Wiadomości- Ukraina (22.I - 22.IV.2014)

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: Zamieszki na Ukrainie

Postprzez Sebis66 » 7 kwi 2014, o 21:58

O widzę, że powrócił kolejny zbanowany - ciężko było bez forum, no nie...Kirisse :lol: Szkoda czasu na ciebie.
Sebis66
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez marek8888 » 15 kwi 2014, o 17:42

Wybacz Sebis66 ale nowego kraju to winni sobie szukać "eksperci" w stylu krajowych ekonomistów czy politykierów podczepionych pod UE bo gdzies w tam w czerepie jednak kojarzący co potrafia i jak wyceniłby to rynek.
Przyjęty przez nas model gospodarczy jest kuriozum na skalę światową i najprawdopodobniej nie dałby się nigdzie powtórzyc - z sukcesem stosowanych np. w Niemczech rozwiązań w sektorze dla przykładu stoczniowym u nas na szczytach głucha cisza. System dotacji eksporotowych dla firm mamy na poziomie połowy XIX wieku - fakr, że wpasowaliśmy się w europejski model dostarczyciela siły roboczej oraz konsumenta prostych produktów o wysokiej cenie może cieszyć głównie po czymś mocniejszym. W kwestii zwalania zaś i beztroski co do dalszego losu zwalanianych to faktycznie taka u nas Unia jak chyba nigdzie. W UE jesteśmy czymś w rodzaju szopy na narzędzia - no może max maciupcim domkiem ogrodnika z takimiż też prawami i przywilejami. Rozumiem , że to wielki suckes bo Uraińcy mają gorzej?
marek8888
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sebis66 » 15 kwi 2014, o 18:01

Przyjęty przez nas model gospodarczy jest kuriozum na skalę światową i najprawdopodobniej nie dałby się nigdzie powtórzyc - z sukcesem stosowanych np. w Niemczech rozwiązań w sektorze dla przykładu stoczniowym u nas na szczytach głucha cisza.
Czy wobec tego mógłbyś go porównać z modelem rumuńskim, gdzie liczba emerytów przewyższyła liczbę pracujących :?:
System dotacji eksporotowych dla firm mamy na poziomie połowy XIX wieku - fakr, że wpasowaliśmy się w europejski model dostarczyciela siły roboczej oraz konsumenta prostych produktów o wysokiej cenie może cieszyć głównie po czymś mocniejszym.
Proste produkty to konsumowaliśmy przed 1990 rokiem jak wszystko było na kartki, więc pisz może za siebie.
Owszem zafundowaliśmy sobie kapitalizm wyczynowy ze wszystkimi tego konsekwencjami. W innych krajach UE najważniejszy jest wskaźnik bezrobocia, u nas zrobiono totem ze wskaźnika inflacji, a z dogmatycznego neoliberała Balcerowicza guru gospodarczego. Ukraina niekoniecznie powinna powtarzać naszą drogę, są różne modele kapitalizmu.
Sebis66
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Baal » 16 kwi 2014, o 00:22

A proponowany przez Ciebie jest najlepszy. Nic tylko dzwoń do Kijowa.
Baal
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 16 kwi 2014, o 21:01

Aaaa, Kirisse, nie poznałem :)
Faszyści przyszłości będą nazywali siebie antyfaszystami.
Winston Churchill

"c..j, d..a i kamieni kupa" - Bartosz Sienkiewicz sprawozdaje działanie Inwestycji Polskich.
lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 16 kwi 2014, o 21:05

[quote=""Sebis66""]
Owszem zafundowaliśmy sobie kapitalizm wyczynowy ze wszystkimi tego konsekwencjami. [/quote]

I tylko dzięki temu jakoś jeszcze dychami. Kilka mln nowych firm, z których wiele dzisiaj jest poważnymi graczami w wielu branżach. Tylko o tych z unijnych inkubatorów (anty)przedsiębiorczości jakoś ni widu ni słychu. :)
Faszyści przyszłości będą nazywali siebie antyfaszystami.
Winston Churchill

"c..j, d..a i kamieni kupa" - Bartosz Sienkiewicz sprawozdaje działanie Inwestycji Polskich.
lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez cynik75 » 16 kwi 2014, o 23:04

[quote=""lukasz woj""] Kilka mln nowych firm[/quote]
A jaki procent z tego to samozatrudnienie wymuszone przez faktycznego pracodawcę?
Powód nałożenia bana: Prowokowanie wyjątkowo wrażliwego usera o nicku szmul.
cynik75
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 16 kwi 2014, o 23:33

Jak wam się tak ten kraj nie podoba to spadać na zmywak w UK.
Sio.
Mi tu dobrze i nie wiem jak WASZA ale MOJA Polska to kraj w którym się odnalazłem i dobrze mi się żyje. I jakoś tak dostrzegam stały i znaczący progres.
Ludzie dzielą się na tych którzy wiedzą co piszą, i na tych którzy piszą to co wiedzą.
Prosta sprawa: NIE ZNAM SIĘ = NIE PISZĘ O TYM

trupu chrání pancéřová deska :-)
"Czołgi nie potrzebują wiz!" - D. Rogozin
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez Arakis99 » 17 kwi 2014, o 00:31

[quote=""militarysta""]Jak wam się tak ten kraj nie podoba to spadać na zmywak w UK.
Sio.
Mi tu dobrze i nie wiem jak WASZA ale MOJA Polska to kraj w którym się odnalazłem i dobrze mi się żyje. I jakoś tak dostrzegam stały i znaczący progres.[/quote]

Popieram, sio. Trolizm i frustracje na onet.

Wracamy do Ukrainy, Panowie.
Arakis99
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Vesemir » 17 kwi 2014, o 17:08

Ja też musze przyznać że Polska jest krajem który mi się podoba. W sensie - czuję że to jest kraj w których chcę żyć i zyje mi sie dobrze. Nie rozumiem tego jojczenia nad okrutną ojczyzną która odrzuca.
Manga: "(...),Passenta.Wildsztajna, Hofmana i innych co pozmieniali nazwiska.Mogę tak wymieniać przez 10 minut a i tak wszystkich nie znam.Przecież koło takiego Kaczyńskiego czy Sikorskiego kręci się więcej zydow niż koło ściany płaczu"
Vesemir
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez skipper » 17 kwi 2014, o 18:42

Tak dobrze to nie ma panowie,niestety,ale nie ma co przesadzać.EOT.
skipper
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez dziabong » 20 kwi 2014, o 19:07

Obrazek

Luty. Kijów. Zaplanowana operacja zachodu na przejęcie władzy.
Kwiecień. Słowiańsk. Pokojowe protesty prostych mieszkańców Dombasu.
dziabong
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Baal » 20 kwi 2014, o 22:46

Tego gościa z brodą z dolnego zdjęcia już gdzieś widziałem. Kojarzycie go może?
Baal
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez urbanoid » 20 kwi 2014, o 22:48

Gimli syn Gloina?
“We’ll see who cracks first, the guests or the hosts, but sooner or later, somebody’s getting loaded into cattlecars, because that’s how things go in Europe.” Instapundit
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez Militarium » 22 kwi 2014, o 08:29

Gimli syn Gloina?

A skutek taki, że zamykam.
Militarium
Administrator
Administrator

Poprzednia strona

Powrót do Konflikty zbrojne