach jestem radykalny, ale akurat nie w tych, które imputujesz).

Tak się składa, że wiele osób o poglądach neonazistowskich kręci się właśnie w kręgach kibicowskich, więc fakt, że jesteś kibolem tylko zwiększa prawdopodobieństwo tego, o co cię podejrzewam. I chyba wiem, co kryje się za tym eufemistycznym wyrażeniem "różnymi tatuażami".

natfari2 napisał(a):A po drugiej stronie biegało od p....y i trochę kolesi milujacych sierp ,mlot czerwona gwiazdkę i czerwone lopoczace szmaty. ... I jedni i drudzy korzystali z symboliki paraokultystycznej..... Jak ich bywszy mistrzowie .... PS Recoil , Jacy by naziści i banderowcy nie biegali to i tak 99 % filmików z ponizaniem jeńców czy biciem tychże to madę by Redstar Movies produkowana i w siec wrzucana była.

1. Praktykujesz sowieckie wzorce i wyskakujesz z klasycznym "a u was biją Murzynów!".

2. Nie ulega wątpliwości, że po drugiej stronie jest OGROMNA ilość ludzi odwołujących się do innej zbrodniczej, totalitarnej symboliki/ideologii/tradycji, czyli do komunizmu i ZSRR. A także pewna ilość faszystów/neonazistów. Tyle, że tego nikt nie kwestionuje, natomiast mamy na forum notorycznego kłamcę, który w zaparte neguje neonazizm "Azowa".
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 29 wrz 2018, o 20:01

Ja tu nie mam się zamiaru spierać.
Dali w 2014 roku sporo pretekstow poprzez tolerowanie nazistowskich ekscesow, by latka do nich przylgnela.
Ale nie zapominajmy też, że tam służy wielu żołnierzy rezerwy, którzy z nazizmem nie mają nic wspólnego, a woleli Azov od byle jakosci innych oddziałów MON czy MSW.

Także Recoil jak najbardziej ma prawo pisać tak, a nie inaczej.
Natomiast posty Foxxa, entuzjastycznie nastawione do Azova pokazują, że potrafią nie tylko wymachiwac swastykami.

Ad. Recoil
Z łysy w tatuazach chodzilo mi o spasionego naziola, który występował chyba na połowie materiałów z hajlowaniem i swastykami
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 29 wrz 2018, o 20:09

Badluck13 napisał(a):Ja tu nie mam się zamiaru spierać.
Dali w 2014 roku sporo pretekstow poprzez tolerowanie nazistowskich ekscesow, by latka do nich przylgnela.
Ale nie zapominajmy też, że tam służy wielu żołnierzy rezerwy, którzy z nazizmem nie mają nic wspólnego, a woleli Azov od byle jakosci innych oddziałów MON czy MSW.

A jak oceniasz zalinkowane przeze mnie nagranie z obozu dziecięcego z 2017 roku i mój wniosek, że jeżeli nie pozbyli się neonazisty z widocznymi tatuażami, to tym bardziej nie pozbyli się neonazistów z dyskretnymi tatuażami, albo bez tatuaży? (https://www.youtube.com/watch?v=jiBXmbkwiSw, od okolic 9:44 - chodzi o gościa pod gołym niebem, ten w pomieszczeniu to inny, który kłamie odnośnie tego, że niby osoby z nazistowskimi tatuażami nie pracują z dziećmi)
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 29 wrz 2018, o 20:17

Recoil - ale poza kolejną porcją praktycznie inwektyw i przypuszczeń nie masz nic do napisania? Np. odpowiedzi na po raz trzeci postawione pytanie - symbol na tarczy Światosława: Czarne Słońce, czy kołowrót? Krótko i bez personalnych wycieczek, bo będę musiał zrobić sobie kawę, żeby nie zasnąć z nudów w ten rześki sobotni wieczór.

Łap tu spis części naszych kibolskich nazistowskich akcji "ekspercie" ;D

https://legionisci.com/tag/OFMC

Lista dotyczy działań wyłącznie grupy, której jestem współzałożycielem, a na Legii jest tego nieporównywalnie więcej. Ale w gwardyjskiej narracji, również polskojęzycznej to się raczej nie mieści. Cóż, peszek. Bynajmniej nie Maria Peszek :)

welder napisał(a):
, dlaczego proputinowska polskojęzyczna trollownia

Jakbym Gomółkę słyszał :)

Wątpię, byś jakiegoś/jakąś słyszał, ale jeżeli to którego/którą? :P

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gom%C3%B3%C5%82ka

Badluck - "entuzjastycznie" moja pisanina może wyglądać co najwyżej na tle propagandy lecącej na jednym oddechu od 2014, bez orientu ile się "w tak zwanym międzyczasie" zmieniło. Co do naziola, myślę że masz na myśli wywalonego w lipcu 2014 jednego z współtwórców "Azowa" - Ihora Mosijczuka,

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 29 wrz 2018, o 20:30

Foxxnews napisał(a):Recoil - ale poza kolejną porcją praktycznie inwektyw i przypuszczeń nie masz nic do napisania? Np. odpowiedzi na po raz trzeci postawione pytanie - symbol na tarczy Światosława: Czarne Słońce, czy kołowrót? Krótko i bez personalnych wycieczek, bo będę musiał zrobić sobie kawę, żeby nie zasnąć z nudów w ten rześki sobotni wieczór.

Jest faktem, że notorycznie kręcisz i kłamiesz, usiłując wybielić neonazistowski "Azow". I to jest tak naprawdę sedno sporu między nami, a nie to, czy organizacja "Białego Wodza" BIłeckiego jest czy nie jest neonazistowska, bo oczywiście jest.

Co do tarczy, to jest to oczywiście Kołowrót, tyle, że jak znam twoje zwyczaje, to pytasz się o to w złej wierze, bo pewnie zaraz zaczniesz kłamać, że inny symbol, nazistowskie Czarne Słońce z symbolu "Azowa", to wcale nie jest Czarne Słońce.
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 29 wrz 2018, o 21:11

Dobra, jednak nie idę po kawę. Szkoda mojego czasu.

A każdemu z obserwujących tę dyskusję Forumowiczów polecam porównanie symbolu na tarczy Światosława z kołowrotem i samodziene wyciągnięcie wniosków.

Obrazek
Obrazek

... i w bonusie jedna z licznych grafik fanów "Azowa", jakie się pojawiły w 2014/2015 (oczywiście kwestia obrony tzw. "białej cywilizacji", czyli, już pomijając Światosława na pierwszym planie, nazi-krzyżowiec i nazi-wiking... można? można.)

Obrazek

Z mojej strony koniec na dzisiaj, bo mam wrażenie wymiany zdań z fanem/dziennikarzem "Polityki", TVN lub "G.W". Gdybym miał potrzebę poznania percepcji sekty, udałbym się do którejś dokładniej skatalogowanej.

Dobrej zabawy. Wpisy nas obu pozostały i każdy zainteresowany wyrobi sobie własne zdanie :)

A ja sobie zrobię wieczorny przegląd ukraińskojęcycznego netu. Zawsze lepiej konfrontować informacje z pierwotnymi źródłami - rzecz w gwardyjskim porządku umiarkowanie znana ;)

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez natfari2 » 29 wrz 2018, o 21:41

Jak dla mnie mogą sobie biegać nawet z wyprostowanymi rękoma rzymskiego pozdrowienia. Ważne ze w najważniejszym momencie byl tam gdzie mogloby powstać lądowe połączenie z Krymem. I nie powstało. A ze odwrocony wolfsangel oraz cos co wyjątkowo mocno czarne slonce przypomina i ze z tych znaków korzystali niemieccy naziści to druga rzecz. I ze te znaki mocno tez siedzą i sa zakorzenione w okultyzmie tak jak czerwona gwiazda to rzecz trzecia. A ze mimo noszenia symboliki dość mocno sięgającej w nazizm nie pastwili się nad jeńcami i nie chwalili się tym na prawo i lewo to rzecz czwarta... Moze stad ten wielokrotnie odgrzewany kotlet ????
natfari2
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 29 wrz 2018, o 21:49

natfari2 napisał(a):Jak dla mnie mogą sobie biegać nawet z wyprostowanymi rękoma rzymskiego pozdrowienia.

I tym się własnie różnimy.Tobie naziści nie przeszkadzają mnie tak
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Szeryf » 29 wrz 2018, o 22:58

Recoil sam napisałeś:

Re: "Pokaż mi swoją swastykę..."czyli warstwa ideologiczno...
Postprzez Recoil » 3 lut 2015, o 23:30
BTW - nie jestem rusofilem, Rosjan nie lubię prawie tak samo jak Ukraińców.

Nie lubisz Rosjan, JESZCZE BARDZIEJ nie lubisz Ukraińców, na dodatek tego nie kryjesz, więc Twoje stanowisko przynajmniej dla mnie, ale sądzę, że i dla wielu, nie jest obiektywne.
Szeryf
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 30 wrz 2018, o 01:10

Szeryf napisał(a):Nie lubisz Rosjan, JESZCZE BARDZIEJ nie lubisz Ukraińców, na dodatek tego nie kryjesz, więc Twoje stanowisko przynajmniej dla mnie, ale sądzę, że i dla wielu, nie jest obiektywne.

"na dodatek tego nie kryjesz" - czyli byłoby lepiej, gdybym ukrywał swoje odczucia, wtedy byłbym w Twoich oczach bardziej obiektywny? ;)

Jeżeli chodzi o posiadanie sympatii i antypatii, to chyba prawie każdy je posiada, prawie każdy kogoś lubi, a kogoś nie lubi - więc patrząc od tej strony, to prawie nikt w tym kontekście nie jest obiektywny.

Mamy w Polsce taką sytuację, że mamy ogromną ilość propagandy pro-ukraińskiej i anty-rosyjskiej, czego źródłem w obu przypadkach jest anty-rosyjskość, co jednak mało kto podnosi jako problem w kwestii obiektywności. Ale gdy z kolei ktoś przyzna się do sentymentów anty-ukraińskich, to nagle sypią się oskarżenia o brak obiektywności i to często ze strony osób, które same też są anty-, tyle że anty-rosyjskie.

Według tych osób świat wygląda tak:

Jesteś anty-rosyjski -> Jesteś obiektywny.
Jesteś anty-ukraiński -> Jesteś nieobiektywny.

Oraz:

Jesteś pro-ukraiński -> Jesteś obiektywny
Jesteś pro-rosyjski -> Jesteś nieobiektywny.

Moim zdaniem wszelkie sentymenty pro- i anty- powinny być traktowane w równy sposób, ale bardzo często nie są - i w tym momencie dziwi mnie Szeryfie, że wytykasz akurat mi brak obiektywności, podczas gdy generalnie w Polsce jest mnóstwo podejścia opisanego powyżej.

Inna sprawa, że sympatie i antypatie to jedno, ale jest też taka kwestia, jak poziom uczciwości danej osoby. Bo jeden człowiek będzie przedstawiał może i nie do końca obiektywny punkt widzenia, ale poruszając się w obrębie faktów, a drugi będzie kłamał i szedł w zaparte, z czym mamy w tym wątku do czynienia w przypadku wiadomej osoby.

Cały spór o neonazistowski charakter "Azowa" to tak naprawdę nie jest problem merytoryczny, tylko problem zakłamania i podążania w zaparte wiadomej osoby. Weź sobie Szeryfie spójrz na umieszczony w wątku symbol Azowa i porównaj z tym, jak wyglądają symbole nazistowskie "Czarne Słońce" i "Wolfsangel".

Jeżeli uważasz, że ja jestem nieobiektywny, to może zaufasz np. BBC:

https://www.bbc.com/news/world-europe-28329329

BBC napisał(a):Andriy Biletsky is also the leader of a Ukrainian organisation called the Social National Assembly. Its aims are stated in one of their online publications:

"to prepare Ukraine for further expansion and to struggle for the liberation of the entire White Race from the domination of the internationalist speculative capital"

"to punish severely sexual perversions and any interracial contacts that lead to the extinction of the white man""

Tłumaczenie:

"Andrij Biłecki jest także przywódcą ukraińskiej organizacji zwanej Zgromadzenie Socjalno Narodowe. Jego cele są opisane w jednej z ich publikacji online:

"przygotować Ukrainę do dalszej ekspansji i walki o wyzwolenie całej Białej Rasy spod dominacji międzynarodowego kapitału spekulacyjnego"

"karać surowo perwersje seksualne i jakiekolwiek kontakty międzyrasowe, które mogą prowadzić do wyginięcia białego człowieka""

Teraz ten sam neonazista (przywódca "Azowa"), robi sobie rebranding i chce uchodzić za jedynie "nacjonalistę", który z neonazizmem i walką za "białą rasę" nie ma nic wspólnego.
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konflikty zbrojne