"Pokaż mi swoją swastykę..."czyli warstwa ideologiczno symboliczna Azowa/reszty

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: "Pokaż mi swoją swastykę..."czyli warstwa ideologiczno s

Postprzez Foxxnews » 12 mar 2018, o 12:27

No i znowu się uśmiałem :) Jak tego nie robić, skoro temu zapętleniu w powtarzanych cytatach amatora z OSW, towarzyszy takie wzmożenie. O to, kto mnie traktuje poważnie oraz ile takich osób jest, gdybym czuł taką potrzebę, mógłbym się martwić sam (plus ewentualnie cytujący mnie amator z OSW). O nazistach sprzed wejścia w skład GN MSW już pisałem (Misanthropic Division), a tu znów... teksty dot. 2015.

No, ale pojawili się Rosjanie-podludzie (mimo iż praktycznie założyli wspomnianą MD). Cud, miód, orzeszki :) (swoją drogą z kolejną weryfikacją "kultury trypolskiej" w poniższym linku na ich temat)

Obrazek
(wiosna 2014 - "czarne ludziki" przeciw "zielonym ludzikom" Putina. Grupa Rosjan z "Azowa" - jeszcze jako partyzanci}

całość: http://foxx-news.blogspot.com/2014/10/i ... -1004.html

07.08.2014, pogrzeb poległego pod Donieckiem walczącego w "Azowie" znanego rosyjskiego nacjonalisty, Siergieja Greka, ps. "Bałagan".

Obrazek

Reportaż o pierwszym turnusie programu preselekcji rekrutów do "Azowa" o nazwie "Spartanin" (angielskie napisy)

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 1Oph_LWcUQ
(czas 2:54 - wypowiedź dwóch ochotników z Rosji)

Obrazek
(grafika z bloga W. Kowalczuka, oficjalnego przedstawiciela Korpusu Narodowego/Ruchu Azowskiego w Polsce)

Cytat:
Wydaje się, że między Ukrainą a Rosją powinna panować niesamowita nienawiść i krwawa wendetta, jednakże wśród zagranicznych ochotników na Ukrainie to Rosjanie są najliczniejszą grupą. Dziwnie, ale między ukraińskimi a rosyjskimi nacjonalistami nie ma wojny, gdyż każdy rozumie, że obecny reżim zarówno w Rosji jak i na Ukrainie jest wrogi tym, którzy czują się Europejczykami i chcą zachować swoją tożsamość.(...)

całość: http://foxx-news.blogspot.com/2017/07/n ... sty-w.html

Jest to kolejna historia potwierdzająca przytaczaną przeze mnie ideologię Biłeckiego - różne żywioły etniczne jako element nacji - do tego ze Światosławem w centrum (vide pierwszy z linków).

Podtrzymuję, że z mojej perspektywy temat wyczerpał obszerny post sprzed kilku dni. Skoro jednak wśród tych wyboldowanych powtórek dorzucasz kolejne śmiesznostki ujawiniające bynajmniej nie moją propagandę. Zawsze do usług C:-)
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 12 mar 2018, o 15:35

Foxxnews napisał(a):No i znowu się uśmiałem :)

Co byś nie napisał, jakbyś nie podążał w zaparte, to pozostaje faktem, że jesteś propagandzistą wybielającym Azow, wciskającym ludziom zafałszowany obraz tej formacji.

O to, kto mnie traktuje poważnie oraz ile takich osób jest, gdybym czuł taką potrzebę, mógłbym się martwić sam (plus ewentualnie cytujący mnie amator z OSW).

Podejrzewam, że kolejny raz rozmijasz się z prawdą. Bo patrząc na to, ile czasu i wysiłku poświęcasz uprawianiu propagandy przedstawiającej Azow w pozytywnym świetle, można raczej podejrzewać, że zależy Ci na tym, aby ludzie w to wierzyli.

No, ale pojawili się Rosjanie-podludzie (mimo iż praktycznie założyli wspomnianą MD). Cud, miód, orzeszki :) (swoją drogą z kolejną weryfikacją "kultury trypolskiej" w poniższym linku na ich temat)
(...)
(wiosna 2014 - "czarne ludziki" przeciw "zielonym ludzikom" Putina. Grupa Rosjan z "Azowa" - jeszcze jako partyzanci}

To nijak nie zmienia faktu, że polski korespondent Marcin Ogdowski usłyszał w Azowie to co usłyszał, czyli:

http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-chlopcy-z-azowa-bronia-mariupola-ukrainy-europy-i-bialej-ras,nId,1848612

""- Mniejsza o czarnych czy Latynosów - azowiec odzyskał rezon. - My tu bronimy nie tylko Mariupola i Ukrainy, ale całej Europy. Całej białej rasy - przed zapędami Ruskich.
- Ale Rosjanie też są biali - zwrócił uwagę Ross.
- Ani oni biali, ani Europejczycy - żołnierz powiedział to bardzo dobitnie. - To azjatycka horda."

Czyli spotkał się w Azowie ze wspominanym przez inne źródła rasowym, nazistowskim nacjonalizmem wyznawanym przez Biłeckiego.

BTW Chodzi tu o neonazistów, czyli o ludzi których poziom zdrowego rozsądku, jeżeli nie wręcz zdrowia psychicznego, nie jest zbyt wysoki. Są np. rosyjscy neonaziści, którzy są przeciwko Putinowi, bo uważają go za "zdrajcę białej rasy" i/lub...Żyda. Nie widzę żadnych przeszkód ku temu, aby tacy ludzie rozciągali takie rozumowanie na wszystkich Rosjan służących, walczących po stronie Putina.
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 12 mar 2018, o 20:16

Recoil napisał(a):
Foxxnews napisał(a):No i znowu się uśmiałem :)

Co byś nie napisał, jakbyś nie podążał w zaparte, to pozostaje faktem, że jesteś propagandzistą wybielającym Azow, wciskającym ludziom zafałszowany obraz tej formacji.

Co byś nie napisał, jakbyś nie podążał w zaparte, to pozostaje faktem że jesteś propagandzistą oczerniającym "Azow", wciskającym ludziom zafałszowany obraz tej formacji w tak nieudolny sposób, że musisz powtarzać tezy w sposób oczywisty obalone i bzdurne ("kultura trypolska", "Rosjanie - podludzie" ;D ). Zwraca uwagę również, że odnosisz się do "źródeł" prezentujących rozmaite sytuacje z okresu sprzed wejścia jednostki w skład sił regularnych Gwardii Narodowej MSW. Podobnie, jak to, że czerpiesz te hity z jakiegoś miejsca w necie, którego autorzy mieli w zamyśle właśnie takie oczernianie, jednocześnie sami będąc pozbawionymi dostępu do późniejszych, niż z 2015 materiałów źródłowych (nawet "wujek Google" pozwala na znalezienie świeższych i przede wszystkim rzetelniejszych polskojęzycznych treści). "Wisienką na torcie" jest jednoczesne usiłowanie dyskredytowania personalnie mnie jako takiego źródła przy równoległym przytaczaniu opinii autora z Ośrodka Studiów Wschodnich, Olszańskiego, który we fragmentach dot. faktów związanych z Ruchem Azowskim sam daje linka do jednego z moich tekstów w przypisach w oficjalnym materiale OSW :)

PS Organizacje rosyjskich neonazistów są w niemal 100% zinfiltrowane lub prowadzene przez FSB więc dość trudno, by byli przeciwko Putinowi. Ale nawet tego nie wiesz. Chociaż zwraca uwagę, że nacjonalistów będących przeciwko szefowi FR uważasz za... właśnie neonazistów. A dlaczego są przeciwko, czego też nie wiesz? Ano np. z powodu buntu przeciwko koncesjom dla Kadyrowa i oddania w pacht Moskwy nieściganym przez służby gangom Czeczenów i Osetyńców. Wrzuć sobie w Google'a frazę "Moskwa ramadan", a prosta ilustracja również kulturowego kontekstu tego typu sprzeciwu coraz większej liczby rosyjskich nacjonalistów pojawi się sama. Proste.

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 12 mar 2018, o 21:56

Foxxnews:

Foxxnews napisał(a):Co byś nie napisał, jakbyś nie podążał w zaparte, to pozostaje faktem że jesteś propagandzistą oczerniającym "Azow", wciskającym ludziom zafałszowany obraz tej formacji w tak nieudolny sposób,

Kłamiesz - ja nie oczerniam Azowa, ja pokazuję prawdziwy obraz tej formacji. Obraz który Ty fałszujesz, uprawiając propagandę wybielającą Azow.

że musisz powtarzać tezy w sposób oczywisty obalone i bzdurne ("kultura trypolska", "Rosjanie - podludzie" ;D ).

Kłamiesz - te tezy nie są ani obalone, ani bzdurne. Bo np. w jaki sposób "obalone" czy "bzdurne" jest to, że polski korespondent natknął się w Azowie na pogląd, że Rosjanie nie są białymi ludźmi, tylko "azjatycką hordą"?

Zwraca uwagę również, że odnosisz się do "źródeł" prezentujących rozmaite sytuacje z okresu sprzed wejścia jednostki w skład sił regularnych Gwardii Narodowej MSW.

Azow stworzył nazista Biłecki, przywódca nazistowskiego, narodowo socjalistycznego "Socjal Narodowego Zgromadzenia" (SNA). I jest on nadal przywódcą Azowa - w tym względzie nie ma żadnej zmiany. Oczywiście może dokonywać politycznego "rebrandingu" i udawać, że wcale nie jest nazistą - ale to nie oznacza, że jego sposób myślenia faktycznie się zmienił. Bo jest rzeczą ekstremalnie mało prawdopodobną, że Biłecki, który w 2014 był nazistowskim oszołomem, wierzącym w "ostateczną krucjatę "Białych Ras", przeciwko "Untermenschen prowadzonych przez Semitów", znormalniał na przestrzeni kilku lat i już tym nazistowskim oszołomem nie jest. Jest za to rzeczą bardzo prawdopodobną, że zaczął bardziej dbać o PR, tak żeby np. łatwiej było dostać wsparcie z USA.

"Wisienką na torcie" jest jednoczesne usiłowanie dyskredytowania personalnie mnie jako takiego źródła przy równoległym przytaczaniu opinii autora z Ośrodka Studiów Wschodnich, Olszańskiego, który we fragmentach dot. faktów związanych z Ruchem Azowskim sam daje linka do jednego z moich tekstów w przypisach w oficjalnym materiale OSW :)

Gdzie dokładnie daje tego linka i czego się to tyczy? Podejrzewam manipulację z Twojej strony - być może Olszański odniósł się do Ciebie, ale wątpię, aby opierał się na Tobie w zakresie ideologii Azowa. Nie zdziwiłbym się, gdyby była to informacja typu "Azow zorganizował coś tam", albo "Azow otrzymał x nowych pojazdów".

BTW Co do "usiłowania dyskredytowania Ciebie personalnie", to moim zdaniem trudno mówić o "usiłowaniu", a w pewnym sensie nawet o samej możliwości dyskredytowania - bo przecież jest rzeczą dość oczywistą, że sympatyzujesz z Azowem i uprawiasz propagandę promującą, wybielającą tę organizację.

Badluck13:

Badluck13 napisał(a):Moment moment. Czyli narzekamy na ich narracje, nazywajmy zakłamanymi, ale nic nie róbmy by trend odwrócić bo "to nci nie da"?
No ciekawe, czekajmy na cud, niech sami uznają winę. Znasz jakiś przypadek an świecie, że kraj/naród sam z siebie przemyślał historię i wyciągnął wnioski przeciwne do obowiązującej narracji? Ja nie.

Źle mnie zrozumiałeś - a ja się z Tobą zgadzam co do powyższego.

Mi chodziło o to, że to nie jest tylko kwestia poinformowania Ukraińców, dania im dostępu do rzetelnych informacji. Czego świetnym przykładem jest właśnie diaspora ukraińska w Kanadzie czy USA, która dostęp do rzetelnych informacji, ale ma to w 4 literach, bo woli pielęgnować mitologię OUN/UPA. Dochodzi zresztą w tym kontekście do opluwania zachodnich historyków przez Ukraińców z diaspory, bo zachodni historycy "ośmielają się" pisać źle o OUN/UPA. Zresztą podobnie bywa z Ukraińcami z mniejszości ukraińskiej w Polsce - mam tu na myśli nie przybyszów z ostatnich lat, a "starą" mniejszość ukraińską jeszcze z czasów PRL. W mediach się o tym nie mówi, bo obowiązuje giedroyciowska poprawność polityczna, ale mamy w kraju moim zdaniem tysiące współobywateli, którzy uważają UPA za bohaterów, a nasze polskie pretensje w tym kontekście uważają za "polski szowinizm", "podłość", etc.

Moim zdaniem jak najbardziej powinniśmy promować nawet nie tyle "naszą", co po prostu PRAWDZIWĄ narrację. Natomiast powinniśmy pamiętać o tym, że po drugiej stronie jest nie tylko problem niewiedzy, ale także problem zakłamania.

Zwitt:

Zwitt napisał(a):Żeby była sprawa jasna to absolutnie nie neguję ukraińskich zbrodni. Nie wybielanie UPA i nie relatywizuje historii, a twierdzenie o tym, że nie możemy Ukrainie wybierać bohaterów odnosi się do tego, że wybrali sobie Banderę i UPA a my kompletnie nie mamy na to wpływu.

Ok, odebrałem Twoją wcześniejszą wypowiedź dokładnie tak, jak tu napisałeś.

Natomiast mi chodziło o to, że nawet jeżeli nie mamy na to wpływu, albo mamy niewielki wpływ, to nie powinniśmy tego akceptować. Moim zdaniem powinniśmy mówić prawdę bez oglądania się na to, czy jakiś banderowiec się od tego źle poczuje - tak samo jak pamięci o Katyniu czy o 17.09.1939 nie uzależniamy od tego, czy jakiegoś wielbiącego ZSRR Rosjanina zaboli zakłamane serduszko.

"Cham się uprze i co zrobisz", że pojadę klasykiem.

Niestety zasadniczo tak właśnie wygląda ta sytuacja. Tyczy się to w szczególności "dialogu polsko-ukraińskiego", gdzie po drugiej stronie w dużej mierze znajdują się dokładnie ci Ukraińcy, którzy są gotowi kłamać do upadłego. Oczywistym przykładem jest Wiatrowycz, ale takich "Wiatrowyczów" jest tak naprawdę dużo więcej.

Przy czym po naszej stronie też mamy niezłą patologię - patologię giedroyciowską, z jej propagandą i poprawnością polityczną, która zabrania mówienia prawdy o tym, jak wygląda faktyczna postawa strony ukraińskiej. W wyniku tego mieliśmy przez dekady, a w pewnym stopniu mamy nadal sytuację typu:

1. Strona ukraińska kłamie wybielając OUN/UPA.

2. Strona polska udaje, że nie widzi #1. Albo jeszcze gorzej - strona polska kłamie, przedstawiając stronę ukraińską jako godną zaufania i szacunku, co w oczywisty sposób nie jest prawdą.
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 13 mar 2018, o 10:12

Recoil napisał(a):Foxxnews:

Foxxnews napisał(a):Co byś nie napisał, jakbyś nie podążał w zaparte, to pozostaje faktem że jesteś propagandzistą oczerniającym "Azow", wciskającym ludziom zafałszowany obraz tej formacji w tak nieudolny sposób,

Kłamiesz - ja nie oczerniam Azowa, ja pokazuję prawdziwy obraz tej formacji. Obraz który Ty fałszujesz, uprawiając propagandę wybielającą Azow.

Cała objętość tych postów najlepiej świadczy o determinacji :) Na koniec postaram się w kwestii rzeczonej objętości dorównać.

Powtórzę po raz n-ty. Pojęcia nie masz, o czym piszesz więc z braku znajomości choćby podstawowych faktów cały wielki antyazowski shitstorm opiera się na kwiatkach w rodzaju:

Recoil napisał(a):
że musisz powtarzać tezy w sposób oczywisty obalone i bzdurne ("kultura trypolska", "Rosjanie - podludzie" ;D ).

Kłamiesz - te tezy nie są ani obalone, ani bzdurne. Bo np. w jaki sposób "obalone" czy "bzdurne" jest to, że polski korespondent natknął się w Azowie na pogląd, że Rosjanie nie są białymi ludźmi, tylko "azjatycką hordą"?

No, natknął się. W 2015. Nie chce mi się tłumaczyć rzeczy elementarnych, bo zwyczajnie nie czytasz odpowiedzi. Niech więc tradycyjnie każdy z Czytelników sam decyduje jak na własne potrzeby tę wymianę zdań oceniać. Nie odróżniasz ochotniczej zbieraniny z wszystkich nurtów ukraińskiego nacjonalizmu (z czasem m.in. : rosyjskiego, chorwackiego, włoskiego) - w której można było się "natknąć" na jakiekolwiek opinie - od oficjalnej linii i ogólnej praktyki (w szczytowym okresie walk w lecie 2014 w "Azowie" ok. 120 etnicznych Rosjan). Od początku językiem operacyjnym - rosyjski, bo ukraińskim operowało wtedy niewielu mieszkańców Charkowa i okolic. No i przede wszystkim - realiów wspomnianej wyżej zbieraniny od porządku i zasad obowiązujących w regularnej jednostce ze służbą na kontraktach. Złożonej z preselekcjonowanych zwykłych rekrutów zgłaszających się do punktów mobilizacyjnych Gwardii Narodowej MSW.

Pojęcia nie masz, że Biłeckij dostając się jesienią 2014 do Rady Najwyższej z okręgu jednomandatowego Kijów-Obołon zgodnie z ukraińskimi przepisami nie mógł na dotychczasowych zasadach pozostawać komendantem jednostki, z której po warunkowej kontynuacji funkcji odszedł po uzyskaniu certyfikatu Szturmowego Pułku GN MSW w październiku 2016 i że po nim jest już trzeci komendant. Bezpośredni następca, Igor Michalienko - "Czerkas", sfinalizował certifikację formacji jako Samodzielnego Zagonu Specjalnego Przeznaczenia GN MSW. Wrzucałem tu już pełny opis, w tym kontekstu ideolo. W każdym razie potencjał na wrzesień 2017:
The regiment now includes two motorized infantry battalions supported by 120- and 82-millimeter mortar batteries, a D‑30 howitzer force, a T‑64 tank company, a reconnaissance squad, a drone reconnaissance service, a sniper platoon, a canine team, and a highly developed logistics service.

Azov is now Ukraine’s only special operations unit that is bolstered by armor and artillery power

całość materiału (w tym o ideolo): https://www.kyivpost.com/ukraine-politi ... n-war.html

Biłeckij jako wiceszef parlamentarnej komisji d.s bezpieczeństwa i obrony od tamtej chwili oficjalnie jest "kuratorem", czyli kimś w rodzaju honorowego "naczelnika" jednostki biorącego udział w oficjałkach i wręczającego ważniejsze medale. Swoją drogą po przeformowaniu w pułk, czyli od dwóch lat, odznaka "Azowa" wygląda tak:

Obrazek
(prezentacja wyposażenia członka Grupy Zwiadu z 2016)

- ale cytowany Olszański chyba się na ten drobiazg nie natknął :)

Dalej - od sfery militarnej nie odróżniasz cywilnego zaplecza, którego rozbudową zajął się Biłeckij - w miarę rozwoju: Korpusu Cywilnego "Azow" - Ruchu Azowskiego - partii politycznej Korpus Narodowy. Ideologię Biłeckiego oraz potwierdzające ją oczywiste fakty (np. pomnik Światosława w Mariupolu) dwukrotnie tu prezentowałem. W odpowiedzi otrzymując powtarzane te same bzdury Olszańskiego (o którego sprostowanie poprosił mnie jeden z czytelników bloga - link w obszernym wpisie sprzed kilku dni, wklejony cytat kilka wpisów wyżej). Jego przypis powołujący się na mój tekst jako źródło już w tej dyskusji wrzuciłem z podaniem linka i strony, co nadaje jeszcze więcej śmieszności wzmożeniu, które tu nam wszystkim serwujesz - wystarczy sprawdzić.

W swej propagandowej determinacji nie tylko mylisz niektóre elementy faktycznie występujące w ideologii SNA, które nigdy nie wystąpiły w "Azowie" a są mu przypisywane, ale nawet postawę wobec narodu rosyjskiego (Biłeckij z czasów SNA miał dobre kontakty z rosyjskimi nacjonalistami, nawet na yt jest obszerny wywiad dla rosyjskiego kanału bodaj z 2004, w którym pada kwestia dot. relacji między narodami) z podejściem do rosyjskiego systemu władzy i fornalizowania społeczeństwa, tzw. "Moskowii", który niezależnie od kolejnych ustrojowych szatek niespecjalnie się zmienił od porządków zaordynowanych przez Złotą Ordę. Czyli, za Konecznym, cywilizacji turańskiej. Część rosyjskich nacjonalistów jej po prostu nie akceptuje i nie ma to nic wspólnego z "nazizmem". Dla odmiany wielu z nich tamten tradycyjny pakiet łyka jak pelikany bez zastrzeżeń przyjmując narzucany odgórnie cyrk symbolizowany przez połączenie "imperki" z sierpem i młotem.

Podsumowując, bo tym razem naprawdę wszystko już zostało napisane i najwyraźniej chodzi o to byś miał ostatnie słowo. Wysublimowane: "KŁAMIESZ!" ;D . No miej to słowo, natykaj się i powołuj na wszelkie natknięcia, na jakie się żywnie podoba. I tak po tym całym mieleniu jestem w małym szoku, że smoków w tej bajce nie było, ale myślę, że wszystko przed nami ;)

Jeżeli chodzi o mnie - do momentu pojawienia się jakichś nowych motywów odnoszących się do symboliki lub ideologii "Azowa", zawijam się z tematu. A już na pewno z tej dyskusji.

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 13 mar 2018, o 12:21

Z innej beczki. Dużo lania wody a po odsączeniu mamy mniej więcej to że Bilecki proponuje jakąś formę nowej ideologii przeciwstawną ideologii rosyjskiej i zachodnioeuropejskiej ( lumpenliberalizm zachodni) która ma nie tylko utworzyć podwaliny pod "nowy" naród ukraiński ale i jednoczyć wokoło niego inne narody chcące wyrwać się z zaklętego kręgu. I do meritum. Co takiego Bilecki proponuje? Nie pytam o rynek wewnętrzny tylko o Europę. Co jest konkretnego w propozycji Azowa co mogłoby zainteresować państwa choćby Europy wschodniej czego same nie mogą mieć jeśli zechcą i czemu niby miałoby to się odbywać wokoło rdzenia ukraińskiego który postrzegany jest tu u nas powszechnie za zaściankowy, zacofany i prymitywny. Pytam poważnie.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 13 mar 2018, o 13:42

Foxxnews:

Foxxnews napisał(a):Powtórzę po raz n-ty. Pojęcia nie masz, o czym piszesz więc z braku znajomości choćby podstawowych faktów cały wielki antyazowski shitstorm opiera się na kwiatkach w rodzaju:

Cały czas próbujesz zakłamać obraz sytuacji.

"Anty-azowski shitstorm" bierze się z tego, że Azow założył neonazista Biłecki, wyznawca rasowej, nazistowskiej wersji nacjonalizmu. Bierze się z obecności neonazistowskiej symboliki i ideologii. I to jest tak naprawdę sedno tej całej sprawy.

To są podstawowe fakty w tej sprawie - fakty które Ty próbujesz zakłamać, bo próbujesz wbrew faktom wybielić Azow i Biłeckiego.

No, natknął się. W 2015.

Czyli, natknął się, ale Twoim zdaniem to nic nie znaczy? Problem w tym, że widać "rasową" zbieżność pomiędzy relacją polskiego korespondenta, komentarzem Biłeckiego wspomnianym przez The Telephraph (krucjata Białych Ras, Untermenschen), a starymi materiałami BIłeckiego z SNA/Patrioty Ukrainy (rasa to wszystko dla tworzenia narodu, świadomość rasowa, biali słowiańscy patrioci).

Nie chce mi się tłumaczyć rzeczy elementarnych, bo zwyczajnie nie czytasz odpowiedzi.

Żenujące zagranie, mające pozycjonować Cię jako "eksperta" od Azowa. A w rzeczywistości problem leży w Twoim zakłamaniu, dążeniu do wybielenia Azow/Biłeckiego wbrew faktom.

Nie odróżniasz ochotniczej zbieraniny z wszystkich nurtów ukraińskiego nacjonalizmu (z czasem m.in. : rosyjskiego, chorwackiego, włoskiego) - w której można było się "natknąć" na jakiekolwiek opinie - od oficjalnej linii i ogólnej praktyki (w szczytowym okresie walk w lecie 2014 w "Azowie" ok. 120 etnicznych Rosjan).

Problem w tym, że tak jak napisałem powyżej - da się wyśledzić wątek "rasowej" ideologii związany z samym Biłeckim i SNA.

Pojęcia nie masz, że Biłeckij dostając się jesienią 2014 do Rady Najwyższej z okręgu jednomandatowego Kijów-Obołon zgodnie z ukraińskimi przepisami nie mógł na dotychczasowych zasadach pozostawać komendantem jednostki, z której po warunkowej kontynuacji funkcji odszedł po uzyskaniu certyfikatu Szturmowego Pułku GN MSW w październiku 2016 i że po nim jest już trzeci komendant. Bezpośredni następca, Igor Michalienko - "Czerkas", sfinalizował certifikację formacji jako Samodzielnego Zagonu Specjalnego Przeznaczenia GN MSW. Wrzucałem tu już pełny opis, w tym kontekstu ideolo. W każdym razie potencjał na wrzesień 2017:

To nie ma żadnego realnego znaczenia - Biłecki jest przywódcą Azowa niezależnie od stanu na papierze.

Ideologię Biłeckiego oraz potwierdzające ją oczywiste fakty (np. pomnik Światosława w Mariupolu) dwukrotnie tu prezentowałem.

Co do ideologii Biłeckiego, to akurat w tej kwestii Ty zwyczajnie kłamiesz, bo to jest centralny kontekst, w którym usiłujesz wybielić Biłeckiego i Azow.

W swej propagandowej determinacji nie tylko mylisz niektóre elementy faktycznie występujące w ideologii SNA, które nigdy nie wystąpiły w "Azowie" a są mu przypisywane,

Przede wszystkim - SNA i Azow łączy osoba przywódcy, czyli Biłeckiego, czyli pana "krucjata Białych Ras". BIłecki zrobił "rebranding", zrobił ruch PRowy - ale to wcale nie oznacza, że jego poglądy faktycznie się zmieniły. A co do samego Azowa, to co z tego, że oficjalne metody PRowe mówią jedno, skoro wiadomo, że przywódcą tego wszystkiego jest nazista Biłecki? Przecież wiadomo, że na dłuższą metę Azow będzie dążyć do realizowania poglądów Biłeckiego, a nie to, co jest PRowym mydleniem oczu.

A Ty wciskasz tu ludziom na forum ten PRowy "rebranding" jako coś rzeczywistego, oddającego faktyczny charakter Azowa, do tego wybielając BIłeckiego, negując to, że facet jest neonazistą. Moim zdaniem biorąc pod uwagę to, ile czasu poświęcasz Azowowi, jest rzeczą oczywistą, że doskonale wiesz co robisz i z premedytacją kłamiesz, usiłujesz promować wybielony obraz Azowa, bo sympatyzujesz z Biłeckim i ludźmi jego pokroju.

Podsumowując, bo tym razem naprawdę wszystko już zostało napisane i najwyraźniej chodzi o to byś miał ostatnie słowo. Wysublimowane: "KŁAMIESZ!" ;D . No miej to słowo, natykaj się i powołuj na wszelkie natknięcia, na jakie się żywnie podoba. I tak po tym całym mieleniu jestem w małym szoku, że smoków w tej bajce nie było, ale myślę, że wszystko przed nami ;)

Jest faktem, że kłamiesz, z premedytacją wciskając ludziom zafałszowany obraz Azowa. Nie ma tu się co silić na jakąś wyszukaną retorykę, bo sprawa jest prosta i jednoznaczna.

A co do "bajek" i "smoków", to te określenia pasują do Twojej propagandy wybielającej Azow i Biłeckiego. Mam tu na myśli Twoje bajki o tym, że Biłecki, facet mówiący o "krucjacie Białych Ras", "przeciwko Untermenschen prowadzonym przez Semitów", "rasa jest wszystkim dla tworzenia narodu", niby nie jest neonazistą.

Pismak:

Pismak napisał(a):Z innej beczki. Dużo lania wody a po odsączeniu mamy mniej więcej to że Bilecki proponuje jakąś formę nowej ideologii przeciwstawną ideologii rosyjskiej i zachodnioeuropejskiej ( lumpenliberalizm zachodni) która ma nie tylko utworzyć podwaliny pod "nowy" naród ukraiński ale i jednoczyć wokoło niego inne narody chcące wyrwać się z zaklętego kręgu. I do meritum. Co takiego Bilecki proponuje? Nie pytam o rynek wewnętrzny tylko o Europę. Co jest konkretnego w propozycji Azowa co mogłoby zainteresować państwa choćby Europy wschodniej czego same nie mogą mieć jeśli zechcą i czemu niby miałoby to się odbywać wokoło rdzenia ukraińskiego który postrzegany jest tu u nas powszechnie za zaściankowy, zacofany i prymitywny. Pytam poważnie.

Jeżeli interesuje Cię faktyczny sposób myślenia Biłeckiego i jego kompanów (a nie PRowe mydlenie oczu), to proponuję zapoznanie się z tym artykułem z SNA - autorem jest Oleg Odnorozhenko, później oficer "Azowa".

https://web.archive.org/web/20081218125034/http://www.sna.in.ua:80/idea/kult/114-imperska-mova.html

Tytuł artykułu to "Język ukraiński i jego imperialne perspektywy".

Fragment:

"Nasze cele geopolityczne (wielko-ukraińskie imperium skoncentrowane wokół Kijowa) są zgodne z naszymi planami w zakresie języka - języka ukraińskiego jako jedynej wszechimperialnej mowy. Czy ludność dzisiejszej Rosji będzie chciała zaakceptować ten wariant rozwoju. Niewątpliwie. Ci biali słowiańscy patrioci, w których jeszcze nie zgasła rasowa świadomość, będą pierwszymi zwolennikami wszech-słowiańskiej mowy, bo dla nich idea kijowskiego imperium będzie bliższa niż kremlowski projekt Rosji - zdominowanej przez obcych oligarchii, która doprowadzi do wyginięcia białej populacji i rozpuszczenia Słowian w nierasowej mazi".

Czyli facet napisał, że "niewątpliwie" uda się sprawić, aby Rosjanie zaczęli mówić po ukraińsku... cóż za poziom "realizmu". :)

Innymi słowy mówiąc - oni nie patrzą realnie, tylko tkwią w megalomańskich halucynacjach.

Nieco nowsze halucynacje tego samego pana:

http://uktk.org/azov-reconquista-interview-with-oleg-odnorozhenko-text-photo-video/

"It is also clear today, when Ukrainian state, which, actually, does not make any serious steps to realize the geopolitical project of this kind, but all the same we see how such Ukraine is treated in Belarus, Baltics, Lithuania, Georgia, Moldavia – Ukraine is considered a natural leader of this region. "

Czyli jemu się wydaje, że w tych wszystkich wymienionych krajach Ukraina jest postrzegana jako "naturalny przywódca regionu". :)
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 13 mar 2018, o 14:53

Pismak napisał(a):Z innej beczki. Dużo lania wody a po odsączeniu mamy mniej więcej to że Bilecki proponuje jakąś formę nowej ideologii przeciwstawną ideologii rosyjskiej i zachodnioeuropejskiej ( lumpenliberalizm zachodni) która ma nie tylko utworzyć podwaliny pod "nowy" naród ukraiński ale i jednoczyć wokoło niego inne narody chcące wyrwać się z zaklętego kręgu. I do meritum. Co takiego Bilecki proponuje? Nie pytam o rynek wewnętrzny tylko o Europę. Co jest konkretnego w propozycji Azowa co mogłoby zainteresować państwa choćby Europy wschodniej czego same nie mogą mieć jeśli zechcą i czemu niby miałoby to się odbywać wokoło rdzenia ukraińskiego który postrzegany jest tu u nas powszechnie za zaściankowy, zacofany i prymitywny. Pytam poważnie.

Trafiłeś prawie w sedno - kwestia "rdzenia ukraińskiego" jest nieco bardziej złożona - ale to już tu padało i w linkach i tekstem wiązanym. Najkrócej rzecz ujmując wygląda na to, że Biłeckij zdaje sobie sprawę, że "tworzenie podwalin pod 'nowy' naród ukraiński" do robota na lata/pokolenia i stara się ją prowadzić jako pracę organiczną.

Faktem jest, że równolegle z odpaleniem - moim zdaniem jankeskimi zasobami w Europie - koncepcji "Trójmorza" (od razu po wygranej Dudy z inicjatywy jego oraz prezydent Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović jeszcze w 2015 powstała tzw. grupa inicjatywna), w lipcu 2016 w centrum konferencyjnym kijowskiego Radissona Biłeckij zorganizował pierwszą (z dotychczasowych dwóch) międzynarodowych konferencji środkowoeuropejskich środowisk narodowych na temat... "Międzymorza" jako projektu konkurencyjnego dla UE
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obecne były delegacje z Polski, Rumunii, Węgier, Litwy, Białorusi, Estonii, Łotwy, Chorwacji, Słowacji oraz Gruzji. Ponad miesiąc później w Dubrowniku odbył się szczyt inicjatywny "Trójmorza" z udziałem przedstawicieli władz Polski, Chorwacji, Austrii, Bułgarii, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier.

Jak już pisałem w ukraińskich tematach zarówno ta inicjatywa, jak i aktualne wewnętrzne rozgrywki ogólnoukraińskie oraz międzynarodowe - po wspomniane "Trójmorze" - dość jednoznacznie wygląda na mocne wejście jankeskiej soft power wobec osłabienia Niemiec i UE.

Jednym słowem, pomijając wewnętrzne kwestie dot. Ukrainy, wygląda na to że to nie Biłeckij coś tam proponuje. Raczej wbrew dwóm dominującym nad Dnieprem grupom oligarchów - gangowi Poroszenki (na zapleczu Soros, Merkel, Fundacja Clintonów i takie tam) oraz gangowi Achmetowa (dawni "regionałowie", generalnie kierunek moskiewski) - uczestniczy w znacznie większej grze jako dość średnia figura ze wsparciem jakiegoś podmiotu z zaplecza Trumpa.

Czyli kupujemy pop-corn, zasiadamy w fotelach i patrzymy co będzie dalej.

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 30 mar 2018, o 20:35

Odczekałem chwilę na jakiś koment do mrożącego krew w żyłach newsa:

Stany Zjednoczone nie będą dostarczać broni członkom walczącego na Ukrainie Batalionu Azow. Powód? Amerykanie nie chcą wspierać neonazistów i antysemitów.

dosdano 29.03.2018

Skoro się tu nie pojawił z pakietem interpretacji... "Kronikę" tej farsy między Demokratami i Republikanami spisuję od trzech lat na bieżąco ją aktualizując. Czyli od dołu najnowsze "newsy" i komentarze:

http://foxx-news.blogspot.com/2018/03/u ... znicy.html

(chociaż polecam też całość, bo im dłużej to trwa, tym bardziej widać że jednak mamy do czynienia z dość niezwykłą historią ;) )

PS Wiem, że szereg materiałów tu padało, jednak combo moim zdaniem daje lepszy pogląd :)

Zdrowych Spokojnych Świąt

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 1 maja 2018, o 14:24

Ciekawostka do odnotowania - w stylu "punkt widzenia - punkt siedzenia"... Tekst na tronie głównej portalu powisiał kilka godzin. Chyba nie należy przesadnie drażnić Poroszenki ;)

Andrij Bilecki, przewodniczący neobanderowskiej partii Korpus Narodowy, skomentował sprawę Mateusza Piskorskiego. „Nie bądźmy jak antynarodowa Ukraina, bądźmy jak narodowa Polska” – zaapelował lider ruchu azowskiego.

Po dwóch latach śledztwa do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi Piskorskiemu, podejrzewanemu o działalność agenturalną na rzecz Rosji i Chin. Piskorski, jako przewodniczący Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych, był „obserwatorem” podczas nielegalnego referendum na Krymie. Swoimi formalnie analitycznymi wypowiedziami firmował rosyjską aneksję półwyspu oraz agresję na Donbasie. Wielokrotnie, wpisując się w kremlowską narrację, krytykował „kijowską juntę” czy „faszystowską Ukrainę”. Nic dziwnego, że przełom w jego sprawie został z entuzjazmem przyjęty przez ukraińskich nacjonalistów.

"W Polsce będą sądzić Mateusza Piskorskiego – polityka, który najpierw był obserwatorem podczas krymskiego „referendum”, a następnie próbował zorganizować w Warszawie okrągły stół z udziałem deenerowców (przedstawicieli Donieckiej Republiki Ludowej – red.). Tak właśnie dzieje się w państwach, które dbają o swoje narodowe interesy” – napisał Bilecki na swoim profilu na Facebooku. Rozpływał się w pochwałach na temat skuteczności działań polskich władz: – „W takich państwach „separy” (pogardliwie o separatystach – red.) są rzadkim zjawiskiem (a jeśli już się pojawiają, to z reguły za kratkami). Państwa te dbają o własną gospodarkę, otrzymując dziesiątki milionów euro od Unii Europejskiej (by potem zapomnieć o brukselskich kwotach imigrantów), a tanią siłę roboczą – ze skorumpowanych krajów Europy Wschodniej” – pisze dalej lider KN.

Jego zdaniem pod względem dbałości o własny interes narodowy Ukraina wypada fatalnie: „Jeśli żyjecie w na wskroś skorumpowanym niedopaństwie, to nie dziwcie się, że „separy” to ćwierć waszego parlamentu, że główna stacja telewizyjna w kraju jest tubą rosyjskiej propagandy, że przedstawicielem waszego kraju w negocjacjach jest kum waszego największego wroga (przedstawicielem Ukrainy w rozmowach z Moskwą jest były prezydent Leonid Kuczma – red.) (…) Wniosek jest prosty: bądźmy jak narodowa Polska, nie bądźmy jak antynarodowa Ukraina” – podsumował Bilecki. Najpewniej biorąc poprawkę na antypolskie nastroje wśród ukraińskich nacjonalistów, wyjaśnił w postscriptum: „Dla idiotów i porochobotów (czyli trolli internetowych „Porocha” – prezydenta Poroszenki – red.), którzy zaczną pisać, że sympatyzuję z Polską i jestem przeciwko Ukrainie, dodam: po pierwsze, walczyłem za Ukrainę i byłem więźniem politycznym, biłem się za nią na froncie i jestem gotów znów stanąć do walki; po drugie, USRS (Ukraińska Socjalistyczna Republika Sowiecka) im. Poroszenki to nie jest nasza Wielka Ukraina. O naszą Ukrainę wciąż walczymy i tylko my mamy prawo ją zbudować”.

https://dorzeczy.pl/kraj/63116/Lider-uk ... olski.html

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 15 wrz 2018, o 14:27

Oto nagranie z obozu "Azowa" dla dzieci, które pokazuje, jak bezczelnie potrafią kłamać azowcy w kwestii neonazizmu (co kojarzy mi się z zachowaniem pewnej osoby z tego forum, uprawiającej tutaj propagandę wybielającą "Azow", negującą neonazistowski charakter tej formacji) :

https://www.youtube.com/watch?v=jiBXmbkwiSw

Od 9:32 - azowiec mówi, że różni ludzie mają różne tatuaże, etc, ale że osoby pracujące z dziećmi rzekomo nie mają tatuaży ze swastykami czy symbolami SS. Problem w tym, że dziennikarz nagrał zajęcia z dziećmi, które prowadzi osoba mająca następujące tatuaże:

1. Runy SS na karku.
2. Swastyki na łokciach.
3. Napis "White Pride" na nogach.
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 15 wrz 2018, o 15:35

Ja tu kiedyś już udowodniłem, że słowiański Kołowrót i nazistowskie "czarne słońca" wyglądają trochę inaczej, mają inne konotacje i choć kołowraty też bywają używane przez różne grupy nazwijmy to "nacjonalistyczne" to akurat Azow używa bez dwóch zdań czegoś innego czyli "czarnego słońca" z zamku Wewelsburg czyli miejsca gdzie miał powstać "zakon Himmlera".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja np. po prostu nie lubię gdy ktoś robi ze mnie durnia.

I słowiański kołowrót:

Obrazek

Geneza obu symboli jest inna, i choć ten drugi też bywa używany także na Ukrainie to NIE JEST to symbol Azowa.

No i ten drugi symbol w logo Azowa "wilczy hak" z "Das Reich" i "Landstorm Nederland"

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolfsangel, Azow używa go w wersji pionowej znanej w Niemczech jako Donerkeil. Tłumaczą to, że niby Idea Nacji ale nawiązania do wiadomo czego są ewidentne.
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 15 wrz 2018, o 15:56

Recoil napisał(a):Oto nagranie z obozu "Azowa" dla dzieci (...)

;D Nic nie poradzę, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ani "azowcy", ani ja nigdy nie twierdziłem, ze nie ma wśród nich neonazistów. Wszak batalion założyli ukraińscy nacjonaliści wszystkich nurtów, a z czasem doszli członkowie kibolskich bojówek z Charkowa, Dnipro (wcz. Dniepropietrowsk), Kijowa i Lwowa (ta ostatnia nazywa się Banderstadt i częściowo tworzą ją naziole "Lviv Skins" posługujący się wilczym hakiem a nie azowską Ideą Nacji). Swoją drogą, po co mieliby się posługiwać jakimiś sztuczkami z "nawiązaniami" w kraju, w którym oficjalnie paraduje się w mundurach SS Galizien? Doprawdy "żelazna logika".

Obrazek
Grafika: sojusz szuchewyczowskiej Siczy Karpackej - "Swoboda" Tiahnyboka - z lwowskimi nazi skinheads

Nic nie zmienia faktu, że sama formacja nie była i nie jest neonazistowska. Żeby nie wiem jak się goście w rodzaju "Guardiana" wytężali, lewackie media i ich konsumenci tego nie zmienią. Chociaż mogłyby się również w takich sprawach zająć najpierw swoim podwórkiem.

Zwłaszcza, że ponad 90% biorących udział w walkach 2014/15 aktualnie jest na tyłach, a pułk prowadzi rekrutację dla wszystkich zainteresowanych służbą w specjalnych jednostkach Gwardii Narodowej MSW dodając własny preselekcyjny program "Spartanin". Ale czego oczekiwać po "recenzentach", którzy nie są w stanie ogarnąć różnicy między jednostką wojskową a środowiskiem politycznym - powstającym na jej zapleczu ruchem politycznym (który prowadzi m.in. letnie obozy dla dzieci).

http://foxx-news.blogspot.com/2017/10/2 ... owiec.html

Pomijając moje omówienie nazistów z Misanthropic Division z 2014, usuniętych w ramach dostosowywania "Azowa" do standardów GN, o tendencjach na zapleczu pisałem jakiś czas temu:

http://foxx-news.blogspot.com/2018/03/z ... zesny.html

No i wszystko :)

rpg7 napisał(a):Ja tu kiedyś już udowodniłem, że słowiański Kołowrót i nazistowskie "czarne słońca" wyglądają trochę inaczej

Taaa, "udowodniłeś"

Obrazek
Jeden z pomników Światosława I Chrobrego poświęcony jego zwycięstwu nad chanatem (kaganatem) chazarskim.

Obrazek
Grafika mobilizacyjna "Azowa" z czasów batalionu.

Obrazek
"Drzewo korzeniami mocne" - grafika na vk z początków "Azowa"

Obrazek
Grafika: historia herbu niepodległej Ukrainy publikowana na "azowskich" portalach społecznościowych

Obrazek
Jedna z promcyjnych grafik pułku na vk.

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 15 wrz 2018, o 17:31

Foxxnews napisał(a):Nic nie zmienia faktu, że sama formacja nie była i nie jest neonazistowska.

Fakty są takie, że po prostu kłamiesz i uprawiasz propagandę wybielającą "Azow", który oczywiście jest formacją neonazistowską.
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 15 wrz 2018, o 18:08

Jeżeli poprawia ci to samopoczucie, powtarzaj sobie tę propagandę do woli. W odróżnieniu od ciebie, ja najzwyczajniej wiem o czym piszę (np. nie mieszając formacji z partrią polityczną). I, również w odróżnieniu od ciebie, nie kłamię przypisując polemistom rzeczy, których nie twierdzili. Cóż, jaki "Guardian", taka gwardia.

Tymczasem uzupełniający rebus. Wcześniej pisałem o tym, że w sytuacji, gdy na Ukrainie symbolika nazistowska jest legalna, lekkim absurdem trąci sens jakiejś maskarady w tym zakresie. Wkleiłem grafikę podkreślającą sojusz Siczy Karpackiej z lwowskimi nazistami. Niżej fotka z ich demonstracji. Można spokojnie porównywać z symboliką "Azowa".

Obrazek

Oczywiście.

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konflikty zbrojne