Meksyk - czyli Irak u granic USA

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych po 1991 roku aż do dziś.

Postprzez R. v Gelerth » 23 paź 2009, o 08:08

Afganistan ze swoimi problemami wydaje się przy tym byc oazą spokoju.

Ale podobne rzeczy dzieją się w Brazylii http://www.altair.com.pl/start-3577 i http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,titl ... caid=18f90 więc takie rzeczy mnie juz nie dziwią. Meksyk, Kolumbia, Brazylia. Niby państwa stabilne, "cywilizowane" ale borykające się z wojną domową nowego typu. Nie z frakcja rewolucjonistów/rebeliantów/separatystów a z kartelami narkotykowymi majacymi interes w jak najsłabszym państwie tak aby spokojnie prowadzic swoje interesy.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez Kirisse » 23 paź 2009, o 16:33

To nie zadna "wojna domowa" tylko zwykła kapitalistyczna gospodarka. :lol: Jest popyt- jest podaż :wink: Popyt na narkotyki jest tak ogromny ( a zatem i pieniadze) ze w krajach producentach które do najbogatszych nie naleza trwa wojna o rynek. Nie dziwią mnie takie masakry. W grę wchodzą miliardy dolarów do zarobienia w krajach gdzie miliony są gotowe sprzedać się za pare dolarów. Jak w Niemczech czy USA dochodzi do masakry w szkole to nikt nie mówi o wojnie domowej. Jednak Meksyk odstaje zdecydowanie od reszty w tej pomurej statystyce. Pewnie dlatego ze to Meksyk graniczy z USA a wiec odkąd uszczelniono granice w portach i na lotniskach w związku z walką z terroryzmem to naturalnie konkurencja wzrosła. Osobiscie wydaje mi sie ze rząd z Mexico City sam wychodował sobie to co się dzieje- Przypomina mi się sprawa zamordowanych kilkuset kobiet w Meksyku. Czy nie bylo te też w tym przygranicznym mieście JUarez?
Najgorszą rzeczą na świecie zaraz po przegranej bitwie jest bitwa wygrana.
Kirisse
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 23 paź 2009, o 20:37

Jeżeli to co jest w Meksyku to "wojna domowa" to USa także w latach 20 -tych i 30-tych toczyły taką wojnę, tyle że nie o narkotyki, a o alkohol głównie.
739 Новоалександрийская Дружина
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jarbla » 24 lut 2010, o 15:11

Dzień jak co dzień. :?
Rzeź w Meksyku

Około 20 mężczyzn uzbrojonych w karabiny maszynowe, którzy przyjechali w siedmiu furgonetkach, "weszło do domów(...) i zabiło pięciu policjantów oraz 8 cywilów" - poinformował burmistrz miasteczka Nicolas Villalva Arguello.

Napastnicy nie szczędzili nikogo - wśród zabitych jest pięciu policjantów oraz kilkoro dzieci.

http://www.tvn24.pl/-1,1644769,0,1,rzez ... omosc.html
jarbla
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Kirisse » 22 mar 2010, o 23:23

Kirisse
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Meksyk - czyli Irak u granic USA

Postprzez zygix » 27 mar 2011, o 16:16

Witam!Googlowałem sobie o chińskiej armii i takie coś wygooglowałem.Nie znam zbytnio j.angielskiego,więc jeśli ktoś mógłby streścić:Chinese Troops In Mexico Czy odbywały się jakieś wspólne ćwiczenia na terenie Meksyku? :shock: I czy Meksyk posiada ok.10000 (opancerzonych?)wozów bojowych?Co to za bzdet?
zygix
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Vanisher » 27 mar 2011, o 17:36

Matko kolejna badna wariatów czekających na koniec świata.Nie zwracać uwagi stronka ogólnie z kategorii "przez świrów dla świrów" i innych matołów szukających latającyh spodków w strefie 51. :lol:
For every hero commemorated, a thousand martyrs die unmourned and unremembered.
Vanisher
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez zygix » 27 mar 2011, o 18:58

No to teraz wiadomo.To nie była prowokacja,po prostu języka nie znam.Za zaśmiecanie sry.
zygix
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Klerikal_Hell » 9 cze 2011, o 19:27

http://wyborcza.pl/1,75477,9751652,W_Meksyku_gangi_sa_opancerzone.html

Konflikt o którym piszę się mało a pochłonął już 40 tysięcy ofiar.Dla mnie to wygląda na totalną destabilizacje kraju i to tuż pod nosem USA.Dziwne że tutaj nikt nie mówi o cywilach i chęci niesienia pomocy.

poprawiony ortograf za radą Kirisse
Ostatnio edytowano 9 cze 2011, o 19:49 przez Klerikal_Hell, łącznie edytowano 1 raz
Klerikal_Hell
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Kirisse » 9 cze 2011, o 19:36

pochłonoł
:wink: Troszkę się pojechało co? :wink:
Kirisse
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez warewolf » 10 cze 2011, o 10:14

[quote=""zygix""]Witam!Googlowałem sobie o chińskiej armii i takie coś wygooglowałem.Nie znam zbytnio j.angielskiego,więc jeśli ktoś mógłby streścić:Chinese Troops In Mexico Czy odbywały się jakieś wspólne ćwiczenia na terenie Meksyku? :shock: I czy Meksyk posiada ok.10000 (opancerzonych?)wozów bojowych?Co to za bzdet?[/quote]
Widziałem kiedyś artykuł mówiący o tym, że władze przyzwyczajają społeczność bodajże Micgigan na wprowadzenie europejskich wojks okupacyjnych po wprowadzeniu New World Order. Notka była poparta zdjęciem polskich oficerów, którzy pojechali obserwować jakieś ćwiczenia US Army. :P
warewolf
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez dlugi » 7 paź 2011, o 01:33

Klerikal_Hell
"Pomoc" jest...
LINK IN ENGLISH...
http://www.warisboring.com/2011/10/03/d ... of-mexico/
spoko...
dlugi
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Klerikal_Hell » 7 paź 2011, o 09:15

Czy Ty przypadkiem nie dostałeś bana i teraz operujesz pod innym nickiem ?
Klerikal_Hell
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 7 paź 2011, o 23:23

[quote=""dlugi""]Klerikal_Hell
"Pomoc" jest...
LINK IN ENGLISH...
http://www.warisboring.com/2011/10/03/d ... of-mexico/
spoko...[/quote]

Co ty człowieku chciałeś tu napisać? O co Ci chodzi? CO te słowa mają wyrażać?
Faszyści przyszłości będą nazywali siebie antyfaszystami.
Winston Churchill

"c..j, d..a i kamieni kupa" - Bartosz Sienkiewicz sprawozdaje działanie Inwestycji Polskich.
lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Współczesne konflikty zbrojne