Wiadomości- Ukraina cz.3 (29.IV - 30.XI.2014)

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych po 1991 roku aż do dziś.

Re: Wiadomości- Ukraina

Postprzez urbanoid » 30 sie 2014, o 12:29

[quote=""Teli""]Więcej wspólnych interesów z Rosją niż z USA? :shock: :shock:
Czas wychodzić z NATO...
Nikt z Rosją nie chce wojować, od 2008 w naszym regionie to Rosja wojuje, a akcja wywołuje reakcję. Zachód się wpieprzył na Ukrainę pieniędzmi i polityką, FR nie potrafi odpowiedzieć tą samą bronią więc wysyła czołgi, czujesz różnicę?
Tak, narodowcy, znowu się kawą poplułem, lepsze to niż kabarety :lol:[/quote]

Środowiska tzw. "narodowe", a przynajmniej ich część, niemal od zawsze miały rusofilskie ciągoty, jeszcze zanim Polska odzyskała niepodległość w 1918. Na szczęście dzisiaj jest to absolutny margines.
“We’ll see who cracks first, the guests or the hosts, but sooner or later, somebody’s getting loaded into cattlecars, because that’s how things go in Europe.” Instapundit
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez chomik » 30 sie 2014, o 12:29

Teli - Rosja nie jest ani wrogiem, ani przyjacielem Polski, bo państwa, jako byty zbiorowe, nie mogą mieć ani przyjaciół, ani wrogów. W klasycznym wydaniu mówiło się kiedyś, że mają tylko interesy. Ta definicja nie jest jednak precyzyjna. Interesy mają tylko mocarstwa. Mniejsze państwa - takie jak Ukraina czy Polska - są tylko częścią tych interesów, a ich samodzielna podmiotowość ma ograniczony charakter.
chomik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 30 sie 2014, o 12:30

Próbka możliwości TVN24BiS :

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 63350.html

Rosja, wysyłając na Ukrainę według szacunków NATO ponad 1000 swoich żołnierzy, pomogła terrorystom otworzyć tzw. front południowy w Donbasie. Olbrzymie rosyjskie siły zaczęły kierować się w stronę Nowoazowska.
Ostatnio edytowano 30 sie 2014, o 12:31 przez szmul, łącznie edytowano 1 raz
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez manga » 30 sie 2014, o 12:30

@baribal

Ja nie wiem co taki Teli ma w głowie, chyba skleroza łapie. Czy nie pamięta jak Kaczyński rozyzkował zycie pilotów by judzić w Gruzji. Czy na Białorusi Sikorski nie sponsoruje V kolumny. Czy całe tabuny Kaczyńskich, Hofmanów, Wildsztajnów, Michników, Błaszczaków itd nie jezdziło na Majdan obalać legalnego prezydenta? Nikt tego nie robi w takiej skali w Europie oprócz tej bandy.
manga

Postprzez Mars74 » 30 sie 2014, o 12:33

[quote=""manga""]Dziś zaaprobowano następną ratę dla Ukrainy w wysokości 1,4 miliarda $. Całość kredytów opiewa na 27 miliardów $. Doliczając zablokowany eksport do Rosji to na razie zachód dużo więcej dokłada do tego konfliktu niż Rosja. Ciekawe ile Niemcy, Francja i inni będą gotowi to finansować.[/quote]
Gdyby był choć cień szansy, że Rosja poda uczciwie koszty to założyłbym się. Kto głupi niech dalej wierzy w strumyk pomocy. Tam jest gigantyczna rzeka. Wystarczy tylko przyjąć takie założenie i już wszystkie zmiany na froncie są jasne.
Mars74
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Mars74 » 30 sie 2014, o 12:35

[quote=""bolebor""]Cynik75 widziałeś kiedyś udane powstanie nie wspierane przez zagraniczne pieniądze i broń ? Jeśli znajdziesz przykład gratuluje, jednak to tylko wyjątki .[/quote]
Wielkopolskie?
Mars74
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez urbanoid » 30 sie 2014, o 12:39

[quote=""manga""]@baribal

Ja nie wiem co taki Teli ma w głowie, chyba skleroza łapie. Czy nie pamięta jak Kaczyński rozyzkował zycie pilotów by judzić w Gruzji. Czy na Białorusi Sikorski nie sponsoruje V kolumny. Czy całe tabuny Kaczyńskich, Hofmanów, Wildsztajnów, Michników, Błaszczaków itd nie jezdziło na Majdan obalać legalnego prezydenta? Nikt tego nie robi w takiej skali w Europie oprócz tej bandy.[/quote]

I bardzo dobrze, bo to nam zależy, a nie 'innym w Europie', zwłaszcza zachodniej. Chcemy w miarę swoich (póki co niewielkich) możliwości kształtować swoje otoczenie, a nie być jedynie państwem reaktywnym. Lepiej na to wydawać pieniądze niż rzucać 6,27 mld EUR (1 procent z hakiem, więc i tak bez znaczenia) na pakt stabilizacyjny dla strefy euro do której nie należymy, gdzie nie jesteśmy nawet dopuszczani na szczyty eurogrupy ze względu na sprzeciw Paryża.

I taką 'V kolumnę' to ja popieram, CIA też wspierało finansowo 'Solidarność' chcącą 'obalenia legalnych władz PRL', i chwała im za to.
“We’ll see who cracks first, the guests or the hosts, but sooner or later, somebody’s getting loaded into cattlecars, because that’s how things go in Europe.” Instapundit
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez militarysta » 30 sie 2014, o 12:40

Zniszczony T-64B1M:
Obrazek
(albo Bułat fota niewyraźna)
Ludzie dzielą się na tych którzy wiedzą co piszą, i na tych którzy piszą to co wiedzą.
Prosta sprawa: NIE ZNAM SIĘ = NIE PISZĘ O TYM

trupu chrání pancéřová deska :-)
"Czołgi nie potrzebują wiz!" - D. Rogozin
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez baribal » 30 sie 2014, o 12:41

Obrazek

Dosyć ciekawa teoria najważniejszych celów dla Milicji obecnie, jeśli chodzi o oczyszczenie ich z wojsk rządowych :

Mariupol
lotnisko i okolice Doniecka
Volnovakha
Debalcewo
obszar Liszczańsk-Rubieżnoje-Siewerodonieck
lotnisko i okolice Ługańska w kierunku na Metalist (byćmoże właśnie rozpoczęły się działania na tym kierunku)
Tylko martwi widzą koniec wojny.
baribal
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 30 sie 2014, o 12:42

Obrazek

Ps. Raczej Bułat, B1M chyba jeszcze nie dotarły. Fotkę wrzuciłem wcześniej :-)
Ostatnio edytowano 30 sie 2014, o 12:44 przez szmul, łącznie edytowano 1 raz
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez korsarz » 30 sie 2014, o 12:44

urbanoid: Trafiłeś w sedno. Oni tego nie rozumieją, bo im nie zależy na Polsce która nie jest przedmiotem polityki, a jego podmiotem. Im zależy na Polsce która realizować będzie imperialne plany NeoZbrodniarzy Radzieckich (skoro się już w wątku neonaziści pojawili to co się będziemy powstrzymywać), więc wszelkie dążenia Polski (czasem lepsze, czasem gorsze) do usamodzielnienia i kreowania swojego otoczenia międzynarodowego będą u nich wywoływać pianę w wiadomym miejscu.
korsarz
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 30 sie 2014, o 12:46

[quote=""szmul""]

Ps. Raczej Bułat, B1M chyba jeszcze nie dotarły. Fotkę wrzuciłem wcześniej :-)[/quote]
Zauważyłem :) Ale wolałem powiększyć.
Realnie stracili już koło 4-6 Bułatów?
Ludzie dzielą się na tych którzy wiedzą co piszą, i na tych którzy piszą to co wiedzą.
Prosta sprawa: NIE ZNAM SIĘ = NIE PISZĘ O TYM

trupu chrání pancéřová deska :-)
"Czołgi nie potrzebują wiz!" - D. Rogozin
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez baribal » 30 sie 2014, o 12:47

(...)

[quote=""militarysta""]
Realnie stracili już koło 4-6 Bułatów?[/quote]

Wydaje mi się, że jednak więcej.
Tylko martwi widzą koniec wojny.
baribal
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez chomik » 30 sie 2014, o 12:50

Większość Bułatów jest zablokowana w rejonie lotniska pod Ługańskiem (elementy 1. BPanc). Zapewne co najmniej kilkanaście już wyłączonych z walki, być może nawet więcej.
chomik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Admiral Winfield » 30 sie 2014, o 12:51

Nawet nie wiedziałem, że w Polsce jest tak liczna i fanatyczna mniejszość radziecka...

(i nie, nie jestem zwolennikiem banderowców, niech się powyrzynają tam wszyscy chociażby ale teksty o "judzeniu w Gruzji" Kaczyńskiego to już skrajna głupota)

Prawda jest taka - Rosja jest w tej chwili imperium które jest mocno nastawione na ekspansję, co udowadnia raz po raz. W interesie Polski jest trzymanie wszelkich rosyjskich konfliktów jak najdalej od naszych granic więc i wspieranie każdego przeciwnika Rosji. Z Rosją i tak się nie dogadamy bo Rosjanie nie są tym zainteresowani i nigdy nie byli, nie widzieli w nas równorzędnego partnera do dyskusji, nie mamy im nic do zaoferowania, w przeciwieństwie do chociażby Niemiec. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 30 sie 2014, o 12:54 przez Admiral Winfield, łącznie edytowano 1 raz
Admiral Winfield
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesne konflikty zbrojne