Teatr na Dubrowce-kontrowersje

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych po 1991 roku aż do dziś.

Teatr na Dubrowce-kontrowersje

Postprzez Klapko » 9 kwi 2013, o 16:37

Właśnie skończyłem czytać książkę Rosjanki nazwiskiem Masha Gessen "Putin człowiek bez twarzy". Postanowiłem założyć nowy wątek gdyż w książce opisanych jest kilka interesujących wydarzeń jakie miały miejsce w Rosji po dojściu do władzy Putina.Samo dojście do władzy Putina również jest interesujące,ale nie o tym temat.Do sedna,autorka przedstawia wiele dowód iż zamachy na budynki mieszkalne w FR organizowało FSB by w poczuciu strachu wynieść Putina do władzy.FSB zorganizować miało również zamach na teatr w Dubrowce. Gessen udowadnia że zamachowcy zostali zwerbowani przez agentów FSB,dynamit jaki nosiły na sobie kobiety samobójczynie był tylko atrapą.Sama akcja odbicia teatru która została okrzyknięta sukcesem(min. przez gen. Patelickiego) również jest dość kontrowersyjna mianowicie zginęło w niej 133 zakładników wszyscy poprzez uduszenie bądź zakrztuszenie własnymi wymiocinami gdyż nie zostali prawidłowo ułożeni po uśpieniu wszystkich gazem.
Co myślicie o tym wszystkim?
Klapko
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Teatr na Dubrowce-kontrowersje

Postprzez Panzer » 9 kwi 2013, o 17:49

Wybuchy w moskiewskich blokach mogą być dziełem FSB ale w to że Putin maczał paluchy w zamachu na teatr to nie uwierzę za gruba teoria spiskowa ,zresztą wtedy był już u władzy a bandytów z Kaukazu to i tak Rosjanie nienawidzą .A sam szturm na teatr uważam za sukces wszyscy terroryści zostali wystrzelani ,nie doszło do detonacji ładunków wybuchowych ,nie zginął nikt z komandosów to że tyle osób zginęło od gazu to akurat nie ich wina . Żadna zachodnia jednostka AT nie przeprowadziła by tego lepiej zresztą zachód nie ma doświadczenia w akcjach AT na taką skale i nigdy nie mieli do czynienia z terrorystami tego kalibru co Czeczeńcy .
Panzer
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Klapko » 9 kwi 2013, o 18:57

Dziennikarka o której wspomniałem pisze że na kilka minut przed wybuchem ktoś wyszedł z budynku(inicjator zamachu terrorystycznego i agent FSB),podobno w ogóle nie brano pod uwagę negocjacji tylko od razu zaczęto opróżniać wszystkie pobliskie szpitale gdyż z góry było wiadomo że zagrożenie ma być zneutralizowane siłą.Użyty gaz podobno daje odczucia ze każdy jest w stanie zorientować się że zostaje usypiany,samobójczynie podobno próbowały detonować ładunki,tyle że nie mogły gdyż miały na sobie atrapy.Terroryści zostali zneutralizowani poprzez kilka strzałów w głowę we śnie.Wracając do budynków mieszkalnych-informacja o ich wysadzeniu została podana 3 godzin przed wysadzeniem.Inną próbę wysadzeniu bloków udało się mieszkańca wykryć.W budynku znajdowały się 3 50kg worki z napisem cukier kiedy w rzeczywistości był to heksogen.Okazało się że zostało to skradzione z magazynów armii.Autorka piszę że o ile przy zamachach na budynki mieszkalne Putin maczał palce to tak jak uważasz Ty przy zajściu w teatrze udziału jednak nie brał ale była to sprawka FSB.

PS.
Nie staję po żadnej ze stron,przytaczam tylko tezy autorki książki.
Klapko
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 9 kwi 2013, o 20:05

Litości - nie mam nic "na przeciwko" paniom kochającym inaczej z paszportem USA, ale pani Masza ze swoimi poglądami politycznymi (i zupełnym brakiem wiedzy specjalistycznej) to chyba OSTATNIA osoba do rzetelnego opisywania i recenzowania działań w Dubrowce, czy wcześniejszych zamachów w Moskwie i Wołgodońsku. To trochę tak, jakby pewien poseł PiS i przewodniczący pewnego zespołu "parlamentarnego" wydał monografię nt. katastrofy w Smoleńsku i mielibyśmy dyskutować nt. rzetelności owego dzieła.
Ps. Dla osób z Jej kręgu towarzysko-politycznego wszystkie zamachy w FR to sprawka FSB. Tu nie ma nad czym dyskutować.

EOT.
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 9 kwi 2013, o 21:09

Szmul wystarczajaco to skomentował więc zamykam ten jakże "rewelacyjny" wątek.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Powrót do Współczesne konflikty zbrojne