"Pokaż mi swoją swastykę..."czyli warstwa ideologiczno symboliczna Azowa/reszty

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: "Pokaż mi swoją swastykę..."czyli warstwa ideologiczno s

Postprzez Foxxnews » 7 mar 2018, o 19:29

A drugim tytułem uzupełnienia - polski głos pozostających tam

http://kuriergalicyjski.com/spoleczenst ... -we-lwowie
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 7 mar 2018, o 20:22

Foxxnews napisał(a):A drugim tytułem uzupełnienia - polski głos pozostających tam

http://kuriergalicyjski.com/spoleczenst ... -we-lwowie

Byłoby uczciwiej, gdybyś dodał, że ów osobnik, ten Twój "polski głos":

1. Sam mówi, że "kocha" Ukrainę.

2. Przebiera się w ukraińskie stroje ludowe.
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 7 mar 2018, o 20:45

Naprawdę nie chce mi się wchodzić z Tobą w polemiki, odkąd po piętrowym komentarzu pod moim adresem w którymś z "ukraińskich" tematów z rok temu moja odpowiedź na ów wpis została "zniknięta" (wpis ad personam pozostał). Po to zwykle podaję źródła, by każdy zainteresowany mógł sprawdzić na wszelkie możliwe sposoby przytaczane treści i ich autorów.

Teraz tekst podważający uczciwość. Mnie to po prostu śmieszy, bo zarówno z tamtejszymi Polakami, jak i Ukraińcami (w tym z "Ruchu Azowskiego") pozostaję w bieżącym kontakcie od kilku lat i zwyczajnie uważam za nieco infntylne internetowe "przepychanki" tego typu :) Jest źródło - niech każdy ocenia zawartość jak chce. No problemo.

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 8 mar 2018, o 10:24

Foxxnews napisał(a):Naprawdę nie chce mi się wchodzić z Tobą w polemiki, odkąd po piętrowym komentarzu pod moim adresem w którymś z "ukraińskich" tematów z rok temu moja odpowiedź na ów wpis została "zniknięta" (wpis ad personam pozostał).

NIe wiem, nie pamiętam dlaczego Twoja odpowiedź została usunięta. Ale absolutnie nie wykluczam, że moderator mógł mieć ku temu dobry powód.

Natomiast co do rzekomego "ad personam", to czy masz na myśli to gdy napisałem coś o tym, że Twoja działalność na forum to w ogromnej mierze uprawianie propagandy promującej, przedstawiającej w pozytywnych barwach neonazistowski "Azow"? To nie była argumentacja "ad personam", tylko było stwierdzenie dość oczywistego, łatwo zauważalnego faktu, mającego związek ze sprawą - nie każda krytyka, skomentowanie zachowania innej osoby jest argumentacją "ad personam".

Negatywne ocenianie poziomu rzetelności, uczciwości danej osoby to np. w pełni normalny, w pełni akceptowalny element dyskusji na poziomie akademickim - gdzie np. i polscy i zachodni historycy wieszają psy na Wiatrowyczu, zarzucając mu bycie politycznym aktywistą, propagandzistą wybielającym OUN/UPA. Im też zarzucisz argumentację Ad Personam?

Po to zwykle podaję źródła, by każdy zainteresowany mógł sprawdzić na wszelkie możliwe sposoby przytaczane treści i ich autorów.

Tak, tylko pewnie mało kto czytający ten tekst zada sobie trud sprawdzenia, jaki jest faktyczny charakter tego Twojego "polskiego głosu". Byłoby uczciwiej, gdybyś zamiast "polski głos" napisał np. "Polak o skrajnie pro-ukraińskim nastawieniu".

Teraz tekst podważający uczciwość. Mnie to po prostu śmieszy, bo zarówno z tamtejszymi Polakami, jak i Ukraińcami (w tym z "Ruchu Azowskiego") pozostaję w bieżącym kontakcie od kilku lat i zwyczajnie uważam za nieco infntylne internetowe "przepychanki" tego typu :) Jest źródło - niech każdy ocenia zawartość jak chce. No problemo.

"Śmieszy", "infantylne", "przepychanki" - moim zdaniem dopuszczasz się tutaj żenującego zagrania, mającego odwrócić uwagę od tego, że Ty naprawdę masz problem z brakiem uczciwości, rzetelności.
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 8 mar 2018, o 17:45

Widzisz, jedna z wielu różnic między nami polega na tym, że po prostu znam temat o którym piszę. Przytoczyłem po prostu polski głos w głównym medium naszej mniejszości mieszkającej obecnie w granicach Ukrainy. Możesz rzecz ubierać w kostiumy ludowe, mundury SS, czy co tam chcesz. Taka jest po prostu prawda.

Przykładowego Wiatrowycza bez najmniejszych problemów można rozłożyć wykazując totalną skalę jego propagandy w oparciu o powszechnie znane źródła. To nie ma nic wspólnego z wrzutkami ad personam.

W odróżnieniu ode mnie na potwierdzenie swoich opinii nie podajesz żadnych dowodów. Gdy ja na blogu m.in. zwyczajnie prowadzę kronikę grupy, która zaczęła od kilkudziesięciu głównie rosyjskojęzycznych gości z Charkowa i okolic a dzisiaj jest samodzielnym oddziałem specnazu o liczebności brygady z największym politycznym zapleczem wśród ukraińskich nacjonalistów. Moją uwagę na nich zwróciła skala ataku proputinowskiej propagandy, zanim cokolwiek zdziałali, więc zacząłem im się przyglądać. Elementy neonazistowskie opisywałem od początku, bo też w "Azowie" znaleźli się przedstawiciele wszystkich nacjonalistycznych nurtów (ichni nacjonalizm w stosunku do polskiego jest opóźniony o kilkanaście lat - mimo różnic w znaczeniu Reichu w historii obu narodów u nas całkiem niedawno można było usłyszeć hasła "naszym wzorem jest Rudolf Hess!", a swastyki czy nazi runy można na tatuażach spotkać i dzisiaj). Ideologia azowska jednak nie tylko nie jest nazistowska ale nawet etnocentryczna (np. wspólne działania z Tatarami krymskimi. bojowe akcje z Czeczenami, czy przede wszystkim promocja "Międzymorza" z "motorem" w postaci Ukrainy i Polski). Swoją drogą, co ciekawe, trzon nazioli pochodził z Białorusi i Rosji - ludzie skupieni w organizacji Misanthropic Division (usuniętej z jednostki po wejściu w skład Gwardii Narodowej MSW). Warstwę ideologiczną opisałem szczegółowo na życzenie jednego z czytelników odnosząc się do "analizy" aktualnego ukraińskiego nacjonalizmu wykonanej przez jednego z ekspertów Ośrodka Studiów Wschodnich:

https://foxx-news.blogspot.com/2016/08/ ... jny-w.html

Żebyś nie wiem w co kogo "ubierał", "azowcy" w miejsce obalonego Lenina stawiają Światosława I a nie Banderę a w sferze militarnej tradycji XX w. odnoszą się przede wszystkim do sił lojalnych wobec Ukraińskiej Republiki Ludowej z 1917. I tyle. Szczegółowo podaję źródła i multimedia. Właśnie po to, by była obecna dywersyfikacja nie tylko narracji, ale także właśnie źródeł.

W Polsce nawet dzisiaj wbrew przytoczonemu przeze mnie polskiemu głosowi z kresowego "Kuriera Galicyjskiego" prowadzone z Warszawy kresy.pl publikują taki kwiatek:
Trzy czołowe organizacje narodowe wydały oświadczenie w którym zdecydowanie krytykują pro-ukraińską politykę kolejnych polskich rządów i domagają się jej zmiany. (...)

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/na ... -dokument/

ONR, MW i RN. Nazywają Korpus Narodowy dokładnie tak, jak sami są określani w Polsce przez przeciwników politycznych. No, ale skoro to organizacje czołowe... :)

Oni swoje, a ja swoje. Tyle, że ja jak wspomniałem opieram się m.in. na głosach z Kresów a nie umownych kresy.pl.

Tyle ode mnie.

PS Moja skasowana odpowiedź sprzed roku miała identyczny wydźwięk, a uzasadnieniem usunięcia było OT.

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 8 mar 2018, o 21:55

Recoil napisał(a):
Ktoś zna jakąś stronę czy pozycje wytłuszczającą nasze podejście do kwestii UPA po ukraińsku? Mi się w oczy nie rzuciło. (Znalazłem tylko recenzję i polemikę Motyki kiblowej twórczości Wiatrowycza sprzed lat)

A Twoim zdaniem ile coś takiego da? Proponuję przyjrzeć się ukraińskiej diasporze w Kanadzie i USA, która włada językiem angielskim i ma łatwy dostęp do tego, co piszą o OUN/UPA historycy zachodni. A nie piszą dobrze - wbrew kłamstwom ukraińskim o tym, że rzekomo krytyka OUN/UPA to tylko "sowiecka propaganda" i "polski szowinizm". Tyle, że Ukraińcy z USA/Kanada są zakłamani tak samo, jak Ukraińcy z Ukrainy - idą w zaparte, próbują podważać obiektywność i kompetencje zachodnich historyków. Mam tu na myśli to, że głównym problemem nie jest brak dostępu do informacji, a zakłamanie.

Moment moment. Czyli narzekamy na ich narracje, nazywajmy zakłamanymi, ale nic nie róbmy by trend odwrócić bo "to nci nie da"?
No ciekawe, czekajmy na cud, niech sami uznają winę. Znasz jakiś przypadek an świecie, że kraj/naród sam z siebie przemyślał historię i wyciągnął wnioski przeciwne do obowiązującej narracji? Ja nie.

Problem jest taki, że od momentu wojny wzrosła popularność nie tyle idei, co uznawania za bojowników o niepodległość UPA.
jedną z przyczyn jest zmiana narracji.
Dotychczas zaprzeczano jakiemukolwiek ludobójstwu. Od czasów Wiatrowycza w IPN mamy, że owszem, wioski płonęły, ale po obu stronach i to nie była czystka a wojna polsko-ukraińska.
Czy próbowaliśmy narzucić swoją narrację? Zadać temu kłam? Nie, Wiatrowycz dostał zakaz wjazdu i koniec.
A mogliśmy to zrobić inaczej. Znam kilkunastu Ukraińców pracujących w PL. połowa z nich poszła an film Wołyń Smarzowskiego. I wiesz co? Większość z nich była filmem zszokowana, nigdy nie słyszeli o takich scenach. Nigdy. Paru z nich pytało mnie, czy mam coś po ukraińsku na ten temat. No nie miałem niestety.
Mamy fajny film którego na Ukrainie nie chcieli pokazywać. I co zrobiliśmy? Nic.
A co za problem wykupić prawa do emisji, wrzucić na wolnym dostępie dla puli adresów z Ukrainy, rozpocząć kampanię w necie. Idę o zakład, że liczba wyświetleń tego filmu szła by w miliony.
A potem nakręcić np bzdury wypierdziane przez Wiatrowycza, i konfornotwać to z dokumentami i ukraińskimi świadkami. Jest taki film? Jest, widziałem go ostatnio na TVP Historia. Tylko nikt nie wpadł na to, by do niego napisy po ukraińsku zrobić.
No ale jak się ma podejście "a na co to, a to coś da? A po co?" to nic dziwnego, że nikt tam się nie przejmuje naszą narracją.
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez duszek » 8 mar 2018, o 22:08

Badluck13 napisał(a):Moment moment. Czyli narzekamy na ich narracje, nazywajmy zakłamanymi, ale nic nie róbmy by trend odwrócić bo "to nci nie da"?

Poważnie udajesz głupka...tak tak dokładnie który nie wie kto to był Giedroyc czy jak tam się to pisze i dlaczego wyznacza on w wolnej Polsce kierunki myśli politycznej względem Ukrainy?
Naprawdę nie wiesz dlaczego "nie robimy nic" ? :o
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 8 mar 2018, o 22:21

duszek napisał(a):
Badluck13 napisał(a):Moment moment. Czyli narzekamy na ich narracje, nazywajmy zakłamanymi, ale nic nie róbmy by trend odwrócić bo "to nci nie da"?

Poważnie udajesz głupka...tak tak dokładnie który nie wie kto to był Giedroyc czy jak tam się to pisze i dlaczego wyznacza on w wolnej Polsce kierunki myśli politycznej względem Ukrainy?
Naprawdę nie wiesz dlaczego "nie robimy nic" ? :o

Bo zajmują się tym kolesie władzy, a nie specjaliści od kampanii informacyjnych?
U nas to kuleje. Np przykład z ostatnich dni.
Onet i notatki z MSZ.
Narracja władzy: fejk news. I potem mamy to
https://wiadomosci.wp.pl/msz-zlozylo-za ... 624468609a

Czyli Onet rzuca fejkiem, ale my składamy do prokuratury zawiadomienie, że ktoś ujawnił prawdziwa korespondencję.
Piękny przykład, nie ogarniamy własnego podwórka informacyjnego, to jak mamy się zabrać za propagowanie naszej narracji za granicą?
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez duszek » 8 mar 2018, o 22:28

To jest Polityka lepiej Gejopolityka którą prowadzi nowy wielki brat a "Wolna Polska" jest jej tylko niemym wykonawcą.
Zrównujesz kilkuminutowe prasowe wypociny (które są tylko objawem) do dekad pracy "ludzi władzy" które są przyczyną tego co sam opisujesz teraz i wcześniej.
Tego się nie przeskoczy...
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Zwitt » 9 mar 2018, o 00:20

Żeby była sprawa jasna to absolutnie nie neguję ukraińskich zbrodni. Nie wybielanie UPA i nie relatywizuje historii, a twierdzenie o tym, że nie możemy Ukrainie wybierać bohaterów odnosi się do tego, że wybrali sobie Banderę i UPA a my kompletnie nie mamy na to wpływu. "Cham się uprze i co zrobisz", że pojadę klasykiem. Pytanie czy mamy siły i środki by Ukrainę zmusić do uznania niewygodnej dla nich historii? Widać, że idą w zaparte. Co robimy? Możemy zrobić jak z Litwą za Radka - zimna wojna.
Prawda jest taka, że to Ukrainie powinni bardziej zależeć na dobrych stosunkach z Polską a nie odwrotnie, a dialog można budować tylko na prawdzie a nie zamiatane trudnych spraw pod dywan.
Zwitt
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 9 mar 2018, o 02:11

Powinno? A niby czemu? Polska i ich punktu widzenia nie ma znaczenia tak długo jak Ukraina będzie w kręgu zainteresowania kapitału z Niemiec. A cała klika rządząca na Ukrainie obecnie opiera się na tym kapitale więc mogą mieć nas w głębokim poważaniu. A jeśli wsparcie się skończy lub zostanie wyrugowane przez USA czy Rosję to i klika się skończy zastąpiona inną i to będzie już jej zmartwienie czy zmienić coś czy nie. Niemcom zależy żeby Polska i Ukraina nie były dobrze do siebie nastawione bo raz że kolejny sąsiad będzie dla nas spalony a dwa że narracja ukraińska obróci się przeciw niej (czy też zostanie obrócona) na czym zależy szczególnie różnego rodzaju pociotkom dawnej lewackiej ekstremie i komunistom w rodzaju Merkel z byłego DDR trzymającym sztamę z żydami. Zresztą nic dziwnego im słabsze będzie stanowisko i pozycja Europy wschodniej (a właściwie całej Europy jako zbiorowiska słabszych państw) tym silniejsze naciski na ściślejszą integrację i silniejsze stanowisko Niemiec. Wyssanie z konkretnych państw dziesiątek mld dolarów odszkodowań przez żydów nie tylko może doprowadzić do problemów gospodarczych i politycznych ale nawet doprowadzić do regresu gospodarczego. A Ukraina jest tu niejako najlepszym kąskiem- jeśli spojrzeć po możliwościach dojenia w stosunku do możliwości obrony gospodarczej i politycznej samego kraju. Wiadomo że muchy i padlinożercy gromadzą się przy najsłabszej sztuce takiej co to idzie ale bardziej już padła niż żywa.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Recoil » 9 mar 2018, o 09:22

Foxxnews:

Foxxnews napisał(a):Widzisz, jedna z wielu różnic między nami polega na tym, że po prostu znam temat o którym piszę.

Główna różnica pomiędzy nami polega na tym, że Ty uprawiasz propagandę mającą promować, przedstawiać w dobrym świetle neonazistowski "Azow".

Natomiast co do znajomości tematu, to ja nie wątpię, że znasz "Azow" i podobne klimaty lepiej niż ja - w końcu utrzymujesz kontakty z ludźmi z takich kręgów. Tylko na tym właśnie polega problem, że sympatyzujesz z nimi, kibicujesz im - a na forum uprawiasz propagandę mającą na celu przedstawienie "Azowa" w pozytywnym świetle.

Przykładowego Wiatrowycza bez najmniejszych problemów można rozłożyć wykazując totalną skalę jego propagandy w oparciu o powszechnie znane źródła. To nie ma nic wspólnego z wrzutkami ad personam.

Dobrze, że przyznałeś, że krytykowanie kogoś za uprawianie propagandy nie musi mieć nic wspólnego z argumentacją ad personam.

Na takiej samej zasadzie moja krytyka Twojej osoby za uprawianie propagandy promującej "Azow" nie jest argumentacją ad personam, a Ty rozminąłeś się w tym względzie z prawdą.

W odróżnieniu ode mnie na potwierdzenie swoich opinii nie podajesz żadnych dowodów.

Każdy może sobie przejrzeć Twoje posty i zobaczyć, jak duża ich część jest poświęcona "Azowowi" i w jak dużym stopniu próbujesz przedstawić ich z pozytywnym świetle, posuwając się nawet do negowania ich neonazistowskiego charakteru.

Gdy ja na blogu m.in. zwyczajnie prowadzę kronikę grupy, która zaczęła od kilkudziesięciu głównie rosyjskojęzycznych gości z Charkowa

Uczciwiej byłoby napisać: kilkudziesięciu neonazistów z Charkowa. No ale przecież Tobie chodzi o ukazanie "Azowa" w pozytywnym świetle, a nie o uczciwość.

Ideologia azowska jednak nie tylko nie jest nazistowska

To co piszesz jest ekstremalnie żenujące.

Przywódca/fuhrer "Azowa", Biłecki, to nazista, narodowy socjalista, ktory wyznaje rasową wizję narodu.

https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/ukraine/11025137/Ukraine-crisis-the-neo-Nazi-brigade-fighting-pro-Russian-separatists.html

"Mr Biletsky is also head of an extremist Ukrainian group called the Social National Assembly. “The historic mission of our nation in this critical moment is to lead the White Races of the world in a final crusade for their survival,” he wrote in a recent commentary. “A crusade against the Semite-led Untermenschen. "

Tłumaczenie dla nieznających angielskiego:

"Pan Biłecki jest także przewodniczącym ekstremalnej ukraińskiej grupy zwanej Zgromadzeniem Socjalno Narodowym. Napisał w niedawnym komentarzu "Historyczną misją naszego narodu w tym krytycznym momencie jest poprowadzenie Białych Ras świata w ostatecznej krucjacie o przetrwanie". "Krucjatę przeciwko Podludziom/Untermenschen prowadzonych przez Semitów"."

https://web.archive.org/web/20140924041340/http://rid.org.ua/knigarnya/AB/slovo.pdf

Strona 29:

"Український соціал-націоналізм вважає Українську Nацію кровно-
расовою спільнотою. Польові антропологічні дослідження професора
Дяченка показали, що українці зберігають всі основні риси
кроманьйонського населення України, тобто існують як незмінний
расовий тип щонайменше 40 тисяч років. Раса є всім для
націотворення – Раса це основа, на якій виростає надбудова у
вигляді національної культури"

Co chyba znaczy mniej więcej:

"Ukraiński socjal-nacjonalizm uważa Ukraiński Naród za wspólnotę krwii-rasową. Polowe badania antropologiczne profesora Diaczenko wykazały, że Ukraińcy zachowali wszystkie główne cechy ludzi Cro-Magnon, co oznacza niezmienny typ rasowy od 40 tysięcy lat. Rasa jest wszystkim dla tworzenia narodu - rasa jest podstawą, na której rośnie nadbudowa narodowej kultury"

Jest to spojrzenie dziwnie mocno przypominające spojrzenie nazistów, którzy też doszukiwali się wspólnoty rasowej z Germanami sprzed tysięcy lat.

Z innych przyczyn ciekawa jest też strona 18, gdzie o ile dobrze rozumiem, to Biłecki oznajmia tam, że częścią Ukrainy jest Chełmszczyzna i Podlasie ("Холмщина і Підляшшя (під Польщею)"). I że "te wszystkie ziemie" (bo wymienia też elementy terytoriów innych państw), to niepodzielna Ukraina, z której nie wolno rezygnować. ("Всі ці землі складають разом з сучасною Україною неподільну Соборну Україну, якою ми не вправі ані торгувати, ані поступатися").

Wynikałoby z tego, że w 2006 roku Biłecki miał pretensje terytorialne względem III RP.

Jakie są szanse na to, że taki człowiek jak on, tak mocno zaangażowany w swoją ideologię, nagle zmienił zdanie i już nie uważa Chełmszczyzny i Podlasia za część "niepodzielnej Ukrainy"? Moim zdaniem ekstremalnie niewielkie. Moim zdaniem on praktycznie na pewno nadal ma pretensje terytorialne względem Polski, a cała reszta to propaganda na użytek obecnej sytuacji, mydlenie Polakom oczu celem zwiększenia poziomu polskiej pomocy dla Ukrainy.
Recoil
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Zwitt » 9 mar 2018, o 17:32

Za Studio Wschód TVP:
"Kijów proponuje Warszawie ugodę

Oficjalny Kijów wzywa Warszawę do porzucenia retoryki wzajemnych oskarżeń.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zwróciło się do Polski z apelem o rozpoczęcie dialogu i rozwiązanie sporów historycznych. 7 marca na oficjalnej stronie internetowej tamtejszego resortu dyplomacji pojawiło się oświadczenie, w którym strona ukraińska zapewnia nas, iż Ukraina uważa Polskę za kraj przyjazny oraz dobrego sąsiada. Jest też wdzięczna za wsparcie udzielane jej przez polskich przyjaciół w walce z rosyjskim agresorem.

MSZ oświadcza, że przestrzegając standardów demokratycznych i wolności słowa, władze w Kijowie są przeciwne nawoływaniu do przemocy i podsycaniu konfliktów między narodami.

Jednocześnie społeczeństwo ukraińskie jest głęboko zaniepokojone kontrowersyjnymi zmianami w polskim ustawodawstwie i manipulacyjną retoryką niektórych polskich polityków i urzędników. Część naszego społeczeństwa reaguje emocjonalnie na marsze nacjonalistyczne w Polsce z otwarcie antyukraińkimi sloganami”- czytamy w oświadczeniu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zauważa, że pozytywne sygnały w stosunkach między krajami już nastąpiły. Jako przykład podaje wspólną modlitwę w Pawłokomie. Kijów proponuje kontynuowanie tego kursu.

Zobowiązanie wobec niewinnych ofiar bratobójczych konfliktów wzywa nas do krytycznego, uczciwego i konstruktywnego dialogu, a nie do praktyki stałych wzajemnych oskarżeń. Powinniśmy dążyć do zrozumienia siebie nawzajem, nawet jeśli w czymś się nie zgadzamy” – głosi komentarz.

„Niedawna wspólna modlitwa w Pawłokomie powinna stać się dobrym przykładem dla takiej samej wspólnej modlitwy w Sahryniu, Hucie Pieniackiej, Pawliwce i wielu innych miejscach pamięci. Gotowi jesteśmy do kontynuacji dzieła wspólnego pojednania, jesteśmy przekonani, że oczekuje go przytłaczająca większość Ukraińców i Polaków!” – podkreśliło ukraińskie MSZ.
Gotowi jesteśmy iść naprzód i apelujemy do naszych polskich przyjaciół, by przyłączyli się do nas”.
Dalej idą w zaparte i całkiem bezczelnie promują fałszywy symetryzm w zakresie tego co w czasie wojny działo się na Wołyniu. Oni naprawdę niczego się nie nauczą. I to, że Polska delikatnie mówi im, że z gloryfikacją lokalnego nazizmu nie wejdą do Europy to nie jest żadne wywyższanie się Polskich Panów tylko naprawdę dobra rada, którą władze Ukrainy powinny wziąć sobie do serca.
Zwitt
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lumen » 9 mar 2018, o 17:53

Ale oni maja w d... dobre rady
Za plecami Niemcy im sugerują coś zgoła innego - bo Niemcom Ukraina skłócona z PL jest tak samo praktycznie przydatna jak Moskwie
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 9 mar 2018, o 18:02

Zwitt napisał(a):Za Studio Wschód TVP:
Oni naprawdę niczego się nie nauczą. I to, że Polska delikatnie mówi im, że z gloryfikacją lokalnego nazizmu nie wejdą do Europy to nie jest żadne wywyższanie się Polskich Panów tylko naprawdę dobra rada, którą władze Ukrainy powinny wziąć sobie do serca.

Coś chyba przespałeś.Według opinij kreowane na zachodzie, to my jesteśmy faszystami, antysemitami,itd.Chcesz dodać do tego anty ukraińskość :) Także takie rady, to sobie w buty możemy wsadzić
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konflikty zbrojne