Wiadmości - Ukrainia cz.2 (1.III - 3.V.2014)

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych po 1991 roku aż do dziś.

Re: Wydarzenia na Ukrainie informacje

Postprzez rpg7 » 3 maja 2014, o 20:39

@knatan

Czyli po prostu przyznajesz, że razem ze swoimi "obiektywnymi" kolegami nie dopuszczacie innego punktu widzenia bo burzy waszą wizję świata? Zawsze możesz dać jakieś kontrargumenty albo konkurencyjne linki, jak ci się posty szmula nie podobają.

RT już wczoraj informowała w miarę rzetelnie o masakrze w Odessie z obszernym materiałem foto i video. W tym czasie polskie media nie pisały NIC,a później jakieś ogólniki by każdy kto się Ukrainą niespecjalnie interesuje nie wiedział kto tam kogo, za co i dlaczego zabił. No i że winni "ruscy". Wkejałem dzisiaj zdjęcia tych "rosyjskich" pałkarzy, wszyscy mieli barwy UA, pałki, hełmy i tarcze. Niektórzy żółty opaski "PS".
To apropo rzetelności wyśmiewanej przez ciebie Russia Today, obawiam się że nasze lokalne media musza się wiele nauczyć by ich poziom osiągnąć- i bynajmniej nie poziom propagandy.

[quote=""Looz""]
Dążenia które tak ambitnie wspiera szmul i różni inni (czyli federalizacja, tj faktyczne oderwanie wschodniej Ukrainy i pozostawienie małego i słabego Państwa u naszych granic) to rozwiązanie skrajnie dla Polski niekorzystne i jest jawnym wspieraniem antypolskich interesów. Jeśli takie oczekiwania reprezentuje obywatel Polski to jest to zwyczajna zdrada.[/quote]

Ogarnia niektórych chyba megalomania? Kto dał wam prawo tak ostrego krytykowania i czyjejś oceny naszego interesu narodowego? Szkalujesz ludzi i ich obrażasz. Ja jestem patriota i mam własne zdanie,a nie siekę z tv w mózgu. Dzisiaj napisałem jak widze nasz polski interes narodowy na Ukrainie to żaden z was się nie odniósł i dalej używając sformułowania badlucka "pierdololo" o "zdrajcach" i "V kolumnie".

[quote=""smirnoff""]To jest oczywiste, że szmul i jemu podobni to albo pożyteczni idioci albo krety na kremlowskim łańcuszku. [/quote] Jestem "ruski agent", nie łykam medialnej papki.

Taki sam jest ich stosunek wobec Syrii, Libii i innych dzikich państewek.
Tak na oko 90% postów krytykujących "zachód" dotyczyło naginania i łamania prawa międzynarodowego oraz wspierania islamskich terrorystów pod pretekstem "wprowadzania demokracji". Więc nie kłam.
739 Новоалександрийская Дружина
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez smirnoff » 3 maja 2014, o 20:44

Łykasz papkę, tą rosyjską. Za każdym razem bierzecie za dobrą monetę propagandę lejącą się z rosyjskich odbiorników jednocześnie w sposób totalny dezawuując informacje płynące z zachodnich źródeł. Nie jesteście jednak profesjonalistami umiejącymi odpowiednio dawkować propagandę, traktując dialektykę jako subtelną, wyrafinowaną broń, tylko walicie nią jak cepem. Faktycznie, trudno brać was za coś więcej jak pożytecznych idiotów.
!! Nie mam nic ciekawego do powiedzenia! Zostałeś ostrzeżony...!!
smirnoff
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 3 maja 2014, o 20:54

[quote=""smirnoff""]Łykasz papkę, tą rosyjską. Za każdym razem bierzecie za dobrą monetę propagandę lejącą się z rosyjskich odbiorników jednocześnie w sposób totalny dezawuując informacje płynące z zachodnich źródeł. .[/quote]
Mógłbyś podać, jakieś dobre źródło informacji , takie żebym nie błądził
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez defujo » 3 maja 2014, o 20:58

Szmul pisze tylko to co jest w interesie Rosji,a nie ma pojęcia o tym co tam sie dzieje naprawdę...Mój brat wrócił z Ukrainy parę dni temu i powiedział tylko ze nie radzi nikomu wybierać się tam,a tym bardziej wschód Ukrainy,prorosyjskie bojówki traktują każdego jak szpiega ludzie znikają bez śladu...Tylko idioci mogą popierać coś takiego,a tym bardziej tutaj na forum....Jak nie wiecie jaka jest tam naprawdę sytuacja nie wypowiadajcie się a tym bardziej nie podawajcie informacji które zamieszczają prorosyjskie media bo to bzdury....
defujo
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez manga » 3 maja 2014, o 21:00

@smirnoff a według ciebie które media w Polsce obiektywnie relacjonują wydarzenia na Ukrainie?
manga

Postprzez smirnoff » 3 maja 2014, o 21:02

Nie ma jednego dobrego źródła informacji. Wiedza dobra, sprawdzona, powstaje zawsze w oparciu o wiele źródeł. To wasza typowo marksistowska mentalność każe wartościować przedmiot dyskusji w oparciu o położenie geopolityczne. Niestety dla was mnogość źródeł daje jasny obraz tego po czyjej stronie przekaz jest bardziej jednostronny i przez to najmniej wiarygodny. Homogeniczność przekazu świadczyć może tylko i wyłącznie o odtwarzaniu w zapętleniu tego samego kłamstwa, stworzonego na użytek propagandy. Czym więcej takich powtarzających się elementów w rzekomo różnych źródłach (ale w tym samym państwie i tej samej strefie wpływów), tym więcej kłamstwa.
Ostatnio edytowano 3 maja 2014, o 21:04 przez smirnoff, łącznie edytowano 1 raz
smirnoff
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez manga » 3 maja 2014, o 21:03

@smirnoff ale które jest najobiektywniejsze według ciebie? Gazeta Wyborcza, TVN, Gazeta Polska?
manga

Postprzez Mysza » 3 maja 2014, o 21:05

Kundle szczekają, karawana idzie dalej... raz jeszcze składam dzięki szmulowi i wszystkim, którzy starają się, żeby to forum było źródłem w miarę rzetelnej wiedzy, a nie jedynie piaskownicą dla osób podniecających się własnym, osobliwie pojmowanym patriotyzmem, tudzież skutecznością w tropieniu złowrogiej agentury.
Mysza
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez smirnoff » 3 maja 2014, o 21:16

Misiu drogi, to ty chcesz prostych podpowiedzi co powinieneś czytać? Czy może tylko udajesz takie upartego osła? Liczy się przekaz płynący z wielu źródeł. Wtedy dopiero można wyrobić sobie jakąkolwiek opinie na dany temat. Jedno źródło nic nie mówi, a wy właśnie to robicie: bierzecie pod uwagę, bezkrytycznie, jedno źródło z państwa trzymającego za pysk wszystkie media które to państwo jest jednocześnie bezpośrednio zaangażowane w konflikt. Na drugim biegunie znajdują się wsystkie media zachodnie, pomimo tego że poszczególne elementy tego zachodniego "bloku" mają całkowitą autonomię i odmienne interesy. Jednocześnie widać wyraźnie, że pomimo tego że przekaz nie jest kalką spod tego samego szablonu, to jednak ze wszystkich tych źródeł wynika jasno: Rosja po raz kolejny siegnęła po kolejnego sąsiada żeby odbudować swoje imperium. Kto i co jest bardziej wiarygodne pozostawiam innym forowiczom, nie zakleszczonych ideologicznie w podobnym stopniu co szmul, rpg7 czy im podobni.
smirnoff
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez exec » 3 maja 2014, o 21:16

Darth Stalin zarzucasz innym, że popierają wzniecenie pożaru, w którym zginęli ludzie z jednej opcji, za to sam spopieliłbyś żywcem setki tysięcy innych ludzi z innej politycznie (antyrosyjskiej) opcji. Szczyty hipokryzji.

A te ataki personalne na szmula są żałosne...

Ten wątek chyba faktycznie sięgnął dna ostatecznego.
exec
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Współczesne konflikty zbrojne