Kolumbia i Wenezuela

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Kolumbia i Wenezuela

Postprzez JBZ » 20 sty 2008, o 10:16

W podobno spokojnej Ameryce Płd robi się coraz bardzo gorącą a oba państwa są bliskie zerwania stosunków dyplomatycznych.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
JBZ
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 20 sty 2008, o 10:54

No i pewnie zerwą stosunki dyplomatyczne. Bo sokor były prezydent Kolumbii mówi że jednak FARC to terrorysci (a przypominam że negocjował z nimi przez 4 lata) a Chavez mówi że jednak to "bojownicy" to już duża rozbieżność. Zresztą Wenezuela wspiera swoich lewicowych podopiecznych.
Jednak wątpie by doszło do czegoś wiecej niż mały konfilkt przygraniczny podobny do tego co było między Ekwadorem a Peru nieco ponad 10 lat temu.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez JBZ » 20 sty 2008, o 12:45

[quote=""R. v Gelerth""]Jednak wątpie by doszło do czegoś wiecej niż mały konfilkt przygraniczny podobny do tego co było między Ekwadorem a Peru nieco ponad 10 lat temu.[/quote]
No właśnie i co wtedy? Su-30MKV kontra Mirage F-1E i Kfiry?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
JBZ
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 20 sty 2008, o 12:52

I tak się skończy po maksymalnie miesiącu walk. Na ladzie pewnie będzie remis (a wsparcie z powietrza nie będzie mialo az takiego znaczenia w dżunglii bo aby coś dostrzec i nie zbombardowac swoich, jednak jest tam trudno, sam Ekwador miał gorsze lotnictwo od peru a obie strony straciły po kilka maszyn). A Chavez bije w wojenne bębny by pokazac światu ze walczy z krwiożerczym imperializmem czy coś takiego a społeczeństwu że trzeba się zbroic i walczyć o wolność, równość, socjalizm i petrodolary.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez abdulion » 23 sty 2008, o 10:53

i jak zwykle wciepnie sie do konfliktu "wileka i niezywciężona wszędzie armia USA" :x
czy ja wiem czy bedzie remis... ale gdyby był remis to bedzie powtórka z II wojny cięzkie walki w dzungli przez 3 lata w miejscu włąściwie.
ale wojna znając życie to bedzie trwała do roku maks. gdyż zadna ze stron nie bedzie chciała ustąpić no chyba ze sie wdupcy swoje 2 grosze USA...

zrobiłem małe korekty słowne, na przyszłość się pilnuj- mac76[/b]
abdulion
phpBB ZBANOWANY

Postprzez Von Jungingen » 23 sty 2008, o 11:38

No to moze jankesi zlikwiduja tego Chaveza, lepiej pozno niz wcale :D
\"Moskwa ma swoje długofalowe cele strategiczne, w ramach których nie ma możliwości porozumienia z Polską na innych warunkach niż przekształcenia naszego kraju w klienta swojej imperialnej polityki\"
Von Jungingen
phpBB BAN
phpBB BAN

Postprzez abdulion » 23 sty 2008, o 11:50

niech wynajmą talibów :) za pojary :)
abdulion
phpBB ZBANOWANY

Postprzez Mat » 23 sty 2008, o 14:50

Wszystko fajnie, ale kto powiedział, że Ameryka Południowa to niby spokojny kontynent? Mi zawsze kojarzyła się z przewrotami, juntami, potężnymi przemytnikami, gangami, przewrotami, dyktatorami, przewrotami :wink:, no i konfliktami międzynarodowymi, tyle, że na mniejszą skalę. Można prosić o jakieś źródła dotyczące napięć na linii Wenezuela - Kolumbia?
Mat
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 23 sty 2008, o 15:42

[quote=""abdulion""]i jak zwykle wciepnie sie do konfliktu "wileka i niezywciężona wszędzie wpierdzielajaca sie armia USA" :x
[/quote]
A wczepiła się militarnie w wojnę Ekwadoru z Peru??
czy ja wiem czy bedzie remis... ale gdyby był remis to bedzie powtórka z II wojny cięzkie walki w dzungli przez 3 lata w miejscu włąściwie.
ale wojna znając życie to bedzie trwała do roku maks. gdyż zadna ze stron nie bedzie chciała ustąpić no chyba ze sie wdupcy swoje 2 grosze USA...

Powalczą kilka(naście) tygodni i dadza spokój. Żadne z państw nie ma casus beli.
Nie ma co się oszukiwać, że potencjalna wojna potrwa niezwykle długo.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez R. v Gelerth » 26 sty 2008, o 03:00

Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez mac76 » 26 sty 2008, o 11:22

Dla amerykańce moga liczyć na porażkę Wenezueli i niezadowolenie społeczeństwa. Nieprzemyślana wojna to częto pierwszy krok do przewrotu.
Szukasz informacji z MSPO i nie tylko? Zajrzyj: dziennikzbrojny.pl
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mattin » 26 sty 2008, o 12:59

Hugo odreagowuje po przegranym referendum i totalnym blamażu jego akcji uwolnienia zakładników przetrzymywanych przez FARC. Pozatym ropa zaczęła trochę spadać i trzeba lekko skorygować cenę bo innaczej wywali się jego socjalistyczne państwo.

Można prosić o jakieś źródła dotyczące napięć na linii Wenezuela - Kolumbia?

http://www.google.com/search?client=opera&rls=pl&q=colombia+venezuela+conflict&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
mattin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Mat » 26 sty 2008, o 13:52

Dzięki wielkie, myślałem, że jeśli ktoś założył taki temat, to na podstawie poważnych informacji, w google też potrafię wpisać hasło, przy czym w polskiej wersji tyle też można znaleźć:
http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34225,4832994.html
http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4851408.html

Jak na razie do konfliktu zbrojnego jeszcze droga daleka.
Mat
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 26 sty 2008, o 14:29

Chavez jakto Chavez. Pokrzyczy, pohuka sobie troche i sie zamknie jak ktoś go skarci (jak król Hiszpański). najwyraźniej musi sobie odbić kilka porażek na arenie międzynarodowej i wewnetrznej. Moim zdaniem swiadczy to tylko o słabości jego władzy.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez mattin » 26 sty 2008, o 15:25

[quote=""Mat""]Dzięki wielkie, myślałem, że jeśli ktoś założył taki temat, to na podstawie poważnych informacji, w google też potrafię wpisać hasło
[/quote]
No najwidoczniej chyba nie potrafisz 3 wynik z googla. Masz tu całkiem sporo o źródłach napięć.
http://ipsnews.net/news.asp?idnews=40220

Poczytaj sobie o porwaniu Rodrigo Granady, mało znana u nas historia.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rodrigo_Granda_affair

A jak chcesz trochę poważniejszych źródeł to proszę bardzo.
http://www.larouchepub.com/eiw/public/2 ... lombia.pdf
mattin
Użytkownicy
Użytkownicy

Następna strona

Powrót do Konflikty zbrojne