Wiosna ludów w świecie arabskim.

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych po 1991 roku aż do dziś.

Re: Wiosna ludów w świecie arabskim.

Postprzez REMOV » 29 sty 2011, o 18:45

Jestem po prostu ciekawy. Na razie mam do czynienia z wizją, w której Stany Zjednoczone mają się rozpaść, a Polska ma zniknąć, natomiast bardzo mnie interesuje, po pierwsze dlaczego miałoby się coś takiego zdarzyć, a po drugie jakie - wedle autora - siły za tym stoją.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 29 sty 2011, o 18:51

[quote=""televizor""]Nikt mi nie powie, że Niemcy zapierały się przed podpisaniem z nami traktatu pokojowego ot tak dla draki. Nawet nie kryją przed nikim pretensji terytorialnych do nas.[/quote]Możesz podać jakieś przykłady owych pretensji terytorialnych, których nie kryje wobec Polski rząd Republiki Federalnej? Tylko proszę, niech będą to źródła inne od stron anonimowych zwolenników teorii spiskowych i UFO. Drugie pytanie brzmi tego rzekomego "zapierania się przed podpisaniem". Kiedy to miało miejsce i jak polityka sprzed 20 lat ma się do sytuacji w której Polska jest krajem UE i tak dalej. W Niemczech rządzą jasnowidze? Bardzo jestem ciekawy dalszych części Twojej niezwykle ciekawej opowieści. W tym uwag, jak to "zapieranie się" i "nie krycie się" Niemiec ma się do rozpadu Stanów.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez televizor » 29 sty 2011, o 19:18

Dalsza część opowieści televizora w poniedziałek wieczorem :) Na "szybkensa" nie mogę niczego znaleźć, a nie mam teraz za wiele czasu bo w poniedziałek rano mam obronę inżynierki i jeszcze się przygotowuję. Trzymajcie kciuki :)
Zawsze można zbudować większy młotek
televizor
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez sickboy » 29 sty 2011, o 19:23

Już się boję tego poniedziałku... szczerze, "opowieści z krypty" mało mnie interesują. Może mniej fantazji a więcej realistycznego podejścia do otaczającej nas rzeczywistości?
sickboy
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 29 sty 2011, o 19:36

Wracając do samej rewolucji to widziałem przynajmniej jednego spalonego M113.

Na koniec ciekawostka niektórzy żołnierze egipscy mają jeszcze polskie hełmy wz. 67.
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez sickboy » 29 sty 2011, o 19:38

Owszem spalili jednego M113, ale co ciekawsze, podobno czołgiści nie dostali amunicji do swoich maszyn, mają tylko amunicję do broni indywidualnej.
sickboy
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez urbanoid » 29 sty 2011, o 19:44

M113 Gav!n to broń tak potężna, że nie potrzebuje amunicji, żeby się rozprawić z wrogiem. :wink:

Poza tym widać, że niektórzy tam się bardzo cieszą na widok Gavinów i Pattonów :D

http://www.abc.net.au/news/video/2011/01/29/3124785.htm
“We’ll see who cracks first, the guests or the hosts, but sooner or later, somebody’s getting loaded into cattlecars, because that’s how things go in Europe.” Instapundit
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez sickboy » 29 sty 2011, o 19:47

Nie papuguj Sparksa, to nie jest śmieszne. ;p

Generalnie przypomina mi to trochę fotografie z Moskwy podczas nieudanego puczu.
sickboy
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez urbanoid » 29 sty 2011, o 19:56

Coraz częściej łapię się na tym, że The Grate Sight wykrzywia mi umysł. :P

A jeszcze bardziej przypomina niedawne fotografie z Tunezji. Otoczenie podobne, twarzyczki podobne i również M60 na ulicach. :wink:
“We’ll see who cracks first, the guests or the hosts, but sooner or later, somebody’s getting loaded into cattlecars, because that’s how things go in Europe.” Instapundit
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez sickboy » 29 sty 2011, o 20:06

Patrzę na tą "rewolucję", to jest ciemny motłoch, niszczą kradną, sami sobie rozpieprzają gospodarkę nie pracując a bawiąc się w rewolucję.
sickboy
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Barg » 29 sty 2011, o 20:10

Podstawa ich gospodarki to turystyka, a najpierw rekiny :wink: , teraz zamieszki. Pewnie trochę potrwa zanim turyści z powrotem pojawią się w Egipcie...
WYPŁYNIEMY DZIŚ NAD RANEM
Choćby przez kry droga wiodła
Skuty lodem cały pokład
Gdyby rumu już zabrakło
Słoną wodę wlewał w gardło
Nawet gdybym z mej wyprawy
Zawsze wracał ledwie żywy
NIEZAPOMNĘ CIĘ OCEANIE

Dobry czas na morze to początek maja
Barg
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez urbanoid » 29 sty 2011, o 20:11

Wdarli się do Muzeum Egipskiego w Kairze i zniszczyli dwie mumie. Barbarzyńskie, nawet jak na tamtejsze "standardy"...
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez sickboy » 29 sty 2011, o 20:16

No to że tam ludność jest głupsza niż ustawa przewiduje to jest akurat standard.
sickboy
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 29 sty 2011, o 20:22

[quote=""urbanoid""]Wdarli się do Muzeum Egipskiego w Kairze i zniszczyli dwie mumie. Barbarzyńskie, nawet jak na tamtejsze "standardy"...[/quote]

A znasz takie określenie jak prowokacja??? Idealny sposób żeby zdyskredytować rewolucję. W grudniu 1970 też stosowano podobne metody.
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 29 sty 2011, o 20:26

[quote=""televizor""]Nikt mi nie powie, że Niemcy zapierały się przed podpisaniem z nami traktatu pokojowego ot tak dla draki. Nawet nie kryją przed nikim pretensji terytorialnych do nas.[/quote]
Traktat o uznaniu granicy na Nysie Łużyckiej i Odrze to krótko po zjednoczeniu Niemiec został podpisany. Wic drogie dziecko bredzisz. Berlin już dawno temu (realnie nawet wcześniej niż oficjalnie) pogodził się z utratą swoich "kresów wschodnich".
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesne konflikty zbrojne