Katastrofa malezyjskiego Boeinga 777 na Ukrainie

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych po 1991 roku aż do dziś.

Re: Katastrofa malezyjskiego Boeinga 777 na Ukrainie

Postprzez Darth Stalin » 13 paź 2015, o 18:48

franusiek napisał(a):
To będzie kolejna "niewyjaśniona" katastrofa dlatego, że i strona ukraińska ma coś na sumieniu i nikomu na zachodzie nie zależy by to wyciągać na wierzch.

Choćby Euroazjaci nie wiem jak zaklinali rzeczywistość a ich fani rezonowali to po internecie, to w tej sprawie nie ma i nie zostanie nic niejasnego, tajemniczego czy nawet niepewnego.

1. Poniewważ...? Uzasadnij.
2. No to dlaczego ani Malezyjczycy, ani Holendrzy, ani nikt inny, nie ogłosili wyników tego śledztwa, którego wyniki miałyby być "jasne i pewne", hę?
Może... doszli do takich samych wniosków jak Rosjanie z Ałmaz-Antiej? :o ;D
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez franusiek » 13 paź 2015, o 18:51

Co jest dla Ciebie niejasne, niepewne albo wątpliwe w holenderskim raporcie ?
franusiek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 13 paź 2015, o 19:01

franusiek napisał(a):Co jest dla Ciebie niejasne, niepewne albo wątpliwe w holenderskim raporcie ?

Którym? Gdzie opublikowanym? Na kogo wskazującym?
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Rudi » 13 paź 2015, o 19:17

franusiu, tylko spokojnie. Wszystko przed nami. "Koalicja" państw która chciała przeforsować w ONZ trybunał w tej sprawie już się poddała.
Co do dzisiejszego raportu Holendrów, to mnie satysfakcjonuje to, że stwierdzili że Ukraina powinna zamknąć przestrzeń powietrzną.
Jaceniuk pewnie się zagotował więc nie omieszkał wydać oświadczenia o pijanych terrorystach (nie wiem dlaczego ale jak widzę facjatę tego gościa to otwiera mi się scyzoryk w kieszeni)
Ukraińcy mają takie "dualistyczne" podejście do konfliktu w Donbasie: raz jest to wojna z imperium zła, ale jak im to pasuje to jest to tylko "operacja antyterrorystyczna". No i w sprawie Boeinga to była tylko ATO, więc zamykanie przestrzeni dla lotów pasażerskich nie było konieczne, bo przecież terroryści im obiecali że będą strzelać tylko do 7km ;D
Rudi
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez franusiek » 13 paź 2015, o 19:39

Darth Stalin napisał(a):
franusiek napisał(a):Co jest dla Ciebie niejasne, niepewne albo wątpliwe w holenderskim raporcie ?

Którym? Gdzie opublikowanym? Na kogo wskazującym?

Jak kto którym ? Napisałem, że holenderskim :P . dzisiejszym, przygotowanym i sygnowanym przez ichnią Radę Bezpieczeństwa. Raport na nikogo nie wskazuje. Precyzuje i wskazuje tylko
a 320-square-kilometre area in eastern Ukraine from where the missile was launched.

@ rudi - czytaj że chłopie coś oprócz sputnika ! Cokolwiek, może być na początek takie- http://www.whathappenedtoflightmh17.com ... l-on-mh17/
franusiek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Rudi » 13 paź 2015, o 20:37

po angielsku, więc już wzbudza moją podejrzliwość ;D ;D
Zakarbuj sobie: żadna ze stron konfliktu nie jest w tej sprawie kryształowa, również Ukraina, choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość
Rudi
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez franusiek » 13 paź 2015, o 20:43

Absolutna zgoda! Ale oczywiście jest "ale". Tylko jedna ze stron zestrzeliła samolot i kłamie wedle swojej tradycji.
franusiek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 13 paź 2015, o 22:59

franusiek napisał(a):Absolutna zgoda! Ale oczywiście jest "ale". Tylko jedna ze stron zestrzeliła samolot i kłamie wedle swojej tradycji.

Kłamią OBIE (a w sumie to WSZYSTKIE strony). I Ukraina ma tą samą tradycję, co Rosja.
Ba, "wolny demokratyczny Zachód" również kłamie.

Acha, GDZIE jest ten raport dostępny?
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez franusiek » 13 paź 2015, o 23:31

Kłamią ci, którzy zestrzelili samolot. Na razie wiemy na pewno, że uczyniono to określoną rakietą, wystrzeloną z określonego terytorium.
Nie mam pojęcia czy holenderski raport końcowy jest gdzieś w internecie w oryginale. Pewnie by trzeba szuka na stronach ich Rady bezpieczeństwa. Mnie wystarczą streszczenia i omówienia wiodących światowych mediów.
Ostatnio edytowano 13 paź 2015, o 23:53 przez franusiek, łącznie edytowano 1 raz
franusiek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 13 paź 2015, o 23:39

franusiek napisał(a):Kłamią ci, którzy zestrzelili samolot! Na razie wiemy na pewno, że uczyniono to określoną rakietą, wystrzeloną z określonego terytorium.

Czyli KTO? I skąd to wiesz?

Nie mam pojęcia czy holenderski raport końcowy jest gdzieś w internecie w oryginale. Pewnie by trzeba szuka na stronach ich Rady bezpieczeństwa. Mnie wystarczą streszczenia i omówienia wiodących światowych mediów.

Acha, czyli tobie wystarczy PROPAGANDA... czemu mnie to nie dziwi? ;D ;D
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez cimas » 14 paź 2015, o 00:08

Prosze panie "czemu mnie to nie dziwi". Link jest juz nawet na wiki...
http://cdn.onderzoeksraad.nl/documents/report-mh17-crash-en.pdf
Skoro nie wystarcza Ci propaganda to przeczytaj te 279 stron i powiedz co tam znalazles. Jak mozesz to podaj tez linka do pelnego raportu Rosjan ze samolot zestrzelil ukrainski mysliwiec, potem tego ze zdjeciami satelitarnymi pokazujacymi ukrainskie wyrzutnie i tego najnowszego w ktorym mowia ze to nie ich Buk, bo ich Buki byly juz przeterminowane a oni przeciez nie uzywaja przeterminowanego sprzetu ;).
cimas
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez bijotai » 14 paź 2015, o 00:24

@Darth (...)
Czy tak trudno przyjąć do wiadomości, że to akurat sprawka Rosjan? Opleciona wieloma wydarzeniami pobocznymi ale wynik działania rosyjskiej strony. Nie zachowuj się jak http://epoznan.pl/news-news-61264-Ambas ... _holocaust
bijotai
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 14 paź 2015, o 02:22

Dlaczego obaj wpieracie mi coś, czego NIE napisałem? :o
Czy nie potraficie poprawnie argumentować BEZ używania ogranych chwytów erystycznych? ;D
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 14 paź 2015, o 08:39

Wg. Holendrów zestrzelono samolot rakietą Buk, a Ukraina powinna zamknąć przestrzeń powietrzną. Rosjanie twierdzą, że rakietę wystrzelono z teryrtorium kontrolowanego przez siły ukraińskie. Gdzie tu jest dowód, na to że samolot zestrzelili Rosjanie, skoro tych samych rakiet używali Ukraińcy?

franusiek napisał(a):Kłamią ci, którzy zestrzelili samolot. Na razie wiemy na pewno, że uczyniono to określoną rakietą, wystrzeloną z określonego terytorium.

Nawet wczytując się w manipulowaną treść artykułów z onetu tam nie jest napisane, że samolot zestrzelili Rosjanie tylko jest taka sugestia "produkowane w Rosji rakiety buk" i tego typu bzdety. Gdyby napisali, że rakiet używa też armia ukraińska to 3/4 czytających mogło by jeszcze pomyśleć, ze może to robota UA. A po co? ;D Holendrzy wskazali na najbardziej prawdopodobną opcję zestrzelenia Bukiem, bez wskazania sprawcy.

W żadnym artykule nawet na BBC nie jest napisane, że samolot zestrzelili Rosjanie. Np. BBC piszE:

Malaysian Airlines Flight MH17 crashed as a result of a Russian-made Buk missile, the Dutch Safety Board says.
Ale w treści dodają:

Mr Joustra said the missile was a Buk - which experts say both Russian and Ukrainian armies possess.

http://www.bbc.com/news/world-europe-34511973 Może franusiek przestań czytać to co chcesz zobaczyć tylko zacznij to co jest naprawdę tam napisane.
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez bijotai » 14 paź 2015, o 09:14

W zaślepieniu brakuje tylko abyś:
a) podał info o Su-25 (najlepiej za rosyjską Wiki),
b) teorię, że pasażerowie feralnego lotu już byli martwi,
c) "danych" z rosyjskiego eksperymentu koncernu "Ałamaz - Antej". Firma przeprowadziła dwa strzelania używając rakiet BUK. Za pierwszym razem strzelano do aluminiowych tarcz, a za drugim do wraku Iła-86.
d) wyjaśnienia informacji ukazujących się na VK zaraz po zestrzeleniu Boeinga,
Ja rozumiem, że można mieć swoje sympatie i antypatie polityczne ale czasami wyznacznikiem zacietrzewienia powinna być zwykła ludzka przyzwoitość której naprawdę (ciekawe w imię czego) niektórym zwyczajnie tu brakuje.
bijotai
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesne konflikty zbrojne