Wojny na Bałtyku

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych po 1991 roku aż do dziś.

Wojny na Bałtyku

Postprzez Kirisse » 29 cze 2013, o 19:34

Gdyby tak faktycznie było to wszystkie floty postawiłby na artylerię nadbrzeżną. Dziwnym trafem nikt nie wpadł na ten pomysł.
Głownie te które bronią akwenów oddalonych o setki km i tysięcy km linii brzegowej. :lol: A reszta? Za dużo admirałów za mało myślenia. Kiedy to ostatni raz flota (która nie musi zapewniać aktywności na dużych przestrzeniach) miała jakiś większy wpływ na losy wojny? W Polskim przypadku o ile sobie przypominam nigdy. W historii m. Bałtyckiego to chyba tylko raz się zdarzyło.
Najgorszą rzeczą na świecie zaraz po przegranej bitwie jest bitwa wygrana.
Kirisse
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Nowe Jednostki MW RP

Postprzez Barg » 29 cze 2013, o 20:11

:lol: [quote=""Kirisse""] Kiedy to ostatni raz flota (która nie musi zapewniać aktywności na dużych przestrzeniach) miała jakiś większy wpływ na losy wojny? W Polskim przypadku o ile sobie przypominam nigdy. W historii m. Bałtyckiego to chyba tylko raz się zdarzyło.[/quote]
Bo ty znasz historię tak jak wszystko inne :lol: łącznie z ortografią jak w tym przypadku. W 100% adekwatne będzie stwierdzenie, że nie masz bladego pojęcia o niczym.
Ale przejdźmy do tego polskiego przypadku i tego czy w historii nigdy działania na morzu nie miały znaczenia dla losów wojny prowadzonej przez Polskę :lol: ... A o bitwie w Zatoce Świeżej ty słyszał czy nie? Chyba nie, to sobie poczytaj jak potrafisz...

O wojnach polsko-szwedzkich ty nie słyszał? Skąd się wzięli w ogóle Szwedzi na południowym wybrzeżu Bałtyku? Podpowiem ci - umożliwiła im to flota wojenna, która miała taką przewagę nad polską, że ta niewiele mogła zrobić...

A ty słyszał o tym jak Szwedzi desantowali się na polskim wybrzeżu i w żaden sposób nie przeszkodziły im jednostki polskie? Ty słyszał w ogóle o wojnie polsko-szwedzkiej 1626 - 1629 i jaki wpływ na tą wojne miało panowanie szwedzkie na morzu?

A może ty słyszał o holenderskim admirale Obdamie i co on robił pod Gdańskiem i jaki to miało wpływ na wojnę polsko-szwedzką? Też nie? O roli floty w drugiej wojnie północnej też pewnie nie słyszał, po co zresztą pytać. :lol:

A wojnach jakie toczyły ze sobą (wiele razy) Dania ze Szwecją ty też nie słyszał? O wojnach rosyjsko - szwedzkich też nie? O desancie rosyjskim pod Sztokholmem też nie?
O Nelsonie pod Kopenhagą też nie?

Rany... aż się nie chce wierzyć, że gościu próbuje się odzywać w jakichkolwiek tematach...
WYPŁYNIEMY DZIŚ NAD RANEM
Choćby przez kry droga wiodła
Skuty lodem cały pokład
Gdyby rumu już zabrakło
Słoną wodę wlewał w gardło
Nawet gdybym z mej wyprawy
Zawsze wracał ledwie żywy
NIEZAPOMNĘ CIĘ OCEANIE

Dobry czas na morze to początek maja
Barg
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Kirisse » 30 cze 2013, o 00:07

Nie napisałem że nie toczyły się działania na morzu tylko że nie miały większego wpływu na wynika wojny... Litości.
Ale najlepsze że ty w ogóle nie umiesz czytać...
Jak to:

do tego:

Kiedy to ostatni raz flota (która nie musi zapewniać aktywności na dużych przestrzeniach) miała jakiś większy wpływ na losy wojny?
Rozumiem że angielska flota za Nelsona należała do lokalnych i aktywności na dużych akwenach nie prowadziła..?
Jezu... co za baraństwo kwitnie...
Kirisse
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Barg » 30 cze 2013, o 00:42

[quote=""Kirisse""]Nie napisałem że nie toczyły się działania na morzu tylko że nie miały większego wpływu na wynika wojny... Litości.[/quote] Co jak zwykle jest zwykłą totalną twoją niewiedzą, bo w każdym przypadku, o którym napisałem działania na morzu miały wpływ na wynik wojny, czego jak widać nie wiesz, co szczególnie mnie nie dziwi. :lol:

Ale najlepsze że ty w ogóle nie umiesz czytać...
W bezrozumnym pisaniu i nie rozumieniu tego sam piszesz to wykazujesz mistrzostwo świata. :lol:

do tego:

Kiedy to ostatni raz flota (która nie musi zapewniać aktywności na dużych przestrzeniach) miała jakiś większy wpływ na losy wojny?
Rozumiem że angielska flota za Nelsona należała do lokalnych i aktywności na dużych akwenach nie prowadziła..?
Jezu... co za baraństwo kwitnie...

A kto ci biedaku powiedział, że wojny morskie na Bałtyku miały toczyć tylko floty lokalne? Co? Jakiś zakaz im wprowadziłeś, czy chcesz wprowadzić? :lol:
To, że w swojej ignorancji sobie to umysliłeś w niczym nie przeszka, że różne floty brały w nich udział i co więcej miały spory wpływ na przebieg wojen.
Nikt tu nie będzie dostosowywał się do twoich bzdurnych przykładów, tylko będzie pisał jak było naprawdę, bo to w niczym nie umniejsza roli floty na Bałtyku. A to że tego nie rozumiesz, to właśnie tym postem tylko potwierdziłeś :lol: A może były wg ciebie jakieś zakazy aby flota holenderska, brytyjska, francuska walczyła na Bałtyku, co? :lol:
I dalej - rozumiem, że nie wiesz o tym jak np. flota brytyjska i flota francuska walczyła przeciwko rosyjskiej i miało to spory wpływ na przebieg wojny? Albo flota rosyjska i brytyjska przeciwko francuskiej... Wszystko oczywiście na Bałtyku.
Skuty lodem cały pokład
Gdyby rumu już zabrakło
NIEZAPOMNĘ CIĘ OCEANIE

Barg
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Kirisse » 30 cze 2013, o 01:13

A kto ci biedaku powiedział, że wojny morskie na Bałtyku miały toczyć tylko floty lokalne? Co? Jakiś zakaz im wprowadziłeś, czy chcesz wprowadzić? :lol:
Zrobiłem założenie iż to co piszę tyczy się flot lokalnych operujących na niewielkich akwenach. W szkole nie uczyli że skoro chce się obalić jakąś tezę to nie można ignorować założeń na jakich jest ta teza oparta..? :shock:
Skoro napisałem że "żadna lokalna flota". To przykład z flotą mocarstwową co niby udowadnia? :lol: No ludzie... Wydaje mi się że coraz głupsi tu trafiają...
Kirisse
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Barg » 30 cze 2013, o 01:32

[quote=""Kirisse""]
Zrobiłem założenie iż to co piszę tyczy się flot lokalnych operujących na niewielkich akwenach. W szkole nie uczyli że skoro chce się obalić jakąś tezę to nie można ignorować założeń na jakich jest ta teza oparta..? :shock:
Skoro napisałem że "żadna lokalna flota". To przykład z flotą mocarstwową co niby udowadnia? :lol: No ludzie... Wydaje mi się że coraz głupsi tu trafiają...[/quote]
A skąd w ogóle pomysł, że ktoś będzie dostosowywał się do twoich bzdurnych założeń? Nie sprowadzaj dyskutantów do swojego poziomu. I nie tylko dyskutantów, także flot wojennych... Twoje założenie jest bowiem w świetle historii i obecnych działań flot wprost idiotyczne.
W szkole nie uczyli cię, że tezę postawioną trzeba umieć obronić? Co więcej twoją bzdurną tezę to ja nie muszę nawet obalać, ją bowiem obaliła historia co wykazałem - na Bałtyku działały różne floty, nie tylko lokalne. Do tego lokalne floty i te z poza Bałtyku miały spory wpływ na przebieg wojen.
Co więcej operują także terez, przykładowo US Navy, czy RN, a to oznacza że jak zwykle popisałeś się ignorancją, tym razem z działań marynarki wojennej. I co więcej widzę, że dalej brniesz, co specjalnie mnie nie dziwi :lol:
Skuty lodem cały pokład
Gdyby rumu już zabrakło
NIEZAPOMNĘ CIĘ OCEANIE

Barg
Użytkownicy
Użytkownicy